Φοιτητικές παρατάξεις

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
βρε παιδιά δηλαδή αν εγώ δεν γίνω μέλος σε κάποια παράταξη δεν θα καταφέρω να πάρω πτυχίο ή να περάσω κάποιο μάθημα ή και να μην εχω την εύνοια του καθηγητή/καθηγήτριας ή την απαιτούμενη εξυπηρέτηση..???
Πώς μπορώ να τους αποφύγω τελείως ????
ή αντε και γινεσαι μελος σε κάποια παράταξη...εισαι υποχρεωμένος να κάνεις αυτό που σου λένε(του τυπου περίμενε τους πρωτοετείς να τους προσελκύσεις...κτλπ)??...και δεν μπορείς να ξεγραφτείς απο εκεί..??:hmm:
δεν θα παρεις ποτε πτυχιο αμα δεν γραφτεις.μην πας καν να σπουδασεις:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:φυσικα μπορει να παιζει ρολο η παραταξη στην οποια εισαι αλλα δεν σημαινει οτι θα σε κοβουν ολοι οι καθηγητες αν δεν εισαι καπου.το οτι οι περισσοτεροι ειναι σε παραταξεις δεν σημαινει οτι περνουν και τα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Δηλαδή αυτοί που είναι στις παρατάξεις δεν έχουν καθόλου προσωπικό χρόνο και όλη μέρα τρέχουν για το κόμμα? Αν είναι έτσι είναι βλακεία να μπεις και να φροντίζεις στις μέρες μας για το καλό οποιουδήποτε κόμματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Δηλαδή αυτοί που είναι στις παρατάξεις δεν έχουν καθόλου προσωπικό χρόνο και όλη μέρα τρέχουν για το κόμμα? Αν είναι έτσι είναι βλακεία να μπεις και να φροντίζεις στις μέρες μας για το καλό οποιουδήποτε κόμματος.

Οι περισσότεροι από τους δικούς μας τουλάχιστον έτσι είναι...Χρωστάνε οτι μάθημα υπάρχει(μέχρι και Αγγλικά) και απλά το μόνο που κάνουν είναι να σε πρήζουν να ψηφίσεις το κόμμα που αντιπροσωπεύουν γιατί ισχυρίζονται οτι είναι διαφορετικοί από τους άλλους...Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις αλλά σε πληροφορώ οτι οι περισσότεροι από εμάς που θέλουν πτυχίο στην ώρα τους ή τους αποφεύγουμε ή τους κορο'ι'δεύουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Η νεα προοπτικη τι λεει?κ ΚΑΛΑ δεν προσκεινται καπου κομματικα..Κ αυτοι μια απο τα ιδια ειναι?

Νέα Προοπτική=ο ορισμός της λαμογιάς,της χλειμιτζουριάς και του τσατσώματος με τους καθηγητές.Ατελείωτη διαφθορά με τις έδρες,τους γλείφουν μονίμως για να τους περνάνε,μερικοί λέκτορες είναι πρώην μέλη της Νέας Προοπτικής.Άκρατος επιστημονισμός,χωρίς καμία επαφή με τους φοιτητές.Τα μέλη της είναι στην ΟΝΝΕΔ κυρίως,σε μια καμένη εθνικιστική κυπριακή φοιτητική παράταξη,και παίζει να έχουν και μερικούς χρυσαυγίτες,αν δεν κάνω λάθος. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Τα μέλη της είναι στην ΟΝΝΕΔ κυρίως,σε μια καμένη εθνικιστική κυπριακή φοιτητική παράταξη

η ONNEΔ είναι η νεολαία της ΝΔ :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Νέα Προοπτική=ο ορισμός της λαμογιάς,της χλειμιτζουριάς και του τσατσώματος με τους καθηγητές.Ατελείωτη διαφθορά με τις έδρες,τους γλείφουν μονίμως για να τους περνάνε,μερικοί λέκτορες είναι πρώην μέλη της Νέας Προοπτικής.Άκρατος επιστημονισμός,χωρίς καμία επαφή με τους φοιτητές.Τα μέλη της είναι στην ΟΝΝΕΔ κυρίως,σε μια καμένη εθνικιστική κυπριακή φοιτητική παράταξη,και παίζει να έχουν και μερικούς χρυσαυγίτες,αν δεν κάνω λάθος. :hmm:
Τοτε τι διαφορα εχει Δαπ με Νεα Προοπτικη?...Τα ιδια χαλια κ οι δυο?:hmm:

η ONNEΔ είναι η νεολαία της ΝΔ :rolleyes:
Εεελα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
η ONNEΔ είναι η νεολαία της ΝΔ :rolleyes:

You don't say,γι'αυτό έβαλα και κόμμα ανάμεσα.Στην ΔΡΑΣΙΣ-ΚΕΣ αναφερόμουν,όταν έλεγα καμένη κυπριακή φοιτητική παράταξη.

Τοτε τι διαφορα εχει Δαπ με Νεα Προοπτικη?...Τα ιδια χαλια κ οι δυο?:hmm:

Η Νέα Προοπτική,επειδή είναι και πρώτη δύναμη είναι σαφώς χειρότερη.Η ΔΑΠ προσωπικά μου είναι αδιάφορη,κάνει τα πάρτυ της και πέραν αυτού είναι ολίγον άφαντη στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
You don't say,γι'αυτό έβαλα και κόμμα ανάμεσα.Στην ΔΡΑΣΙΣ-ΚΕΣ αναφερόμουν,όταν έλεγα καμένη κυπριακή φοιτητική παράταξη.



Η Νέα Προοπτική,επειδή είναι και πρώτη δύναμη είναι σαφώς χειρότερη.Η ΔΑΠ προσωπικά μου είναι αδιάφορη,κάνει τα πάρτυ της και πέραν αυτού είναι ολίγον άφαντη στη σχολή.
Ναι οι δαπιτες ξερω...Κιαμος-Μυκονος-Αραχωβα...
Κ κατι τελευταιο ..οι εαακιτες ειναι πολυ καμενοι αριστεροι?Τροτσκιστες κ ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ναι οι δαπιτες ξερω...Κιαμος-Μυκονος-Αραχωβα...
Κ κατι τελευταιο ..οι εαακιτες ειναι πολυ καμενοι αριστεροι?Τροτσκιστες κ ετσι?

Τροτσκιστής είναι για εσένα το pinnacle του καμένου αριστερού? :P
I guess εξαρτάται τι εννοείς "καμένος αριστερός",τι να πω.Υπάρχουν μεταλλαγμένοι κνίτες (ΝΑΡ),μαοϊκοί της αλτουσεριανής σχολής (τρέχα γύρευε δηλαδή-ΑΡΑΝ) και τροτσκιστές (που τους έχεις και συμπάθεια :P-ΟΚΔΕ).Τώρα,in my opinion,και ΜΑΣ και ΕΑΑΚ καμένοι είναι,οι ΑΡΕΝίτες ίσως όχι τόσο,αλλά αυτοί είναι και λίγο χαζούληδες,οπότε τι να το κάνεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Τροτσκιστής είναι για εσένα το pinnacle του καμένου αριστερού? :P
I guess εξαρτάται τι εννοείς "καμένος αριστερός",τι να πω.Υπάρχουν μεταλλαγμένοι κνίτες (ΝΑΡ),μαοϊκοί της αλτουσεριανής σχολής (τρέχα γύρευε δηλαδή-ΑΡΑΝ) και τροτσκιστές (που τους έχεις και συμπάθεια :P-ΟΚΔΕ).Τώρα,in my opinion,και ΜΑΣ και ΕΑΑΚ καμένοι είναι,οι ΑΡΕΝίτες ίσως όχι τόσο,αλλά αυτοί είναι και λίγο χαζούληδες,οπότε τι να το κάνεις. :P
OK thanx!
Bασικα μεσες ακρες θελω να ξερω τι πρεσβευει ο καθενας...
Για το Σεπτεμβρη που θα παω πρωτη φορα στη σχολη..
Αλλωστε ξερεις τι λενε...Κnow your enemy....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Τροτσκιστής είναι για εσένα το pinnacle του καμένου αριστερού? :P
I guess εξαρτάται τι εννοείς "καμένος αριστερός",τι να πω.Υπάρχουν μεταλλαγμένοι κνίτες (ΝΑΡ),μαοϊκοί της αλτουσεριανής σχολής (τρέχα γύρευε δηλαδή-ΑΡΑΝ) και τροτσκιστές (που τους έχεις και συμπάθεια :P-ΟΚΔΕ).Τώρα,in my opinion,και ΜΑΣ και ΕΑΑΚ καμένοι είναι,οι ΑΡΕΝίτες ίσως όχι τόσο,αλλά αυτοί είναι και λίγο χαζούληδες,οπότε τι να το κάνεις. :P

Mην κάνεις μαλακ*σμένες παρομοιώσεις/συγκρίσεις, και μη βάζεις ανόμοια πράγματα στο ίδιο τσουβάλι.

Εγώ γιατί νόμιζα ότι εσύ ψήφιζες ΑΝΤΑΡΣΥΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
OK thanx!
Bασικα μεσες ακρες θελω να ξερω τι πρεσβευει ο καθενας...
Για το Σεπτεμβρη που θα παω πρωτη φορα στη σχολη..
Αλλωστε ξερεις τι λενε...Κnow your enemy....:P

I guess η πιο συνετή οδός είναι to get to know them first,& then classify them as friends or enemies.Αυτά που λέω εγώ είναι απλώς μια προσωπική μου άποψη,τίποτε περισσότερο.

Mην κάνεις μαλακ*σμένες παρομοιώσεις/συγκρίσεις, και μη βάζεις ανόμοια πράγματα στο ίδιο τσουβάλι.

Εγώ γιατί νόμιζα ότι εσύ ψήφιζες ΑΝΤΑΡΣΥΑ;

Δεν κάνω μαλακισμένες παρομοιώσεις,προσωπικές εκτιμήσεις κάνω.Ό,τι έγραψα αποτελεί υποκειμενική θεώρηση,όχι κάποια αντικειμενική αλήθεια.Έτσι βλέπω εγώ τα πράγματα,τι να γίνει?

Το ΑΝΤΑΡΣΥΑ το μισώ,όπως και κάθε αριστερό κόμμα.Στις φοιτητικές εκλογές ψήφισα ΕΑΑΚ γιατί συμφωνώ με 4-5 πολύ συγκεκριμένα πράγματα που έκαναν στη σχολή μου,κατά τ'άλλα δεν έχω καμία άλλη σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δεν κάνω μαλακισμένες παρομοιώσεις,προσωπικές εκτιμήσεις κάνω.Ό,τι έγραψα αποτελεί υποκειμενική θεώρηση,όχι κάποια αντικειμενική αλήθεια.Έτσι βλέπω εγώ τα πράγματα,τι να γίνει?

Το ΑΝΤΑΡΣΥΑ το μισώ,όπως και κάθε αριστερό κόμμα.Στις φοιτητικές εκλογές ψήφισα ΕΑΑΚ γιατί συμφωνώ με 4-5 πολύ συγκεκριμένα πράγματα που έκαναν στη σχολή μου,κατά τ'άλλα δεν έχω καμία άλλη σχέση.

Χαχαχα. Ανύπαρκτη διαφορά, οπότε μέσα έπεσα. Τι ΝΑΡ τι ΕΑΑΚ. Ποια ΕΑΑΚ ψήφισες; Αυτά με το αστεράκι από πάνω;
(Ήμουν τόσο σίγουρος.)

Έχεις διαβάσει το βιβλίο «Ο Αριστερισμός, παιδική αρρώστια του Κομμουνισμού»;

Btw, τι έκαναν τα ΕΑΑΚ στη σχολή σου; Φύτεψαν «γρασίδι» και το μοίραζαν τσάμπα; Δεν τους έχω ικανούς για κάτι ανώτερο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Χαχαχα. Ανύπαρκτη διαφορά, οπότε μέσα έπεσα. Τι ΝΑΡ τι ΕΑΑΚ. Ποια ΕΑΑΚ ψήφισες; Αυτά με το αστεράκι από πάνω;
(Ήμουν τόσο σίγουρος.)

Actually,στη δικιά μου σχολή τα ΕΑΑΚ είναι περισσότερο ΑΡΑΝ,παρά ΝΑΡ,όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία.Προσωπικά,στον σύλλογό μου δεν ψηφίζω με πολιτικά κριτήρια,αλλά με περισσότερο στενά κριτήρια,ως φοιτητής της συγκεκριμένης σχολής και τίποτε παραπάνω.

Έχεις διαβάσει το βιβλίο «Ο Αριστερισμός, παιδική αρρώστια του Κομμουνισμού»;

Ναι.Εμετικό.Και όσοι ΕΑΑΚίτες ξέρω το αγαπούν πολύ,αλλά το ξαναλέω,και αυτούς ηλίθιους τους θεωρώ.

Btw, τι έκαναν τα ΕΑΑΚ στη σχολή σου; Φύτεψαν «γρασίδι» και το μοίραζαν τσάμπα; Δεν τους έχω ικανούς για κάτι ανώτερο...:(

Όπως είπα,πρόκειται για συγκεκριμένα πράγματα.Να τα αναφέρω:

  • μπλοκάρισμα νομοσχεδίου του υπουργείου Υγείας για τις εξετάσεις για ειδικότητα
  • διατήρηση των πτυχιακών
  • διατήρηση του προγράμματος σπουδών μας
  • αύξηση των συγγραμάτων προς επιλογή στον Εύδοξο
Και μερικά ακόμα,λίγο πιο εξειδικευμένα (π.χ. μας βοήθησαν να διεκδικήσουμε ως έτος αναπληρώσεις από μια έδρα που αρνιόταν να βγάλει αναπληρώσεις στα εργαστήρια).Τώρα,την αντιπαράθεση αυτή δεν προτίθεμαι να τη συνεχίσω,γιατί ούτε ΕΑΑΚίτης είμαι,ούτε τίποτα.Έκαναν κάποια πράγματα που θεώρησα σωστά,τους ψήφισα.Αν του χρόνου μια άλλη παράταξη κερδίσει την ψήφο μου με τη δράση της,θα την ψηφίσω.Αν όλοι τους είναι μια σκέτη απογοήτευση για 'μένα (όπως ήταν π.χ. πρόπερσυ),δεν θα ψηφίσω κανέναν τους,τόσο απλό.

Στο ξανάπα και παλαιότερα,μην είσαι τόσο απόλυτος και προκατειλλημένος,ακόμα δεν έχεις γραφτεί καν στη σχολή σου,περίμενε να μπεις πρώτα και μετά να κρίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnKeotes

Νεοφερμένος

Ο JohnKeotes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
1. Αν το γενικό συμφέρον δεν είναι δικό σου (οχι προσωπικά, γενικά μιλάω) τότε είσαι μακριά νυχτωμένος.
2. Ας μην είμαστε τόσο κλισέ...
3. Ο κόσμος καταστράφηκε; Που; Στην ταινία του Τομ Κρούζ;
4. Το να υποστηρίζεις κάποιοες συγκεκριμμένες ιδέες δεν σημαίνει ότι δεν είσαι ρεαλιστής.
9. Και είσαι πάντα φιλικός;
10. Πλούσιο; Εγώ γιατί βλέπω την τσέπη μου να αδειάζει;

Γενικά παρατηρώ μια απαξίωση του φοιτητικού συνδικαλισμού απο μερικούς που τα βρήκαν όλα έτοιμα και τα θεωρούνε δεδομένα.
Δεν θα πώ πως η Παιδεία της χώρας είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αυτή τη στιγμή, αλλά βρίσκεται σε ένα κάποιο επίπεδο γιατί άνθρωποι έχυσαν αίμα και ιδρώτα για να κατακτήσουν αυτά που οποιοσδήποτε απολαμβάνει αραχτός σε μια καφετέρεια σήμερα.
Ίσως όμως κάποια άτομα δεν διανοούνται το να κάνεις κάτι για το κοινό συμφέρον και όχι προς ίδιον ώφελος, ίσως γιατί τα ίδια προτιμούν να δέχονται και να απολαμβλανουν παρά να προσφέρουν (κατά το δυνατόν).
Δεν δια διαφωνήσω πως μερικοί εμπλέκονται σε φοιτητικές παρατάξεις για αυτό το λόγο, όμως είναι μειοψηφία, και αυτό δεν αρκεί για να απαξιωθεί ο θεσμός.
Απολαύστε λοιπόν όλοι το παρόν που παραλάβατε και αδιαφορείστε για το μέλλον που θα ζήσετε και εσείς και τα παιδιά σας. Σαν γενιά δεν αναγκαστήκαμε ούτε να κάνουμε την επανάστασή μας απέναντι στη χούντα, ούτε να κατέβουμε στους δρόμους και να αγωνιστούμε.
Θεωρούμε (σαν γενιά πάντα) πως η γενική παρούσα κατάσταση ήταν-είναι-και θα είναι έτσι, όμως αν δεν μπορείτε μερικοί να έχετε όραμα, και αν δεν μπορείται να περιορίσετε τον εγωισμό σας και διαβάστε λίγο ιστορία τουλάχιστον, για να μην χρειαστεί η ιστορία να επαναληφθεί...

Σαφέστατα με τα παραπάνω ούτε επιτίθομαι σε κανέναν προσωπικά ούτε προσπαθώ να φανατίσω. Όμως κατακρίνω την στάση αποστασιοποίησης και την φιλοσοφία "εγώ να είμαι καλά και φούρνος μην καπνίσει".
Και μην ξεχνάτε, ο Άνθρωπος είναι πολιτικό ζώον, άραγε τα ζώα είναι απολιτίκ άνθρωποι;




7 χρονια μετα αναρωτιεμαι αν ακομα εξυπηρετεις τα ιδια συμφεροντα, αν ποτε τα εξυπηρετουσες η απλα ειχες μια διεστραβλωμενη αποψη για την πολιτικη ζωη

ειναι καιρος που πολλα εν δυναμη νεοσυλεκτα εν γνωση τους η οχι κομματοσκυλα θα δουν αυτα τα σχολια και επεμβαινω για να μην παρασυρθουν απο εντεχχνες κενολογιες σαν αυτη

πρωτον, ας μηνσ συγχεουμε την πολιτικοποιηση με την κομματικοποιηση
εχω πριξει πολλα ατομα για πολιτικα θεματα, ειμαι καθετος απεναντι στην αποχη και με ενδιαφερει το μελλον της χωρας και των κατοικων της
ομως ειναι αφελης οποιος νομιζει πως πλεον οι παραταξεις ανοικουν στα πανεεπηστιμια
σε εναν χωρο μαθησης οπου οι πολιτες κανουν τα πρωτα τους βηματα στην διμιουργια οπως ειπε καποιος νωριτερα οι παραταξεις τον στεγνωνουν απο αυτην με τα ''καθηκοντα'' που τους αναθετοουν
επισης ειναι τα πρωτα χρονια που οι περισοτεροι γνωριζουν τον πολιτικο κοσμο αφου πλεον ειναι ψηφοφοροι, και ειναι καλυτερα να αναζητουν την γνωση μονοι τους παρα α τους επιρεαζουν τριτοι με υποσχεσεις και πολλες φορες απειλες αμεσα η εμεσα

κατω απο ενα διευθαρμενο πολιτικο προσκυνιο οπου η μαχη στις εκλογες δεν αφορα τις ιδεες αλλα το κεφαλαιο και τα βολεματα δεν μπορει να υπαρξει υγυης φοιτικη πολιτικη οπως καταλαβαινει ο κοινος νους και φυσικα οπως εχει αποδειχθει
δεν πιστευω να αμφισβητει κανεις το μοιρασμα σημιωσεων και θεματων, τις διοργανωσεις εκδρομων για μελη ακομα και το κοψιμο φοιτητων που εναντιονονται στα προηγουμενα οπως και πρεπει αντι απλα να τα αγνοουν, και ειναι γελοιο να πουμε πως αυτα αφορουν μειονοτητες στο πανεπηστιμιο

και τι γενικοτητες ηταν αυτες για ατομα που εχουν χυσει αιμα, μου θυμισε κατι βολεμενα παπαγαλακια απο το κκε που το παιζουν ηρωες στις πλατες ανθρωπων που αν ζουσαν θα τους εφτυναν στα μουτρα
πολυ ευκολο να μιλας για απαξιωση ενος διευθαρμενου ''θεσμου'' ενω κανεις αντεπιθεση χωρις επιχειρηματα με γενικοτητες που βασικα δεν επιδεχονται πραγματικη απαντηση χωρις να τα συνδεεις με το μυνημα που θες να περασεις, την επομενη φορα γινε πιο συγκεκριμενος ποιοι αγωνιστικαν, ποτε, με τι μεσα, για πιο λογο, και τι επιτυχια ειχαν, γιατι πολλες αποπειρες για επανασταση εγιναν επι τουρκοκρατιας οπως μονο του 21 γιορταζουμε, οχι απλα καποιοι αγωνιστηκαν υπονοοντας αυθαιρετα πως αφορα αγωνα των τεμπελοσκυλων που τους περνανε οι επισης πουλημενοι καθηγητες


οπως το αλλο ακυρο το διαβαστε λιγη ιστορια, λες και φανηκε σε κανενα σχολιο αγνοια για την ιστορια η πως ειχε την οποιαδηποτε σχεση με τα σημερινα γεγονοτα
χωρις να θελω να γινω απολυτος και επειδη αυτη η καραμελα με την ιστορια με εχει κουρασει, εκτος απο την προσφατη ιστορια των τελεφταιων 50-100 χρονων η φραση ''η ιστορια επαναλαμβανεται'' δεν εχει κανενα αντικρισμα πολυ απλα γιατι οι θεσμοι εχουν μεταβληει διαβρωθει και διεφθαρει περισοτερο απο ποτε κυριως λογω ενος ''φαινομενου'' που λεγεται ''παγκοσμιοποιηση'' η οικονομικηπαγκοσμιοποιηση
το μονο που γινεται με το ιδιο τροπο αλλα πιο μελετημενα και με περισοτερα μεσα ειναι η λαικη χειραγωγηση ενα εκ των οποιων εργαλια ειναι ο ''φοιτιτικος συνδικαλισμος'' που υπερασπιζεσαι/οσουν

ξερω πως εχω αφησει κενα και εχω δωσει λαβες για απαντησεις που θα με αναγκασουν να επαναλαμβανομαι σαφεστερα ισως, αλλα αυτη τη στιγμη φευγω, ισως ξανααπαντησω αν δωθει απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toto13

Νεοφερμένος

Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Παιδια, περασα ιατρικη αθηνας. Θελω να μου πειτε αν ξερετε πως και ποτε μπορω να γραφτω στην φοιτιτικη παραταξη του ΠΑΣΟΚ. Θελω να συμμετασχω στο κινημα καθοτι ειμαι φανατικος υποστηρικστης του Γιωργου Παπανδρεου και θελω να αποκατασταθει το ονομα του στην κοινωνια, μια κοινωνια που ποτε δεν ηταν πραγματικα ωριμη γι αυτον. Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Παιδια, περασα ιατρικη αθηνας. Θελω να μου πειτε αν ξερετε πως και ποτε μπορω να γραφτω στην φοιτιτικη παραταξη του ΠΑΣΟΚ. Θελω να συμμετασχω στο κινημα καθοτι ειμαι φανατικος υποστηρικστης του Γιωργου Παπανδρεου και θελω να αποκατασταθει το ονομα του στην κοινωνια, μια κοινωνια που ποτε δεν ηταν πραγματικα ωριμη γι αυτον. Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη.
Δε τρολαρει ρε, οχι.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Πέθανα στο γέλιο.αχαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Παιδια, περασα ιατρικη αθηνας. Θελω να μου πειτε αν ξερετε πως και ποτε μπορω να γραφτω στην φοιτιτικη παραταξη του ΠΑΣΟΚ. Θελω να συμμετασχω στο κινημα καθοτι ειμαι φανατικος υποστηρικστης του Γιωργου Παπανδρεου και θελω να αποκατασταθει το ονομα του στην κοινωνια, μια κοινωνια που ποτε δεν ηταν πραγματικα ωριμη γι αυτον. Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη.
Όλοι θέλουν να φύγουν κι εσύ να πας; Σίγουρα είσαι του αυταρχικού, δεν εξηγείται αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top