Φοιτητική ζωή στη Χίο

kwstas vlt

Νεοφερμένος

Ο kwstas vlt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αυτο το ειχα διαβασει ... βασικα ψαχνω για τα ''στεκια'' , τις ασχολιες των φοιτητων κλπ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
2 συμμαθήτριές μου θα σπουδάσουν Χίο, όπως όλα δείχνουν. Φυσικά, γνωρίζω ήδη πού θα πηγαίνω διακοπές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Ο,τι απορία έχεις Κώστα πες μου, αν μπορώ να βοηθήσω.
Σε γενικές γραμμές η Χιος είναι νησί με αρκετά μεγάλο πληθυσμό οπότε τον χειμώνα δεν υπάρχει αυτή η νέκρα που επικρατεί στα μικρότερα νησιά. Έχει αρκετούς φοιτητές , ιδιαίτερα απο τότε που κόπηκαν οι μετεγγραφές ολο και αυξάνονται.
Όσο για τα φοιτητικά στέκια, εξαρτάται απ'το τι θες, oι καφετέριες που μαζεύουν φοιτητόκοσμο είναι κυρίως στην παραλία. Για ασχολίες τι θες να μάθεις ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas vlt

Νεοφερμένος

Ο kwstas vlt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
1) συγνώμη για την καθυστερημένη απαντηση
2) τιποτα που να φερνει σε club , discoteque etc υπαρχει ?
3) οσον αφορα τις ασχολιες, θελω να μαθω με τι μπορει να ασχοληθεί καποιος φοιτητης εκτος απο κοπελες και μελετη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ντισκοτεκ; χαχαχα.

Νησι ειναι,οχι χρονομηχανη για να σε παει στα '80s.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Pupilloscope μην γίνεσε κακός. :P

kwstas vlt αστον να λέει.
Clubs υπάρχουν, το καλοκαίρι ειδικά ανοίγουν πολύ περισσότερα αλλά δεν ξέρω να στα αναλύσω γιατί ποτε δεν έχω μείνει καλοκαίρι. Το χειμώνα, τα βασικά είναι 2, το central και το barcode, που είναι και τα 2 στην πόλη. Όλες σχεδόν οι καφετέριες επίσης,μετά τις 23.30-00.00 αλλάζουν ρυθμούς, οπότε μπορείς να διαλέξεις όποια θες για ποτάκι.
Το discoteque προσδιόρισε το μου λίγο, αν θες.
Μαγαζιά υπάρχουν αρκετά πάντως για όλα τα γούστα.
Όσο για τα πράγματα που μπορείς να κάνεις, εξαρτάται απ'τα δικά σου ενδιαφέροντα. Σίγουρα υπάρχουν αρκετά πράγματα να κάνεις.. θα τα βρείς ερχόμενος εδώ.
Καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλά κάνε υπομονή και θα τα ανακαλύψεις όλα σιγά-σιγά με το που έρθεις στο νησί.. και θα δεις οτι δεν υπήρχε λόγος να αγχώνεσαι.
Φυσικά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν μπορείς να ρωτάς για οτιδήποτε θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas vlt

Νεοφερμένος

Ο kwstas vlt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ευχαριστο .
με τον ορο discoteque δεν ενοουσα τιποτα ιδιαιτερο απλα το εφερα ως παραδειγρα xD

Ντισκοτεκ; χαχαχα.

Νησι ειναι,οχι χρονομηχανη για να σε παει στα '80s.

χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jacksknight

Νεοφερμένος

Ο jacksknight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όταν είδα ότι πέρασα Χίο δε μπορώ να πω ότι πέταξα από την χαρά μου,γιατί με τα μόρια που είχα περνούσα Κομοτηνή(η έτσι ήθελα να πιστεύω)Στο μυαλό μου είχα το εξής:να σπουδάσω αυτό που ήθελα,και να βρίσκομαι επίσης και σε ένα μέρος με "δυνατή" φοιτητική ζωή!Παρόλα αυτά πέτυχα μονο το πρώτο,όμως άκουσα και μου είπαν ωραία στέκια για τον χειμώνα και στην τελική θα ψάξω με το καλο όταν θα πάω.Πέτυχα στο τμήμα διοίκησης επιχειρήσεων και απότι είδα στο blog δεν είμαι ο μονος από εδώ μέσα που πέρασα εκεί!Ελπίζω η υποδοχή για τους πρωτοετείς να είναι θερμη με party ως το πρωιιι.......και κάτι πολύ σημαντικό που πρέπει να τονιστεί......ελπίζω να παίζουν ανελέητα TICHU στη Χίο γιατί αλλιώς δε θα τα πάμε καλαααααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Και κάτι άλλο σημαντικό που πρέπει να τονιστεί... Ελπίζω να παίζουν Tichu στη Χίο, αλλιώς δεν θα τα πάμε καλά!



στο τιτσου είμαστε πρωταθλητές;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jacksknight

Νεοφερμένος

Ο jacksknight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
στο τιτσου είμαστε πρωταθλητές;)

Make me proud Dida :DDDDDDDDDDDDDDD...Κάτι άκυρο,προφανώς και έχεις facebook!Am i right?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kwstas vlt

Νεοφερμένος

Ο kwstas vlt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Όταν είδα ότι πέρασα Χίο δε μπορώ να πω ότι πέταξα από την χαρά μου,γιατί με τα μόρια που είχα περνούσα Κομοτηνή(η έτσι ήθελα να πιστεύω)Στο μυαλό μου είχα το εξής:να σπουδάσω αυτό που ήθελα,και να βρίσκομαι επίσης και σε ένα μέρος με "δυνατή" φοιτητική ζωή!Παρόλα αυτά πέτυχα μονο το πρώτο,όμως άκουσα και μου είπαν ωραία στέκια για τον χειμώνα και στην τελική θα ψάξω με το καλο όταν θα πάω.Πέτυχα στο τμήμα διοίκησης επιχειρήσεων και απότι είδα στο blog δεν είμαι ο μονος από εδώ μέσα που πέρασα εκεί!Ελπίζω η υποδοχή για τους πρωτοετείς να είναι θερμη με party ως το πρωιιι.......και κάτι πολύ σημαντικό που πρέπει να τονιστεί......ελπίζω να παίζουν ανελέητα TICHU στη Χίο γιατί αλλιώς δε θα τα πάμε καλαααααα!

1) απο οτι φενετε θα ειμαστε μαζι [ κι εγω τμημα διοίκησης επιχειρήσεων περασα ]
2) μιπως πρεπει να μαθω λιγο tichu ? τελευταια το ακουω συνεχεια σαν παιχνιδι '' των φοιτητων ''
3) εεε βεβαια αμα δεν εχει παρτι μεχρι το πρωι που παμε xD
4) ελπιζω με το καλο να γνωριστουμε και στο πανεπηστιμιο .... ποτε θα πας για να γραφτεις ?¨?
5) ερωτηση προς ολους : τα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου ειναι τοσο ευκολα οσο φαινονται ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Make me proud Dida :DDDDDDDDDDDDDDD...Κάτι άκυρο,προφανώς και έχεις facebook!Am i right?
I'll try. :P
Yeap.
2) μιπως πρεπει να μαθω λιγο tichu ? τελευταια το ακουω συνεχεια σαν παιχνιδι '' των φοιτητων ''
5) ερωτηση προς ολους : τα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου ειναι τοσο ευκολα οσο φαινονται ?
2. Επιβάλεται!
5. Οχι:P , τα 2 πρώτα 6μηνα θεωρούνται ''απ΄τα δυσκολότερα'' , βέβαια αυτό εξαρτάται απο σένα και απ'τη διάθεση σου να παρακολουθείς και να διαβάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jacksknight

Νεοφερμένος

Ο jacksknight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κωστη στειλε μου μηνυμα αμα ειναι και πες μου το "facebook" σου.Οσο για τα μαθηματα θα τα λιωσω ολα στην κυριολεξια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas vlt

Νεοφερμένος

Ο kwstas vlt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
I'll try. :P
Yeap.

2. Επιβάλεται!
5. Οχι:P , τα 2 πρώτα 6μηνα θεωρούνται ''απ΄τα δυσκολότερα'' , βέβαια αυτό εξαρτάται απο σένα και απ'τη διάθεση σου να παρακολουθείς και να διαβάζεις.

οκ ευχαριστω .... απλα οπως κοιταζα τα μαθηματα [ π.χ. εισαγωγη στους υπολογιστεσ -.- ] μου φανηκαν ύποπτα ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas vlt

Νεοφερμένος

Ο kwstas vlt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
περιμενω add και απο εσενα και απο την Dida [ ετσι σε φοναζουν ή ειναι ακυρο username ? ] kwstas koutsodontis ( costas kouts ) [ εχω για cover photo δυο τριαντάφυλλα σε ασπρομαυρο και για φοτογραφια προφιλ την φατσα μου σε ασπρομαυρο παλι ]
βεβαια αν κρινω απο το jacksknight ισως ειχαμε κατι κοινω .... σταματησα λογο τριτης λυκείου .... no time at all
αμα οντος τα λιωσεις θα χαρω να με βοηθησεισ καμια φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
οκ ευχαριστω .... απλα οπως κοιταζα τα μαθηματα [ π.χ. εισαγωγη στους υπολογιστεσ -.- ] μου φανηκαν ύποπτα ευκολα
Εντάξει το συγκεκριμένο είναι εύκολο, είναι και ο καθηγητής καλούλης οπότε δεν θέλει και πολλή προσπάθεια.
Αλλά είναι κι άλλα που είναι ζόρικα για 1ο 6μηνο.

[ ετσι σε φοναζουν ή ειναι ακυρο username ?

Οχι δεν με φωνάζουν έτσι, αλλά δεν είναι τελείως άκυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas vlt

Νεοφερμένος

Ο kwstas vlt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
χμμμ .... οκ
οπος και να εχει ελπιζω να γνωριστουμε με το καλο στην αρχη της χρονιας αν οχι οταν ερθω για την εγγραφη μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas_art_fm

Νεοφερμένος

Ο kostas_art_fm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
θελω να ρθω στην χιο για τις σπουδες μου στο τμημα διοικησης...
λεγεται απο καθηγητες του σχολειου μου και του φροντηστηριου μου πως οι καθηγητες του παν/μιου ειναι εξαιρετικοι.... και η ζωη εκει ειναι πολυ ομορφη.... οντως ισχυει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jacksknight

Νεοφερμένος

Ο jacksknight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Φιλε μου θα χαρω να απαντησω στις αποριες σου σχετικα με τη Χιο.Ως προς το Πανεπιστημιο πιστεψε με οι καθηγητες ειναι ολοι τους αψογοι καθως πολλοι απ'αυτους διδασκουν και στο μεταπτυχιακο τμημα του νησιου.Τωρα για τη ζωη εδω θελω να ειμαι ειλικρινης,πιστευω πως κοινωνιες που ειναι μικρες ο ενας ειναι πιο κοντα στον αλλον και αυτο ειναι καλο!Τωρα οσο αφορα τη ζωη του νησιου υπαρχουν 2 κλαμπακια,αρκετα μπαρακια και καφετεριες για να βγαλεις τα γουστα σου.Ετσι και αλλιως 4 χρονια ειναι,δε θα κατσεις και ολη σου τη ζωη οποτε ολα καλα,και τωρα το καλοκαιρι στο νησι αξιζει,ασε τους αλλους στις πολεις να σκανε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas_art_fm

Νεοφερμένος

Ο kostas_art_fm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
κι εγω αυτο πιστευω... πως οι πολεις δεν αξιζουν οσο τα νησια που υπαρχουν καλυτερες σχεσεις μεταξυ των ανθρωπων...
αληθεια εχει εκει κανενα ταβερνακι με ζωντανη μουσικη?? μ αρεσουν πολυ τα παλια λαικα... ξερω και λιγο μπουζουκι.. και δεν εχω θεμα με τα μαγαζια... στην αθηνα τα χουμε αναγκη για να λεμε πως εχουμε και καπου να παμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top