Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μου είπατε πια λεωφορεία πάνε από λιμάνι προς γιόφυρο.
Πείτε μου τώρα από γιόφυρο πάνε προς λιμάνι και κέντρο, ποια προς το πανεπιστήμιο και ποια από το πανεπιστήμιο στο γιόφυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
υπαρχει φυλλαδιο αν πας στην αφετηρια των λεωφορειων στο λιμανι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Κάτι μου λέει εσείς στην Κρήτη θα περάσετε πολύυυυ καλά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gnx

Νεοφερμένος

Ο Gnx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μου είπατε πια λεωφορεία πάνε από λιμάνι προς γιόφυρο.
Πείτε μου τώρα από γιόφυρο πάνε προς λιμάνι και κέντρο, ποια προς το πανεπιστήμιο και ποια από το πανεπιστήμιο στο γιόφυρο.
Πρωτον όλα τα λεωφορεια από το Πανεπιστημιο περνουν απο το Γιοφυρο (Αεροδρομιο, Λιμανι, Κνωσσος και Αμνισσος). Απο Γιοφυρο για πανεπιστημιο ειναι το 11(ΠΑΓΝΗ) και το 8(ΙΤΕ). Απο Γιοφυρο προς κεντρο πηγαινουν όλα (δηλ. το αεροδρομιο, το λιμανι, το ταλως-παραλιακη, το βιπεη-καλλιθεα, το αμνισσος!) εκτος απο αυτο της Κνωσσου. Θα σε βοηθησει πολυ και το site: https://astiko-irakleiou.gr/ . Αυτά... ελπιζω να μην ξεχασα κανενα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Που εχετε βρει σπιτι-μενετε οσοι ειστε για το πανεπιστημιο; Ειμαι πρωτοετης αλλα μαλλον εκανα βλακεια που βρηκα σπιτι ψηλα στην πλατεια κορναρου ( κοντα στην καινουργια πορτα απο την μεσα πλευρα των τοιχων ) και σκεφτομαι να αλλαξω μεσα στην χρονια και να παω ειτε πιο κεντρο ειτε προς Θερισο μερια. Τι λετε;

Εχω ενα θεματακι με την περιοχη γιατι ειναι λιγο μακρια και απο κεντρο, και απο στασεις αστικου-υπεραστικου(ειδικα αυτο με ενδιαφερει) και στο στενο που ειναι δεν μπαινει αμαξι μεσα και νιωθω λιγο απομακρα η αληθεια ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εγω μενω Γιοφυρο...
Εκει που μενω εχουμε πολυ χωρο για παρκινγκ, οι στασεις λεωφορειων ειναι ελαχιστα μετρα παρακατω, κοντα τα προτον,εβερεστ και ενα μαλλον κρητικο σουπερμαρκετ( Εχει καλες τιμες) ακομη πιο κατω εχει τζαμμπο,ΑΒ και ενα κινεζικο με ρουχα.
Αυτα εχω δει μεχρι στιγμης απο τον δρομο που εχω παει αλλα σιγουρα εχει κιαλλα πολλα.
Μονα κακα οτι ειναι λιγο μακρια απο κεντρο αλλα ειναι αναμεσα σε πανεπιστημιο και κεντρο και οτι εχει εναν κεντρικο δρομο εδω που μενω με τρομερη κινηση και φαναρια δεν εχει κοντα και πολλα...

Γενικα καλα ειναι, αμα βρω και παρεα θα ειναι τελεια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εκανα χθες το πρωι εγγραφη παιδια. Τι να πω στην γραμματεια μια χαρα ευγενικες και εξυπηρετικες οι κοπελες, οχι σαν αυτα που ακουγα για τις γραμματειες γενικα :P
Νικο παμε για κανα καφε ρεε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εκανα χθες το πρωι εγγραφη παιδια. Τι να πω στην γραμματεια μια χαρα ευγενικες και εξυπηρετικες οι κοπελες, οχι σαν αυτα που ακουγα για τις γραμματειες γενικα :P
Νικο παμε για κανα καφε ρεε ;)

Καλες ειναι, μπορει να φταιει βεβαια που της πετυχα εγω χωρις να εχουν πολυ δουλεια :P

Ειμαι κεντρο τωρα αλλα παω σπιτι γιατι πρεπει να αγορασω κατσαρολες να φαω :D
Θα σε παρω αυριο να κανονισουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αυριο 3 ωρες πριν στη σταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αυριο 3 ωρες πριν στη σταση!

Ισχύει... Πόσους βλέπαμε πέρυσι στην 62 Μαρτύρων να αγριοκοιτάζουν το λεωφορείο καθώς περνούσε από μπροστά τους. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
11-13 ειχα χασει περσι απο γιοφυρο. Δεν ειχαν κι αδικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Χανιοπορτα λετε να εχει γεμισει κατα τις 9 κ 15?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Χανιοπορτα λετε να εχει γεμισει κατα τις 9 κ 15?

Δεν κατεβαίνεις όσο πιο κέντρο μπορείς να το πάρεις καλύτερα? Πριν τη Χανιόπορτα είναι Καλοκαιρινού, Goodys, πλατεία Ελευθερίας... :hmm: Εγώ αν είχα πρωί αύριο θα το πήγαινα ποδαράτο μέχρι την πλατεία τουλάχιστον να βρω να κάτσω μη γίνω τελείως σαρδέλα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Δεν κατεβαίνεις όσο πιο κέντρο μπορείς να το πάρεις καλύτερα? Πριν τη Χανιόπορτα είναι Καλοκαιρινού, Goodys, πλατεία Ελευθερίας... :hmm: Εγώ αν είχα πρωί αύριο θα το πήγαινα ποδαράτο μέχρι την πλατεία τουλάχιστον να βρω να κάτσω μη γίνω τελείως σαρδέλα. :P

Καλα απο εδω που μενω το ιδιο περπατημα ειναι τα γκουντις με την χανιοπορτα οποτε ισως παω στα γκουντις. Απλα λεω αν θα εχει ηδη γεμισει στην χανιοπορτα σε σημειο να μην σταματαει, δεν με νοιαζει τοσο να κατσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Καλα απο εδω που μενω το ιδιο περπατημα ειναι τα γκουντις με την χανιοπορτα οποτε ισως παω στα γκουντις. Απλα λεω αν θα εχει ηδη γεμισει στην χανιοπορτα σε σημειο να μην σταματαει, δεν με νοιαζει τοσο να κατσω..

Εεε δεν ξέρω, αναλόγως... Είναι και οι γιαγιάδες που πάνε πρωί πρωί στο Παγνη και γεμιζουν και αυτές λίγο λεωφορείο. :P Αφού δε σου πέφτουν πολύ μακριά πήγαινε στα γκουντις καλύτερα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Παιδιά, είμαι ύπερ-ευχαριστημένη απο το Παν. Κρητης, απο το ηράκλειο , απο τις εγκαταστασεις, και απο το φυσικό γενικά...Για κάποιον που γουσταρει πολυ και αντεχει τις πολλες ωρες και το διάβασμα είναι ιδανικό! Το κτηριο όμορφο, η βιβλιοθήκη ειναι υπέροχη! Τεράστια, υπερσυγχρονη, έχει τα πάντα. Η θέα είναι βουνά, εκτάσεις πρασινου και γύρω θάλασσα... Απο ότι βλέπετε έχω πορωθει :P Οι καθηγητες μας είναι ενας και ενας, πολύ καλοί. Σήμερα είχε και την ετήσια "βραδιά του ερευνητή" στο ΙΤΕ (Ινστιτουτο τεχνολογιας και ερευνας) και έδειχναν σε τι κανουν ερευνα ως τωρα, κατι ρομποτ που εχουν φτιαξει, και πολλα αλλα, και στην ταρατσα είχε τραπεζια, φαγητο, επιστημονες και ζωντανη μουσικη :P Ολα αυτα ειναι μεγάλη παρακίνηση για εναν πρωτοετη, πως το λενε, σε πορωνουν!
Επιστρεφοντας στο point, η φοιτητικη ζωη εδω απο κάθε άποψη είναι πολυ καλη, απο εξόδους , απο ζωη στο πανεπιστημιο, κλίμα εργασιας αν διαβαζεις εκεί, τα πάντα. Για την ώρα το συστηνω με 1000!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Παιδιά, είμαι ύπερ-ευχαριστημένη απο το Παν. Κρητης, απο το ηράκλειο , απο τις εγκαταστασεις, και απο το φυσικό γενικά...Για κάποιον που γουσταρει πολυ και αντεχει τις πολλες ωρες και το διάβασμα είναι ιδανικό! Το κτηριο όμορφο, η βιβλιοθήκη ειναι υπέροχη! Τεράστια, υπερσυγχρονη, έχει τα πάντα. Η θέα είναι βουνά, εκτάσεις πρασινου και γύρω θάλασσα... Απο ότι βλέπετε έχω πορωθει :P Οι καθηγητες μας είναι ενας και ενας, πολύ καλοί. Σήμερα είχε και την ετήσια "βραδιά του ερευνητή" στο ΙΤΕ (Ινστιτουτο τεχνολογιας και ερευνας) και έδειχναν σε τι κανουν ερευνα ως τωρα, κατι ρομποτ που εχουν φτιαξει, και πολλα αλλα, και στην ταρατσα είχε τραπεζια, φαγητο, επιστημονες και ζωντανη μουσικη :P Ολα αυτα ειναι μεγάλη παρακίνηση για εναν πρωτοετη, πως το λενε, σε πορωνουν!
Επιστρεφοντας στο point, η φοιτητικη ζωη εδω απο κάθε άποψη είναι πολυ καλη, απο εξόδους , απο ζωη στο πανεπιστημιο, κλίμα εργασιας αν διαβαζεις εκεί, τα πάντα. Για την ώρα το συστηνω με 1000!

Είναι πράγματι υπέροχο. Βιβλιοθήκη δεν έχω πάει ακόμη αλλά αν έχει βιβλία για να πάρω σχετικά με τα μαθήματα μου μέχρι να δηλώσω στον Εύδοξο και ήξερα που είναι θα πήγαινα στάνταρ(αν γνωρίζεις πες μου σχετικά με τα ερωτήματα μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Το κτηριο όμορφο, η βιβλιοθήκη ειναι υπέροχη! Τεράστια, υπερσυγχρονη, έχει τα πάντα. Η θέα είναι βουνά, εκτάσεις πρασινου και γύρω θάλασσα... Απο ότι βλέπετε έχω πορωθει :P

Η βιβλιοθήκη είναι ένα κόσμημα! 500.000 τίτλοι βιβλίων και επιστημονικών περιοδικών. Μπορείς να δανειστείς σχεδόν ό,τι θες αφού ολοκληρώσεις τα δύο σεμινάρια ενημέρωσης από τους υπεύθυνους της βιβλιοθήκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είναι πράγματι υπέροχο. Βιβλιοθήκη δεν έχω πάει ακόμη αλλά αν έχει βιβλία για να πάρω σχετικά με τα μαθήματα μου μέχρι να δηλώσω στον Εύδοξο και ήξερα που είναι θα πήγαινα στάνταρ(αν γνωρίζεις πες μου σχετικά με τα ερωτήματα μου).

Κατά πάσα πιθανότητα θα τα έχει, κι αν δεν τα έχει σίγουρα θα έχει κάποια παρεμφερή με αυτά που θα δηλώσετε. Τα έχουν χωρισμένα σε τομείς πχ φυσική, μαθηματικά οπότε μπορείς να πας να ψάχνεις στα ράφια αλλά έχει και υπολογιστές για να κάνεις αναζήτηση το βιβλίο ακριβώς που θες και θα σου πει πόσα διαθέσιμα έχει, σε ποιο διάδρομο και ράφι θα το βρεις κλπ. Επίσης είναι πολύ ωραίος χώρος να διαβάσεις γενικά. Να μπεις και να διαβάσεις εκεί νομίζω μπορείς και τώρα, για να δανειστείς θα πρέπει πρώτα να παρακολουθήσεις το σεμινάριο. Επίσης άσχετο αλλά το προσωπικό της βιβλιοθήκης είναι το πιο υπέροχο του πανεπιστημίου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μπορώ να σου πω 100% ότι έχει όλα τα βιβλία που προτείνουν οι καθηγητές και πολλά περισσότερα. Δεν μου έχει τύχει να πάω να ζητήσω κάποιο βιβλίο που προτείνει καθηγητής και να μη το έχουν. Απλά, μέχρι να ανοίξει ο Εύδοξος ίσως να είναι όλα δανεισμένα (και αυτό πια δε συμβαίνει τόσο όσο στην Κνωσσό. :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top