Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

dimos93

Νεοφερμένος

Ο dimos93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
διοικηση επιχειρησεων πατρας και εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Τελικα και εγω Πατρα επισημα :) Θα ξανακατεβω τωρα για να το επιπλωσω.. Κοιταξα το ΙΚΕΑ και δεν συμφερει.. κριμα γιατι εχει ωραια επιπλα.. Τωρα αναγκαστικα πρακτικερ και μακαρι να εχει κανα καλο τοπικο καταστημα.. Και κατι ακομα, ποια ειναι καλη συνδεση για ιντερνετ εκει? (Δηλαδη να πιανει τα περισσοτερα mbps απο την 24αρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
νομιζω ειναι λιγο βρωμικη πολη..
αποψη μ, το βραδακι στο κεντρο να εισαι με παρεα!

εμενα μου ειπε ενας γνωστος μου οτι δεν υπαρχει προβλημα! (τωρα να σου πω οτι δεν φοβαμαι..θα σε γελασω.ευχομαι να λεει παντως αληθεια!)

Τελικα και εγω Πατρα επισημα :) Θα ξανακατεβω τωρα για να το επιπλωσω.. Κοιταξα το ΙΚΕΑ και δεν συμφερει.. κριμα γιατι εχει ωραια επιπλα.. Τωρα αναγκαστικα πρακτικερ και μακαρι να εχει κανα καλο τοπικο καταστημα.. Και κατι ακομα, ποια ειναι καλη συνδεση για ιντερνετ εκει? (Δηλαδη να πιανει τα περισσοτερα mbps απο την 24αρα)

εχει πρακρικερ παντως η πατρα!
α και υπαρχει ενα δικτυο στην πατρα με δωρεαν ιντερνετ αρκει να αγορασεις τον εξοπλισμο (το ειχα διαβασει κατι σελιδες πιο πισω)
*θα στο εκανα επισημανση αλλα βαριεμαι λιγο να το ψαξω :redface::P
**α επισης αν ψαξεις υπαρχουν και καλα διαμερισματα καινουργια επιπλωμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Ενδιαφέρον αυτο με το ιντερνετ, θα το ψαξω. Σπιτι βρηκα ηδη χωρις επιπλα..Προσωπικα πιστευω οτι δεν αξιζουν τα επιπλωμενα γιατι βγαινουν συνηθως 50 ευρω πανω (το ενοικιο) απο τα ανιτστοιχα αδεια..Αμα κανεις τους υπολογισμους σε βαθος χρονου, εχεις δωσει τα ιδια λεφτα με τα αγορασμενα επιπλα (ισως και παραπανω) και δεν σου μενουν τα επιπλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
οποιος εχει πληροφοριες για τις εστιες ας με ενημερωσει λιγο!


ευχαριστω!
αν μπεις στο www.ein.gr και πατησεις εκει που λεει κανονισμος θα βρεις το αρθρο 8.εκει βρισκοντσι όλα τα δικαιολογητικα που χρειαζονται.οταν πας να εγγραφεις στη σχολη θα κανεις και αιτηση για εστια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Ενδιαφέρον αυτο με το ιντερνετ, θα το ψαξω. Σπιτι βρηκα ηδη χωρις επιπλα..Προσωπικα πιστευω οτι δεν αξιζουν τα επιπλωμενα γιατι βγαινουν συνηθως 50 ευρω πανω (το ενοικιο) απο τα ανιτστοιχα αδεια..Αμα κανεις τους υπολογισμους σε βαθος χρονου, εχεις δωσει τα ιδια λεφτα με τα αγορασμενα επιπλα (ισως και παραπανω) και δεν σου μενουν τα επιπλα..

πιστευω οτι υπαρχουν καποια που συμφερουν! εγω βρηκα επιπλωμενο καινουργιο και φτηνο! :P
α και αμα βρεις την ιστοσελιδα εκεινη με το ιντερνετ (που ειναι καποιες σελιδες πιο πισω) κανε εναν κοπο και ποσταρε την!
ευχαριστω! :D

αν μπεις στο www.ein.gr και πατησεις εκει που λεει κανονισμος θα βρεις το αρθρο 8.εκει βρισκοντσι όλα τα δικαιολογητικα που χρειαζονται.οταν πας να εγγραφεις στη σχολη θα κανεις και αιτηση για εστια.

παρα πολυ χρησιμο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evout@ki

Νεοφερμένος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγω περασα στο ΤΕΙ της Πατρας,τμήμα Λογοθεραπειας!!!!!
Να ρωτησω αν εχει κανεις ιδεα αν οντως ισχυει....εγω πιθανοτατα θα μεινω σε Εστια και το ΤΕΙ δυστυχως δεν εχει δικια του εστια οπως εχει αντιστοιχα το ΑΕΙ..ενοικιαζονται απο το ΤΕΙ ξενωνες και ξενοδοχεια :Ρ σχετικα λοιπον με αυτο θα ηθελα να μαθω αν ισχυει και οντως συμβαινει το γεγονος να μπαινουν οι επιστατες ή και οι ιδιοι οι ιδιοκτητες οποτε αυτοι θελουν μεσα στα δωματια για ελεγχο.....

το διαβασα σε ενα αλλο φορουμ και εχω ανησυχω αν πραγματι συμβαινει αυτο το πραγμα..πφ :Ρ Ας με βοηθησει και να με ενημερωσει αν ξερει καποιος

Χρησιμο θα ηταν και αν μπορει να μας ενημερωσει καποιος και για τα ενοικιαζομενα αυτα απο το ΤΕΙ ξενοδοχεια και οι ξενωνες ειναι σε καλη κατασταση.Βασικα,σε τι κατασταση ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiDaCtoRaKoS

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
οικονομικων επιστημων πατρα κανεις αλλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ξέρετε κανα φόρουμ για το πανεπιστημιο πατρων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν έχεις κάποια απορία ρώτα μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaggelia86011

Νεοφερμένος

Η euaggelia86011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδια επειδη εγω εδωσα πανελληνιες για δευτερη φορα σε αλλο ομως σχολειο(επειδη μετακομισα) απο που θα παρω αυτη την βεβαιωση προσβασης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoni

Νεοφερμένος

Η evoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ξερει κανεις να προτινει καλες περιοχες για σπιτι κοντα στο πανεπιστημιο?

κοντα στο Πανεπιστημιο ειναι το Καστριτσι αλλα δεν συμφερει γιατι ειναι χωριο..επισης στο Ριο ισως βρεις κατι αλλα και κεντρο να βρεις βολευει ανετα η συγκοινωνια γιατι εχει συχνα δρομολογια το αστικο που παει πανεπιστημιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
παιδια συγχαρητηρια για την εισαγωγη σας στο πανεπιστημιο της Πατρας..ετοιμαστειτε να ζησετε αξεχαστες στιγμες σαν φοιτητες στην πολη και απλα πού και πού να θυμάστε πως ειστε και φοιτητες..καλη παραμονη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδια επειδη εγω εδωσα πανελληνιες για δευτερη φορα σε αλλο ομως σχολειο(επειδη μετακομισα) απο που θα παρω αυτη την βεβαιωση προσβασης???
μαλλον απο το σχολειο στο οποιο εδωσες φετος.παρε ενα τηλεφωνο να ρωτησεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaggelia86011

Νεοφερμένος

Η euaggelia86011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μαλλον απο το σχολειο στο οποιο εδωσες φετος.παρε ενα τηλεφωνο να ρωτησεις:)

οκ ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Όσοι πάνε στην Πάτρα, θα περάσουν πολύ καλά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToN

Νεοφερμένος

Ο ToN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εχω περασει και εγω στην Πατρα φετος και με τις πρωτες μου επισκεψεις στην πολη ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος.Γνωριζει κανεις ποσα κολυμβητηρια υπαρχουν στην πατρα και που ακριβως βρισκονται?(νομιζω οτι εχω βρει δυο,το Κολυμβητήριο Α. Πέπανος και το Ανοικτό Κολυμβητήριο Ν.Ο.Π.).
Πειτε και κανα καλο γυμναστηριο αν γνωριζεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην Πάτρα, κλέβουν ποδήλατα; :P Το ξέρω, είναι χαζή ερώτηση, αλλά στην Αθήνα άκουσα ότι μερικοί μεταφέρουν το σπαστό ποδήλατό τους μέσα στην αίθουσα! :confused:
Αν το έχω κλειδώσει κάπου, μέσα στο Πανεπιστήμιο, κινδυνεύει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Στην Πάτρα, κλέβουν ποδήλατα; :P Το ξέρω, είναι χαζή ερώτηση, αλλά στην Αθήνα άκουσα ότι μερικοί μεταφέρουν το σπαστό ποδήλατό τους μέσα στην αίθουσα! :confused:
Αν το έχω κλειδώσει κάπου, μέσα στο Πανεπιστήμιο, κινδυνεύει; :hmm:

ναι, κλέβουν...πρόσφατα πήραν ενός φίλου μου (όχι από το χώρο του πανεπιστημίου βέβαια, αλλά θέλει πολύ προσοχή γενικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχω περασει και εγω στην Πατρα φετος και με τις πρωτες μου επισκεψεις στην πολη ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος.Γνωριζει κανεις ποσα κολυμβητηρια υπαρχουν στην πατρα και που ακριβως βρισκονται?(νομιζω οτι εχω βρει δυο,το Κολυμβητήριο Α. Πέπανος και το Ανοικτό Κολυμβητήριο Ν.Ο.Π.).
Πειτε και κανα καλο γυμναστηριο αν γνωριζεται..

Ααααχ βάσανο η Πάτρα για τους κολυμβητές.
Κι εγώ αυτά τα δύο ξέρω + του Πανεπιστημίου στο οποίο προτείνω να μην πας γιατί θα φυτρώσει αυτί στην πλάτη.

Πήγα στο Πεπανός. Ενδιαφέρον. Ώρες που δεν βολεύουν για το κοινό. 4-6 ας πούμε. Πάγος η πισίνα εκτός κι αν έχουν λεφτά να την θερμάνουν. Είναι για σκληρούς άνδρες-γυναίκες. Κοντά στο Παμπελοποννησιακό. Πάει το λεωφορείο Νο.7
Σημαντική λεπτομέρεια-είναι κλειστό οπότε βολέυει στις βροχές.


Ρώτησα για το ΝΟΠ. Είναι ανοιχτό. Εκεί στάματησα και δεν ασχολήθηκα. Νομίζω έχει περισσότερες ώρες για το κοινό.
Πάει το λεωφορείο Νο.3 ή 5 ή 2. Δεν θυμάμαι. Είναι κοντά στα Στερ σινεμας. Εκεέι στο εμπορικό που δεν θυμάμαι τό όνομα τώρα.

Γνωστό γυμναστήριο-ΠΑΤΡΑ ΦΙΤΝΕΣΣ. Είναι στο δρόμο Αθηνων-Κορίνθου, πιο πέρα από την αρχή της Πανεπιστημίου.
Εκεί πάει πολύς κόσμος. 40 ευρώ το μήνα για φοιτητές. Καλό είναι . Αλλά γίνεται χαμός, καταλαβαίνεις.
Ξέρω για την ύπαρξη άλλων δύο αλλά δεν ξέρω πού είναι. Απλά ξέρω ότι υπάρχουν και με τρελά ωράρια. Ένα είναι ανοιχτό και Κυριακή. Ίσως κάπου στην Έλληνος Στρατιώτου. Αναλόγως και που μένεις.
Είναι και μια μούφα στην Πατρέως. Για τελευταία λύση αν μένεις κέντρο. Δεν τα πολυαξίζει τα 40 ευρώ του πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top