Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
συνήθως βγαίνουν ημερομηνίες στο site της σχολής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAKARIOS

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
και εγω πατρα,σπιτια υπαρχουν ακομη αρκετα γιατι αυτην την εβδομαδα θα κατεβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eua_

Νεοφερμένος

Η Euaggelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
και εγω μεθαυριο κατεβαινω..ελπιζω να υπαρχουν σπιτακια και για εμας που καθυστερισαμε λιγο...:).!! παιδια καλη αρχη για ολους μας..και ελπιζω να τα πουμε εκει..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
παιδια υπαρχει καποιος που να ξερει τι παιζει με την σίτιση? κατι διαβαζα οτι εχει περιορισμο αναλογα με το εισοδημα...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Nαι,νομιζω κατι σχετικο με 35000 μεσο ορο ετησιων εισοδηματων τα τελευταια 3 χρονια, ή κάτι τέτοιο.

Παντως και για τους αλλους υπαρχουν τα κουπονια, που ειναι 1 ευρω το γευμα. Θα πηγαινα πιο συχνα προσωπικα, αν δεν ηταν γεματη αδεσποτα η αιθουσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Τοτε εισαι πολυ τυχερη!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Αντε ολοι στην Πατρα μαζι θα ημαστε χεχε:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Σωστα theodora :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety<3

Νεοφερμένος

Η sweety<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Και εγω πατρα περασα ελπιζω να βρω παρεα ειμαι στο ΤΕΙ κοιν. εργασιαςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΜΑΙ Β' ΕΞΑΜΙΝΟ!!!!!!!:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
λοιπόν παιδιά πρώτα και κύρια καλως σας βρήκα καθότι νέος στην "γειτονιά" και κάπου έπρεπε και εγώ να παρουσιαστώ!
λοιπόν επειδή έχει πλατιάσει λίγο θα ξαναπώ μερικά βασικά για την πόλη και μετά την γνώμη μου για να βοηθήσω και εγώ όσο μπορώ στο θέμα...
1)το σπίτι εξαρτάται από το τι ανάγκες έχετε,αν θέλετε πιο πολύ βόλτες-ξενύχτι και ψιλοκρεπάλη το κέντρο είναι αναγκαίο κακό αν θέλετε να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο για το πανεπιστήμιο συστήνοντε η αγία σοφία-αγιος διονύσιος-πυροσβεστίο έχουν πολλά μαγαζιά για να ψωνίσεται και με τα πόδια είναι 10-15 λεπτά προς το κέντρο.εννοείτε ότι οι λεγόμενες φοιτητικές πολυκατοικίες καλύτερα να μείνουν μακρυά,συνήθως είναι είτε μαζεμένες όλες μαζί είτε έχουν πολλά διαμερίσματα όπου ένας να κάνει πάρτυ μέσα στην εξεταστική γιατί δεν τον πολυκόφτει θα σας κάνει τα νεύρα κρόσια οπότε δεν συνίστατε.
2)σπίτια πάντα υπάρχουν και είναι και μερικά που αδειάζουν στο τέλος της 3ης εξεταστικής οπότε αν έχετε χρόνο με λίγο ψάξιμο θα βρείτε πολύ καλό σπίτι και με λίγα λεφτά
3)τα λεωφορεία είναι λίγο στον κόσμο τους αλλά σχεδόν πάντα φτάνεις στην ώρα σου,όσοι πέρνετε το 6 αποφύγετε την τελευταία στάση στην κορίνθουγιατί θα φάτε μεγάλη ήττα αν δεν περνάει αλλά δεν σταματάει,στο 9 μπαίνεις πάντα όμως,σκεφτείτε το!!!
4)φαγητό πάντα θα βρεις να φας για καλό φαγητό όμως θα πρέπει να ψάξεις πάαααρα πολύ!
στην εστία παραδόξως είναι καλό και έχε φρούτο-σαλάτα-φαγητό πάντα και μερικές φορές αναψυκτικό ή γλυκό και αν δεν έχετε κάρτα με 1 ευρώ δεν παίρνεις ούτε τυρόπιτα!!!:lol:
5)για μαγαζιά ισχύει το ίδιο υπάρχουν πολλά αλλά αν έχετε κάποιο συγκεκριμένο ύφος που σας εκφράζει θα φάτε πάλι πολύ ψάξιμο και αυτό γιατί οι μαγαζάτορες στηρίζοντε κυρίως στους φοιτητές που δεν τους πολυνοιάζει που θα πάνε,έχουν λίγες απαιτήσεις και δεν πρόκειτε να μην πας σε αυτούς.παραδόξως η πάτρα φημίζεται για τα μπουζούκια της οπότε περάστε μια βόλτα τα club όλα ίδια κα ιτα περισσότερα δυστυχώς με μπομπίτσες,αν έχεις γνωστό στο μαγαζί δικό σου μπορεί και να την γλιτώσεις όμως.
6)όσο για τα κομματικά και εδώ χαμός γίνετε γίνοντε και κάτι τσαμπουκάδες αλλά η κάθε πλευρά λέει τα δικά της οπότε φροντίστε να τους ακούτε όλους και να βγάζετε μετά συμπεράσματα.
τηλέφωνα μην δίνετε σε κανέναν από τραπεζάκια,στην αρχή όλα είναι καλά και θα σας λένε ό,τι θέλετε να ακούσετε και θα είστε "κολλητοί",μετά αναλόγως από το όσο πέσατε στο τυράκι θα σας έχουν και από κοντά.
7)καθηγητές κομπλεξικοί υπάρχουν παντού αλλά μην μασάτε σίγουρα έχετε ήδη συναντήσει αρκετούς στη ζωή σας και θα βρείτε και άλλους:(!

αυτά είχα να πω σε αυτό το μήνυμα-άρθρο αλλά ειδικά για τους καινούριους φοιτητές θέλω να πιστεύω ότι θα αποδειχθούν πολύ χρήσιμα ειδικά τον πρώτο καιρό που είναι όλα κάπως πιο δύσκολα και μαγκωμένα.
εγώ μπαίνω στο 3ο έτος στο οικονομικό,όποιος θέλει να με ρωτήσει κάτι για την σχολή ή για την πόλη και μπορώ να βοηθήσω πολύ ευχαρίστως!

λοιπόν πρωτάκια καλώς μας ήρθατε και καλή φοιτητική ζωή να έχομε όλοι μας!

Χαιρετώ Σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Ωραίο "άρθρο"! Κατατοπιστικότατο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
παιδια εκει στην πατρα (κοντα στο γηπεδο της παναχαικης) εχει adsl ή... ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
παιδια εκει στην πατρα (κοντα στο γηπεδο της παναχαικης) εχει adsl ή... ?

εχει ο οτε,η vodafone και η forthnet(δεν ειμαι σιγουρος για αυτη)!η αλλες ειναι σιγουρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
οκ thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety<3

Νεοφερμένος

Η sweety<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Και εγώ Πάτρα πέρασα δεν έχω πάει ακόμα για σπίτι αλλά είμαι το Β' εξαμηνο!!! Κανείς για το ΤΕΙ Κοιν. Εργασίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevediol

Νεοφερμένος

Ο stevediol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και εγω πατρα παιδια, βρηκα και σπιτι κιολας κοντα στν πλατεια εθνικης αντιστασης (πλατεια ολγας),αντε να ξεκιναμε τν φοιτιτικη ζωη σιγα σιγα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafnousaki

Νεοφερμένος

Ο dafnousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
λοιπόν παιδιά πρώτα και κύρια καλως σας βρήκα καθότι νέος στην "γειτονιά" και κάπου έπρεπε και εγώ να παρουσιαστώ!
λοιπόν επειδή έχει πλατιάσει λίγο θα ξαναπώ μερικά βασικά για την πόλη και μετά την γνώμη μου για να βοηθήσω και εγώ όσο μπορώ στο θέμα...
1)το σπίτι εξαρτάται από το τι ανάγκες έχετε,αν θέλετε πιο πολύ βόλτες-ξενύχτι και ψιλοκρεπάλη το κέντρο είναι αναγκαίο κακό αν θέλετε να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο για το πανεπιστήμιο συστήνοντε η αγία σοφία-αγιος διονύσιος-πυροσβεστίο έχουν πολλά μαγαζιά για να ψωνίσεται και με τα πόδια είναι 10-15 λεπτά προς το κέντρο.εννοείτε ότι οι λεγόμενες φοιτητικές πολυκατοικίες καλύτερα να μείνουν μακρυά,συνήθως είναι είτε μαζεμένες όλες μαζί είτε έχουν πολλά διαμερίσματα όπου ένας να κάνει πάρτυ μέσα στην εξεταστική γιατί δεν τον πολυκόφτει θα σας κάνει τα νεύρα κρόσια οπότε δεν συνίστατε.
2)σπίτια πάντα υπάρχουν και είναι και μερικά που αδειάζουν στο τέλος της 3ης εξεταστικής οπότε αν έχετε χρόνο με λίγο ψάξιμο θα βρείτε πολύ καλό σπίτι και με λίγα λεφτά
3)τα λεωφορεία είναι λίγο στον κόσμο τους αλλά σχεδόν πάντα φτάνεις στην ώρα σου,όσοι πέρνετε το 6 αποφύγετε την τελευταία στάση στην κορίνθουγιατί θα φάτε μεγάλη ήττα αν δεν περνάει αλλά δεν σταματάει,στο 9 μπαίνεις πάντα όμως,σκεφτείτε το!!!
4)φαγητό πάντα θα βρεις να φας για καλό φαγητό όμως θα πρέπει να ψάξεις πάαααρα πολύ!
στην εστία παραδόξως είναι καλό και έχε φρούτο-σαλάτα-φαγητό πάντα και μερικές φορές αναψυκτικό ή γλυκό και αν δεν έχετε κάρτα με 1 ευρώ δεν παίρνεις ούτε τυρόπιτα!!!:lol:
5)για μαγαζιά ισχύει το ίδιο υπάρχουν πολλά αλλά αν έχετε κάποιο συγκεκριμένο ύφος που σας εκφράζει θα φάτε πάλι πολύ ψάξιμο και αυτό γιατί οι μαγαζάτορες στηρίζοντε κυρίως στους φοιτητές που δεν τους πολυνοιάζει που θα πάνε,έχουν λίγες απαιτήσεις και δεν πρόκειτε να μην πας σε αυτούς.παραδόξως η πάτρα φημίζεται για τα μπουζούκια της οπότε περάστε μια βόλτα τα club όλα ίδια κα ιτα περισσότερα δυστυχώς με μπομπίτσες,αν έχεις γνωστό στο μαγαζί δικό σου μπορεί και να την γλιτώσεις όμως.
6)όσο για τα κομματικά και εδώ χαμός γίνετε γίνοντε και κάτι τσαμπουκάδες αλλά η κάθε πλευρά λέει τα δικά της οπότε φροντίστε να τους ακούτε όλους και να βγάζετε μετά συμπεράσματα.
τηλέφωνα μην δίνετε σε κανέναν από τραπεζάκια,στην αρχή όλα είναι καλά και θα σας λένε ό,τι θέλετε να ακούσετε και θα είστε "κολλητοί",μετά αναλόγως από το όσο πέσατε στο τυράκι θα σας έχουν και από κοντά.
7)καθηγητές κομπλεξικοί υπάρχουν παντού αλλά μην μασάτε σίγουρα έχετε ήδη συναντήσει αρκετούς στη ζωή σας και θα βρείτε και άλλους:(!

αυτά είχα να πω σε αυτό το μήνυμα-άρθρο αλλά ειδικά για τους καινούριους φοιτητές θέλω να πιστεύω ότι θα αποδειχθούν πολύ χρήσιμα ειδικά τον πρώτο καιρό που είναι όλα κάπως πιο δύσκολα και μαγκωμένα.
εγώ μπαίνω στο 3ο έτος στο οικονομικό,όποιος θέλει να με ρωτήσει κάτι για την σχολή ή για την πόλη και μπορώ να βοηθήσω πολύ ευχαρίστως!

λοιπόν πρωτάκια καλώς μας ήρθατε και καλή φοιτητική ζωή να έχομε όλοι μας!

Χαιρετώ Σας!!!

Φιλε εχεις περασεις οικονομικων επιστημων???
γιατι εγω εκει περασα θελω να ρωτησω για τη σχολη και απο θεμα παρεας τι παιζει??Η σχολη εχει πολυ διαβασμα και γενικα πως ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
είμαι 2 χρόνια στην πάτρα,η σχολή πάνω-κάτω είναι από τα καλά οικονομικά τμήματα διάβασμα θέλει αλλά όχι τρελό,λίγη συνέπεια για να μην σου πέσουν όλα μαζεμένα.

παρέες πάλι,σίγουρα θα κάνεις αν είσαι έστω στοιχειωδώς κοινωνικός γιατί όλοι είναι άγνωστοι μεταξύ τους οπότε ειδικά στην αρχή θα γνωρίσεις πολύ κόσμο.
από εκεί και πέρα είναι δικό σου θέμα τι θα κάνεις,μπούγιο ή με 2-3 άτομα περισσότερο.

το αξιοσημείωτο της σχολής μας και αυτό που μας κάνει να ξεχωρίζουμε από τους υπολοίπους της πανεπιστημιούπολης είναι ο χώρος που οριοθετείτε ως τμήμα οικ.επιστημών.

στην αρχή μπορείς να πάθεις μια ψιλοκατάθλιψη αλλά έχει πολύ πλάκα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eua_

Νεοφερμένος

Η Euaggelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
παιδια βρηκα και εγω σπιτι:jumpy:..οχι μεσα στο κεντρο βεβαια..αλλα ειναι πολυ ωραιο και βολευει η συγκοινωνια....!! πηγα και στν πανεπιστημιουπολη και μ'αρεσε παρα πολυ...ελπιζω να περασουμε καλα..και να γνωριστουμε..χιχι.!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top