Φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Οπως τα υπολογίζω η Νομική ΑΠΘ θα φτάσει γύρω στα 18700 και η Κομοτηνή 18200+
Μόνο αν έχω εξαιρετική τύχη θα πιάσω λόγω ειδικής κατηγορίας ΑΠΘ...

Δεν ξέρω μήπως έτσι που τα έχω δηλώσει συμφέρει να βρίσκομαι Θεσ/κη όταν βγουν ώστε να κινηθώ εύκολα προς Κομοτηνή (ή να παραμείνω Θεσ/κη αν πιάσω ΑΠΘ). Είναι σύντομο το ταξίδι Θεσ/κη->Κομοτηνή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Οπως τα υπολογίζω η Νομική ΑΠΘ θα φτάσει γύρω στα 18700 και η Κομοτηνή 18200+
Μόνο αν έχω εξαιρετική τύχη θα πιάσω λόγω ειδικής κατηγορίας ΑΠΘ...

Δεν ξέρω μήπως έτσι που τα έχω δηλώσει συμφέρει να βρίσκομαι Θεσ/κη όταν βγουν ώστε να κινηθώ εύκολα προς Κομοτηνή (ή να παραμείνω Θεσ/κη αν πιάσω ΑΠΘ). Είναι σύντομο το ταξίδι Θεσ/κη->Κομοτηνή;

Οι θέσεις για την ειδική κατηγορία-κοινωνικά κριτήρια για την Νομική ΑΠΘ έχουν αυξηθεί κατα πολύ.
Αν ταξιδέψεις την επόμενη μέρα απο την ανακοίνωση των βάσεων λές να μην προλάβεις να βρείς σπίτι; :P Μια μερούλα θα καθυστερήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Οπως τα υπολογίζω η Νομική ΑΠΘ θα φτάσει γύρω στα 18700 και η Κομοτηνή 18200+
Μόνο αν έχω εξαιρετική τύχη θα πιάσω λόγω ειδικής κατηγορίας ΑΠΘ...

Δεν ξέρω μήπως έτσι που τα έχω δηλώσει συμφέρει να βρίσκομαι Θεσ/κη όταν βγουν ώστε να κινηθώ εύκολα προς Κομοτηνή (ή να παραμείνω Θεσ/κη αν πιάσω ΑΠΘ). Είναι σύντομο το ταξίδι Θεσ/κη->Κομοτηνή;
Δεν διευκρινίζεις την υποκατηγορία που ανήκεις. Πάντως ίσως οριακά Αθήνα.

Θεσσαλονίκη- Κομοτηνή είναι περίπου 4 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν διευκρινίζεις την υποκατηγορία που ανήκεις. Πάντως ίσως οριακά Αθήνα.

Θεσσαλονίκη- Κομοτηνή είναι περίπου 4 ώρες.

Τι δε διευκρινίζει μωρέ...ορίστε :

Εχω 18500 και είμαι ειδική κατηγορία (κοινωνικά κριτήρια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Δυστυχώς από την άλλη άκρη της Ελλάδας που βρίσκομαι θα πρέπει μάλλον να πάρω αεροπλάνο και δεν έχει κάθε μέρα.
Εκτός αν πάμε οικογενειακά με ΙΧ αλλά αυτό δεν είναι σίγουρο.
Για Κομοτηνή μπορώ να επιλέξω μεταξύ:
Καλαμάτα-Θεσ/κη με αεροπλάνο και μετά με κάποιον τρόπο Θεσ/κη-Κομοτηνή
ή
Καλαμάτα-Αθήνα με αυτοκίνητο και Αθήνα-Αλεξανδρούπολη αεροπλάνο.
Δεν ξέρω τι από τα δύο συμφέρει καλύτερα...

*οι θέσεις κοινωνικών έχουν αυξηθεί αλλά έχουν πολλαπλασιαστεί οι αντίστοιχοι δικαιούχοι!
(με αδερφό σε άλλη πόλη είμαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι αν έχουν αυξηθεί οι δικαιούχοι, αλλα ποιος θα έχει περισσότερα μόρια απο τον άλλον και θα πάρει την θέση. Τέλος πάντων σε κάθε περίπτωση καλή σου επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Το 1ο σε συμφερει.ειδαλλως θα χρησιμοποιησεις 2 ΚΤΕΛ και αεροπλανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τι δε διευκρινίζει μωρέ...ορίστε :

Χαίρω πολύ. Με αδερφό-η φοιτητή ξεχνάει την Αθήνα.

Από Θεσσαλονίκη συμφέρει ΚΤΕΛ η τραίνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χαχαχαχα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αγγελική σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Πάντως να ξέρεις ότι τα έχω ψάξει πολύ. Εχω κάνει στατιστική ανάλυση με βάση τα φετινά αποτελέσματα (κομπλέ με κατανομές κλπ) και τον αριθμό υποψηφίων κοινωνικών κριτηρίων που (περίπου βέβαια) υπάρχουν.Νομίζω ότι χάνω τη Θεσ/κη δυστυχώς (το "δυστυχώς" μόνο λόγω απόστασης, αλλιώς ίσως περάσω καλύτερα στην Κομοτηνή).

Ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθεια! Πήρα μια ιδέα πως να κινηθώ.

Χαίρω πολύ. Με αδερφό-η φοιτητή ξεχνάει την Αθήνα.

και όμως...
Αν δεις σε τι ποσοστά δήλωσαν φέτος Πολύτεκνοι, Τρίτεκνοι, Κοινωνικά, θα διαπιστώσεις ότι ίσως φέτος (αντίθετα από πέρσι) οι βάσεις των κοινωνικών να είναι οι χαμηλότερες, τουλάχιστον μεταξύ τριτέκνων και κοινωνικών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
και όμως...
Αν δεις σε τι ποσοστά δήλωσαν φέτος Πολύτεκνοι, Τρίτεκνοι, Κοινωνικά, θα διαπιστώσεις ότι φέτος (αντίθετα από πέρσι) οι βάσεις των κοινωνικών θα είναι οι χαμηλότερες, τουλάχιστον μεταξύ τριτέκνων και κοινωνικών!

Που τα ξέρεις αυτά τα ποσοστά;;; Έχουν δημοσιοποιηθεί κάπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
και όμως...
Αν δεις σε τι ποσοστά δήλωσαν φέτος Πολύτεκνοι, Τρίτεκνοι, Κοινωνικά, θα διαπιστώσεις ότι φέτος (αντίθετα από πέρσι) οι βάσεις των κοινωνικών θα είναι οι χαμηλότερες, τουλάχιστον μεταξύ τριτέκνων και κοινωνικών!

Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε.

Αν τελικά είναι Κομοτηνή, μία χαρά θα περάσεις. ;) Ό,τι θες από σχολή κτλ, εδώ είμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Που τα ξέρεις αυτά τα ποσοστά;;; Έχουν δημοσιοποιηθεί κάπου;
Δεν υπάρχουν επίσημα στοιχεία. Απλά, από υποψηφίους που ρώτησα νομίζω ότι πιθανόν παίζει να είναι περισσότεροι οι τρίτεκνοι.

*διόρθωσα το προηγούμενο σχετικό μήνυμά μου. "Ισως" είναι η μαγική λέξη... Ελπίζω τουλάχιστον να μην είμαστε χιλιάδες με αδερφό φοιτητή και "εξαφανιστεί" το υποτιθέμενο πλεονέκτημα των ειδικών κατηγοριών για μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?
Στην Κομοτηνη εχει πολλα κουνουπια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μια ερώτηση για την τβ στην Κομοτηνή:
Εχει DIGEA μόνο ή και αναλογικό σήμα;
Εχω απλή συσκευή χωρίς αποκωδικοποιητή και θέλω να δω αν αξίζει να τη μεταφέρω Κομοτηνή ή να πάρω μια καινούρια στην περίπτωση που δεν παίζει αναλογικό σήμα στη Θράκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?
Στην Κομοτηνη εχει πολλα κουνουπια?
Ναι.
Μια ερώτηση για την τβ στην Κομοτηνή:
Εχει DIGEA μόνο ή και αναλογικό σήμα;
Εχω απλή συσκευή χωρίς αποκωδικοποιητή και θέλω να δω αν αξίζει να τη μεταφέρω Κομοτηνή ή να πάρω μια καινούρια στην περίπτωση που δεν παίζει αναλογικό σήμα στη Θράκη...
Ψηφιακό σήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
αναλογικό το έχουν διακόψει εντελώς ή πιάνει πχ μέσω Θάσου;

Δεν γνωρίζω. Δεν έπαιξα με την κεραία. Λογικά φίνιτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babouska1

Νεοφερμένος

Η babouska1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια εγω ειμαι σχεδον σιγουρα κομοτηνη ιστοριας κ εθνολογιας .ειμαι 80 μορια κατω απο το ιστορικο κ αρχαιολογικο στα γιαννενα και ελπιζω να ανεβει γιατι πηγα κομοτηνη και μου αρεσε πολυ!απλα ηθελα να ρωτησω σε ποιό κτιριο στεγαζεται το τμημα ιστοριας και εθνολογιας. ειναι αυτο που βρισκεται κοντα στην πλατεια ειρηνης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top