Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

nikos0712

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Αφού σε εντυπωσίασε η πόλη σημαίνει πως μάλλον θα έχεις εκεί καλή διαμονή.
Όμως υπερβάλλουμε καμμιά φορά αλλά σε αυτη την περίπτωση δεν είναι κάτι το κακό. :)
Ε ναι ρε σιγουρα...θα δειξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaelouaz

Νεοφερμένος

Η Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σας κι απο εμένα !!
λοιπον ...εγω κατ αρχας ειμαι απο κυπρο ...και θα ηθελα την βοηθεια σας οσο αφορα .....την '' φοιτητικη ζωη στην πατρα ''.....θα ηθελα να μου δωσετε ορισμενες πληροφοριες. .......

-η συγκοινωνια τι λεει ; ;με εχουνε φοβισει λιγακι οσο αφορα το θεματακι αυτο..

-το κοστος ; ;

-και τελος οσο αφορα αυτο με το οποιο θ ασχοληθω ...πολιτικος μηχανικος..πιστευω ...πως ειναι ενα παρα πολυ καλο πανεπιστημιο αυτο της πατρας και πως θα ειμαι αρκετα τυχερη εαν τα καταφερω να εξασφαλισω θεση εκει.!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Μέσα στην πόλη τα λεωφορεία μάλλον βολεύουν αρκετά. Το 3 και το 2 διασχίζουν σχεδόν όλη την Πάτρα και φυσικά υπάρχουν και άλλα που μπορεί να σε βολεύουν καλύτερα, ανάλογα πάντα με το που θα μένεις. Τώρα για πανεπιστήμιο, είναι άλλο το θέμα. Για πανεπιστήμιο υπάρχουν το 6 και το 9. Το 9 από ότι ξέρω περνάει πιο σπάνια και συνήθως είναι γεμάτο, αλλά βολεύει καλύτερα εκείνους που μένουν στην Έλληνος Στρατιώτου και εκεί κοντά. Το 6 ξεκινάει από την πλατεία Γεωργίου περίπου (από την Ερμού συγκεκριμένα) και αν μένεις σε περιοχές προς Αγία Σοφία ή Αγυιά τότε πιθανό να περιμένεις μερικά γεμάτα 6 να περάσουν για να βρεις κάποιο να μπεις. Επίσης αν μένεις σε περιοχές όπως Ζαρουχλέικα ή εστώ Veso Mare θέλεις μάλλον άλλο ένα λεωφορείο για να φτάσεις στην πρώτη στάση του 6.

Μερικές χρονιές υπήρξαν και λεωφορεία-πούλμαν για φοιτητές μόνο στα οποία έμπαινες με ειδική κάρτα την οποία έβγαζες, και βόλευαν αρκετά περισσότερο, τόσο από οικονομικής πλευράς όσο και από πλευράς δρομολογίων, δεδομένου ότι ξεκινούσαν και από την πλατεία Τριών Ναυάρχων. Τα εισητήρια είναι σε γενικές γραμμές ακριβά, νομίζω πως πλέον το φοιτητικό για πανεπιστήμιο κάνει 1 ευρώ και το αντίστοιχο για μέσα στην πόλη 70 λεπτά or smth. Όταν ήρθα εγώ στην Πάτρα πριν από 6 χρόνια, το φοιτητικό για πανεπιστήμιο έκανε 60, οπότε όπως καταλαβαίνετε μόνο χειρότερη μπορεί να γίνει η κατάσταση.

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Εβαλαν ξανα φετος λεωφορειο μονο για φοιτητες. Οντως συμφερει αρκετα απο οικονομικη αποψη, ισως περισσότερης ευγενιας απο οδηγους και ανεσης διοτι δεν ειναι τα σαραβαλακια αστικα, αλλα κανονικα λεωφορεία.

Εχουν ομως 2 προβληματακια. Δεν περνανε τόσο συχνα όσο τα αστικα(το αντιστοιχο του 6 ανα 15, και το αντιστοιχο του 9 ανα 30 λεπτα) και εχουν πολυ περιορισμενες στασεις.(δεν μπορεις να κατεβεις οπου σου καπνισει, μερικες φορες θελει και λιγο περπατηματακι)

Ευχομαι να τα βαλουν και φετος ξανα και να μην κολλησουν στην ηλιθια γραφειοκρατια που τους σταματαει καθε χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Εβαλαν ξανα φετος λεωφορειο μονο για φοιτητες. Οντως συμφερει αρκετα απο οικονομικη αποψη, ισως περισσότερης ευγενιας απο οδηγους

...για αυτο θα κρατουσα τις αμφιβολιες μου!χαρακτηριστικα αναφερω...το μπλε λεωφ του 9...μη κανεις κανενα αστειο και τον ρωτησεις ποια ειναι η επομενη σταση ή που βρισκεται η ταδε σταση...την εβαψες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaelouaz

Νεοφερμένος

Η Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σ ευχαριστω παραα πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Πατρα for ever!!!!!!!
Εγω ειμαι λογιστικη στην Πατρα!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Πατρα για παντα η καλυτερη πολη της Ελλαδας!!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntalia26799

Νεοφερμένος

Η ntalia26799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
το σιγουρο παντως ειναι πως παιδια απο τριτεκνες οικογενειες και το μεγαλυτερο παιδι δεν ξεπερνα τα 26 χρονια παιρνουν μεταγραφη στη πολη τους χωρις να υπαρχει περιορισμος στο εισοδημα(το ξερω γιατι η αδερφη μου ειχε περασει φιλολογια στη κομοτηνη και λογω τριτεκνιας ηρθε πατρα....μονο για την εγγραφη της πηγε κομοτηνη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntalia26799

Νεοφερμένος

Η ntalia26799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κι εγω σιγουρα διοικηση......... :jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Τώρα που βγήκαν τα αποτελέσματα πείτε ποιοί θα είστε σίγουρα Πάτρα! Εγώ πάντως θα είμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ωραια αυριο παμε για σπιτι αλλα που ? αγια σοφια ακουσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deidara

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Πατρα και γω απο Θεσσαλονικη :( και αν ειναι οσο χαλια ακουγονται οτι ειναι οι εστιες πρεπει να βρουμε και σπιτι.. τουλαχιστον ελπιζω να αξιζει σαν πολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Νέο αίμα!!! Μουαχαχαχα:mad2::mad2:


Συγχαρητήρια και καλώς να μας έρθετε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobby1

Νεοφερμένος

Ο bobby1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Πάτρα κι εγώ παιδιά!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Νέο αίμα!!! Μουαχαχαχα:mad2::mad2:


Συγχαρητήρια και καλώς να μας έρθετε:P

μιας και εισαι ειδη εκει εχεις τιποτα οδηγιες προς ναυτιλλομένους...
(πχ. περιοχη κατοικιας, διατροφη, εγγραφες κτλ.)

δωσε τα φωτα σου μεγαλε...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
μιας και εισαι ειδη εκει εχεις τιποτα οδηγιες προς ναυτιλλομένους...
(πχ. περιοχη κατοικιας, διατροφη, εγγραφες κτλ.)

δωσε τα φωτα σου μεγαλε...!!!

Για περιοχη κατοικιας δες δυο σελιδες πριν, το εχω ξεσκισει το θεμα:P
Για διατροφη, θα τα δεις εκει. Δεν προκειται να πεινασεις παντως.
Για εγγραφες, αναλογως την σχολη (βρες το σαιτ της)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Για περιοχη κατοικιας δες δυο σελιδες πριν, το εχω ξεσκισει το θεμα:P
Για διατροφη, θα τα δεις εκει. Δεν προκειται να πεινασεις παντως.
Για εγγραφες, αναλογως την σχολη (βρες το σαιτ της)....

ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Εγώ πέρασα ιατρική στην Πάτρα! Αύριο - μεθαύριο θα έρθω για σπίτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
:bye: Κι εγώ παιδιά Πάτρα θα είμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top