Φοιτητική ζωή στα Ιωάννινα

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
φυσικα μερος για σπουδες αλλα 4 χρονια μακρια απο το σπιτι σου και τους φιλους σου και το μερος να ναι και χαλια νταξει! επισης αν καποιος περναει αναγκαστικα επαρχια και εχει δυνατοτητα επιλογης πολης γιατι να μη ξερει τι γινεται και να διαλεξει τη πιο ωραια?

Έτσι πως το λες, είναι σαν να πρόκειται να μεταναστεύσεις σε καμία χώρα στην άκρη του πλανήτη και να έχει δύσκολα μέσα επικοινωνίας. Οπότε μην τα παρουσιάζεις τόσο τραγικά. ;) Μια ιδέα είναι το Πανεπιστήμιο. Από τις εμπειρίες μου, διαπιστώνω ότι οι περισσότεροι ψάχνουν μέρος για διακοπές και όχι για σπουδές. :) Την αλήθεια πρέπει κάποτε να την λέμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντλεν

Νεοφερμένος

Η Μαντλεν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Έτσι πως το λες, είναι σαν να πρόκειται να μεταναστεύσεις σε καμία χώρα στην άκρη του πλανήτη και να έχει δύσκολα μέσα επικοινωνίας. Οπότε μην τα παρουσιάζεις τόσο τραγικά. ;) Μια ιδέα είναι το Πανεπιστήμιο. Από τις εμπειρίες μου, διαπιστώνω ότι οι περισσότεροι ψάχνουν μέρος για διακοπές και όχι για σπουδές. :) Την αλήθεια πρέπει κάποτε να την λέμε..


δε ξερω τι κανουν,εγω ξερω οτι αθηνα δε θα πιασω και ειμαι μεταξυ γιαννενα και ρεθυμνο! και κοιταω να δω τι ειναι καλυτερο για τα επομενα 4 χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
Νομίζω ότι η χώρα μας παντού, έχει πολύ όμορφα μέρη. Παντού μπορείς να κάνεις καλές φιλίες, αρκεί να είσαι σε διάθεση γι' αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
παιδαγωγικο που χουν περασεις γνωστοι σου τους αρεσει? για τα γιαννενα δε ξερω εχω παει μια φορα και ακουω διαφορες αποψεις. εχω ακουσει οτι ολα τα μαγαζια κλεινουν στις 12 ας πουμε! εννοεις δε βρισκεις να κατσεις απο τον πολυ κοσμο?

Ναι, δεν έχουν κάποιο θέμα.
Αυτό για τις 12 είναι φήμη, δεν ισχύει για κανένα μαγαζί. Ακόμη και κάποια υποτυπώδη clubs παίζουν κανονικά μουσική μέχρι το πρωί.
Ναι, είναι φουλ γεμάτα τα μαγαζιά. Τα Σάββατα, οι βλάχοι βάζουν ρεζερβέ όλα τα τραπέζια, όλα τα στάντς και τα μπαρ και δεν μπορείς να κάτσεις να πιεις το ποτό σου σαν άνθρωπος. Αξίζει να πας σε κανένα ρεμπετάδικο (κλείσε όμως τραπέζι), γιατί διαφορετικά θα κακοπεράσεις. Εγώ ένα Σάββατο μάλωσα με έναν κοντόχοντρο γι'αυτό το λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντλεν

Νεοφερμένος

Η Μαντλεν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ναι, δεν έχουν κάποιο θέμα.
Αυτό για τις 12 είναι φήμη, δεν ισχύει για κανένα μαγαζί. Ακόμη και κάποια υποτυπώδη clubs παίζουν κανονικά μουσική μέχρι το πρωί.
Ναι, είναι φουλ γεμάτα τα μαγαζιά. Τα Σάββατα, οι βλάχοι βάζουν ρεζερβέ όλα τα τραπέζια, όλα τα στάντς και τα μπαρ και δεν μπορείς να κάτσεις να πιεις το ποτό σου σαν άνθρωπος. Αξίζει να πας σε κανένα ρεμπετάδικο (κλείσε όμως τραπέζι), γιατί διαφορετικά θα κακοπεράσεις. Εγώ ένα Σάββατο μάλωσα με έναν κοντόχοντρο γι'αυτό το λόγο.

χαχααχαχαχαχα καταλαβα κατι παρομοιο γινεται και εδω ειδικα τουριστικες περιοδους! εσυ το χεις μετανιωσει γενικα για γιαννενα?

Νομίζω ότι η χώρα μας παντού, έχει πολύ όμορφα μέρη. Παντού μπορείς να κάνεις καλές φιλίες, αρκεί να είσαι σε διάθεση γι' αυτό.


εχει οντως παντου ωραια μερη απλα υπαρχουν διαφορετικα γουστα! και οντως το παν ειναι φιλιες γιατι αυτο θα θυμασαι και οχι το μερος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
χαχααχαχαχαχα καταλαβα κατι παρομοιο γινεται και εδω ειδικα τουριστικες περιοδους! εσυ το χεις μετανιωσει γενικα για γιαννενα?

Εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική. Πήγαινα καθαρά με γνώμονα τη σχολή. Δηλαδή πήγαινα για φυσικό ΑΠΘ ή φυσικό Γιάννενα. Τίποτα άλλο. Δεν μπορώ να πω ότι το μετάνιωσα λοιπόν, γιατί ήταν αναγκαίο κακό. Έχω γνωρίσει όμως πολύ καλά παιδιά, και έκανα καλούς φίλους (Θεσσαλονικείς κυρίως :P ). Μακάρι να ήμουν Θεσσαλονίκη, αλλά ας πρόσεχα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντλεν

Νεοφερμένος

Η Μαντλεν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική. Πήγαινα καθαρά με γνώμονα τη σχολή. Δηλαδή πήγαινα για φυσικό ΑΠΘ ή φυσικό Γιάννενα. Τίποτα άλλο. Δεν μπορώ να πω ότι το μετάνιωσα λοιπόν, γιατί ήταν αναγκαίο κακό. Έχω γνωρίσει όμως πολύ καλά παιδιά, και έκανα καλούς φίλους (Θεσσαλονικείς κυρίως :P ). Μακάρι να ήμουν Θεσσαλονίκη, αλλά ας πρόσεχα! ;)


φυσικο θελει η κολλητη μου και θα δηλωσει και εκεινη μονο αυτο:P ναι καταλαβα τι λες ηθελες πιο πολυ το μερος σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
παιδια καλησπερα! δινω φετος πανελληνιες και ειμαι θεωρητικη! σκεφτομαι για παιδαγωγικο η φιλολογια γιαννενα! ειναι κανεις που ειναι στα τμηματα η ξερει απο φιλους? και γενικοτερα εγκρινετε οσοι ειστε τη φοιτητικη ζωη γιαννενα?

εγώ είμαι παιδαγωγικό στα γιάννενα..ότι θες ρώτησέ με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντλεν

Νεοφερμένος

Η Μαντλεν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
εγώ είμαι παιδαγωγικό στα γιάννενα..ότι θες ρώτησέ με!

σοβαρα?εισαι θεα αληθεια! μακαρι να το πιασω φετος!!! πως ειναι η σχολη και τα γιαννενα? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
σοβαρα?εισαι θεα αληθεια! μακαρι να το πιασω φετος!!! πως ειναι η σχολη και τα γιαννενα? :D

χαχαχ ναι σοβαρά :P λοιπόν η σχολή εμένα μου αρέσει αρκετά..έχουμε πολλά ενδιαφέροντα μαθήματα όπως π.χ. εξελικτικη ψυχολογία, περιβαλλοντικές επιστήμες, ειδική αγωγή κ.α. το 1ο έτος είναι λιγάκι γενικό και εισαγωγικό θα το έλεγα..γι αυτό κι αν δεν σ αρέσουν όλα τα μαθήματα μην απογοητευτείς...στα επόμενα έτη θα είναι καλύτερα...!από 2ο έτος ξεκινάμε πρακτική.....!! οι καθηγητές σε γενικές γραμμές είναι αρκετά συνεννοήσιμοι χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν υπάρχουν αρκετοί ηλίθιοι....!!!αν σ αρέσει το αντικείμενο πιστεύω ότι δεν θα το μετανιώσεις...

όσο αφορά τα γιάννενα εμένα προσωπικά μου αρέσουν...!!εξαρτάται βέβαι το που ζούσες πριν πας εκεί φοιτητής....!εγώ ζούσα σε μια μικρή επαρχιακή πόλη που τον χειμώνα είναι νέκρα οπότε μου αρέσουν πολύ τα γιάννενα που έχουν τόσους φοιτητές και τα τριπλάσια μαγαζιά από την πόλη μου....!ο καιρός είναι λιγάκι θέμα....!βρέχει παααααρα πολύ κι ειδικά αν είσαι από νότια ελλάδα όπως εγώ θα χεις ένα θέμα προσαρμογής....!

οι γιαννιώτες είναι φραγκοφονιάδες....!οι περισσότεροι δηλ σε γδύνουν στα ενοίκια....!!στα υπόλοιπα δεν βλέπω τρομερές διαφορές με όσα πλήρωνα για εξόδους πριν γίνω φοιτήτρια...! το καλό επίσης είναι ότι η πόλη δεν έχει εγκληματικότητα,κυκλοφορείς άνετα κι αργά το βράδυ!

αν έχεις καλή διάθεση και δημιουργήσεις μια καλή παρέα θα περάσεις φίνα! η πόλη προσφέρεται γι αυτό!

αν θες κάτι άλλο ρώτησέ με ;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
γνωριζει καποιος ποσο ειναι οι τιμες των κτελ απο αθηνα ιωαννινα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
40 ευρω περιπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
πηγαινε ή και έλα; :P

αρχιζω να τρελαινομαι...

με τη 50% εκπτωση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
για μια διαδρομη... για να επιστρεψεις/φυγεις αλλα 40 ευρω... η τιμη ειναι του φοιτητικου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
για μια διαδρομη... για να επιστρεψεις/φυγεις αλλα 40 ευρω... η τιμη ειναι του φοιτητικου
του καινουριου ή του παλιου; την τελευταια εβδομαδα εγινε 50% απο 25 ,για αυτο το λεω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
????? οπα για πες λιγο..... 50% μονο για αθηνα η γενικως??? αυτο που λεω εγω ειναι σιγουρα παλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
????? οπα για πες λιγο..... 50% μονο για αθηνα η γενικως??? αυτο που λεω εγω ειναι σιγουρα παλιο

όχι γενικα!! δεσ το στο γκουγκλ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
πλακα κανεις!!!!!!!!! αυτη τη στιγμη τρελενομαι..... μου εφτιαξες τη διαθεση τωρα... θελω 14 ευρω για να παω και να γυρισω πλεον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
πλακα κανεις!!!!!!!!! αυτη τη στιγμη τρελενομαι..... μου εφτιαξες τη διαθεση τωρα... θελω 14 ευρω για να παω και να γυρισω πλεον

χεχ ναι δες..https://www.onvolos.gr/index.php/onv...n-tou-yperastikoy-ktel-gia-tous-foitites.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
οχι ρεεεεεε... πφφφφφφ κριμα ειναι μονο για τους φοιτητες του πανεπιστημιου θεσσαλιας.... οι αλλοι πχ των ιωαννινων 25%... αρα 40 ευρω που σου ειπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top