Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

MikeOpartakias

Νεοφερμένος

Ο MikeOpartakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παιδια οσο για την σπουδαστικη εστια του τει της κρητης . μην μπειτε στον κοπο να κανετε αιτηση μπικα χτες 3 το βραδυ και να το αποτελασμα...


Uploaded with ImageShack.us
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εχει υποστει μια επεξεργασια απο γομα η εικονα ή μου φαινεται;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ε τι θες και τα στοιχεία του; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μπα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikeOpartakias

Νεοφερμένος

Ο MikeOpartakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μια γρηγορη διορθοση ::P γιατι ηθελα να το δειτε γρηγορα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Εχει υποστει μια επεξεργασια απο γομα η εικονα ή μου φαινεται;:)

Ε τι θες και τα στοιχεία του; :P
δεν είναι μόνο τα στοιχεία του, γιατί πάνω πάνω λείπουν και καρτέλες... κάποιος είχε μείνει μόνος του στο δωμάτιο :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DmtMichelle

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Περασα και εγω βιολογικο στο ηρακλειο με το 10% απο το βιολογικο του απθ που ημουν :), και θα ερθω την τριτη να ψαξω για σπιτι..
Οσους ρωταω την αποψη τους για την αποφαση μου να αφησω την Θεσ/νικη και να ερθω Ηρακλειο μου λενε οτι θα απογοητευτω απο αποψη πολης και απο φοιτητικα στεκια κλπ..
Θελω να πιστευω πως ειναι υπερβολες..
Αλλα οπως και να χει την αποφαση μου την πηρα και θα ερθω Ηρακλειο αφου η σχολη ειναι καλυτερη απο οτι πανω.
Ξερω πως το βιολογικο βρισκεται στις Βουτες ενω καποια αλλα τμηματα κοντα στην κνωσσο
Αυτο ομως που δεν γνωριζω ειναι οι περιοχες στις οποιες θα πρεπει να ψαξω για σπιτι στο κεντρο, ετσι ωστε να βρισκομαι κοντα σε σταση με δρομολογια για το βιολογικο..
Οπως επισης και το που βρισκονται οι φοιτητικες εστιες για τα αει.
Ξερει κανεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
γουγλαρε για τις εστιες και θα μαθεις οτι ακριβως θες.
Οσον αφορα την πολη , νομιζω πως ξερεις που ερχεσαι...Αποψη μου ειναι πως δεν συγκρινετε με την Θεσ/νικη γιατι η θεσ/νικη ειναι συμπροτευουσα και ειναι βηματα πιο μπροστα.Μενω Ηρακλειο και σου λεω πως αν θες να περασεις καλα τοτε θα περασεις ακομα καλυτερα ! Γενικα οπου και να παει καποιος μεγαλη σημασια παιζει η διαθεση που θα εχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Οπως επισης και το που βρισκονται οι φοιτητικες εστιες για τα αει.
Ξερει κανεις??
Δεν υπάρχουν εστίες και οι μαλ@κες νοικιάζουν ξενοδοχεία με 31 ευρώ την βραδιά το δωμάτιο [πέρσυ ήταν 40 άλλα μειώθηκε λόγω αντίδρασης των φοιτητών] (δηλαδή 1200 ευρώ το μήνα!!!!!!! Τώρα 930!!!). Από την άλλη χτίστηκε ολοκαίνουργιο κτήριο για την ...πρυτανεία αντί να χτίσουν εστίες ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DmtMichelle

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι, θα συμφωνησω, με καλη παρεα και καλη διαθεση οπου και να βρισκεσαι περνας καλα..:)
Οσο για τις περιοχες, υπαρχουν συγκεκριμενες περιοχες που ειναι προτεινομενες για φοιτητες που η σχολη τους ειναι στις Βουτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Ναι, θα συμφωνησω, με καλη παρεα και καλη διαθεση οπου και να βρισκεσαι περνας καλα..:)
Οσο για τις περιοχες, υπαρχουν συγκεκριμενες περιοχες που ειναι προτεινομενες για φοιτητες που η σχολη τους ειναι στις Βουτες?
εξαρτάται άμα θες να είσαι κοντά στο κέντρο ή κοντά στο πανεπιστήμιο. όσο για την καλή παρέα δεν χρειαζόταν να ρωτήσεις από την στιγμή που βλέπεις ότι μένω στο ηράκλειο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εχοντας μεινει εναν χρονο στο Ηρακλειο και εχοντας ως πολη καταγωγης μου την Θεσσαλονικη, μπορω να πω οτι το Ηρακλειο με απογοητευσε αρκετα σε πολλους τομεις. Παρ'ολα αυτα επελεξα και εγω να ερθω ως εδω λογω των "καλων" (νομιζω) σπουδων που προσφερει το Πανεπιστημιο Κρητης (για τα δεδομενα της Ελλαδας). Παρ'ολα αυτα, το ΑΠΘ ειναι και αυτο εξισου ενα απο τα καλυτερα πανεπιστημια της χωρας (δεν κανω συγκρισεις με εξωτερικο :P). Τι ακριβως σε ωθησε να κατεβεις ως εδω μονο και μονο για να αλλαξεις Πανεπιστημιο, εννοω ηταν τοσο χαλια στο ΑΠΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εχοντας μεινει εναν χρονο στο Ηρακλειο και εχοντας ως πολη καταγωγης μου την Θεσσαλονικη, μπορω να πω οτι το Ηρακλειο με απογοητευσε αρκετα σε πολλους τομεις. Παρ'ολα αυτα επελεξα και εγω να ερθω ως εδω λογω των "καλων" (νομιζω) σπουδων που προσφερει το Πανεπιστημιο Κρητης (για τα δεδομενα της Ελλαδας). Παρ'ολα αυτα, το ΑΠΘ ειναι και αυτο εξισου ενα απο τα καλυτερα πανεπιστημια της χωρας (δεν κανω συγκρισεις με εξωτερικο :P). Τι ακριβως σε ωθησε να κατεβεις ως εδω μονο και μονο για να αλλαξεις Πανεπιστημιο, εννοω ηταν τοσο χαλια στο ΑΠΘ;

Γιατί σε απογοήτευσε;

Ελπίζω να μ'αρέσει η πόλη. Αποκλείεται να είναι το πανεπιστήμιο οσο άθλια είναι της Αθήνας. Αποκλείεται να θες 3 ώρες να πας στον προορισμό σου. Ελπίζω να μην απογοητευτώ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DmtMichelle

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ο λογος που επελεξα στην αρχη το απθ ηταν οτι ειναι ενα καταξιωμενο πανεπιστημιο απο τα καλυτερα των βαλκανιων.. Αλλα αν δεις μεμονωμενα το βιολογικο του απθ σαν τμημα υστερει αρκετα σε σχεση με το τμημα της κρητης (γνωμη δικη μου)..
Τουλαχιστον για τον τομεα που θελω να ακολουθησω φαινεται πως ειναι καλυτερο
Αυτο που ακουω ειναι πως στην κρητη υπαρχει καλυτερη υποδομη σε εργαστηριακα θεματα , ενω στο απθ εστιαζουν περισσοτερο στην θεωρια..
Ο καθενας ομως εχει την γνωμη του.. Υπαρχουν και παιδια στο τμημα του απθ που ειναι πολυ ευχαριστημενα με την σχολη..
Ε, εγω δεν ενθουσιαστηκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παιδια σιγουρα μια σχολη παιζει το ρολο της στην διασκεδαση, μεταφορες και οχι μονο αλλα αποψη μου ειναι οτι δεν ειναι τοσο σημαντικος παραγοντας , ωστε να χαλασει τη φοιτητικη ζωη.Δεν το λεω επειδη ειμαι απο το Ηρακλειο , τα ιδια ειχα στο μυαλο μου αν επελεγα στο μηχανογραφικο να παω σε αλλη πολη.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikeOpartakias

Νεοφερμένος

Ο MikeOpartakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Περασα και εγω βιολογικο στο ηρακλειο με το 10% απο το βιολογικο του απθ που ημουν :), και θα ερθω την τριτη να ψαξω για σπιτι..
Οσους ρωταω την αποψη τους για την αποφαση μου να αφησω την Θεσ/νικη και να ερθω Ηρακλειο μου λενε οτι θα απογοητευτω απο αποψη πολης και απο φοιτητικα στεκια κλπ..
Θελω να πιστευω πως ειναι υπερβολες..
Αλλα οπως και να χει την αποφαση μου την πηρα και θα ερθω Ηρακλειο αφου η σχολη ειναι καλυτερη απο οτι πανω.
Ξερω πως το βιολογικο βρισκεται στις Βουτες ενω καποια αλλα τμηματα κοντα στην κνωσσο
Αυτο ομως που δεν γνωριζω ειναι οι περιοχες στις οποιες θα πρεπει να ψαξω για σπιτι στο κεντρο, ετσι ωστε να βρισκομαι κοντα σε σταση με δρομολογια για το βιολογικο..
Οπως επισης και το που βρισκονται οι φοιτητικες εστιες για τα αει.
Ξερει κανεις??
μπες στο www.ein.gr δες εκει που εχεις περασει αν σου βγαζει εστιες , παρε τι δευτερα τηλεφονο και ρωτα οτι θες ...!!!
εμας στο ΤΕΙ μας εβγαλε πως δεν γηνεται να κανουμε μεσω ιντερνετ... θα παρω τη δευτερα τηλεφονακι για σιγουρα πραματα.
Οσο για τις καρτελες στην εικονα ! (σελ 15) ητανε facebook και youtube x:D:clapup::hmm::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Οσους ρωταω την αποψη τους για την αποφαση μου να αφησω την Θεσ/νικη και να ερθω Ηρακλειο μου λενε οτι θα απογοητευτω απο αποψη πολης και απο φοιτητικα στεκια κλπ..
Θελω να πιστευω πως ειναι υπερβολες...
Τωρα σοβαρα περιμενες να σου πουν αντε Ηρακλειο και οχι Θεσ/νικη ? :P
Λοιπον επειδη την εζησα τη Θεσσαλονικη σαν φοιτητης για 1 χρονο και εχοντας γυρισει για λιγο καιρο στο Ηρακλειο αποψη μου ειναι οτι το Ηρακλειο δεν εχει να ζηλεψει πολλα (για να μην πω τιποτα) απο τη Θεσσαλονικη οσον αφορα τη φοιτητικη ζωη.
Τωρα νταξ μη κολλας σε τετοια πραγματα.Μια χαρα ειναι στο Ηρακλειο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εισαι φοιτητης στο csd ήθα μπεις τωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bebis

Νεοφερμένος

Ο bebis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά, αυτές τις ημέρες γίνεται κατάληψη σε τμήματα στο ΠΚρήτης στο Ηράκλειο, και αν ναι σε ποια?
Βασικά με ενδιέφερε για το Χημικό, να γνωρίζω. Μου λέτε σας παρακαλώ αν η εξεταστική έχει μετατοπιστεί ή αναβληθεί?

Ευχαριστώ και καλό φθινόπωρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froufroula

Νεοφερμένος

Η froufroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Απο που βγαζεις την καρτα και τι ισχυς εχει;


Μια χαρα ειναι...Ελα να κλεισεις σπιτι και θα το διαπιστωσεις...
εκλεισααα και σπιτι!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top