Φοιτητική ζωή στη Σάμο

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εγώ την Σάμο(και συγκεκριμένα το τμήμα Στατιστικής και Αναλογιστικών - Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών) την έβαλα τρίτη επιλογή κάτω από Στατιστική ΟΠΑ και ΣΕΜΦΕ αλλα λογικά περνάω στην πρώτη επιλογή μου.Πάντως δεν θα με πείραζε καθόλου να περάσω και Σάμο γιατί έχω ακούσει παρα πολύ καλά λόγια για το Πανεπιστήμιο Αιγαίου και πρέπει να είναι πολύ οργανωμένο γενικότερα.

Headbanger αν περάσεις Σάμο θα μείνεις στις εστίες ή θα νοικιάσεις σπίτι?
Θελω να μεινω στις εστιες αλλα προς το παρον μενουν σε ξενοδοχια τα παιδια, καθως παιζει ενα προβλημα με τις αδειες των νεων κτηριων... και φοβαμαι μην ειναι ψιλομπαχαλο.... Τωρα για να νοικιασω...δεν ξερω.....καπου πρεπει να μεινω κι εγω :D ! Μολις βγουν οι βασεις με το καλο και δω οτι περναω εκει φευγω πακετο για Σαμο για να δω τι παιζει με σπιτια και εστιες....

Υ.Γ Στο τμημα της 3ης επιλογης σου ειναι ο κουμπαρος μου και πιστεψε με ειναι κατι παραπανω απο τελειο !!! Οργανωση, συνεπεια στο προγραμμα, καθηγητες αστερια αλλα ειναι αρκετα δυσκολη... Συγκεκριμενα του λεει ενας καθηγητης του, "αν λιωσεις στο διαβασμα τωρα και εισαι καλος και παρεις πτυχιο, τοτε θα εισαι αναρπαστος... πλεον δεν θα σε διαλεγουν για δουλεια αλλα εσυ θα διαλεγεις τις δουλειες...." τι αλλο να πω ?
-----------------------------------------
Στο δικο σου :up:
Φιλε ΜΟΝΤΑ σου ευχομαι καλη επιτυχια στις εξετασεις, και ελιπιζω να τα πουμε κι απο κοντα στην...............................Σαμο !!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
Θα σου κραταω απο φετος σημειωσεις για να τις εχεις ετοιμες του χρονου....:D
Αν βεβαια περασω εκει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Περιμενω πως και πως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1mariakos1

Νεοφερμένος

Ο 1mariakos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
γεια σε ολους,θελω να ρωτησω πωσ ειναι η ζωη στη σαμο γτ μαλλον εκει προκειται να περασω στο τμημα στατιστικης.κ εχω ακουσει απο πολλα ατομα οτι αν παω εκει θα ξενερωσω γτ κ καλα δεν εχει τπτ κ οτι δεν παλευεται ο χειμωνας..οσοι πηγαν στη σαμο για σπουδες παρακαλω ας μου αλλαξουν τη γνωμη γτ δεν την παλευω αλλο στην αθηνα:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εμένα είναι ο αδερφός μου εκεί.Μια χαρά περνάνε,δεν έχεις και πολλές επιλογές για διασκέδαση αλλά παρόλα αυτά εμένα μου αρέσει πολύ η ζωή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos-master

Νεοφερμένος

Ο thanos-master αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σε ολους..!!! παιδιά και εγω μαλλον ΣΑΜΟ θα παω αλλα μιας και πλησιαζει η ωρα για τα αποτελεσματα εχω αγχος για το αν η φοιτιτικη ζωη θα ειναι καλη απο την αποψη μηπως ειναι ερημικα που λενε και φιλοι μου ειδικα το χειμωνα..!!!;) καθε βοηθεια ειναι δεκτη που θα μου δωσει μια εικονα για το πως ειναι εκει τα πραγματα..!!!
Υ.Γ ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Γεια σε ολους..!!! παιδιά και εγω μαλλον ΣΑΜΟ θα παω αλλα μιας και πλησιαζει η ωρα για τα αποτελεσματα εχω αγχος για το αν η φοιτιτικη ζωη θα ειναι καλη απο την αποψη μηπως ειναι ερημικα που λενε και φιλοι μου ειδικα το χειμωνα..!!!;) καθε βοηθεια ειναι δεκτη που θα μου δωσει μια εικονα για το πως ειναι εκει τα πραγματα..!!!
Υ.Γ ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια..!!!

Βασικα καλησπερα σου ! Κοιτα. εξαρταται με το τι θελεις εσυ σαν ατομο οσον αφορα την φοιτιτικη ζωη. Η Σαμος, και ειδικοτερα το Καρλοβασι, ειναι ενας τοπος που δεν εχει καμια σχεση με μεγαλο-φοιτητουπολεις οπως Θεσ/νικη κι ετσι...
Τα πραγματα ειναι πιο ησυχα τοσο τον χειμωνα οσο και το καλοκαιρι... βεβαια αν σου αρεσει τοσο πολυ το ΜΠΕΣ τοτε δεν βρισκω λογο να μην ερθεις Σαμο !!!
Αντε να δουμε θα την πιασουμε.....για να 'μαστε και αυριανοι συμφοιτητες:D:D:D

cheers !!!
Y.Γ Οταν με το καλο βγουν οι βασεις και τελικα περασουμε( αν περασουμε...) στο ΜΠΕΣ. Να το κανονησουμε για καμια μπυριτσα κι εστι...εμεις τα "πρωτακια"..... πλακα θα εχει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos-master

Νεοφερμένος

Ο thanos-master αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Βασικα καλησπερα σου ! Κοιτα. εξαρταται με το τι θελεις εσυ σαν ατομο οσον αφορα την φοιτιτικη ζωη. Η Σαμος, και ειδικοτερα το Καρλοβασι, ειναι ενας τοπος που δεν εχει καμια σχεση με μεγαλο-φοιτητουπολεις οπως Θεσ/νικη κι ετσι...
Τα πραγματα ειναι πιο ησυχα τοσο τον χειμωνα οσο και το καλοκαιρι... βεβαια αν σου αρεσει τοσο πολυ το ΜΠΕΣ τοτε δεν βρισκω λογο να μην ερθεις Σαμο !!!
Αντε να δουμε θα την πιασουμε.....για να 'μαστε και αυριανοι συμφοιτητες:D:D:D

cheers !!!
Y.Γ Οταν με το καλο βγουν οι βασεις και τελικα περασουμε( αν περασουμε...) στο ΜΠΕΣ. Να το κανονησουμε για καμια μπυριτσα κι εστι...εμεις τα "πρωτακια"..... πλακα θα εχει...:)

ναι μου αρεσει πολυ αυτη η σχολη και νομιζω οτι θα ειναι μια χαρα η ζωη εκει..!!!:D, απλα ακουγεται καπως η Σαμος και για αυτο ρωταω..!!
Υ.Γ ελπιζω και εγω να ειμαστε συμφοιτητες..!!
και να παμε και για μπυρες.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

th3o

Νεοφερμένος

Ο θεοδόσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδες εχω εναν φίλο που σπουδάζει σαμο,το τει ειναι σε χωριο και για να πας στην πόλη πληρωνεις πολλα για ταξη,επισης μου ειπε πώς στατιστικη έρευνα που έκανε το πανεπιστημιο ειπε πως μια γυναίκα αντοιστηχει σε 15 ανδρες,πάντως ο φίλος μου ειναι απογοητευμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1mariakos1

Νεοφερμένος

Ο 1mariakos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδες εχω εναν φίλο που σπουδάζει σαμο,το τει ειναι σε χωριο και για να πας στην πόλη πληρωνεις πολλα για ταξη,επισης μου ειπε πώς στατιστικη έρευνα που έκανε το πανεπιστημιο ειπε πως μια γυναίκα αντοιστηχει σε 15 ανδρες,πάντως ο φίλος μου ειναι απογοητευμενος...
πο..ασχημα νεα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αμα το παιδι εχει μαθει π.χ. στην Αθηνα και να μην ηθελε να παει σαμο λογικα να ειναι απογοητευμενος..
Για ποιο ΤΕΙ μιλας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
τει στην Σαμο ????? Are you sure ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos-master

Νεοφερμένος

Ο thanos-master αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
πο..ασχημα νεα:'(
Σιγα τα ασχημα νεα εξαρταται πως βλεπεις τα πραγματα απο πια πλευρα..!!!
Βασικα ποια σχολη τει και σε χωριο..???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δεν ειναι καθολου ασχημα τα πραγματα !!!! Αν τα περνεις ως ερχονται και δεν αγωνιζεσαι να τα αλλαξεις τοτε να ειναι ασχημα τα πραγματα....
Στην τελικη αν δεν σου αρεσει λογο Σαμου απλα μην την βαζεις ουτε καν στο μηχανογραφικο !!!!
Ολα ειναι καλα αν εισαι εσυ καλα...
-----------------------------------------
Σιγα τα ασχημα νεα εξαρταται πως βλεπεις τα πραγματα απο πια πλευρα..!!!
Βασικα ποια σχολη τει και σε χωριο..???

Οντως ποιο τει ειναι αυτο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Παιδες εχω εναν φίλο που σπουδάζει σαμο,το τει ειναι σε χωριο και για να πας στην πόλη πληρωνεις πολλα για ταξη,επισης μου ειπε πώς στατιστικη έρευνα που έκανε το πανεπιστημιο ειπε πως μια γυναίκα αντοιστηχει σε 15 ανδρες,πάντως ο φίλος μου ειναι απογοητευμενος...


Ε, ηρεμήστε... Μην το κάνουμε και Sugartown...
Τα παραλέτε... Κι εγω δεν έχω ακούσει για ΤΕΙ σε χωριό της Σάμου...
Όποιος πάει Σάμο, δε θα απογοητευτεί, θα καλοπεράσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
TEI σε ΧΩΡΙΟ της Σαμου? τι είναι αυτά... δεν ισχύει κάτι τέτοιο...

όσον αφορα την αναλογια ανδρικου/γυναικειου φύλου που αναφέρθηκε πιο πάνω, αυτό ίσως να ισχύει στο ΜΠΕΣ. Στο μαθηματικό είναι περίπου 50-50 και στο ΣΑΧΜ είναι περισσότερες οι κοπέλες... τουλάχιστον αυτά από όσα έχω δει στο έτος μου (πρωτοετείς που τώρα θα γίνουν δευτεροετείς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν υπάρχει τει στην Σάμο.Επίσης δεν είναι χωριό το Καρλοβασι μεγάλη κωμόπολη είναι.Και μια χαρά αναλογίες έχει γυναικών.Καλά να περνάτε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos-master

Νεοφερμένος

Ο thanos-master αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν υπάρχει τει στην Σάμο.Επίσης δεν είναι χωριό το Καρλοβασι μεγάλη κωμόπολη είναι.Και μια χαρά αναλογίες έχει γυναικών.Καλά να περνάτε!:)
Μακαρι..!!!:D
Θα το δουμε απο κοντα..!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1mariakos1

Νεοφερμένος

Ο 1mariakos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σαμο σου ερχομαστε εγω κ ο Θανασακης!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Σπίτια να ψάξετε προς το κέντρο δηλαδή κοντά στην πλατεία,μην ψάξετε στο λιμάνι γιατί είναι πολύ απομακρυσμένα και θα χρειάζεστε αυτοκίνητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos-master

Νεοφερμένος

Ο thanos-master αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σαμο σου ερχομαστε εγω κ ο Θανασακης!!!!:jumpy:

Αυτο για καλο το λες..???:D:D:D:D
Μαριακος και εγω στη Σαμο....!!!!!:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top