Φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Τώρα που τελείωσε η εξεταστική θα ήθελα μερικές μέρες ξεκούραση...

Ξέρετε κάποιο μέρος που με αφετηρία την Κομοτηνή να αξίζει για 3-4 μέρες διακοπές; Αυτοκίνητο δεν έχουμε.
Λέγαμε για Καιμακτσαλαν αλλά βλέπω πολύ δύσκολη τη μετάβαση: 3 δρομολόγια αν δεν κάνω λάθος.

Για Μπάνσκο ακούω διάφορα αρνητικά και επιπλέον τα πρακτορεία μόνο Σαβ/κα πάνε.

Για Φαλακρό (χιονοδρομικό) δείχνει ότι είναι κλειστό λόγω χιονόπτωσης.

Δεν έχω πάει πουθενά (πρώτη χρονιά Κομοτηνή) και ψάχνω! Πείτε κάποια ιδέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Τώρα που τελείωσε η εξεταστική θα ήθελα μερικές μέρες ξεκούραση...

Ξέρετε κάποιο μέρος που με αφετηρία την Κομοτηνή να αξίζει για 3-4 μέρες διακοπές; Αυτοκίνητο δεν έχουμε.
Λέγαμε για Καιμακτσαλαν αλλά βλέπω πολύ δύσκολη τη μετάβαση: 3 δρομολόγια αν δεν κάνω λάθος.

Για Μπάνσκο ακούω διάφορα αρνητικά και επιπλέον τα πρακτορεία μόνο Σαβ/κα πάνε.

Για Φαλακρό (χιονοδρομικό) δείχνει ότι είναι κλειστό λόγω χιονόπτωσης.

Δεν έχω πάει πουθενά (πρώτη χρονιά Κομοτηνή) και ψάχνω! Πείτε κάποια ιδέα!

Πρώτο έτος κι εσύ;:P Σε ποιο κλιμάκιο;
Δείτε για Τοξότες, Παρανέστι. Είναι πολύ ωραία μέρη, και πας εκεί με το τραίνο. 1-1,5 ώρα απόσταση από εδώ είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Τώρα που τελείωσε η εξεταστική θα ήθελα μερικές μέρες ξεκούραση...

Ξέρετε κάποιο μέρος που με αφετηρία την Κομοτηνή να αξίζει για 3-4 μέρες διακοπές; Αυτοκίνητο δεν έχουμε.
Λέγαμε για Καιμακτσαλαν αλλά βλέπω πολύ δύσκολη τη μετάβαση: 3 δρομολόγια αν δεν κάνω λάθος.

Για Μπάνσκο ακούω διάφορα αρνητικά και επιπλέον τα πρακτορεία μόνο Σαβ/κα πάνε.

Για Φαλακρό (χιονοδρομικό) δείχνει ότι είναι κλειστό λόγω χιονόπτωσης.

Δεν έχω πάει πουθενά (πρώτη χρονιά Κομοτηνή) και ψάχνω! Πείτε κάποια ιδέα!

Ψάχνεις για χιόνι με λίγα λόγια ή είσαι ανοιχτή και για νορμάλ διακοπές;
Εγώ θα σου πρότεινα να πας στην Κωνσταντινούπολη.Έχει συχνά γκρουπάκια από Κομοτηνή προς τα εκεί και είναι ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Κάποιος που να σπουδάζει Κομοτηνή? Θέλω να μάθω κάποιες πληροφορίες για το ΔΠΘ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ σπουδάζω Κομοτηνή και βρίσκομαι στο 1 έτος των σπουδών μου. Ρώτα με ότι θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Λέει η Κομοτηνή για φοιτητική ζωή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Λέει πάρα πολλά,πιστεψέ με;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Λέει η Κομοτηνή για φοιτητική ζωή;
Έχω ακούσει ότι είναι πολύ ωραία μόνο που έχουν κάπως ακριβά νοίκια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Aυτό είναι σχετικό με το σπίτι που θα βρείς. Πάντως τα περισσότερα είναι λίγο παλαιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Τα νοικια ποσο παιζουν πανω-κατω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Τα νοικια ποσο παιζουν πανω-κατω;
Γενικά είναι υψηλά. Εξαρτάται απο το πότε θα πάς και πόσο θα ψάξεις και προ πάντων τι ζητάς. Οι αποστάσεις είναι τόσο κοντινές που είναι σχεδόν χαζό να ψάξει κάποιος σπίτι δίπλα σε στάση όπου τα ενοίκια είναι υψηλότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γενικά είναι υψηλά. Εξαρτάται απο το πότε θα πάς και πόσο θα ψάξεις και προ πάντων τι ζητάς. Οι αποστάσεις είναι τόσο κοντινές που είναι σχεδόν χαζό να ψάξει κάποιος σπίτι δίπλα σε στάση όπου τα ενοίκια είναι υψηλότερα.
:eek::eek::eek:
η γνωστή Νηρηις??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Τα νοικια ποσο παιζουν πανω-κατω;

Εξαρτάται από τον τύπο του διαμερίσματος. Για κανένα δυάρι, δύσκολα κάτω από 300.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Εξαρτάται από τον τύπο του διαμερίσματος. Για κανένα δυάρι, δύσκολα κάτω από 300.
Πλακα μου κανεις τωρα για δυαρι κατω απο 300;Στα 220-260 δεν παιζει τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Κομοτηνή έχω ακούσει απο φίλους που μένουν, ένα σπίτι 30τμ βγαίνει περίπου στα 220-250 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Κομοτηνή έχω ακούσει απο φίλους που μένουν, ένα σπίτι 30τμ βγαίνει περίπου στα 220-250 ευρώ.
Προφανώς το έψαξαν καλά και βρήκαν τέτοιες τιμές. Γιατί κατά τα άλλα αν πάς στα τυφλά, θα σου πιάσουν τον ... με το συμπάθειο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Προφανώς το έψαξαν καλά και βρήκαν τέτοιες τιμές. Γιατί κατά τα άλλα αν πάς στα τυφλά, θα σου πιάσουν τον ... με το συμπάθειο.:)

Νομίζω έχει σχέση και με τη σχολή που σπουδάζεις. Το ιστορικό πχ είναι μέσα στην πόλη, ενώ για να πας στη φιλολογία πρέπει αναγκαστικά να πάρεις λεωφορείο. Τα λεωφορεία είναι δωρεάν στην Κομοτηνή οπότε όπου κι αν ενοικιάσεις, δεν έχει σημασία γιατί με τα ποδια δε θα μπορείς να πηγαίνεις στη σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Νομίζω έχει σχέση και με τη σχολή που σπουδάζεις. Το ιστορικό πχ είναι μέσα στην πόλη, ενώ για να πας στη φιλολογία πρέπει αναγκαστικά να πάρεις λεωφορείο. Τα λεωφορεία είναι δωρεάν στην Κομοτηνή οπότε όπου κι αν ενοικιάσεις, δεν έχει σημασία γιατί με τα ποδια δε θα μπορείς να πηγαίνεις στη σχολή
Κοίτα πως έχει (τουλάχιστον αυτή την γνώμη απέκτησα απο εμπειρίες άλλων ατόμων, διότι εγώ νοίκιασα το διαμέρισμα όπου έμενε μία συντοπίτισσά μου και δεν χρειάστηκε να ψάξω καθόλου και ήταν ευκαιρία): αυτοί ξέρουν πως θα το νοικιάσουν το διαμέρισμα και έτσι δεν μπορείς να ασκήσεις πίεση. Το δικό μου 30 τ.μ. με εξαιρετική μόνωση και ζεστό σπίτι(πολύ σημαντικό για το καιρό της Κομοτηνής, θα το διαπιστώσεις) σε εξαιρετική κατάσταση, αλλά ανεπίπλωτο, ενοίκιο 150Ε. Συμφοιτήτριά μου με ίδιο μέγεθος σπιτιού και χαρακτηριστικά, σε νέα πολυκατοικία 300Ε. Μία άλλη κοπέλα σε άλλη περιοχή και ίδια χαρακτηριστικά 270Ε. Το μόνο άτομο που ξέρω με ενοίκιο τόσο χαμηλό όσο το δικό μου ήταν ένα, και το σπίτι καμία σχέση δυστυχώς. Και όλα δεν ήταν κοντά σε στάσεις. Αυτή την εικόνα σχημάτισα έπειτα απο συζητήσεις. Στην Αθήνα οι τιμές είναι αλλιώς πάντως. Μακάρι να έχω διαμορφώσει εσφαλμένη εντύπωση και να είναι διαφορετικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top