Φοιτητική ζωή στην Αθήνα

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
μηπως γνωριζεις αν εχει καλα σπιτια και σχετικα φτηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Γεία σας! Έχω περάσει κατά 90% στο Μετσόβιο. Σε ποιά περιοχή βολεύει να μείνω ώστε να υπάρχει συγκοινωνία για την σχολή, αλλά και για να βγαίνω. Πως είναι η ζωη εκεί και πως από άποψη ασφάλειας; Γενικά δεν ξέρω πολλά από Αθήνα.
Ξεχνάς το κέντρο..Ομόνοια,Πατησίων,Μεταξουργείο μακριά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ξεχνάς το κέντρο..Ομόνοια,Πατησίων,Μεταξουργείο μακρυά...
Για να πας να μεινεις εκει πρεπει να εισαι τουλαχιστον μαζοχα....

μηπως γνωριζεις αν εχει καλα σπιτια και σχετικα φτηνα?
Το αιγαλεω ειναι απο τις καλες περιοχες των δυτικων προαστιων κ σιγουρα βολευει η συγκοινωνια...Δε θεωρειται απο τις πολυ ακριβες περιοχες οποτε σιγουρα θα βρεις κατι σε προσιτες τιμες για ενα φοιτητη!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

klara!!

Νεοφερμένος

Η klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μηπως γνωριζεις αν εχει καλα σπιτια και σχετικα φτηνα?

τωρα με την κατασταση της ελλαδας θα βρεις παντου καλυτερες τιμες και μπορεις να κανεις καλα παζαρια. προσεξε ομως μη πιαστεις κοροιδο επειδη πολλοι οταν ακουνε οτι εισαι φοιτητης σου λενε πιο πολλα λεφτα. μη ντραπεις να κανεις παζαρια και να ψαξεις πολλα σπιτια μη σταθεις σε ενα/
σπιτια εννοειται οτι εχει καλα, αναλογως και τι εννοεις,α λλα αν ειναι πολυ καινουργιο και ανακαινισμενος μη περιμενεις και χαμηλη τιμη. παντως προτεινω σε οποιον ψαχνει για σπιτι να ψαχνει να βλεεπει και μετα να αποφασιζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ιλίσια, Ζωγράφου, Γουδή είναι πράγματι πολύ καλές περιοχές για φοιτητές. Προσθέστε Καισαριανή και Παγκράτι. Ακόμα, κάποιοι γνωστοί μου μένουν Εξάρχεια και θεωρούν ότι από εκεί με τη συγκοινωνία μπορούν σε χρόνο dt να διακτινιστούν οπουδήποτε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ιλίσια, Ζωγράφου, Γουδή είναι πράγματι πολύ καλές περιοχές για φοιτητές. Προσθέστε Καισαριανή και Παγκράτι. Ακόμα, κάποιοι γνωστοί μου μένουν Εξάρχεια και θεωρούν ότι από εκεί με τη συγκοινωνία μπορούν σε χρόνο dt να διακτινιστούν οπουδήποτε.

Ναι αλλα Εξαρχεια?....Πολυ underground κατασταση....Βεβαια,πολλοι που μενουν εκει λενε οτι παρα τον κινδυνο,δεν θα αλλαζαν αυτην την περιοχη με τιποτα!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Το βασικό είναι να είναι το σπίτι σας κοντά στην σχολή σας γιατί και εγώ υποτίθεται πέρασα στην πόλη μου και κάνω 1 ώρα κάθε μέρα να πάω στην σχολή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

klara!!

Νεοφερμένος

Η klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εγω καλη περιοχη θεωρω να υπαρχει κοντα μετρο, λεωφορειο ετσι κι αλλιως θα χει. πχ ζωγραφου θεωρω οτι θα ναι λιγο αβολο. δεν ειναι μονο το πως θα πας στη σχολη αλλα και πως θα βγεις ηενικοτερα εξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας. στη νομικη με τι συγκοινωνια μπορω να παω? μενω στη νεα σμυρνη και εχω διπλα μετρο, τραμ και λεωφορεια. μπορειτε να με κατατοπισετε περαιτερω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μετρό, στάση Πανεπιστήμιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

mitsip

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ευχαριστώ όλους σας! Θα τα ξαναπούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wadebill

Νεοφερμένος

Ο wadebill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Αν καποιος μενει ζωγραφου απο ποια σταση μπορει να παρει το 242 για να παει στο πολυτεχνειο? Σας παρακαλω πειτε μου που βρισκεται ακριβως η σταση αυτη? Ειναι κοντα στο νεκροταφειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
μπορειτε να δειτε διαδρομες με τα ΜΜΜ εδω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Αν καποιος μενει ζωγραφου απο ποια σταση μπορει να παρει το 242 για να παει στο πολυτεχνειο? Σας παρακαλω πειτε μου που βρισκεται ακριβως η σταση αυτη? Ειναι κοντα στο νεκροταφειο?

το 242 κανει τη διαδρομη κατεχακη- πολυτεχνειο και παλι πισω δεν μπορεις να το παρεις για να πας στο πολυτεχνειο απο ζωγραφου...το νεκροταφειο παντως ειναι 10 λεπτα με τα ποδια απο την πυλη ζωγραφου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Και εδώ μπορείς να δεις.Είναι το site του ΟΑΣΑ και έχει αναλυτικά τα πάντα που μπορείς να χρειαστείς για τα λεωφορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wadebill

Νεοφερμένος

Ο wadebill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Παιδια για το 242 σε ποιες περιοχες βολευει να μενεις για να μπορεις να το παρεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Παιδια για το 242 σε ποιες περιοχες βολευει να μενεις για να μπορεις να το παρεις?
Χοντρικά περνάει από Χαλάνδρι, Αγία Παρασκευή αλλά μπορείς να δεις την διαδρομή από το ίντερνετ. Εγώ πάντως αν είχα επιλογή να μείνω κάπου θα επέλεγα ζωγράφου για να αποφύγω το 242 ( στα χειμερινά εξάμηνα τα πρωινά μιλάμε για 500 φοιτητες που περιμένουν το λεωφορείο και γίνεται χαμός)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
πειτε στεκια φοιτητων στην αθηνα!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
πειτε στεκια φοιτητων στην αθηνα!!!!!!!!!!

Εχει μια ταβερνα Λαδαδικα λεγεται και γινεται χαμος εχει πραγματικα σουβλακια και σαντουϊτς με γυρο διχως τζατζικι
γενικα εχει φαϊ καλο με την σωστη ονομασια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top