Φοιτητική ζωή και κορωνοϊός

Αλεξακις

Νεοφερμένος

Ο Αλεξακις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
1. Μπορείς να μετακινηθείς από άλλον νομό στον τόπο κατοικίας σου με τα απαραίτητα δικαιολογητικά .
2. Οι πρακτικές για τους φοιτητές ( δε θεωρείσαι εργαζόμενος ) κατά πάσα πιθανότητα θα σταματήσουν , οπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι αν θέλει ο εργοδότης να σε δηλώσει ως κανονικά εργαζόμενη , αλλά εσύ να συνεχίσεις πρακτική .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Ναι , εφόσον πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις εισοδήματος .

Πχ αν η οικογένεια σου βγάζει πάνω από 24.000€ τον χρόνο λέμε , δε δικαιούσαι .
Αν όμως έχεις κάποιον άνεργο ή γενικά δεν ξεπερνά κάποιο ποσό ( δε θυμάμαι ακριβώς τώρα ) , από όσο γνωρίζω παίρνεις κάποια λεφτά ( δεν είναι πολλά κοντά στα 1000€ ) για 1 χρόνο .
Δυστυχώς όμως ακόμα δεν έχουμε κάποιο νέο...δεν έχουν αναφερθεί καν στις πρακτικές. Το μόνο που μας δώσανε από το νοσοκομείο είναι μια βεβαίωση ότι κανουμε πρακτική εκεί σε περίπτωση που δεν αλλάξει κάτι ως την Δευτέρα κ μας σταματήσει καποιος για έλεγχο. Θέλω πολύ να πάω σπίτι μου κ στην οικογένεια μου που τόσο καιρό έχω να δω αλλά δεν βλέπω να αλλάζει η κατάσταση 😭. Στο πρώτο lockdown με 50 κρούσματα σταμάτησαν όλα τώρα με τα 3.000 ούτε φωνή ούτε ακρόαση...
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
υπάρχει περίπτωση να ανοίξουν το 2ο εξ;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.

Chris 21

Νεοφερμένος

Ο Chris 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Όσοι νοικιάζεται πληρώνεται μόνο το 60% ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχει κάποιος νόμος για να προστατεύει τις μονογονεϊκές οικογένειες και να μην δίνουν ολόκληρο το ενοίκιο ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αλεξακις

Νεοφερμένος

Ο Αλεξακις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Όσοι νοικιάζεται πληρώνεται μόνο το 60% ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχει κάποιος νόμος για να προστατεύει τις μονογονεϊκές οικογένειες και να μην δίνουν ολόκληρο το ενοίκιο ;

Κάτι τέτοιο από όσο γνωρίζω όχι , αλλά υπάρχει επίδομα νομίζω που μπορεί να βοηθήσει .
 

Αλεξακις

Νεοφερμένος

Ο Αλεξακις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

Chris 21

Νεοφερμένος

Ο Chris 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Το κρατικών υποτροφιων μήπως εννοείς ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top