Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

ToN

Νεοφερμένος

Ο ToN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ξερει κανεις ποσα χλμ απεχει η πλατεια γεωργιου απο το κολυμβητηριο α.πεπανος,και αν μπορω να πηγαινω μεχρι εκει με το ποδηλατο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Πρέπει να είναι ένα 20λεπτο με το ποδήλατο άμα το γκαζώνεις και λίγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToN

Νεοφερμένος

Ο ToN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πρέπει να είναι ένα 20λεπτο με το ποδήλατο άμα το γκαζώνεις και λίγο!

και ο δρομος ειναι χαλια?(εχει δηλαδη συνεχεια ανηφορες,φαναρια κτλ)ή παει αερα με το ποδηλατο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
τυχεροι οι φοιτητες στην Πατρα!μονο αυτο εχω να πω!σας ζηλευωω!για μενα η καλυτερη πολη για φοιτητικη ζωηη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
και ο δρομος ειναι χαλια?(εχει δηλαδη συνεχεια ανηφορες,φαναρια κτλ)ή παει αερα με το ποδηλατο?

Αν το παρεις απο Κορινθου - Πανεπιστημιου - Νεα Εθνικη (μια ευθεια ειναι) νομιζω ο δρομος ειναι πολυ καλος. Κορινθου που εχω κανει με ποδηλατο ειναι λιγο ανηφορα αλλα δε κουραζει πολυ (τοχω κανει χωρις ταχυτητες, οποτε υποθετω πως αν εχεις με ταχυτητες θα ειναι πιο ξεκουραστο). Πιστευω παντως πως ειναι ο πιο γρηγορος δρομος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToN

Νεοφερμένος

Ο ToN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γενικα ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας απο το κολυβητηριο α.πεπανος,βολευουν οι ωρες που ειναι ανοιχτο για ελευθερο προγραμμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niki K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Niki K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Παιδιά, ξέρεις κανείς να μου συστήσει καμία γυναικεία ερασιτεχνική ομάδα μπάσκετ;);;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γενικα ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας απο το κολυβητηριο α.πεπανος,βολευουν οι ωρες που ειναι ανοιχτο για ελευθερο προγραμμα?

Ααααχ βάσανο η Πάτρα για τους κολυμβητές.
Κι εγώ αυτά τα δύο ξέρω + του Πανεπιστημίου στο οποίο προτείνω να μην πας γιατί θα φυτρώσει αυτί στην πλάτη.

Πήγα στο Πεπανός. Ενδιαφέρον. Ώρες που δεν βολεύουν για το κοινό. 4-6 ας πούμε. Πάγος η πισίνα εκτός κι αν έχουν λεφτά να την θερμάνουν. Είναι για σκληρούς άνδρες-γυναίκες. Κοντά στο Παμπελοποννησιακό. Πάει το λεωφορείο Νο.7
Σημαντική λεπτομέρεια-είναι κλειστό οπότε βολέυει στις βροχές.


Ρώτησα για το ΝΟΠ. Είναι ανοιχτό. Εκεί στάματησα και δεν ασχολήθηκα. Νομίζω έχει περισσότερες ώρες για το κοινό.
Πάει το λεωφορείο Νο.3 ή 5 ή 2. Δεν θυμάμαι. Είναι κοντά στα Στερ σινεμας. Εκεέι στο εμπορικό που δεν θυμάμαι τό όνομα τώρα.

Γνωστό γυμναστήριο-ΠΑΤΡΑ ΦΙΤΝΕΣΣ. Είναι στο δρόμο Αθηνων-Κορίνθου, πιο πέρα από την αρχή της Πανεπιστημίου.
Εκεί πάει πολύς κόσμος. 40 ευρώ το μήνα για φοιτητές. Καλό είναι . Αλλά γίνεται χαμός, καταλαβαίνεις.
Ξέρω για την ύπαρξη άλλων δύο αλλά δεν ξέρω πού είναι. Απλά ξέρω ότι υπάρχουν και με τρελά ωράρια. Ένα είναι ανοιχτό και Κυριακή. Ίσως κάπου στην Έλληνος Στρατιώτου. Αναλόγως και που μένεις.
Είναι και μια μούφα στην Πατρέως. Για τελευταία λύση αν μένεις κέντρο. Δεν τα πολυαξίζει τα 40 ευρώ του πιστεύω.

γενικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
παιδια επειγον!μπορει καποιος να μου πει στην πατρα καποιο ξενοδοχειο οχι ακριβο αλλα με καλη φημη το οποιο να βρισκεται και σχετικα κοντα σε σταση απο την οποια περναει το λεωφορειο για πανεπιστημιο;:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
παιδια επειγον!μπορει καποιος να μου πει στην πατρα καποιο ξενοδοχειο οχι ακριβο αλλα με καλη φημη το οποιο να βρισκεται και σχετικα κοντα σε σταση απο την οποια περναει το λεωφορειο για πανεπιστημιο;:worry::worry::worry:

Το Άδωνις, το οποίο είναι απέναντι από τα ΚΤΕΛ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alekoukitsa

Νεοφερμένος

Η Alekoukitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κανένας να μου προτείνει κανένα καλό τεννις κλαμπ(όχι πολυ ακριβό)??Α και η Πατρα έχει καλά ροκάδικα και αν ναι προτείνετε μου κανένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos944

Νεοφερμένος

Ο nikos944 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
επειδη ξερω οτι στην πατρα οι συγκινωνιες ειναι τραγικες,μπορει να μου προτεινετε διαφορες ιδεες για τις μετακινησεις μου;θα μεινω στο ριο και δν εχω κανενα μεσο μεταφορας και εχω αγχωθει παρα πολυ,πιστευω οτι ολοι θα ειναι στο κεντρο(πατρα) και θα διασκεδαζουν και εγω θα ειμαι αποκλεισμενος στο ριο :(:(:(.ξερω οτι εχει προαστιακο και λεοφορειο αλλα ειναι ακριβα και και ασε που πρεπει να ξεκιναω για σπιτακι μου απο τις 10 για να παω στον σταθμο να προλαβω το τελευταιο δρομολογιο...εχω αγχωθει...σωστε με..εσεις που σπουδαζετε πατρα η καλητερα ριο πειτε μου καμια ιδεα...(περασα στο μαθηματικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Κοίτα, αφού βρήκες σπίτι στο Ρίο θα μπορείς να πηγαίνεις στην σχολή με το ποδήλατο, πράγμα που κάνουν και άλλα παιδιά.
Παιρνάει βέβαια και το αστικό, αλλά δεν συμφέρει σε καμία περίπτωση καθώς τα ίδια λεφτά θα πλήρωνες αν ξεκίναγες από κέντρο και Πανεπιστήμιο.
Γενικά τώρα, το λεωφορείο είναι ασύμφορα οικονομικά μέρο ( 1,10 * 5 (μέρες) * 2 (φορές την ημέρα) * 4 (εβδομάδες που έχει ο μήνας) = 44 ευρώ/μήνα.
Ήττα!
Θα μπορούσες αν εμένες κέντρο να βολευόσουν με το τραίνο, στο οποίο βγάζεις κάρτα 15 ευρώ/μήνα! (37,5 /3 μήνες κ.α).
Επειδή ξέρω ένα παιδί που μένει στο Ρίο, είναι όντως δύσκολο να κατεβαίνει κέντρο όταν εμείς βγαίνουμε, αφού πρέπει να πάρει ταξί ή λεωφορίο.
Αλλά μην τρελαίνεσαι! Όταν δεθείς με κάποιες παρέες θα κοιμάσαι όπου να ναι, χωρίς πρόβλημα ;)!!

Το σπίτι στο Ρίο το νοίκιασες ή το είχες από πριν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos944

Νεοφερμένος

Ο nikos944 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα θα μεινω σε εστια και επειδη φετος αργουν παρα πολυ να τις αδιασουν ,πρωτα μας ειπαν θα παμε σε ξενοδοχειο(δωρεαν) για λιγες μερες και μετα σε εστιες,ειμαι πρωτοετης με λιγα λογια και δεν εχω κανει ακομα μαθημα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos944

Νεοφερμένος

Ο nikos944 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ααααα και κατι αλλο,με ποδηλατο γινεται να κανω ριο-πατρα;αν ναι απο ποιον δρομο;ειναι ομαλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά ξέρει κανένας να μου προτείνει κανένα καλό τεννις κλαμπ(όχι πολυ ακριβό)??Α και η Πατρα έχει καλά ροκάδικα και αν ναι προτείνετε μου κανένα...

Κοιτα Αλεκουκιτσα εγω θεωρω οτι καλυτερος ομιλος τεννις της Πατρας ειναι η Νικη Πατρων μιας και εχει φοβερες εγκαταστασεις, καλους δασκαλους, ειναι σε καλη τοποθεσια και εχει τμηματα για ολες τις απαιτησεις... Δες εδω: https://www.patratennis.gr/ . Ειναι στην Εγλυκαδα δεν ξερω που μενεις ακριβως βεβαια για να σου πω αν βολευει. Υπαρχει ομιλος και στο Ριο, στο Κουκουλι στον Σωτηρχοπουλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ααααα και κατι αλλο,με ποδηλατο γινεται να κανω ριο-πατρα;αν ναι απο ποιον δρομο;ειναι ομαλος;

Βασικα δεν ξερω τις αντοχες σου αλλα μου φαινεται καπως μακρια να πηγαινεις Πατρα (ενοεις κεντρο?)-Ριο με ποδηλατο. Αν πας πανω απο την Κανελοπουλου ειναι ομαλος πανω κατω αν παρεις την Κανελοπουλου και πας απο κατω (Ηρωων πολυτεχνειου) να ξερεις οτι ο δρομος ειναι στενος εχει λακουβες και γινονται συνεχως εργα που οδηγουν σε μποτιλιαρισμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos944

Νεοφερμένος

Ο nikos944 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ποιος θα μεινει σε εστια;;;;;;;;;;;;;εγω ναι,αντε να μου πειτε να γνωρισζομαστε σιγα σιγα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top