Φοιτητική ζωή στην Αθήνα

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Εχει μια ταβερνα Λαδαδικα λεγεται και γινεται χαμος εχει πραγματικα σουβλακια και σαντουϊτς με γυρο διχως τζατζικι
γενικα εχει φαϊ καλο με την σωστη ονομασια του

α ωραια!!!:Pπεριοχη??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Με ΜΜΜ προς πανεπιστημιούπολη ; δηλαδή απο Συνταγμα μετά πως πάμε προς Φυσικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Με ΜΜΜ προς πανεπιστημιούπολη ; δηλαδή απο Συνταγμα μετά πως πάμε προς Φυσικό

κοιτα για πανεπιστημιουπολη απο συνταγμα θα κανεισ το εξησ απ οσο γνωριζω:θα παρεισ το μετρο απο συνταγμα και θα κατεβεισ σταση πανεπιστημιο...απο εκει θα ανεβεισ με τα ποδια στην ακαδημιασ(μια ευθεια ειναι) και θ απαρεισ απο την σταση που εχει εκιε το 221 το αστικο που παει τερμα πανεπιστημιουπολη!!εγω για πανεπιστημιουπολη αυτο ξερω..ρωτα και κανεναν αθηναιο ομωσ να σε φωτισει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
κοιτα για πανεπιστημιουπολη απο συνταγμα θα κανεισ το εξησ απ οσο γνωριζω:θα παρεισ το μετρο απο συνταγμα και θα κατεβεισ σταση πανεπιστημιο...απο εκει θα ανεβεισ με τα ποδια στην ακαδημιασ(μια ευθεια ειναι) και θ απαρεισ απο την σταση που εχει εκιε το 221 το αστικο που παει τερμα πανεπιστημιουπολη!!εγω για πανεπιστημιουπολη αυτο ξερω..ρωτα και κανεναν αθηναιο ομωσ να σε φωτισει
Επίσης, μπορείς από Σύνταγμα να πάρεις μπλε γραμμή, να βγεις στην επόμενη στάση Ευαγγελισμός, και από εκεί να πάρεις τα ίδια λεωφορεία που ξεκινούν από Ακαδημία προς Πανεπιστημιούπολη. (Υπάρχουν πολλά, δεν τα ξέρω, αλλά κάποια θα σε βολεύουν καλύτερα από κάποια άλλα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Από τον Ευαγγελισμό βολεύει πάρα πολύ το λεωφορείο που πάει μέσα στην Πανεπιστημιούπολη, το 250. Γενικά, ψάχτε και το site του ΟΑΣΑ, κάτι λέει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Όλα για πανεπιστημιούπολη από Ευαγγελισμό περνάνε, για μαθηματικοφυσική συγκεκριμένα νομίζω πως μόνο το 250 βολεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esgrimista

Νεοφερμένος

Ο Esgrimista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλά όλα αυτά, αλλά δυστυχώς "φοιτητική ζωή" συνεπάγεται "φοιτητικό εισόδημα" που συνήθως συνεπάγεται "αρκετά μεγάλη οικονομική πίεση στα παιδιά πίσω στην πατρίδα". Κοντολογίς, μπράβο που περάσαμε στην Αθήνα, βρε παιδιά, και γουστάρω τρελά να ξεκινήσω, ΑΛΛΑ: έχεις κανείς υπ' όψιν του κάποιο tip για εύρεση εργασίας, πέραν των sites τύπου skywalker.gr;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Καλά όλα αυτά, αλλά δυστυχώς "φοιτητική ζωή" συνεπάγεται "φοιτητικό εισόδημα" που συνήθως συνεπάγεται "αρκετά μεγάλη οικονομική πίεση στα παιδιά πίσω στην πατρίδα". Κοντολογίς, μπράβο που περάσαμε στην Αθήνα, βρε παιδιά, και γουστάρω τρελά να ξεκινήσω, ΑΛΛΑ: έχεις κανείς υπ' όψιν του κάποιο tip για εύρεση εργασίας, πέραν των sites τύπου skywalker.gr;
Στα ΝΕΑ ελεγε οτι στο ΕΚΠΑ υπαρχει το "Γραφειο Ευρεσεως Εργασιας Φοιτητων που εχει σκοπο να διευκολυνει τους φοιτητες και τις φοιτητριες που επιθυμουν να εργαστουν για οικονομικη ενισχυση".........και εγω το εχω αυτο υποψιν μου!!!:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esgrimista

Νεοφερμένος

Ο Esgrimista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλό ακούγεται, όμως λογικά θα περιορίζεται στο να εξυπηρετεί μονάχα φοιτητές του ΕΚΠΑ. Τι τραβάμε κι εμείς οι ΕΜΠίτες... :P Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
hiii!!πειτε ρε παιδια εσεις τησ Αθηνας 1.καλα μερη για καφε στα Ιλισσια
2.οικονομικα μαγαζια ρουχων στην αθηνα γενικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Στη Ζωγράφου ξέρω έχει γενικα πολυ ωραίες καφετέριες και μαζεύουν φοιτητοκοσμο
Μου διαφεύγει το όνομα της μιας που πάω αλλα θα μια έρθει και θα σου πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Στη Ζωγράφου ξέρω έχει γενικα πολυ ωραίες καφετέριες και μαζεύουν φοιτητοκοσμο
Μου διαφεύγει το όνομα της μιας που πάω αλλα θα μια έρθει και θα σου πω

α πολυ ωραια!!!απο ρουχα γενικα επειδη ακουω οτι ειναι ακριβη η Αθηνα αε αυτα και θελω χειμωνιατικα τωρα μονο τα εμπορικα λενε?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Στη Ζωγράφου υπάρχει και ένα ψητοπωλείο που φτιάχνει ωραίες πίτες και γρήγορα μάλιστα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
α πολυ ωραια!!!απο ρουχα γενικα επειδη ακουω οτι ειναι ακριβη η Αθηνα αε αυτα και θελω χειμωνιατικα τωρα μονο τα εμπορικα λενε?:worry:
Ερμού. Καλές αγορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σιγά που είναι ακριβή η Αθήνα! :)
Έχει καταρχάς όλα τα μαγαζιά τύπου Zara, Blanco κλπ που έχουν διάφορες τιμές. Και μετά ανάλογα με το στυλ σου μπορείς να ψωνίσεις μέχρι και από το Μοναστηράκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Σιγά που είναι ακριβή η Αθήνα! :)
Έχει καταρχάς όλα τα μαγαζιά τύπου Zara, Blanco κλπ που έχουν διάφορες τιμές. Και μετά ανάλογα με το στυλ σου μπορείς να ψωνίσεις μέχρι και από το Μοναστηράκι!

α πολυ ωραια τοτε!!αντε γιατι επισε και χειμωνας και δεν εχουμε πουλοβερ για δειγμα!!:P:P

Ερμού. Καλές αγορές.

ναι εχω ακουσει για την ερμου οτι λεει..πεζοδρομος με μαγαζια δεν ειναι?παει μετρο εκει?

Στη ζωγράφου υπάρχει και ένα ψητοπωλείο που φτιάχνει ωραίες πίτες και γρήγορα μάλιστα:P

που ειναι η ψησταρια αυτη ακριβως??χαχαχα:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πλατεία Συντάγματος!

(για την Ερμού!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
που ειναι η ψησταρια αυτη ακριβως??χαχαχα:clapup::clapup:
Αν θές τόσο πολύ, θα μάθω και θα σου πώ:P

Όλοι μας πρέπει να πάρουμε χειμωνιάτικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Σιγά που είναι ακριβή η Αθήνα! :)
Έχει καταρχάς όλα τα μαγαζιά τύπου Zara, Blanco κλπ που έχουν διάφορες τιμές. Και μετά ανάλογα με το στυλ σου μπορείς να ψωνίσεις μέχρι και από το Μοναστηράκι!

Την ίδια άποψη έχω κι εγώ! Δεν είναι ακριβή η Αθήνα! Επειδή, όμως, έχω σπουδάσει και στη Θεσσαλονίκη και έχω μέτρο σύγκρισης, θα πω ότι εκεί τα πάντα είναι λίγο φτηνότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top