Φοιτητική ζωή στην Tρίπολη

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδια περασα επιστημης των υπολογιστων στην Τριπολη.:no1:
Ειναι κανεις απο Τριπολη να μου πει πως ειναι?
Εχει καλη φοιτητικη ζωη?
Αληθεια περναει κανεις αλλος μεσα απ' αυτο το forum στη τριπολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos<91>

Νεοφερμένος

Ο panos<91> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ναι εγω ειμαι απο τριπολη..συγνωμη που θα σε απογοητευσω αλλα εγω θελω σαν τρελος να φυγω απο εδω..ευτυχως περασα οικονομικα πειραια κ θα την κανω απο δω..εχει 2 club ολα κ ολα..κ εναν πεζοδρομο με καφετεριες..τπτ αλλο..βεβαια εχει ωραιες πλατιες κ εχει πολυ πρασινο αλλα δεν νομιζω να σε ενδιαφερουν αυτα οσον αφορα την διασκεδαση..ενταξει αμα εχεις καλη παρεα θα περασεις καλα οπου κ αν εισαι αλλα δεν θα συνιστουσα σε κανεναν να πηγαινε τριπολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ναι εγω ειμαι απο τριπολη..συγνωμη που θα σε απογοητευσω αλλα εγω θελω σαν τρελος να φυγω απο εδω..ευτυχως περασα οικονομικα πειραια κ θα την κανω απο δω..εχει 2 club ολα κ ολα..κ εναν πεζοδρομο με καφετεριες..τπτ αλλο..βεβαια εχει ωραιες πλατιες κ εχει πολυ πρασινο αλλα δεν νομιζω να σε ενδιαφερουν αυτα οσον αφορα την διασκεδαση..ενταξει αμα εχεις καλη παρεα θα περασεις καλα οπου κ αν εισαι αλλα δεν θα συνιστουσα σε κανεναν να πηγαινε τριπολη..

Aααα Ωραια!:'(
Καλα θα περασουμε!
Τεσπα ευχαριστω για τις πληροφοριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos<91>

Νεοφερμένος

Ο panos<91> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Aααα Ωραια!:'(
Καλα θα περασουμε!
Τεσπα ευχαριστω για τις πληροφοριες!

ενταξει μην το βλεπεις ετσι..ειπα οτι αν εχεις καλη παρεα παντου περνας καλα αλλα οκ η τριπολη δεν ειναι για ξεφρενο γλεντι για φοιτητες..θελει προσπαθεια για να τ καταφερεις..Αντε καλα να περασεις!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sting3r

Νεοφερμένος

Ο sting3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Και εγώ από την Τρίπολη είμαι, και είναι λίγο πολύ όπως στα λέει ο φιλος......Όμως ίσως εμείς το βλέπουμε έτσι επειδή την έχουμε βαρέθεί. Όπως και να έχει έχει καλό και φιλόξενο κόσμο,και στην τελική μόνο 1 1/2 ώρα από την Αθήνα,οπότε μην σκας!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Nαι, πηγα σημερα! Εκ πρωτης οψεος τα πραγματα δειχνουν πολυ καλα!
Αρκετος κοσμος, φιλοξενος,προθυμος να σε βοηθησει.
Δηλαδη οι πρωτς εντυπωσεις ειναι Θετικες! Τωρα δν ξερω τι θα προκυψει στο μελλον.
Το σπιτι που βρηκα ειναι στην Καλαβρυτων (5 λεπτα απο μια μεγαλη πλατεια).
Ειναι καλα εκει? Εμενα μια χαρα μου φανηκε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sting3r

Νεοφερμένος

Ο sting3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι καλά είναι.Βέβαια είναι κεντρικός δρόμος οπότε ίσως να έχει λίγο κίνηση.Αν χρειαστείς τίποτα πες και θα σε βοηθήσουμε...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ναι καλά είναι.Βέβαια είναι κεντρικός δρόμος οπότε ίσως να έχει λίγο κίνηση.Αν χρειαστείς τίποτα πες και θα σε βοηθήσουμε...
:)

Δεν ειναι ακριβως πανω στην καλαβρυτων! Εΐναι λιγο πιο μεσα.....
Ευχαριστω, παντως! Αν χρειαστω κατι σιγουρα θα σου πω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lex

Νεοφερμένος

Ο Lex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγώ πέρασα στο επιστήμης κ τεχνολογίας τηλεπικοινωνιών... βασικά από λάθος στο μηχανογραφικό πέρασα :P Aπό Kαστοριά είμαι κ θα τρώω μια μέρα στους δρόμους μέχρι να φτάσω εκεί...:D εμένα με ενδιαφέρει αν έχει τουλάχιστον κόσμο που να κυκλοφορεί έξω, πράγμα το οποίο στην πόλη μου είναι σπάνιο... πάλι καλά όπως έιπατε η Aθήνα είναι πολύ κοντά κ επίσης έχω την ευκαιρία να γνωρίσω την Πελοπόννησο, που υπο άλλες περιστάσεις, μάλλον, δεν θα το έκανα ποτέ...;)
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sting3r

Νεοφερμένος

Ο sting3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ο κόσμος κυκλοφορεί.Υπάρχει ένας πεζόδρομος με αρκετές καφετέριες και εκεί συχνάζουν οι περισσότεροι + και ένα-δύο καλούτσικα κλαμπς.Όπως και να έχει έλα και θα τα βρείς τα κατατόπια. Να πας και κανένα γήπεδο να δεις τον Αστέρα.:P Και εσύ αν χρειάζεσαι κάποιον να σου δείξει τα μέρη και όλα αυτά πες μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nistoso

Νεοφερμένος

Ο nistoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Και εγω φιλε απο Τριπολη ειμαι. Κοιταξε να δεις, η πολη εχει πολλους καγκουρες . Οι φοιτητες ειναι σχεδον αφαντοι στην πολη , για αυτο σου προτεινω να αρχισεις αθλητισμο η τπτ αλλο να περναει η ωρα σου κ κοιτα να τελειωσεις την σχολη γρηγορα.

Επισης μην παραξενευτεις αμα δεις τπτ προβατα να βοσκουν εκει διπλα στο πανεπιστημιο κ οι διαφορες μυρουδιες προερχομενες απο τα κοπρανα να μοσχοβολουν τον τοπο.

Αμα εισαι ροκας να πηγαινεις στο διπλο οπου κ εκει μαζευει αρκετους φοιτητες. Τον χειμωνα μετα τις 11 δεν κουνιεται τπτ εξω εκτος Σαββατου κ Παρασκευης .

Να επισκεφτεις ενα μαγαζι που λεγεται Σταυρος , που ειναι κοντα στο στρατοπεδο κ να παρεις sandwich . Ειναι το πιο βρωμικο της πολης!

Ακομα, κυκλοφορουν κ γυρω στους 6-8 τρελους στο κεντρο της πολης , μην παραξενευτεις ουτε με αυτο .

Ιντερνετ καφε εχει 2 το cinema (οπου εχει καλουλια pc κ καλο χωρο αλλα η γραμμη του ιντερνετ του ειναι απλα ΑΙΣΧΟΣ) και το replay η στου γατζου (επειδη ο ιδιοκτητης εχει ξυλινο χερι) οπου εκει ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα .

Οι γκομενες δεν σε κοιτανε για κανενα λογο εξω κ εχουν περιεργη συμπεριφορα , θα δεις κ θα καταλαβεις τι σου λες. κατα γενικες γραμμες ειναι bimbos , για να δεις φως θα χρειαστει μακροχρονη σχεση . Επισης χυμα καταστασεις δεν παιζουν,μονο μεσω κονε φιλων των φιλων σου κτλ κτλ. Η θα σου ερθει καμια κοπελα ετσι στο ασχετο κ θα σου πει , σε γουσταρει η φιλη μου θες το κινητο της, τετοιες τραγικες καταστασεις μιλαμε. Κ δεν μιλαω για 16χρονα!! Για αυτο μπορεις να επισκεφτεις το bar anemos η prive η να πας στον Αγιο Χαραλαμπο(ρωτας κ θα μαθεις) κ θα δεις φως

Ο κατω πεζοδρομος μαζευει μεγαλυτερες ηλικιες ενω ο πανω πολλα πιτσιρικια

Το καλοκαιρι οι Τριπολιτσιωτες πανε στο Αστρος για μπανιο που ειαι κανα μισαωρο απο Τριπολη. Εκει ουσιαστικα βλεπεις τον πεζοδρομο με μαγιω κ η θαλασσα ειναι βρωμικη.

Τωρα για τον φιλο που ειπε οτι θελει να γνωρισει την πελοπονησσο ,,, νταξει τωρα καμια καλαματα να πας που απεχει 88 km καμια Σπαρτη Ναυπλιο . Με αυτοκινητο καπως παλευετε. Αμα εχεις φιλους-γνωστους σε αυτες τις πολεις κ ιδιαιτερα στην Καλαματα κ κατεβαινεις για κανα σαββατοκυριακο μια χαρουλα!
αυτα απο εμενα welcome το 3πολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lex

Νεοφερμένος

Ο Lex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
χαχαχαχα!!! απ' ότι φαίνεται δεν θα την παλέψω! τα ιδια (πάνω κάτω) αντιμετώπιζω κ στην Kαστοριά! Nα πάρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
χαχαχαχα!!! απ' ότι φαίνεται δεν θα την παλέψω! τα ιδια (πάνω κάτω) αντιμετώπιζω κ στην Kαστοριά! Nα πάρει...

Tι να πω κι εγω δηλαδη που θα φυγω απο αθηνα.......:jumpy:
Με βλεπω καθε σαββατοκυριακο να ξεπορτιζω απο την τριπολη και να τριγυρναω στα πατρια εδαφη της αθηνας....:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas1987

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδακια θα σας την σπασω αλλα για να ξερουν κι οι επομενοι θα σας πω τα εξης για την Τριπολη(Ειμαι φοιτητης εκει).
1.Οι καθηγητες ειναι νεοι και προθυμοι να βοηθησουν τους φοιτητες,δεν θα εχετε παραπονο απο εγκαταστασεις κλπ (αν τις συγκρινετε με τις Αθηνας ειναι πολυ καλυτερες)
2.Η πολη ειναι ενα χωριουδακι με 10 καφετεριες και 3 club ,τον χειμωνα δεν κυκλοφορει και πολυς κοσμος και οι φοιτητες ειναι πολυ λιγοι
3.Κοπελες στην σχολη δεν υπαρχουν...θα μαλωνετε 60 μαντραχαλαδες για 5 γκομενες χεχεχε
4.Το πιο θετικο ειναι οτι απεχει 2 ωρες απο Αθηνα με το Κτελ.
5.Αν ειστε συνεπεις το 4ο ετος το βγαζετε απο το σπιτι σας...ισως να μπορεσετε να φυγετε και νωριτερα.
6.Τα εργαστηρια με απουσιες ειναι λιγα εως ανυπαρκτα οποτε μπορειτε να φευγετε συχνα
Καλα κουραγια παιδακια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κρίτων93

Νεοφερμένος

Ο Κρίτων93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ετοιμος ημουν να δηλωσω τα ΑΕΙ της τριπολης για να εχω ορισμενες ... "καβαντζες " αλλα με τα ποστ π ειδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Ετοιμος ημουν να δηλωσω τα ΑΕΙ της τριπολης για να εχω ορισμενες ... "καβαντζες " αλλα με τα ποστ π ειδα...

Μην αφήνεις ένα ποστ να καθορίζει τις επιλογές σου ...
Επί παραδείγματι εγώ τη βρίσκω μια χαρά πόλη ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
παιδιά, μια χαρά πόλη είναι η Τρίπολη (σε στιλ χωριού βέβαια ) αλλά έχει και τα καλά της! καθαρό αέρα,λίγος κόσμος.... γενικά η φοιτητική ζωή εκεί είναι πολύ ήρεμη.μια πόλη όμως δεν μπορεί να καθορίσει τις επιλογές σας!!!;) σε προτεραιότητα να χετε τις επιθυμίες σας και όλα τα άλλα έρχονται!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cham

Νεοφερμένος

Ο cham αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
παιδια υσχιουν ακομα τα απο πανω σχολια ή εχει αλλαξει η κατασταση στην τριπολη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
παιδια υσχιουν ακομα τα απο πανω σχολια ή εχει αλλαξει η κατασταση στην τριπολη??

Και βέβαια ισχύουν !!! :clapup:
Πρόσφατα εγράφησαν ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
H Τριπολη δεν εχει αλλαξει ιδιαιτερα. Ειναι λιγο καλυτερα απο παλιοτερα γιατι οι φοιτητες μενουν λογω της καταργησης των ασυστολων μεταγραφων. Απο κει και περα σα φοιτητικη πολη οπως εχουμε πει δε λεει και πολλα. Τα ιδια και τα ιδια. Ειναι καλα για ατομα που τους αρεσει να ειναι σπιτογατοι. Αλλα οι επιλογες σε οτι αφορα τη διασκεδαση ειναι λιγες. Τουλαχιστον σε οτι αφορα τα τμηματα υπολογιστων και τηλεπικονωνιων βρίσκονται σε ενα σχετικα καλο επιπεδο. Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top