Φοιτητικές παρατάξεις

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
καταλαβα αν εσυ απο ιατρικη παραδεχεσαι οτι υπαρχουν ατομα που παιρνουν θεματα, φανταζομαι τι θα γινεται στην ασοεε..

δεν ειναι ετσι... ολα αυτα τα ατομα θα πιασουν βαθμους μεγαλους και θα εχουν πλεονεκτημα για ενα καλο μεταπτυχιακο εξω. γιατι οι εξω δεν θα μπορουν να τα ξερουν αυτα...
και λες ειναι μεμονωμενα αυτα τα ατομα, αλλα σου λεω και εγω πως λιγα ατομα μπαινουν σε μεγαλα πανεπιστημια εξω.....

Το αντικειμενο που σπουδαζεις απαιτει πολλα χρηματα (40000€) σε ένα καλό πανεπιστήμιο του εξωτερικού για MBA. Αυτό είναι που μετρά πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Το αντικειμενο που σπουδαζεις απαιτει πολλα χρηματα (40000€) σε ένα καλό πανεπιστήμιο του εξωτερικού για MBA. Αυτό είναι που μετρά πιο πολύ.

οχι οχι δεν μετραει αυτο.. υπαρχει πολυ μεγαλος ανταγωνισμος...

καλα απο αυτα που μου λετε, μου προβαλλεται ως μονοδρομος το να γραφτω καπου..
αλλα και εδω παλι εχει αλλες δυσκολιες..
αν γραφτω στη δαπ, θα αντιμετωπιζομαι πολυ χειροτερα απο τους πασπιτες καθηγητές και αν στην πασπ αντιστοιχα..

αν και στην ασοεε ειδα 57% εχει η πασπ.....
πφφ δεν ειναι να μπλεξεις με αυτα..
δεν θα γραφτω πουθενα, θα προσπαθησω να διατηρησω καλες σχεσεις με ολες τις παραταξεις και να κερδισω βαθμους με την αξια μου..

οσο για τις συστατικες επιστολες πρεπει να ειναι απο καθηγητες κυρους, και τι κυρος θα εχουν αυτοι που δινουν αλλου τα θεματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ειλικρινά ρε παιδιά, θα σταματήσει ποτέ αυτή η ελεεινή κατάσταση με τις παρατάξεις ή να πάψω να ελπίζω??
Τι να παψεις να ελπιζεις?? βλακειες λενε οσοι τα λενε αυτα.Ειναι γραμμενοι και αυτοι σε παραταξεις και ξερουν το εργακι καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Τι να παψεις να ελπιζεις?? βλακειες λενε οσοι τα λενε αυτα.Ειναι γραμμενοι και αυτοι σε παραταξεις και ξερουν το εργακι καλα.
Οκ. Σαφής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τι λέτε ρε στα παιδιά...;
Εμείς δηλαδή που δεν γραφτήκαμε ποτέ σε παρατάξεις πώς βγάλαμε άριστο πτυχίο (γιατί άριστο βγάλαμε) και πώς κάνουμε διδακτορικό;;;
Και μιλάω στον πληθυντικό γιατί δεν είμαι μόνο εγώ, ξέρω πολλούς!

Και αν δεν έχεις παλιά θέματα από τις παρατάξεις και σημειώσεις, αν διαβάζεις, δεν έχεις καμία ανάγκη.

Άντε, μην τους αγχώνετε ακόμα δεν μπήκαν. Έχουν άπειρα άλλα πράγματα να αγχωθούν, μην αγχωθούν ΚΑΙ για μαλακίες.

Να στρωθούν κάτω και να διαβάσουν όπως όλοι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

niki00200

Νεοφερμένος

Η niki00200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.


Από όλες, απλά στην μια περίπτωση θα ευνοηθείς από δεξιών αντιλήψεων καθηγητή και από την άλλη από αριστερών αντιλήψεων καθηγητή.

Γιατί νομίζετε κάθονται ολοι και ασχολόυνται με τα κόμματα από τα 18 τους, στην ελλάδα για να πας μπροστά θέλει να είσαι ταγμένος σε ένα κόμμα


Δεν είπα αυτό απλά να μην στοχεύεις σε ακαδημαική καριέρα στην Ελλάδα (τουλάχιστον στα πρώτα χρόνια σου ως ακαδημαικός)


τοτε να ψοφήσουν ολοι τους. αποβρασματα η αφροκρεμα της εκπαιδευσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salonikios007

Νεοφερμένος

Ο salonikios007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Ένα θέμα που θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο άρθρο. Εγώ θα σας δώσω κάποια γεγονότα από το υπέεεροχο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης . Για αυτούς που δεν ξέρουν στο ΑΤΕΙΘ ζει και βασιλεύει η ΔΑΠΑΡΑ ......αυτή η παράταξη που κυριολεκτικά με αηδιάζει και με κάνει να σκέφτομαι ότι καλά μας κάνουν γιατί είμαστε πρόβατα! Δευτεροετής πια και μέσα σε ένα χρόνο είδα αρκετά στο ελληνικό πανεπιστήμιο που με έκαναν να ψάχνομαι αρκετά για σπουδές στο εξωτερικό. Αλλά μην ξεφεύγουμε . Όπως σχεδόν όλοι έτσι κι εγώ την πρώτη μέρα είχα πάει ψαρωμένος και έπεσα πάνω σε μια ΔΑΠογκόμενα που με πολύ γλυκό και προσιτό τρόπο τα κανόνισε όλα για μένα(χαρτιά,εγγραφές και σου ξου μου ξου ).Ε της έδωσα και το κινητό αφου με βοήθησε και καλά για να με ενημερώνει για θέματα της σχολής (περισσότερες ενημερώσεις έχω δεχθεί για πάρτυ και δράσεις της ΔΑΠ παρά για τη σχολή ).Εντωμεταξύ την ημέρα που γράφτηκα ,μετά έκατσα και είδα κάποια βιντεάκια στο youtube περί δαπ στο ΑΤΕΙΘ και φοβήθηκα που έδωσα το τηλέφωνο μου(ακόμα ψαρωμένος ήμουν).Τέλοσπάντων πέρναγαν οι μέρες ,πέρναγαν και τα πάρτυ κι εγώ δεν πήγαινα ποτέ (σιγά μη δώσω και 10 ευρώ για να τα τσεπώσουν αυτοί...γιατί αυτό γίνεται). Έως ότου είπα στην κοπελιά ''Μαρία δεν συνηθίζω να πηγαίνω σε τέτοια και δεν έχω και τα λεφτά...'' (και την αλήθεια είπα)..και μου λέει εντάξει δεν σου ξαναλέω αν είναι.....ε μετά ήρθαν και οι εκλογές που είδα και το καλύτερο πρόσωπο τους (είναι γνωστοί οι εκβιασμοί και μέθοδοι που ακολουθούν στις εκλογές.....απειλές, ξύλο και τέτοια αν δεν είσαι μαζί τους)

Ένα άλλο θέμα είναι το αυτό με τις αφίσες......δεν ξέρω (πραγματικά όμως ) που βρίσκουν αυτά τα λεφτά και κάθε φορά που έχει ένα πάρτυ ή είναι εκλογές γεμίζει οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοόλο το ΤΕΙ και οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοόλη η Θεσσαλονίκη με αφίσες του τύπου ''αλλάζουμε νοοτροπία ,κοιτάμε μπροστά και άλλα τετοια κουλά....τι αλλάζετε νοοτροπία ρε φελέδες ; τα μαθήματα στην πλοιοψηφία σας με 5 δεν τα παιρνάτε ; ρουσφέτια με καθηγητές δεν έχετε; λεφτά από τους ανίδεους φοιτητές που έρχονται στα πάρτυ σας δε βγαζεται; δε λύνετε τις διαφορές σας με ξύλο και μεθόδους που φοβίζουν; δεν προωθείστε στα μεταπτυχιακά και δεν μπαίνετε σε καλές θεσούλες ; όχι ,μάλλον ιδέα μου είναι όλα αυτά.

Και μετά είναι και ο χαρακτήρας του Δαπίτη-ισσας....τον βλέπεις από μακριά ρε παιδί μου ,κάνει μπαμ.....αν είναι κορίτσι είναι ικανό να χαιρετήσει όλο το ΤΕΙ με φιλιά και αγκαλιές ....από πίσω δεν έχω ιδέα τι μπορεί να λέει(αν και κάτι έχουν πάρει τα αυτιά μου)..αν πάλι είσαι δαπίτης χαιρετάς όσους ξέρεις ( άντε να ρίξεις και καμιά μπουνίτσα σε κανέναν Κνίτη ).....αφήστε που τα περισσότερα είναι καμένα ...έχω συμφοιτήτριες της δαπ που δεν είναι ξανθιές αλλά είναι τόσο χαζές και κουτές και τόσο διπρόσωπες που όταν είμαι δίπλα τους δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω.....γενικά η διπροσωπία σε αυτά τα ανθρωποειδή περισσεύει.......

Αυτά είχα να πω. Συγχωρέστε με αν έθιξα κάποιον αλλά έτσι έχει η πραγματικότητα. Αν είσαι πρωτοετής απέφευγε τους ....να τους μιλάς στη σχολή και έτσι(και αυτοί άνθρωποι είναι {συγνώμη για το ανθρωποειδή πριν} ) αλλά μέχρι εκεί .Δεν χρειάζεται να τους φοβάστε ..ακόμα και αν είστε στο ΑΤΕΙΘ όπου το πρόβλημα είναι μεγάλο.Απλώς αγνοείστε τους με το να μην σηκώνετε κινητά και με το να μην πηγαίνετε στα χαζά που διοργανώνουν και αυτοί σε κάποια χρόνια (10 ,20 δεν ξέρω ) θα καταλάβουν ότι κάνουν λάθος πράγματα και ότι ξευτιλίζονται .Αν πάλι είσαι πρωτόετής και γραφτείς σε κάποια παράταξη τότε μπράβο, συνεχίζεις τις τεχνικές που μας έφεραν εδώ που είμαστε σήμερα.Αυτά είχα να πω ,να είστε καλά και να απολαύσετε τα χρόνια τα φοιτητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Ένα θέμα που θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο άρθρο. Εγώ θα σας δώσω κάποια γεγονότα από το υπέεεροχο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης . Για αυτούς που δεν ξέρουν στο ΑΤΕΙΘ ζει και βασιλεύει η ΔΑΠΑΡΑ ......αυτή η παράταξη που κυριολεκτικά με αηδιάζει και με κάνει να σκέφτομαι ότι καλά μας κάνουν γιατί είμαστε πρόβατα! Δευτεροετής πια και μέσα σε ένα χρόνο είδα αρκετά στο ελληνικό πανεπιστήμιο που με έκαναν να ψάχνομαι αρκετά για σπουδές στο εξωτερικό. Αλλά μην ξεφεύγουμε . Όπως σχεδόν όλοι έτσι κι εγώ την πρώτη μέρα είχα πάει ψαρωμένος και έπεσα πάνω σε μια ΔΑΠογκόμενα που με πολύ γλυκό και προσιτό τρόπο τα κανόνισε όλα για μένα(χαρτιά,εγγραφές και σου ξου μου ξου ).Ε της έδωσα και το κινητό αφου με βοήθησε και καλά για να με ενημερώνει για θέματα της σχολής (περισσότερες ενημερώσεις έχω δεχθεί για πάρτυ και δράσεις της ΔΑΠ παρά για τη σχολή ).Εντωμεταξύ την ημέρα που γράφτηκα ,μετά έκατσα και είδα κάποια βιντεάκια στο youtube περί δαπ στο ΑΤΕΙΘ και φοβήθηκα που έδωσα το τηλέφωνο μου(ακόμα ψαρωμένος ήμουν).Τέλοσπάντων πέρναγαν οι μέρες ,πέρναγαν και τα πάρτυ κι εγώ δεν πήγαινα ποτέ (σιγά μη δώσω και 10 ευρώ για να τα τσεπώσουν αυτοί...γιατί αυτό γίνεται). Έως ότου είπα στην κοπελιά ''Μαρία δεν συνηθίζω να πηγαίνω σε τέτοια και δεν έχω και τα λεφτά...'' (και την αλήθεια είπα)..και μου λέει εντάξει δεν σου ξαναλέω αν είναι.....ε μετά ήρθαν και οι εκλογές που είδα και το καλύτερο πρόσωπο τους (είναι γνωστοί οι εκβιασμοί και μέθοδοι που ακολουθούν στις εκλογές.....απειλές, ξύλο και τέτοια αν δεν είσαι μαζί τους)

Ένα άλλο θέμα είναι το αυτό με τις αφίσες......δεν ξέρω (πραγματικά όμως ) που βρίσκουν αυτά τα λεφτά και κάθε φορά που έχει ένα πάρτυ ή είναι εκλογές γεμίζει οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοόλο το ΤΕΙ και οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοόλη η Θεσσαλονίκη με αφίσες του τύπου ''αλλάζουμε νοοτροπία ,κοιτάμε μπροστά και άλλα τετοια κουλά....τι αλλάζετε νοοτροπία ρε φελέδες ; τα μαθήματα στην πλοιοψηφία σας με 5 δεν τα παιρνάτε ; ρουσφέτια με καθηγητές δεν έχετε; λεφτά από τους ανίδεους φοιτητές που έρχονται στα πάρτυ σας δε βγαζεται; δε λύνετε τις διαφορές σας με ξύλο και μεθόδους που φοβίζουν; δεν προωθείστε στα μεταπτυχιακά και δεν μπαίνετε σε καλές θεσούλες ; όχι ,μάλλον ιδέα μου είναι όλα αυτά.

Και μετά είναι και ο χαρακτήρας του Δαπίτη-ισσας....τον βλέπεις από μακριά ρε παιδί μου ,κάνει μπαμ.....αν είναι κορίτσι είναι ικανό να χαιρετήσει όλο το ΤΕΙ με φιλιά και αγκαλιές ....από πίσω δεν έχω ιδέα τι μπορεί να λέει(αν και κάτι έχουν πάρει τα αυτιά μου)..αν πάλι είσαι δαπίτης χαιρετάς όσους ξέρεις ( άντε να ρίξεις και καμιά μπουνίτσα σε κανέναν Κνίτη ).....αφήστε που τα περισσότερα είναι καμένα ...έχω συμφοιτήτριες της δαπ που δεν είναι ξανθιές αλλά είναι τόσο χαζές και κουτές και τόσο διπρόσωπες που όταν είμαι δίπλα τους δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω.....γενικά η διπροσωπία σε αυτά τα ανθρωποειδή περισσεύει.......

Αυτά είχα να πω. Συγχωρέστε με αν έθιξα κάποιον αλλά έτσι έχει η πραγματικότητα. Αν είσαι πρωτοετής απέφευγε τους ....να τους μιλάς στη σχολή και έτσι(και αυτοί άνθρωποι είναι {συγνώμη για το ανθρωποειδή πριν} ) αλλά μέχρι εκεί .Δεν χρειάζεται να τους φοβάστε ..ακόμα και αν είστε στο ΑΤΕΙΘ όπου το πρόβλημα είναι μεγάλο.Απλώς αγνοείστε τους με το να μην σηκώνετε κινητά και με το να μην πηγαίνετε στα χαζά που διοργανώνουν και αυτοί σε κάποια χρόνια (10 ,20 δεν ξέρω ) θα καταλάβουν ότι κάνουν λάθος πράγματα και ότι ξευτιλίζονται .Αν πάλι είσαι πρωτόετής και γραφτείς σε κάποια παράταξη τότε μπράβο, συνεχίζεις τις τεχνικές που μας έφεραν εδώ που είμαστε σήμερα.Αυτά είχα να πω ,να είστε καλά και να απολαύσετε τα χρόνια τα φοιτητικά.

μιας κ είμαι κ γω στο ΤΕΙ μπορώ να συμφωνήσω απόλυτα με όσα λες! από την πρώτη στιγμή απλά τους απέφυγα όσο γινόταν. είχα βαρεθεί να χτυπάει το κινητό μου κ να είναι αυτοί. το κερασάκι στην τούρτα ήταν όταν με παρακάλεσαν να μπω στο ψηφοδέλτιο τους γιατί δεν είχαν άτομα. εκεί πλέον δεν άντεξα κ μίλησα κ πλέον με έχουν αφήσει ήσυχη κ ό,τι βλακείες μου έλεγαν κ μου λένε διάφοροι για το ότι τους χρειάζομαι για να περνάω μαθήματα, δεν ισχύουν! κάθομαι διαβάζω στην εξεταστική κ μέχρι τώρα έχω περάσει μαθήματα με πολύ καλούς βαθμούς κ χρωστάω ένα που είναι απλά άπειρα δύσκολο κ το χρωστάνε άλλα 300 περίπου άτομα. επίσης αυτό το πράγμα με το ξύλο κάθε τόσο... φτάνει πια με τους τραμπουκισμούς κ τους τσαμπουκάδες κ όταν τους μίλησα για να ξεκόψουν αντιμετώπισα ένα δυο θεματάκια τύπου θάψιμο, αλλά άξιζε για να έχω την ησυχία μου κ στην τελική δεν έχει νόημα να ασχολείται κανείς με το τι λένε πίσω από την πλάτη του. σου λένε γεια, πες κι εσύ κ αν μετά σε θάβουν απλά γράψ'τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

salonikios007

Νεοφερμένος

Ο salonikios007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σου Terry .Θα συνεχίσω να γράφω ανώνυμα γιατί δεν έχω εμπιστοσύνη ,καθόλου όμως.Μπορεί να διάβαζε κάποιος αυτά που είπα και μετά να είχα πρόβλημα ,αν και δεν βλέπω το λόγο γιατί την αλήθεια είπα.....και δεν τα είπα όλα......αυτό που σου έκαναν με το ψηφοδέλτιο το έκαναν σε όλους ,μαζί και μένα......δε θα συνεχίσω όμως με το τι έγινε και πως αντέδρασα για ευνόητους λόγους(αν θέλεις ίσως στο chat). χαίρομαι που υπάρχουν άτομα με ίδιες αντιλήψεις και δεν είναι όλοι πρόβατα να τρέχουν από πίσω από τη Δαπ και την κάθε Δαπ. Να σου πω επίσης ότι σε ξέρω και χαίρομαι που έχουμε τις ίδιες αντιλήψεις.Να είσαι καλά και θα το περάσουμε το μάθημα χωρίς τις σημειώσεις της ΔΑΠ(οι οποίες είναι ομολογουμένως μέσα στα λάθη).:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jatara

Νεοφερμένος

Ο Alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ρεβεκκα σε ποιο κτιριο γινονται τα παρτυ....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Στην Καλαμιώτου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για 5 λεπτά πήγα να δω τι παίζει στη Γενική Συνέλευση και έφυγα τρέχοντας.
Πήγα στη μέση περίπου της συνέλευσης. Μιλούσε ένας τύπος και έλεγε κάτι με το οποίο συμφωνούσα, δηλαδή ότι πρέπει να υπάρχουν κάρτες για το λεωφορείο, έστω για τους φοιτητές, μιας και το εισιτήριο για το Πανεπιστήμιο είναι 1,10. Καλά τα λέει, σκέφτηκα. Μετά όμως άρχισε να λέει " και αυτό το είχαμε προτείνει πρώτοι εμείς, της ΔΑΠ, και είναι καλό να μας ψηφίσετε επειδή..." Το υπόλοιπο δεν το άκουσα, μιας και είχα ήδη φύγει.

Το θέμα είναι ότι δεν τους ενδιαφέρει καθόλου η ομαλή λειτουργία της σχολής αλλά το πώς θα μαζέψουν ψήφους και θα ανέλθουν σε ιεραρχία εντός του κόμματος. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Βρε παιδια να ρωτησω πως μπαινεις σε παραταξη? Για πειτε προτασεις!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Βρε παιδια να ρωτησω πως μπαινεις σε παραταξη? Για πειτε προτασεις!:D
Φαντάζομαι πως πάς στον πάγκο της παράταξης που σε ενδιαφέρει, συνήθως βρίσκονται στην είσοδο, και τους λές πως επιθυμείς την εγγραφή σου στο κόμμα. Τόσο απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Μια απορια εχω σχετικα με τα παιδια που ειναι ενταγμενα σε αυτες τις παραταξεις:Προσωπικη ζωη δεν εχουν?τουλαχιστον οσους εχω δει εγω βρισκονται οοοολη μερα στη σχολη...απ το πρωι μεχρι το βραδυ....και κοιτανε πως θα σου πιασουν τη κουβεντα!!πως αντεχουν να περνανε τη ζωη τους στ σχολη?γιατι ουσιαστικα αυτο κανουν!!ποσο μου τη δινει το στημμενο χαμογελακι τους 8 η ωρα πρωινιατικα...το ναζι τους(για τις κοπελες)..και γενικα ολη αυτη η 'ψευτια' που ειναι ολοφανερη!
η το αλλο που με εκνευρισε..ηταν μια κοπελα απο τη δαπ και εγω μιλουσα με μια κοπελα απο τ μας(αλλη πρηχτρα και αυτη!)...και ερχεται η αλλη(απ τ δαπ) και παρακολουθουσε τι λεγαμε...και αρχισε και επεμβαινει στη συζητηση:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!-ΟΧΙ!ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΛΑ! κλπ κλπ.....ΕΛΕΟΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μια απορια εχω σχετικα με τα παιδια που ειναι ενταγμενα σε αυτες τις παραταξεις:Προσωπικη ζωη δεν εχουν?τουλαχιστον οσους εχω δει εγω βρισκονται οοοολη μερα στη σχολη...απ το πρωι μεχρι το βραδυ....και κοιτανε πως θα σου πιασουν τη κουβεντα!!πως αντεχουν να περνανε τη ζωη τους στ σχολη?γιατι ουσιαστικα αυτο κανουν!!ποσο μου τη δινει το στημμενο χαμογελακι τους 8 η ωρα πρωινιατικα...το ναζι τους(για τις κοπελες)..και γενικα ολη αυτη η 'ψευτια' που ειναι ολοφανερη!
η το αλλο που με εκνευρισε..ηταν μια κοπελα απο τη δαπ και εγω μιλουσα με μια κοπελα απο τ μας(αλλη πρηχτρα και αυτη!)...και ερχεται η αλλη(απ τ δαπ) και παρακολουθουσε τι λεγαμε...και αρχισε και επεμβαινει στη συζητηση:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!-ΟΧΙ!ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΛΑ! κλπ κλπ.....ΕΛΕΟΣ!!
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του!:) Κι εγώ απορώ πως ξυπνούν πρωινιάτικα μόνο και μόνο για αυτό τον σκοπό χωρίς να έχουν μάθημα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του!:) Κι εγώ απορώ πως ξυπνούν πρωινιάτικα μόνο και μόνο για αυτό τον σκοπό χωρίς να έχουν μάθημα.:P

χαχαχα τρατζικ!εδω εγω με το ζορι ξυπναω και το σκεφτομαι καλα την προηγουμενη γιατι οπως και να το κανεις το πρωινο ξυπνημα δεν ειναι ευκολοο!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
χαχαχα τρατζικ!εδω εγω με το ζορι ξυπναω και το σκεφτομαι καλα την προηγουμενη γιατι οπως και να το κανεις το πρωινο ξυπνημα δεν ειναι ευκολοο!:P:P
Θα συμφωνήσω, είναι εκνευριστικό να βάζεις ξυπνητήρια και τελικά να μην τα ακούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

G.Pelerman

Νεοφερμένος

Ο G.Pelerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ από την μεριά μου θέλω να αποθαρρύνω τους φοιτητές να συμμετέχουν ενεργά σε κομματικές παρατάξεις λόγω του φανατισμού και του χαμηλού επιπέδου ατόμων που είναι είτε απλοί υποστηρικτές είτε ο ίδιος ο πυρήνας της παράταξης. Προσπάθησε απλά να τους έχεις σε μια οριακή-φιλική κατάσταση ώστε αν χρειαστείς και κάτι να έχεις το θάρρος να το ρωτήσεις-ζητήσεις .Το να κάνεις εχθρούς πάλι σίγουρα δεν είναι καλό. Λειτούργησε διπλωματικά αλλά μην γίνεις υποχείριο.Τέλος πιστεύω ότι ειδικά στις μέρες μας δεν χρειάζεται να στιγματιζόμαστε με πολιτικές απόψεις σε φοιτητικό και μη επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top