Φοιτητική ζωή στα Ιωάννινα

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
λογοθεραπεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
εμ γιαννενα μου ηθελες.... σκεψου το καλα.... οι αθηναιοι δεν κατεβαινουν παρα μονο χριστουγεννα και πασχα αντε και καμια καθαρα δευτερα που ειναι κλειστα μια βδομαδα τα πανεπιστημια... εχω συμφοιτητες αθηναιους και αυτο κανουν... αεροπλανο ουτε καν φυσικα..... αν θες κοντα στην αθηνα, τοτε πατρα.... btw αθηνα δεν εχει λογοθεραπεια?
πατρα και γιαννενα εχει,αλλα υπαρχει πιθανοτητα να μη πιανω πατρα..
αλλα και να τη πιανω θα δηλωσω μλν πρωτα γιαννενα γιατι μου λενε ειναι καλυτερο το τει.εσυ ξερεις τιποτα; μπορεις να μαθεις;:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
και εγώ το σκέφτομαι για γιάννενα,φυσικό μιας και είμαι απο εκεί και γενικά θέλω να φύγω απ'την σαπίλα της Αθήνας...Είναι κανείς φυσικό ιωαννίνων;; :D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matouzz

Νεοφερμένος

Η matouzz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ μόνο για το οικονομικό έχω ενδοιασμούς... γιατι την Πάτρα την έχω βαρεθει...:(



Eυχαριστώ! μου έκανες την καρδιά περιβόλι! :(
φανταζομαι τωρα εχεις περασει γιαννενα και σπουδαζεις εδω. διαβασα ολα αυτα τα σχολια και μου φανηκε τοσο περιεργο.. γι αυτο και απανταω παρ'ολο που εχει περασει τοσος καιρος. θα ηθελα να μαθω τη γνωμη σου αν οντως περασες τελικα γιαννενα.. γιατι εγω σπουδαζω εδω και νομιζω πουθενα δε θα εβρισκα καλύτερα :) <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τα Γιάννενα ΔΕΝ είναι για όλα τα γούστα και για όλες τις τσέπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matouzz

Νεοφερμένος

Η matouzz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τα Γιάννενα ΔΕΝ είναι για όλα τα γούστα και για όλες τις τσέπες.
Πιστευω οτι μπορεις να προσαρμοσεις τα γουστα σου στις επιλογες που εχει η πολη..
Οσο για το οικονομικο..... ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Διαφωτίστε με κάποιος από Θεσσαλονίκη παρακαλώ.
Πόσο είναι το φοιτητικό να πάς και να έρθεις Θεσσαλονίκη -Γιάννενα;
Εγώ παλιά θυμάμαι έδινα 28 -30 ευρώ πηγαίνε - έλα και τώρα θέλω να πάω να δώ φίλους..
Ψάχνω στο σάιτ του Κτελ.Μακ. και μου βγάζει 22μισο χωρίς επιστροφή! Πάμε καλά; Πείτε μου ότι είναι λιγότερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaptainBilly

Νεοφερμένος

Ο CaptainBilly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια οποιος σπουδαζει στα Γιαννενα ας μας ενημερωσει για καποια θεματα εαν ειναι δυνατον.
1)Ποσο πληρωνετε το μηνα για νοικι,δεη,νερο,θερμανση,κοινοχρηστα,ιντερνετ,διασκεδαση και λοιπες δαπανες?
2)Ειναι μεγαλος ο αριθμος των φοιτητων στα Γιαννενα(ανεξαρτητως σχολης)?
3)Ειστε ικανοποιημενοι γενικα?
4)Υπαρχουν επιλογες για διασκεδαση(κλαμπς-καφε-μπαρ-κινηματογραφοι-θεατρα)
5)Λοιπες υποδομες?(γυμναστηρια-δημοσιες δανειστικες βιβλιοθηκες-πλατειες κλπ)

Οποιος γνωριζει κατι απο ολα αυτα η οποιος εχει να επισημανει κατι αλλο ας το κανει.

Σημείωση Συντονιστή: Τα μηνύματα #528-#532 προέρχονται από συγχώνευση με θέμα ίδιου περιεχομένου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω θελω να ρωτησω εκ μερους ενος γνωστου μου αν μπορει να παει σε φοιτητικη εστια χωρις να εχουν οι γονεις του χαμηλο εισοδημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εγω θελω να ρωτησω εκ μερους ενος γνωστου μου αν μπορει να παει σε φοιτητικη εστια χωρις να εχουν οι γονεις του χαμηλο εισοδημα?

οχι.εκτος αν ειναι κομματικο μελος οπως εχει γινει στην καβαλα που κομματοσκυλα τρωνε της θεσης στην εστια ατομον που εχουν αναγκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Εγω θελω να ρωτησω εκ μερους ενος γνωστου μου αν μπορει να παει σε φοιτητικη εστια χωρις να εχουν οι γονεις του χαμηλο εισοδημα?

Οχι βέβαια, που ξανακούστηκε αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Eιδικά στα γιάννενα γίνεται μεγάλη μάχη για τις εστίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Mια φίλη μου που έχει πραγματικά πρόβλημα, της ζητάν ένα εκατομμύριο χαρτιά για να την δεχτούν και δεν ξέρει πάλι αν θα την πάρουν , ούτε καν στις έξω...υπάρχει μεγάλη συμφόρηση στις εστίες στα Γιάννενα, όντως...συνήθως όμως στο τέλος δέχονται αυτούς που πληρούν τα κριτήρια πραγματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι βέβαια, που ξανακούστηκε αυτό; :hmm:

Δικαιωμα να υποβαλει αιτηση εχει παντως. Ομως προτεραιοτητα εχουν ατομα που προερχονται απο οικογενειες με χαμηλο εισοδημα, πολυτεκνοι, παιδια χωρισμενων γονιων κτλ Απλα ρωταω αν στις συγκεκριμενες εστιες εχει ''τυχει'' να αρκουν οι θεσεις και για ατομα που δεν πληρουν οικονομικα και κοινωνικα κριτηρια. Ενας αλλος φιλος μου που σπουδαζει σε αλλη πολη νομιζω τον ειχαν δεχτει και δεν προερχοταν απο οικογενεια με χαμηλο εισοδημα. Βεβαια απο οτι καταλαβαινω μιας και τα Ιωαννινα ειναι μεγαλη πολη και οι εστιες του πανεπιστημιου φαινονται να παρεχουν πολλα προνομια δεν νομιζω να εχει και καμια ελπιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Εναν φιλο που εχω γιαννενα μου χει πει οτι εχει βροχη-βροχη-βροχη-κρυο-κρυο-κρυο και λιγο βροχη :P Αλλα για να μην σας απογοητευσω η φοιτητικη ζωη λεει ειναι αρκετα καλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Διαφωτίστε με κάποιος από Θεσσαλονίκη παρακαλώ.
Πόσο είναι το φοιτητικό να πάς και να έρθεις Θεσσαλονίκη -Γιάννενα;
Εγώ παλιά θυμάμαι έδινα 28 -30 ευρώ πηγαίνε - έλα και τώρα θέλω να πάω να δώ φίλους..
Ψάχνω στο σάιτ του Κτελ.Μακ. και μου βγάζει 22μισο χωρίς επιστροφή! Πάμε καλά; Πείτε μου ότι είναι λιγότερο!!

Αποκλειεται να ειναι τοσο ακριβο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Με την έκπτωση 50% που ισχύει <δενξερωμεχριποτε> είναι γύρω στα 15. Πριν από αυτή ήταν πράγματι τόσο ακριβό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εναν φιλο που εχω γιαννενα μου χει πει οτι εχει βροχη-βροχη-βροχη-κρυο-κρυο-κρυο και λιγο βροχη :P Αλλα για να μην σας απογοητευσω η φοιτητικη ζωη λεει ειναι αρκετα καλη!
Στα Γιάννενα μια φορα βρέχει μόνο. Απο τον σεπτέμβρη μεχρι τέλη Μαΐου :P . Αλλα μετα απο κάποιον καιρο θα σας αρέσει κιόλας αφου δένει τρομερα με μια απο της πιο όμορφες πόλεις της χωρας, και αυτη η δροσιά που νιώθεις στους πνεύμονες σου κάθε πρωι... Δωρεάν μαστούρα. :P Γενικα όσοι περάσετε Γιάννενα είστε τυχεροί κατ´εμε, πανέμορφη πόλη, εξαιρετικη ποιοτητα και ρυθμος ζωηςδιαθέτει τα περισσότερα πράγματα που θα ζητάει κανεις, απο νυχτερινή ζωη δεν νομίζω να χετε καποιο παράπονο. Όσο για της φυσικές ομορφιές.. Απλα ανακαλύψετε τα.

Υ.Γ 1. Και το καλοκαιρι έρχεστε σε εμας(Πρέβεζα) η πάργα η λευκαδα για να απολαύσετε διεθνούς κλάσης παραλίες κάνοντας όσο ώρα σχεδον θέλετε οι Αθηναίοι για να πάτε απο την μια γειτονια στην άλλη :p

Υ.Γ Για τα αγοράκια επίσης διαθέτει μια απο της πιο ιστορικές και λαοφιλεις ομάδες της περιφέρειας την ομάδα ολων των Ηπειρωτών , τον θρυλικο μας ΠΑΣ Γιαννινα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Με την έκπτωση 50% που ισχύει <δενξερωμεχριποτε> είναι γύρω στα 15. Πριν από αυτή ήταν πράγματι τόσο ακριβό.
Nαι αλλά η έκπτωση ισχύει από ότι νομίζω μόνο για άτομα που σπουδάζουν Γιάννενα και πηγαίνουν στις πόλεις τους και όχι για απλούς "άκυρους" επισκέπτες - φοιτητές. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αρχικά ίσχυε αυτό που είπες. Στη συνέχεια μάλλον είδαν ότι μπάζει σαν ιδέα (καθώς δεν υπάρχει για όλες τις πόλεις απευθείας δρομολόγιο) και η έκπτωση 50% πιάνει όλες τις διαδρομές του ΚΤΕΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top