Φοιτητική ζωή στα Χανιά

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εγω ειμαι απο τα χανια και στο εγγυομαι οτι δεν θα θες να φυγεις.Ειδικα η βραδινη ζωη ειναι το κατι αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleeinos

Νεοφερμένος

Ο Eleeinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

greggr

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Λοιπόν, γενικώς συμφωνώ με τον αποπάνω. Στα Χανιά οι γυναίκες είναι πολύ περιορισμένες. Και στο πολυτεχνειο και εκτός. (οι καλές είναι σε άλλες πολεις:P)

Οι περισσότεροι που περνάνε Χανιά βρίσκουν φίλους στο Ρέθυμνο ώστε να κάνουν εξορμήσεις εκεί.:jumpy:

Ρέθυμνο: Πολύ ωραία πόλη και με πολύ ενδιαφέρον για τους φοιτητές :D
Τώρα οι φοιτήτριες καλά θαπεράσετε στα Χανιά αλλά επειδή το Πολυτεχνειο είναι σχετικά ζόρικο ίσως να μην έχετε και τόσο χρόνο.
Τώρα το Πολυτεχνειο έχει καλή φήμη (στο εσωτερικό). Ειδικά για την σχολή ΗΜΜΥ που μπορώ να μιλήσω λόγω ειδικότητας είναι ίσως η πιο ζόρικη στην Ελλάδα....

Τέλος, τα Χανιά ως πόλη είναι σ΄θγουρα από τις ομορφότερες της Ελλάδας που έχω δει, αλλά και γενικά ο νομός έχει απίστευτα αξιοθέατα. Δεν ξέρω αλλο μέρος με τοσα αξιοθέατα (από φυσική ομορφιά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Εξαρτάται απο πολλούς παράγονες, όπως το που θα μείνεις, το αν θα χεις αυτικίνητο, σε τι σχολή πέρασες και φυσικά το προσωπικό σου γούστο. Πάντως, γενικά, σαν πόλη τα χει όλα σχεδόν μαζεμένα σε ένα μέρος. Το καλοκαίρι είναι πολύ ζωντανή, το χειμώνα κυκλοφορούνε τα φαντάσματα και ο Κουστώ. Οι συγκοινωνίες είναι χάλια οπότε θα πρότεινα είτε να έχεις αυτοκίνητο, είτε να μένεις Χανιά (αν πχ πέρασες Πολυτεχνείο μην διανοηθείς να μείνεις Κουνουπιδιανά χωρίς αμάξι αν δεν είσαι "μοναχικος τύπος")

Tο χειμώνα πάντως σαν πόλη, δεν πολυπαλεύεται.


Ψέμματα λέει ο Μάνος για τον Κουστώ, εγώ δεν τον έχω δει ακόμα.

Επειδή ακόμα δεν μου έχει περάσει ο ενθουσιασμός ΜΑΤΙΩΡΑΙΑΠΟΥΕΙΝΑΙΣΤΑΧΑΝΙΑ, και έτσι όπως το βλέπω δεν θα γίνει σύντομα (είπε ο χαρούμενος ψάρακας) θα σας πω τα βασικά καλά facts των Χανίων.

1. Έχει λίγο απ' όλα.
Θέλετε χτύπημα σε club, σινανάιγιάβρουμσινανάιγια, θέλετε βραδιές jazz, θέλετε μαντινάδες, θέλετε ρακόμελο και να χαζεύετε και λίγο θάλασσα; έχουμε.

2. Ο tempora, o mores.
Αν είστε κοπέλα και ψάχνετε αγόρι:
Καθίστε εκεί που είστε, ορδές νεανίων από τα ΤΕΙ και το Πολυτεχνείο θα ξεχυθούν στους δρόμους αλαλάζοντας, κάποιος θα σας αρέσει και θα του αρέσετε, δεν γίνεται.

Αν είστε αγόρι και ψάχνετε κοπέλα:
Οπλιστείτε με υπομονή και ένα μεγάλο δίχτυ και περάστε από το στενάκι και την Αρχιτεκτονική Σχολή. Ο επιμένων νικά. Αλήθεια.

3. Φάρος.
Μοναξιές και μουσική; check.
Αγκαλιά και τα φώτα της πόλης να αντανακλούν στα νερά; check.

4. ΦΑΙ.

5. Πολιτιζμόζ.
Θεατρική/φωτογραφική ομάδα, εκθέσεις στο Γυαλί Τζαμί, στην Πινακοθήκη, στο Κέντρο Αρχιτεκτονικής Μεσογείου, προβολές στην κατάληψη της Rosa Nera, εκδηλώσεις και συναυλίες: διαλέξτε και πάρτε.
Δεν έχει προφανώς τόση ποικιλία όσο μια μεγάλη πόλη, αλλά έτσι έχεις και μεγαλύτερη όρεξη να συμμετέχεις και να παρακολουθείς πράγματα.

Αυτά.
Γενικά, αν βρείτε φίλους και σέρνεστε από δω κι από κει, βλέπετε ταινίες και μαγειρεύετε, γκρινιάζετε ομαδικώς και οργανώνετε και καμιά εκδρομή, έχετε καλύψει το πρόγραμμα μιας ευτυχισμένης τριετίας.
Μετά απ' αυτό δεν ξέρω, ρωτήστε το Μάνο και το Αρνί. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.

marooo

Νεοφερμένος

Η μαρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια ναι,ειναι πολυ ωραια τα Χανια..Μην ανησυχεις ρε,εχει ωραια κοριτσια στα Χανια (γενικα δηλαδη οι Κρητικες νομιζω ειναι ωραιες τυπισσες :no1:και λογικα ας μην ακουμε βεντετες και μ****ς..αν και απ ο,τι εχω ακουσει σε καποια χωρια ισχυουν ακομα:P οποτε προσεχτικα και ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ;))
-----------------------------------------
Αληθεια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
και λογικα ας μην ακουμε βεντετες και μ****ς..αν και απ ο,τι εχω ακουσει σε καποια χωρια ισχυουν ακομα:P οποτε προσεχτικα και ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ;))
Γιά παν ενδεχόμενο όμως καλό είναι να ξέρει σκοποβολή, ρίψη χειροβομβίδας, να διαθέτει κιητο με GPS, και να μην είναι ποτέ κατά μόνας!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν τελικά περάσω στα Χανιά(+326 απο μηχπαρ) σε ποια περιοχή να κοιτάξω για σπίτι ή αν γνωρίζετε τίποτε καλό,διαφωτίστε με γιατί όταν βγούν οι βάσεις θα γίνεται χαμός στην σελίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Επειδη και εγώ κατά πάσα πιθανότητα περνάω Χανιά (+860 από ΗΜΜΥ) κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γενικά οι επιλογές είναι δυο:
1) Στην περιοχή του πολυτεχνείου (Κουνουπιδιανά λέγεται).
2) Στο κέντρο των Χανίων

Στα Κουνουπιδιανά υπάρχουν πάρα πολλά σχετικά καινούργια και αξιοπρεπή σπίτια. Μένουν πολλοί φοιτητές εκεί αλλά δεν έχει και πολλά πράγματα να κάνεις γενικά, βόλτες και έξοδοι γίνονται σχεδόν αποκλειστικά στο κέντρο των Χανίων. Το οτι βρίσκεται δίπλα στο πολυτεχνείο είναι ταυτόχρονα θετικό και αρνητικό. Απο τη μια έχεις πολύ εύκολη και γρήγορη πρόσβαση για τα μαθήματα κτλ, αλλά απο την άλλη (αν δεν έχεις αυτοκίνητο) βασίζεσαι στα μέσα μαζικής μεταφοράς για εξόδους κτλ, και δεν είναι ιδιαίτερα εξυπηρετικά.

Στο κέντρο τα καινούργια σπίτια είναι σχετικά λιγότερα και συνήθως είναι κάπως πιο ακριβά. Η πρόσβαση σε ολόκληρη την πόλη γίνεται αρκετά άνετα και με τα πόδια, δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη. Απο περιοχές μέσα στην πόλη θα πρότεινα Δικαστήρια ή (Άνω ή Κάτω) Κουμ Καπί (θα τα δείτε στις αγγελίες :P), είναι ήσυχα και κοντά στα πάντα. Δε θα πρότεινα Νέα Χώρα, είναι αρκετά μακριά από τη διαδρομή του λεωφορείου που πηγαίνει προς το πολυτεχνείο αλλά και απο τα συνήθη μέρη εξόδου.

Εγώ θα πρότεινα κάτι μέσα στην πόλη, όχι στα Κουνουπιδιανά.
Αυτά.

έδιτ: αν οποιοσδήποτε περάσει εδώ θέλει οποιαδήποτε βοήθεια/ξενάγηση/κάτι, εδώ είμαστε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ναι.
Οργανώνουμε τουρ για νέους φοιτητές στα Χανιά, με ΦΑΙ και βόλτες.
Αξιοθέατα που θα συμπεριληφθούν στο πακέτο:
1. ο Μέγας Φάρος των Χανίων
2. το Πολυτεχνείο-Λαβύρινθος
3. το Αρνί
4. το Παλιό Λιμάνι

Αυτά. Επικοινωνήστε στο thread. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ναι.
Οργανώνουμε τουρ για νέους φοιτητές στα Χανιά, με ΦΑΙ και βόλτες.
Αξιοθέατα που θα συμπεριληφθούν στο πακέτο:
1. ο Μέγας Φάρος των Χανίων
2. το Πολυτεχνείο-Λαβύρινθος
3. το Αρνί
4. το Παλιό Λιμάνι

Αυτά. Επικοινωνήστε στο thread. :D

Oλόκληρο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε σχεδόν ολόκληρο, κάποια σημεία του είναι ρεζερβέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Γενικά οι επιλογές είναι δυο:
1) Στην περιοχή του πολυτεχνείου (Κουνουπιδιανά λέγεται).
2) Στο κέντρο των Χανίων

Στα Κουνουπιδιανά υπάρχουν πάρα πολλά σχετικά καινούργια και αξιοπρεπή σπίτια. Μένουν πολλοί φοιτητές εκεί αλλά δεν έχει και πολλά πράγματα να κάνεις γενικά, βόλτες και έξοδοι γίνονται σχεδόν αποκλειστικά στο κέντρο των Χανίων. Το οτι βρίσκεται δίπλα στο πολυτεχνείο είναι ταυτόχρονα θετικό και αρνητικό. Απο τη μια έχεις πολύ εύκολη και γρήγορη πρόσβαση για τα μαθήματα κτλ, αλλά απο την άλλη (αν δεν έχεις αυτοκίνητο) βασίζεσαι στα μέσα μαζικής μεταφοράς για εξόδους κτλ, και δεν είναι ιδιαίτερα εξυπηρετικά.

Στο κέντρο τα καινούργια σπίτια είναι σχετικά λιγότερα και συνήθως είναι κάπως πιο ακριβά. Η πρόσβαση σε ολόκληρη την πόλη γίνεται αρκετά άνετα και με τα πόδια, δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη. Απο περιοχές μέσα στην πόλη θα πρότεινα Δικαστήρια ή (Άνω ή Κάτω) Κουμ Καπί (θα τα δείτε στις αγγελίες :P), είναι ήσυχα και κοντά στα πάντα. Δε θα πρότεινα Νέα Χώρα, είναι αρκετά μακριά από τη διαδρομή του λεωφορείου που πηγαίνει προς το πολυτεχνείο αλλά και απο τα συνήθη μέρη εξόδου.

Εγώ θα πρότεινα κάτι μέσα στην πόλη, όχι στα Κουνουπιδιανά.
Αυτά.

έδιτ: αν οποιοσδήποτε περάσει εδώ θέλει οποιαδήποτε βοήθεια/ξενάγηση/κάτι, εδώ είμαστε :)
Οκ, ευχαρίστω!!!! Θα τα έχω όλα υπόψη μου..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Θα το έχω και εγώ στα υπόψιν μου.Άντε μακάρι να είμαι Χανιά και από Πέμπτη θα είμαι εκεί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Γενικά οι επιλογές είναι δυο:
1) Στην περιοχή του πολυτεχνείου (Κουνουπιδιανά λέγεται).
2) Στο κέντρο των Χανίων

Στα Κουνουπιδιανά υπάρχουν πάρα πολλά σχετικά καινούργια και αξιοπρεπή σπίτια. Μένουν πολλοί φοιτητές εκεί αλλά δεν έχει και πολλά πράγματα να κάνεις γενικά, βόλτες και έξοδοι γίνονται σχεδόν αποκλειστικά στο κέντρο των Χανίων. Το οτι βρίσκεται δίπλα στο πολυτεχνείο είναι ταυτόχρονα θετικό και αρνητικό. Απο τη μια έχεις πολύ εύκολη και γρήγορη πρόσβαση για τα μαθήματα κτλ, αλλά απο την άλλη (αν δεν έχεις αυτοκίνητο) βασίζεσαι στα μέσα μαζικής μεταφοράς για εξόδους κτλ, και δεν είναι ιδιαίτερα εξυπηρετικά.

Στο κέντρο τα καινούργια σπίτια είναι σχετικά λιγότερα και συνήθως είναι κάπως πιο ακριβά. Η πρόσβαση σε ολόκληρη την πόλη γίνεται αρκετά άνετα και με τα πόδια, δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη. Απο περιοχές μέσα στην πόλη θα πρότεινα Δικαστήρια ή (Άνω ή Κάτω) Κουμ Καπί (θα τα δείτε στις αγγελίες :P), είναι ήσυχα και κοντά στα πάντα. Δε θα πρότεινα Νέα Χώρα, είναι αρκετά μακριά από τη διαδρομή του λεωφορείου που πηγαίνει προς το πολυτεχνείο αλλά και απο τα συνήθη μέρη εξόδου.

Εγώ θα πρότεινα κάτι μέσα στην πόλη, όχι στα Κουνουπιδιανά.
Αυτά.

έδιτ: αν οποιοσδήποτε περάσει εδώ θέλει οποιαδήποτε βοήθεια/ξενάγηση/κάτι, εδώ είμαστε :)
Συμφωνώ μαζί σου.Με τίποτα μην μείνετε Κουνουπιδιανά αν δεν έχετε δικό σας μεταφορικό μέσο.Μετά τις 11:30 δεν έχει λεωφορείο!!!Κάτι κοντά στο Κέντρο θα ήταν το ιδανικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pera_brexei

Νεοφερμένος

Η Μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μα τοσο χαλια το Ηρακλειο πια?? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria3008

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
γεια σου..οχι καλε...και εγω φετος περασα ηρακλειο...ειμαι απο ρεθυμνο...μια χαρουλα ειναι το ηρακλειο...το πρωτο μεγαλο θεμα για μενα ειναι να βρεις μια ωραια περιοχη να μεινεις...γιατι ομολογουμενως μερικες δεν μου εκαναν καμια αισθηση...και η διασκεδαση μια χαρουλα απο οτι μου λενε...εσυ ηρακλειο περασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Γενικά οι επιλογές είναι δυο:
1) Στην περιοχή του πολυτεχνείου (Κουνουπιδιανά λέγεται).
2) Στο κέντρο των Χανίων

Στα Κουνουπιδιανά υπάρχουν πάρα πολλά σχετικά καινούργια και αξιοπρεπή σπίτια. Μένουν πολλοί φοιτητές εκεί αλλά δεν έχει και πολλά πράγματα να κάνεις γενικά, βόλτες και έξοδοι γίνονται σχεδόν αποκλειστικά στο κέντρο των Χανίων. Το οτι βρίσκεται δίπλα στο πολυτεχνείο είναι ταυτόχρονα θετικό και αρνητικό. Απο τη μια έχεις πολύ εύκολη και γρήγορη πρόσβαση για τα μαθήματα κτλ, αλλά απο την άλλη (αν δεν έχεις αυτοκίνητο) βασίζεσαι στα μέσα μαζικής μεταφοράς για εξόδους κτλ, και δεν είναι ιδιαίτερα εξυπηρετικά.

Στο κέντρο τα καινούργια σπίτια είναι σχετικά λιγότερα και συνήθως είναι κάπως πιο ακριβά. Η πρόσβαση σε ολόκληρη την πόλη γίνεται αρκετά άνετα και με τα πόδια, δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη. Απο περιοχές μέσα στην πόλη θα πρότεινα Δικαστήρια ή (Άνω ή Κάτω) Κουμ Καπί (θα τα δείτε στις αγγελίες :P), είναι ήσυχα και κοντά στα πάντα. Δε θα πρότεινα Νέα Χώρα, είναι αρκετά μακριά από τη διαδρομή του λεωφορείου που πηγαίνει προς το πολυτεχνείο αλλά και απο τα συνήθη μέρη εξόδου.

Εγώ θα πρότεινα κάτι μέσα στην πόλη, όχι στα Κουνουπιδιανά.
Αυτά.

έδιτ: αν οποιοσδήποτε περάσει εδώ θέλει οποιαδήποτε βοήθεια/ξενάγηση/κάτι, εδώ είμαστε :)


Να πω και εγώ που μένω Κουνουπιδιανά και είμαι ακριβώς απέναντι από το πολυτεχνείο.....

Τα σπίτια που υπάρχουν είναι καινούργια όμως είναι μια σχετικά ακριβή περιοχή στο ενοίκιο εκτός αν το σπίτι απευθύνετε αποκλειστικά και μόνο σε φοιτητές (έχουμε και τέτοια). Όποιος μείνει στα Κουνουπιδιανά κοντά στο κέντρο τους και όχι πιο μακριά...δεν θα έχουνε πρόβλημα ειδικά με την μεταφορά. Αρχικά υπάρχει και σούπερ μαρκετ απέναντι από το πολυτεχνείο, τώρα ανοίχτηκε και καφετέρια (:P) . Το λεωφορείο περνάει κάθε μισή ώρα και τον χειμώνα μπαίνει δρομολόγιο που πάει μόνο πολυτεχνείο και όχι κουνουπιδιανά. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι το βράδυ έχει λεωφορείο μέχρι της 11 όπως προείπαν... .Έχει τα πάντα και ντι βι ντι κλαμπ, απέναντι ακριβώς έχει σουβλατζίδικο και γενικά τα έχει όλα.

Για το κέντρο τώρα..έχεις οτι θες εκεί (εννοείται) αλλά και την διασκέδαση. Δεν είναι νεκρή η πόλη το χειμώνα...αυτό είναι μύθος. Αν κατέβεις λιμάνι βλέπεις πολυυυυυύ κόσμο. Έχουμε αρκετές κοπελιές και φτάνουν για όλους...ούτε γι αυτό να μην ανησυχείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top