Φοιτητική ζωή στο Βόλο

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
εγώ ειδική αγωγή σίγουρα και λέω να ανεβω πριν τις βάσεις για σπίτι για να μη γίνεται χαμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εγώ ειδική αγωγή σίγουρα και λέω να ανεβω πριν τις βάσεις για σπίτι για να μη γίνεται χαμός...
εγω περιμενω πρωτα τις βασεις για να ειμαι 100% συγουρη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Αντε ωραια σας περιμενουμε ολους πρωτοετα μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Και γω λογικά περνάω πολιτικών μηχανικών!! (ενθουσιασμός) :P

Μακάρι γιατί είναι πολύ ωραία πόλη με θάλασσαααα! :):thumbup: 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
σαν μαθητής τα τελευταία 17.5 χρονια στο βόλο
τον έχω βαρεθεί :P
αλλά θεωρώ πως για έναν φοιτητή είναι Ο,ΤΙ ακριβώς πρέπει...(συγκοινωνίες,αποστάσεις,σπίτια,μέρη,καταστήματα,μαγαζιά,φαγάδικα,κλαμπς,καφετέριες κτλπ)



*σίγουρα δεν είναι αθήνα...αλλά έχει και τα θετικά του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Και γω λογικά περνάω πολιτικών μηχανικών!! (ενθουσιασμός) :P

Μακάρι γιατί είναι πολύ ωραία πόλη με θάλασσαααα! :):thumbup: 8)

από ό,τι ακούω είναι πανέμορφα... αντε.. να πάμε και να περάσουμε καλά!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Αντε ωραια σας περιμενουμε ολους πρωτοετα μου!!!
προετοιμάστε το Βόλο... ερχόμαστεεεεε...:clapup: :clapup:να σε ρωτήσω μιας και έχεις ζήσει ήδη ένα χρόνο το Βόλο.. οι περιοχές Αγ.Κωνσταντινος, Ανάληψη, Μεταμόρφωση πώς είναι?? έχω βρει ορισμένες αγγελιες γι αυτές τις περιοχές...
επισης, είναι προτιμότερο να μείνω στο κέντρο ακόμη κι αν τα ενοικια είναι ακριβότερα παρα να μείνω λίγο πιο μακρια σε καλύτερο σπίτι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
προετοιμάστε το Βόλο... ερχόμαστεεεεε...:clapup: :clapup:να σε ρωτήσω μιας και έχεις ζήσει ήδη ένα χρόνο το Βόλο.. οι περιοχές Αγ.Κωνσταντινος, Ανάληψη, Μεταμόρφωση πώς είναι?? έχω βρει ορισμένες αγγελιες γι αυτές τις περιοχές...
επισης, είναι προτιμότερο να μείνω στο κέντρο ακόμη κι αν τα ενοικια είναι ακριβότερα παρα να μείνω λίγο πιο μακρια σε καλύτερο σπίτι??

O Άγιος Κωνσταντίνος είναι πολύ "μουράτη" περιοχή! Τη μεταμόρφωση δε στη συνιστώ, γιατί κατά καιρούς ακούγονται αρκετά (μπορεί να είναι και φήμες)... Για την Ανάληψη δεν ξέρω...
Πάντως μπορείς να μείνεις πχ. Ν. Ιωνία και να πηγαίνεις στη σχολή (είναι πολύ κοντά στο κέντρο), βέβαια τα εισητήρια είναι ακριβά. [1,10 το κανονικό για να φανταστείς :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
προετοιμάστε το Βόλο... ερχόμαστεεεεε...:clapup: :clapup:να σε ρωτήσω μιας και έχεις ζήσει ήδη ένα χρόνο το Βόλο.. οι περιοχές Αγ.Κωνσταντινος, Ανάληψη, Μεταμόρφωση πώς είναι?? έχω βρει ορισμένες αγγελιες γι αυτές τις περιοχές...
επισης, είναι προτιμότερο να μείνω στο κέντρο ακόμη κι αν τα ενοικια είναι ακριβότερα παρα να μείνω λίγο πιο μακρια σε καλύτερο σπίτι??

αγ.κωννος ΟΧΙ...
μεταμόρφωση ΟΧΙ...
ανάληψη δεν φαντάζεσαι πόσο θα σε βολέψει...είναι πολύ κοντά στην παραλία...(εξίσου με αγ.κώννο)
αλλά παράλληλα ειναι και πλ κεντρικά...ενω αγ.κωννος ειναι πλ πιο αριστερά(κοιτώντας νότια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
αγ.κωννος ΟΧΙ...
μεταμόρφωση ΟΧΙ...
ανάληψη δεν φαντάζεσαι πόσο θα σε βολέψει...είναι πολύ κοντά στην παραλία...(εξίσου με αγ.κώννο)
αλλά παράλληλα ειναι και πλ κεντρικά...ενω αγ.κωννος ειναι πλ πιο αριστερά(κοιτώντας νότια)

Γιατί όχι Άγιο Κων/νο; :Ρ Με 10 λεπτά περπάτημα φτάνεις στο πανεπιστήμιο... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ευχαριστω για τις πληροφορίες παιδιά.. στην ανάληψη π.χ. που είναι πιο κεντρικα μπορώ να κινηθώ νυχτα με τα πόδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
ευχαριστω για τις πληροφορίες παιδιά.. στην ανάληψη π.χ. που είναι πιο κεντρικα μπορώ να κινηθώ νυχτα με τα πόδια?

ανετότατα... εγω πχ μένω πάνω απο ανάληψη...και γυρνάω με πόδια... και πάντα περνάω απο ανάληψη... γενικά πχ..απο την ανάληψη περνάνε οι πιο πολλοί κεντρικοι δρόμοι του βόλου(καρτάλη,ιωλκού κλπ) οπότε παίρνεις αυτούς μέχρι να βγεις στην αναλήψεως(που είναι κεντρικός) οπότε θα σαι μέσα στα φώτα και στς κεντρικούς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Γιατί όχι Άγιο Κων/νο; :Ρ Με 10 λεπτά περπάτημα φτάνεις στο πανεπιστήμιο... :confused:

συγκρίνεται με ανάληψη? ανάληψη ειναι πλ πιο κεντρικά...(εχει πολλα σουπερ μαρκετς,φουρνους,κλπ)πλ κοντά...ειναι πιο κεντρικός δρομος(δν 8α περναει μεσα απο σκοτάδια.) και επιπλέον οι αποστάσεις μεχρι το πανεπίστημιο(της παράλιας έτσι?) δεν είναι πάνω απο δεκα λεπτά:P με πόδια...(ΚΑΘΕ μερα το κάνω...και απο πολύ πιο ψηλά..απλα αναληψεως μένει ενας φίλος που πάω και τον παιρνω...)
Γενικά θεωρώ βολεύει ΠΟΛΥ καλύτερα απο αγ.κωννο γιατι σου προσφέρει οσα ο αγ.κωννος + εξτρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
συγκρίνεται με ανάληψη? ανάληψη ειναι πλ πιο κεντρικά...(εχει πολλα σουπερ μαρκετς,φουρνους,κλπ)πλ κοντά...ειναι πιο κεντρικός δρομος(δν 8α περναει μεσα απο σκοτάδια.) και επιπλέον οι αποστάσεις μεχρι το πανεπίστημιο(της παράλιας έτσι?) δεν είναι πάνω απο δεκα λεπτά:P με πόδια...(ΚΑΘΕ μερα το κάνω...και απο πολύ πιο ψηλά..απλα αναληψεως μένει ενας φίλος που πάω και τον παιρνω...)
Γενικά θεωρώ βολεύει ΠΟΛΥ καλύτερα απο αγ.κωννο γιατι σου προσφέρει οσα ο αγ.κωννος + εξτρά...

Σύμφωνοι είμαστε, απλά θέλω να πω πως και ο άγιος Κων/νος είναι καλή επιλογή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Σύμφωνοι είμαστε, απλά θέλω να πω πως και ο άγιος Κων/νος είναι καλή επιλογή. :P

ναι απλά θα συνιστούσα με 1000 ανάληψη...και αν δεν βρεί ας κοιτάξει και πάνω απο ανάληψη...που έχει καλές γειτονιές..
γενικά ο βόλος δεν ειναι τεράστια πόλη...και οι αποστάσεις δεν ειναι πολύ μεγάλες...
και μετά καλύτερα να κοιτάξει αγ.κωννο..καθως ειναι αρκετα πλάγια...(και (πχ) στα παλιά δεν την βολέυει τόσο...ουτε και τα λεωφορεία θα την βολέψουν αρκετά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
κατι άλλο.. μέχρι τι ώρα τη νυχτα γίνονται δρομολόγια του αστικου λεωφορείου?? γιατι το ταξί πιστεύω πως δε θα συμφέρει..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
κατι άλλο.. μέχρι τι ώρα τη νυχτα γίνονται δρομολόγια του αστικου λεωφορείου?? γιατι το ταξί πιστεύω πως δε θα συμφέρει..!
απο όσο ξέρω μέχρι 22.30...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
:hmm:κακό αυτό.. δηλαδη τα βράδια αναγκαστικά ταξί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
:hmm:κακό αυτό.. δηλαδη τα βράδια αναγκαστικά ταξί..

κοιτα αν πχ βρεις σπιτι στην ανάληψη...και είσαι εξω στν παραλία....ανετότατα γυρνάς με πόδια :P...
εχει φώτα,αυτοκίνητα,κεντρικους δρόμους...
και γενικά οι αποστάσεις οπως προείπα ειναι μικρές...και η ανάληψη ειναι ενα πολυ κεντρικο σημείο του βόλου...
αν ας πουμε είσαι για κανα κρασί στα παλιά ...τότε ναι.. ((αναγκαστικά)) ταξί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
κοιτα αν πχ βρεις σπιτι στην ανάληψη...και είσαι εξω στν παραλία....ανετότατα γυρνάς με πόδια :P...
εχει φώτα,αυτοκίνητα,κεντρικους δρόμους...
και γενικά οι αποστάσεις οπως προείπα ειναι μικρές...και η ανάληψη ειναι ενα πολυ κεντρικο σημείο του βόλου...
αν ας πουμε είσαι για κανα κρασί στα παλιά ...τότε ναι.. ((αναγκαστικά)) ταξί...

πού είναι τα Παλιά έτσι για να μαθαίνω σιγα σιγα περιοχές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top