Φοιτητική ζωή στα Ιωάννινα

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Εκτός από αυτό που ρώτησε η maria775m ξέρετε και ποιό λεωφορείο σε πάει στα ΚΤΕΛ????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εκτός από αυτό που ρώτησε η maria775m ξέρετε και ποιό λεωφορείο σε πάει στα ΚΤΕΛ????:P
και το 16 και το 17 περνάνε από κτελ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Μαρία,πάντως,σε θέατρα/συναυλίες/μουσεία θα μπαίνουμε με μισό εισητήριο.
Μαγαζιά θα υπάρχουν και θα έχουν λογικά επιγραφή στην είσοδο ''τόση έκπτωση στους φοιτητές'' π.χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γιάννη,σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. :)
Δε ξέρω καθόλου,αν υπάρχουν στάσεις, Σπ.Λάμπρου ή Πάργης π.χ.

αφου μενεις εκει κοντα,θα περνεις το αστικο 16 απο την νομαρχια.υπαρχουν πολλα 16(αλλα ξεκινανε απο περαμα,αλλα απο νομαρχια κλπ),παντως απο νομαρχια περνανε ολα τα 16.και φυσικα υπαρχουν και στασεις μετα την νομαρχια θα δεις στην πορεια ποια σε βολευει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Πανεπιστήμιο λεπόν πάνε 2 λεωφορεία (επισήμως, γιατί μπορεί να τα δεις όλα εκεί), το 16 και το 17. Το 17 πάει μέσω Ανατολής και μέσω ΤΕΙ, οπότε βολεύει τους φοιτητές ΤΕΙ και αυτούς που μένουν προς άλσος, κοντά στη λίμνη, κοντά στα ΚΤΕΛ, Ανατολή κτλ.

Για το 16 τώρα υπάρχουν 2 περιπτώσεις.
Υπάρχει το 16 Δικαστικό που κάνει συνεχώς τη διαδρομή Δικαστικό - Πανεπιστήμιο.

Και το 16 Πέραμα, που ξεκινάει, από που αλλού, απ το Πέραμα και φτάνει πανεπιστήμιο. Βολεύει επίσης τους φοιτητές που μένουν στις παραπάνω περιοχές (πλην της Ανατολής) αλλά στη συνέχεια περνάει από νομαρχία για να πάει πανεπιστήμιο απ τον ίδιο δρόμο με το Δικαστικό.

Και τα 2 λεωφορεία είναι δυνητικά μέσω ΤΕΙ. Που σημαίνει ότι δε θα περάσουν από Σεισμόπληκτα, αλλά θα συνεχίσουν απευθείας για να πάνε ΤΕΙ.
Αν δε γράφει τίποτα θα περνάει από Σεισμόπληκτα.
Αν βρίσκεστε Πανεπιστήμιο και δείτε οποιοδήποτε άλλο λεωφορείο ρωτήστε αν πάει από Ανατολή ή από κέντρο, γιατί τίποτα δεν είναι σίγουρο. :P

Τέλος ΚΤΕΛ πάνε το 17, 16 Πέραμα, 8 Αμφιθέα και ίσως και κάποια άλλα. Συνήθως το γράφουν μπροστά.
Και φυσικά μπορεί και μερικά απ αυτά να μην ισχύσουν γιατί έχετε να κάνετε με Γιαννιώτες οδηγούς. ΧΟΧΟ.
Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ερώτηση κρίσεως :
Έχω πιάσει τριάρι με ενοίκιο 300 ευρώ...το ενοίκιο θα το πληρώνουν οι γονείς μέσω λογαριασμού.
Εγώ πόσο θα χρειάζομαι μηνιαίως στο περίπου;(λογαριασμοί-κοινόχρηστα-προσωπικά έξοδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ πέρασα Γιάννενα, βρήκα σπίτι στ Μαυρογιάννη μπήκα στο ίντερνετ να δω τα δρομολόγια αστικών και δεν έβγαλα άκρη μπουχου μπουχου, HELP ME!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
και εγω το ιδιο νατασσα εχω χαθει με τα δρομολογια...
εγω βρηκα σπιτι στην αβερωφ αλλα δεν ξερω απο που περνανε ποια πανε πανεπιστημιο κ.λ.π.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
και εγω το ιδιο νατασσα εχω χαθει με τα δρομολογια...
εγω βρηκα σπιτι στην αβερωφ αλλα δεν ξερω απο που περνανε ποια πανε πανεπιστημιο κ.λ.π.:redface:



Λοιπόν κουκλίτσα μου πάρε αυτό, τα έχει όλα. Πότε θα πας Γιάννενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Λοιπόν κουκλίτσα μου πάρε αυτό, τα έχει όλα. Πότε θα πας Γιάννενα;
ευχαριστω:)
το σ/κ που μας περασε ανεβηκα να βρω σπιτι.μεσα σεπτεμβρη θα ξαναπαω για να γραφτω και μετα οκτωβρη για τα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
ευχαριστω:)
το σ/κ που μας περασε ανεβηκα να βρω σπιτι.μεσα σεπτεμβρη θα ξαναπαω για να γραφτω και μετα οκτωβρη για τα μαθηματα.

ααα μια χαρά εγώ θα πάω κατά τις 15 για να μάθω και τη πόλη και θα σου πω για τα μυστικά των Ιωαννίνων... (:P)
Πάντως η σελίδα που σου έστειλα έχει και οδηγό εγκατάστασης για τους φοιτητές. Βασικά δες και αυτό για να είσαι 10000% σίγουρη έχει βελάκια που δείχνει από που περνάει κάθε αστικό! Ελπίζω να σε βοήθησα αρκετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μην τρελαίνεστε με τα αστικά. Να πάτε 2-3 μέρες πριν για να τα μάθετε. Δύο ή ένα θα σας χρειαστούν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
γνωριζει κανεισ αν υπαρχουν στα γιαννενα φθηνα ξενοδοχεια ή δωματια???θελω να μεινω καπου μεχρι να μαθω αν δικαιουμαι εστια....οτι πιο φθηνο υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
γνωριζει κανεισ αν υπαρχουν στα γιαννενα φθηνα ξενοδοχεια ή δωματια???θελω να μεινω καπου μεχρι να μαθω αν δικαιουμαι εστια....οτι πιο φθηνο υπαρχει

Κοίτα πριν 2 χρόνια που πήγα Γιάννενα για Scorpions είχα μείνει στο Βυζάντιο, νταξεί φθηνό είναι αλλά όχι και το πιο γκλαμουράτο. Είναι ακριβώς απέναντι από τις εστίες (κυριολεκτικά εγώ έβλεπα τους φοιτητές να απλώνουν σουβρακοφανέλες) και είναι κάνα 15-20 από κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
γνωριζει κανεισ αν υπαρχουν στα γιαννενα φθηνα ξενοδοχεια ή δωματια???θελω να μεινω καπου μεχρι να μαθω αν δικαιουμαι εστια....οτι πιο φθηνο υπαρχει


Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το γράψω, καθώς θεωρείται διαφήμιση, αλλά το πιο φθηνό που είχα βρει (χωρίς να ψάξω ιδιαίτερα βέβαια) είναι το Βυζάντιο που βρίσκεται απέναντι απ τις φοιτητικές εστίες στη Δόμπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ παιδια...αμα κατσω κανα 15ημερο θα βγει ο κουκος αηδονι?γιατι δεν εχω αλλη επιογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το γράψω, καθώς θεωρείται διαφήμιση, αλλά το πιο φθηνό που είχα βρει (χωρίς να ψάξω ιδιαίτερα βέβαια) είναι το Βυζάντιο που βρίσκεται απέναντι απ τις φοιτητικές εστίες στη Δόμπολη.

Το Βυζάντιο πράγματι είναι το πιο φθηνό.

ευχαριστω πολυ παιδια...αμα κατσω κανα 15ημερο θα βγει ο κουκος αηδονι?γιατι δεν εχω αλλη επιογη

Μάλλον θα σου βγει. :/: Ξέρω, ότι τα ξενοδοχεία έχουν πάψει να κάνουν προσφορές ακόμη και σε αυτούς που μείνουν 1+μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Υπολόγισε διανυκτερεύσεις και αστικά. Σίτιση, ίσως σε καλύψει η λέσχη. Εναλλακτικά ανεβαίνεις αργότερα. Δεν υπάρχουν απουσίες, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι δεν θελω να χασω τις πρωτες μερες...δηλαδη απο το ξενοδοχειο αυτο παω με τα ποδια στο πανεπιστημιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Όχι. Εκτός αν σκοπεύεις να συμμετάσχεις στον επόμενο μαραθώνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top