Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγω εχω ακουσει στο κεντρο, στην 62 μαρτυρων, μοινωος κλπ. Επειδη ειναι κοντα στις καφετερεις κλπ και εχουν και κοντα σταση. Δεν ξερω, και εγω ακομα ψαχνω αλλα αυτα εχω ακουσει απο πολλους. Σε ποια σχολη θα εισαι? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κέντρο, Χανιόπορτα και 62 Μαρτύρων για μένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παιδιά κέντρο και Χανιόπορτα κοιτάξτε!!

Η 62 Μαρτύρων δεν μ' αρέσει :P

ΥΓ. Είμαι από Ηράκλειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Παιδιά κέντρο και Χανιόπορτα κοιτάξτε!!

Η 62 Μαρτύρων δεν μ' αρέσει :P

ΥΓ. Είμαι από Ηράκλειο.

η χανιοπορτα στο τελος της 62 μαρτυρων δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Καλυτερο value for money ειναι για μενα περιοχες οπως Καμινια, θερισσος, δειλινα (με σειρα προτεραιοτητας). Μιλωντας αντικειμενικα και κατα μεσο ορο σε αυτα που κερδιζεις.

Το hot σημειο για τα buses ειναι η 62 μαρτυρων. Οι παραπανω περιοχες πλαισιωνουν ενα τμημα της παραπανω λεωφορου και ως εκ τουτου επιλεγοντας περιοχη κοιταξτε να ειστε σχετικα κοντα σε αυτη την οδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να επικοινωνήσω με τα αθλητικά σωματεία(ποδοσφαίρου) του Ηρακλείου ; Ενδιαφέρομαι να συμμετάσχω σε μια ποδοσφαιρική ομάδα και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εγω εχω ακουσει στο κεντρο, στην 62 μαρτυρων, μοινωος κλπ. Επειδη ειναι κοντα στις καφετερεις κλπ και εχουν και κοντα σταση. Δεν ξερω, και εγω ακομα ψαχνω αλλα αυτα εχω ακουσει απο πολλους. Σε ποια σχολη θα εισαι? :)


Η 62 Μαρτυρων/Μίνωος κτλ μπορεί να θεωρείται κέντρο, αλλά δεν είναι και τόσο κοντά. Τουλάχιστον με τα πόδια, βράδυ δε πας. :P

Να έχετε υπόψην σας, όπου και να νοικιάσετε ότι τα λεωφορεία λειτουργούν μέχρις τις 11.30 - 12.παρα. Εγώ θα πρότεινα γενικά σε πρωτοετείς, κέντρο, για να είστε κοντά στα πάντα και για να μην ανησυχείτε για λεωφορεία ή πως θα γυρίσετε σπίτια σας αν δεν έχετε άλλο μεταφορικό μέσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Η 62 Μαρτυρων/Μίνωος κτλ μπορεί να θεωρείται κέντρο, αλλά δεν είναι και τόσο κοντά. Τουλάχιστον με τα πόδια, βράδυ δε πας. :P

Να έχετε υπόψην σας, όπου και να νοικιάσετε ότι τα λεωφορεία λειτουργούν μέχρις τις 11.30 - 12.παρα. Εγώ θα πρότεινα γενικά σε πρωτοετείς, κέντρο, για να είστε κοντά στα πάντα και για να μην ανησυχείτε για λεωφορεία ή πως θα γυρίσετε σπίτια σας αν δεν έχετε άλλο μεταφορικό μέσο.

ενα 20λεπτο το πολυ με τα ποδια ειναι σιγα. εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο να περπαταω το βραδυ παρα να περνω λεωφορεια. δεν ξερω για τους αλλους, εμενα δεν με χαλαει παντως η 62 μαρτυρων :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ενα 20λεπτο το πολυ με τα ποδια ειναι σιγα. εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο να περπαταω το βραδυ παρα να περνω λεωφορεια. δεν ξερω για τους αλλους, εμενα δεν με χαλαει παντως η 62 μαρτυρων :whistle:

Έχεις έρθει καθόλου να δεις τις περιοχές? Γιατί η 62 Μαρτύρων, δειλινά κλπ δε μου φαίνονται και πολύ σειφ για να γυρνάς νύχτα με τα πόδια. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Έχεις έρθει καθόλου να δεις τις περιοχές? Γιατί η 62 Μαρτύρων, δειλινά κλπ δε μου φαίνονται και πολύ σειφ για να γυρνάς νύχτα με τα πόδια. :hmm:

αθηνα μενω και μεγαλωσα. τρωω σχεδον καθημερινα πατησιων, αχαρνων, ομονοια και μεταξουργειο στην μαπα σε αρκετα προχωρημενες ωρες. σε οποιαδηποτε περιοχη της ελλαδας και αν εχω παει εκδρομες κλπ ειναι σαν να πηγαινεις βολτα στο παρκο..και κρητη εχω παει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
αθηνα μενω και μεγαλωσα. τρωω σχεδον καθημερινα πατησιων, αχαρνων, ομονοια και μεταξουργειο στην μαπα σε αρκετα προχωρημενες ωρες. σε οποιαδηποτε περιοχη της ελλαδας και αν εχω παει εκδρομες κλπ ειναι σαν να πηγαινεις βολτα στο παρκο..και κρητη εχω παει

Τι να σου πω... Εσύ ξέρεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
ενα 20λεπτο το πολυ με τα ποδια ειναι σιγα. εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ περισσοτερο να περπαταω το βραδυ παρα να περνω λεωφορεια. δεν ξερω για τους αλλους, εμενα δεν με χαλαει παντως η 62 μαρτυρων :whistle:

Διόρθωση: Για κοπέλες δεν είναι ιδανικό. :P Ειδικά εκεί στην Χανιόπορτα, εγώ αγριεύομαι.

[20 λεπτο από το κέντρο είναι το πολύ μέχρι τα Καμίνια :hmm: Με τους δικούς μου αργούς ρυθμούς. :P Fun fuct: 45 λεπτά είναι να πας και να γυρίσεις το Κούλε. :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
και ομονοια εξαρχεια να κανεις με τα ποδια στις 3 δε σημαινει οτι μπορεις να ξερεις τι μπορει να συμβει σε μια νεα περιοχη. Προσωπικα δεν εχω κανενα περιορισμο σε αυτες τις περιοχες , αυτο δε σημαινει οτι η αποσταση δεν ειναι μεγαλη και ισως επικίνδυνη για τετοιες ωρες... και ποια περιοχη ειναι ασφαλης εδω που τα λεμε!

Γενικα το Ηρακλειο περπατιεται, ξερω τι σας λεω, ομως καλο θα ηταν για εσας να προσδιορισετε τι θελετε αρχικα (παραγοντες οπως αποσταση απο λεωφορεια, ησυχια, παραλιακα ή στου διαολου τη μανα) και επειτα με βαση αυτη να βαλετε ενα score στην καθε μια. Μονο ετσι θα καταφερετε να συγκρινεται... λεγοντας ποια ειναι η καταλληλοτερη αθενας λεει υποκειμενικα την αποψη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές, σας λέμε τι έχουμε αντιμετωπίσει εμείς για να ξέρετε τι να κάνετε. Προσωπικά, επειδή στο πρώτο έτος έμενα (αρκετά) μακριά από το κέντρο το σκεφτόμουν να βγω λόγω της απόστασης και του "πως θα γυρίσω". Σε άλλους μπορεί να τους αρέσει να μένουν μακριά για τον χ,ψ λόγο.


Άλλη μια περιοχή, που θεωρώ αρκετά αγριευτική, είναι ο Πόρος. Μια φορά πήγα να γυρίσω βράδυ από εκεί και μου έφυγε η μισή ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
οποιος θελει να δει ενα μερος του γυμναστηριου στις βουτες
https://www.youtube.com/watch?list=UUtInrnU3QbWqFGsdKT1GZtg&v=-s1l8ks5Kgo#t=6433

Πας? Λέω να γραφτώ του χρόνου αλλά πιστεύω θα βαριέμαι να πηγαίνω συστηματικά . :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Δεν παω στους αγωνες και δεν παω γενικα. Πηγαινα και μου αρεσε, το δυσκολο ειναι να κρατας τις αλαξιες οταν εισαι συνεπης στις ωρες των μαθηματων γιατι πρεπει να τα κουβαλας παντου μεχρι να φυγεις.

Ηταν καλη φαση και για μενα αν καποιος παει και "πληρωνει" απ εξω κανει μαλακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πας? Λέω να γραφτώ του χρόνου αλλά πιστεύω θα βαριέμαι να πηγαίνω συστηματικά . :P

Εγώ πάντως θα πηγαίνω. Δωρεάν γυμναστική και συμμετοχή σε αθλητικές ομάδες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εγω εχω ακουσει στο κεντρο, στην 62 μαρτυρων, μοινωος κλπ. Επειδη ειναι κοντα στις καφετερεις κλπ και εχουν και κοντα σταση. Δεν ξερω, και εγω ακομα ψαχνω αλλα αυτα εχω ακουσει απο πολλους. Σε ποια σχολη θα εισαι? :)

Φυσικο! ( με 18.000 το χω σιγουρο οτι θα μπω, γιαυτο ψαχνω κ περιοχες να αρχισω να βρισκω σπιτια!)
Εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Πας? Λέω να γραφτώ του χρόνου αλλά πιστεύω θα βαριέμαι να πηγαίνω συστηματικά . :P

Εγω παω.Ειναι δωρεαν,αρκετα καλες εγκαταστασεις.Εχει πισινα,γηπεδο μπασκετ,και οργανα.Αλλα δεν εχει γυμναστη στα οργανα.Ειναι δωρεαν και χρειαζεσαι χαρτι απο γιατρο προφανως(ο γενικος γιατρος καλυπτει τις απαιτησεις).Ελα να κανουμε παρεα :P.Βεβαια μεχρι να πας περπατας 1 χιλιομετρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top