Φοιτητικές παρατάξεις

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Απλα ανεφερα ενα λογο,ανοητο ισως για σενα, θεμα αγωνιστικης τιμης για μενα, που καποιος μπορει να σιχαθει ενα κομμα, αλλα οχι απαραιτητα κ μια ιδεολογια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Απλως να προσθεσω οτι ο Αριστοτελης μιλησε για πολιτικα και ΟΧΙ για κομματικα οντα!

Και 'γω να προσθέσω ότι στην εποχή του Αριστοtelis δεν υπήρχαν κόμματα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά είμαι κατά των πανεπιστημιακών παρατάξεων. Είμαι όμως περισσότερο κατά της αποπολιτικοποίησης και της ελλείψης πολιτικής συνείδησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Γενικά είμαι κατά των πανεπιστημιακών παρατάξεων. Είμαι όμως περισσότερο κατά της αποπολιτικοποίησης και της έλλειψης πολιτικής συνείδησης.
πόσες παρατάξεις έχουν πολιτική συνείδηση ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πόσες παρατάξεις έχουν πολιτική συνείδηση ;:P
Αυτό δεν το ξέρω, οι παρατάξεις όμως δεν είναι τα μόνα μέσα πολιτικοποίησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Όχι διαφωνώ κάθετα με αυτή τη λογική εσύ μπορεί να κατηγοριοποιείς τους άλλους όπως θέλέις αυτό δε σημαίνει κι ότι έτσι είναι. Τι θα πει "όλοι κάπου ανήκουν" δε μιλάμε για ποδόσφαιρο για αντιλήψεις μιλάμε. Κανείς δε γεννιέται με μια Χ αντίληψη αυτά διαμορφώνονται όπως μεγαλώνει κάποιος και αλλάζουν με το χρόνο. Ξεφύγετε λίγο απ την λογική του οπαδισμού όπου φοράς στον καθένα και μια πολιτική ταυτότητα και τον χαρακτηρίζεις από αυτήν.
ναι , μιλαμε για αντιληψεις ακριβως αυτο σου λεω .
Ολοι μα ολοι εχουν μια αντιληψη για το πως θα ηθελαν να ειναι τα πραγματα .
Καθε σκεπτικο εχει τη δικη του μεθοδο , καποιοι τροποι σκεψης ειναι περισσοτερο ελευθεροι και καποιοι αλλοι οχι .
Αυτο κρινεται παντοτε απο τα μεσα και τους σκοπους του υποκειμενου
.Κατα τ αλλα εγω δε ειπα οτι καποιος γεννιεται με μια Χ αντιληψη , αυτα τα λογια ειναι δικα σου .
Επισης , δε σου ειπα οτι οι αντιληψεις αυτες δεν αλλαζουν με το χρονο ( μπορει να αλλαξουν , μπορει και οχι ) , παλι δικα σου
λογια...
Δεν ειναι τιθεται θεμα οπαδισμου , ισα ισα το να εχει καποιος μια πολιτικη ταυτοτητα ειναι λογικο μιας και δεν ειμαστε ζωα , το να εχει καποιος μια πολιτικη ταυτοτητα σημαινει οτι εχει αντιληφθει οτι η ζωη του επηρεαζεται και απο αλλους ανθρωπους και οτι η κοινωνια δεν ειναι κατι το απροσδιοριστο που μενει στασιμο .
Εχω σιχαθει πραγματικα αυτο το απολιτικο που εχει γινει της μοδας ''δεν ειμαι πουθενα '', ''θελω ελευθερια ''
χαχα χειροτερα δε γινεται , αυτο το απολιτικο ειναι και ενας απο τους λογους που οδηγησαν στα ποσοστα της χρυσης αυγης .
ελευθερια χωρις πολιτικη δε γινεται και πολιτικη ειναι ο τροπος οργανωσης της ζωης . Ολοι εχουν στο μυαλο τους ενα τροπο οργανωσης στον οποιο πιστευουν , δεν ειναι οπαδιλικι αυτο το πραγμα .
Ειναι το λιγοτερο αισχρο να λες οτι ειναι οπαδισμος το να εχει ο καθενας πολιτικη ταυτοτητα και να χαρακτιριζεται απο αυτη .
Φυσικα και ο καθενας εχει , και φυσικα και παιζει τεραστιο ρολο , γιατι η πολιτικη ταυτοτητα του καθενος ειναι αυτη που δειχνει απο που ερχεται , σε ποιο στρατοπεδο ειναι και ποια συμφεροντα εξυπηρετει .
Γιατι οπως και να το κανουμε δεν ζουμε με ορους ισοτητας και δεν ειμαστε ολοι φιλοι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ναι , μιλαμε για αντιληψεις ακριβως αυτο σου λεω .
Ολοι μα ολοι εχουν μια αντιληψη για το πως θα ηθελαν να ειναι τα πραγματα .
Καθε σκεπτικο εχει τη δικη του μεθοδο , καποιοι τροποι σκεψης ειναι περισσοτερο ελευθεροι και καποιοι αλλοι οχι .
Αυτο κρινεται παντοτε απο τα μεσα και τους σκοπους του υποκειμενου
.Κατα τ αλλα εγω δε ειπα οτι καποιος γεννιεται με μια Χ αντιληψη , αυτα τα λογια ειναι δικα σου .
Επισης , δε σου ειπα οτι οι αντιληψεις αυτες δεν αλλαζουν με το χρονο ( μπορει να αλλαξουν , μπορει και οχι ) , παλι δικα σου
λογια...
Δεν ειναι τιθεται θεμα οπαδισμου , ισα ισα το να εχει καποιος μια πολιτικη ταυτοτητα ειναι λογικο μιας και δεν ειμαστε ζωα , το να εχει καποιος μια πολιτικη ταυτοτητα σημαινει οτι εχει αντιληφθει οτι η ζωη του επηρεαζεται και απο αλλους ανθρωπους και οτι η κοινωνια δεν ειναι κατι το απροσδιοριστο που μενει στασιμο .
Εχω σιχαθει πραγματικα αυτο το απολιτικο που εχει γινει της μοδας ''δεν ειμαι πουθενα '', ''θελω ελευθερια ''
χαχα χειροτερα δε γινεται , αυτο το απολιτικο ειναι και ενας απο τους λογους που οδηγησαν στα ποσοστα της χρυσης αυγης .
ελευθερια χωρις πολιτικη δε γινεται και πολιτικη ειναι ο τροπος οργανωσης της ζωης . Ολοι εχουν στο μυαλο τους ενα τροπο οργανωσης στον οποιο πιστευουν , δεν ειναι οπαδιλικι αυτο το πραγμα .
Ειναι το λιγοτερο αισχρο να λες οτι ειναι οπαδισμος το να εχει ο καθενας πολιτικη ταυτοτητα και να χαρακτιριζεται απο αυτη .
Φυσικα και ο καθενας εχει , και φυσικα και παιζει τεραστιο ρολο , γιατι η πολιτικη ταυτοτητα του καθενος ειναι αυτη που δειχνει απο που ερχεται , σε ποιο στρατοπεδο ειναι και ποια συμφεροντα εξυπηρετει .
Γιατι οπως και να το κανουμε δεν ζουμε με ορους ισοτητας και δεν ειμαστε ολοι φιλοι...:)

Προσωπικά διαφωνώ έτσι κι αλλιώς με την όλη έννοια της "πολιτική ταυτότητας", δε γενικεύονται όλα πίσω από ένα είμαι δεξιός/αριστερός/με το τάδε κόμμα. Ο κάθε άνθρωπος έχε διαφορετική άποψη για το κάθετί, και όλα αυτά μαζί τα βάζεις σε ένα μίξερ και του κοπανάς ένα τίτλο αυτός είναι "ετσι" και το ονομάζεις αυτό πολιτική ταυτότητα. Ε δεν πάει έτσι, και τέτοιες λογικές μπορούν να οδηγήσουν σε πολύ επικίνδυνες καταστάσεις.
Λες ότι δε μιλάς για οπαδισμό για να πεις μετά ότι ο κάθένας ανήκει και σε ένα στρατόπεδο σύμφωνα με τα πολιτικά του πιστεύω, ε αν αυτό δεν δείχνει οπαδισμό τότε τι δείχνει; ο κόσμος δεν είναι χωρισμένος σε στρατόπεδα τέτοιες λογικές τον χωρίζουν.

Είναι διαφορετικό να αυτοαποκαλείσαι "κάτι" εννοώντας ότι ανήκεις σε μια ομάδα και διαφορετικό να είσαι πολιτικοποιημένος. Μπορεί κάποιος να έχει άποψη για τα πάντα αλλά να μην είναι τίποτα. ή μήπως κι αυτό είναι πολύ της μόδας;

Το να είναι κάποιος απολίτικος είναι κάτι τελείως διαφορετικό, εγώ σου μιλάω για το διαχωρισμό μεταξύ του "έχω άποψη" και του "ανήκω εκεί", δεν πιάνω αυτούς που αδιαφορούν γενικά. Και εκεί ανήκει και αυτό που λες για τη ΧΑ, δεν έγιναν όλοι ξαφνικά φασίστες απλά είπαν πολλοί από το να το ρίξω στο πουλημένο ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ για να το παίζω αντιμνημονιακός και να χαίρομαι ας τους τρολλάρω λίγο, δε βλέπω εγώ κάτι το παράλογο εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Να θέσω μια ερώτηση,τι σας προσφέρουν οι παρατάξεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να θέσω μια ερώτηση,τι σας προσφέρουν οι παρατάξεις;


ΠΑΣΠ-ΔΑΠ: σημειωσης, κονε και παρτυ
υπολιπα: Την ελπιδα οτι θα αλλαξεις κατι αρχικα στο πανεπιστιμειο σου, εν συνεχια στην πολη οπου φοιτης και εν τελη στην Ελλαδα ολοκληρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
ΠΑΣΠ-ΔΑΠ: σημειωσης, κονε και παρτυ
υπολιπα: Την ελπιδα οτι θα αλλαξεις κατι αρχικα στο πανεπιστιμειο σου, εν συνεχια στην πολη οπου φοιτης και εν τελη στην Ελλαδα ολοκληρη

@@ δηλαδή,κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
βρε παιδιά δηλαδή αν εγώ δεν γίνω μέλος σε κάποια παράταξη δεν θα καταφέρω να πάρω πτυχίο ή να περάσω κάποιο μάθημα ή και να μην εχω την εύνοια του καθηγητή/καθηγήτριας ή την απαιτούμενη εξυπηρέτηση..???
Πώς μπορώ να τους αποφύγω τελείως ????
ή αντε και γινεσαι μελος σε κάποια παράταξη...εισαι υποχρεωμένος να κάνεις αυτό που σου λένε(του τυπου περίμενε τους πρωτοετείς να τους προσελκύσεις...κτλπ)??...και δεν μπορείς να ξεγραφτείς απο εκεί..??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
βρε παιδιά δηλαδή αν εγώ δεν γίνω μέλος σε κάποια παράταξη δεν θα καταφέρω να πάρω πτυχίο ή να περάσω κάποιο μάθημα ή και να μην εχω την εύνοια του καθηγητή/καθηγήτριας ή την απαιτούμενη εξυπηρέτηση..???

Λιγοοοοοοοοο τραβηγμενο?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
βρε παιδιά δηλαδή αν εγώ δεν γίνω μέλος σε κάποια παράταξη δεν θα καταφέρω να πάρω πτυχίο ή να περάσω κάποιο μάθημα ή και να μην εχω την εύνοια του καθηγητή/καθηγήτριας ή την απαιτούμενη εξυπηρέτηση..???
Πώς μπορώ να τους αποφύγω τελείως ????
ή αντε και γινεσαι μελος σε κάποια παράταξη...εισαι υποχρεωμένος να κάνεις αυτό που σου λένε(του τυπου περίμενε τους πρωτοετείς να τους προσελκύσεις...κτλπ)??...και δεν μπορείς να ξεγραφτείς απο εκεί..??:hmm:
Προφανώς και θα πάρεις πτυχίο και θα περάσεις μαθήματα:worry: Δηλαδή όσοι πήραν πτυχίο ήταν γραμμένοι στις παρατάξεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χάουζ μη γελάς γιατί τέτοια τρομο-πληροφόρηση πέφτει παντού. Εγώ θέλω να με πλησιάσουν στην εγγραφή ... έ ρε γλέντια :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
βρε παιδιά δηλαδή αν εγώ δεν γίνω μέλος σε κάποια παράταξη δεν θα καταφέρω να πάρω πτυχίο ή να περάσω κάποιο μάθημα ή και να μην εχω την εύνοια του καθηγητή/καθηγήτριας ή την απαιτούμενη εξυπηρέτηση..???
Πώς μπορώ να τους αποφύγω τελείως ????
ή αντε και γινεσαι μελος σε κάποια παράταξη...εισαι υποχρεωμένος να κάνεις αυτό που σου λένε(του τυπου περίμενε τους πρωτοετείς να τους προσελκύσεις...κτλπ)??...και δεν μπορείς να ξεγραφτείς απο εκεί..??:hmm:

Είτε το πιστεύεις είτε όχι, εάν αποφασίσεις να ανακατευτείς με κάποια παράταξη, θα αφιερώνεις περισσότερο χρόνο στα κομματικά σου "καθήκοντα" παρά στη σχολή.... είτε αυτό σημαίνει προσέλκυση πρωτοετών και το απαραίτητο "γλείψιμο", είτε αφισοκόλληση, είτε τηλεφωνήματα για "ενημέρωση" στους φοιτητές που έχεις "αναλάβει". Ξέρω παιδιά που έχουν πάρει πτυχίο.... αλλά ξέρω και περίπτωση, όπου άτομο θέλησε να φύγει.. και το ενημέρωσαν "φιλικά" ότι αν δεν συνεχίσει να βοηθάει, πτυχίο δεν βλέπει. Τραβηγμένο είναι και δεν ξέρω σε τι βαθμό φτάνει η επιρροή των παρατάξεων μέσα στις σχολές, αλλά όπως και να έχει, αν μπλέξεις, έχεις υποχρεώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
βρε παιδιά δηλαδή αν εγώ δεν γίνω μέλος σε κάποια παράταξη δεν θα καταφέρω να πάρω πτυχίο ή να περάσω κάποιο μάθημα ή και να μην εχω την εύνοια του καθηγητή/καθηγήτριας ή την απαιτούμενη εξυπηρέτηση..???
Πώς μπορώ να τους αποφύγω τελείως ????
ή αντε και γινεσαι μελος σε κάποια παράταξη...εισαι υποχρεωμένος να κάνεις αυτό που σου λένε(του τυπου περίμενε τους πρωτοετείς να τους προσελκύσεις...κτλπ)??...και δεν μπορείς να ξεγραφτείς απο εκεί..??:hmm:
Την ιδια απορια εχω κ γω...Οσοι δε γραφονται ειναι ξεκομενοι απο τα κολπα,δεν παιρνουν σημειωσεις κ αλλα τετοια?
Του τυπου θα ξεσκιζεσαι εσυ κ θα περνα το κομματοσκυλο που εχει τα sos?
Εγω θελω να ασχοληθω με την επιστημη μου,οχι να γινω μασκοτ οποιουδηποτε κομματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Την ιδια απορια εχω κ γω...Οσοι δε γραφονται ειναι ξεκομενοι απο τα κολπα,δεν παιρνουν σημειωσεις κ αλλα τετοια?
Του τυπου θα ξεσκιζεσαι εσυ κ θα περνα το κομματοσκυλο που εχει τα sos?
Εγω θελω να ασχοληθω με την επιστημη μου,οχι να γινω μασκοτ οποιουδηποτε κομματος...

Και να χει τα σοσ who cares?
Εγώ μια και καλή έχω μαθει ότι τα σοσ θα πρεπε να λέγονται αντισοσ :P
Διάβαζε εσύ, κάνε τη δουλειά σου και απλά ρίξε Χ :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Κ κατι τελευταιο..
Τι παιζει με αυτες τις σημειωσεις?
Θελω να πω αν καποιος παρακολουθει ολα τα μαθηματα κ εχει τις δικες του σημειωσεις γιατι να εχει την αναγκη αλλων????:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Την ιδια απορια εχω κ γω...Οσοι δε γραφονται ειναι ξεκομενοι απο τα κολπα,δεν παιρνουν σημειωσεις κ αλλα τετοια?
Του τυπου θα ξεσκιζεσαι εσυ κ θα περνα το κομματοσκυλο που εχει τα sos?
Εγω θελω να ασχοληθω με την επιστημη μου,οχι να γινω μασκοτ οποιουδηποτε κομματος...

Σημειώσεις υπάρχουν στα τραπεζάκια και δεν σε εμποδίζει κανένας να πάρεις. Άλλο αυτό, κι άλλο να πας και να γραφτείς. Τα κομματόσκυλα είναι ευνοημένα όχι λόγω επιπλέον σημειώσεων, αλλά γιατί πολλές φορές έχουν επαφές με καθηγητές, πχ, οι οποίοι με τη σειρά τους θέλουν να τα έχουν καλά ενδεχομένως με την εκάστοτε παράταξη.

Προφανώς και ο πιο σίγουρος τρόπος για να πάρεις πτυχίο είναι το διάβασμα! Και το "κομματόσκυλο" δεν προλαβαίνει να διαβάσει πολύ! Εμείς είχαμε στη σχολή μου άτομα που ήταν εκεί 10 χρόνια.... γιατί λόγω κόμματος δεν προλάβαιναν να ασχοληθούν με τα μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top