Φοιτητικές εστίες

Abiogenesis

Νεοφερμένος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, επειδή η κατάσταση στο σπίτι μου δεν υποφέρεται (υπάρχουν πολλές εντάσεις ανελλιπώς) θα ήθελα να μάθω αν γινεται να πάω σε κάποια φοιτητική εστία και γενικά πως λειτουργεί το πράγμα με τις φοιτητικές εστίες. Είμαι ήδη κάτοικος Αθηνών οπότε δεν ξέρω αν με δέχονται. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,181 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις αίτηση αλλά συνήθως δίνεται απόλυτη προτεραιότητα στους φοιτητές που έρχονται από πόλεις διάφορες της πόλης της σχολής.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,206 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, επειδή η κατάσταση στο σπίτι μου δεν υποφέρεται (υπάρχουν πολλές εντάσεις ανελλιπώς) θα ήθελα να μάθω αν γινεται να πάω σε κάποια φοιτητική εστία και γενικά πως λειτουργεί το πράγμα με τις φοιτητικές εστίες. Είμαι ήδη κάτοικος Αθηνών οπότε δεν ξέρω αν με δέχονται. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Αν σπουδάζεις Αθήνα τότε όχι, εξ αρχής η αίτησή σου απορρίπτεται. Εκτός αν είσαι ορφανή ή άτομο με ειδικές ανάγκες με πιστοποίηση αναπηρίας.
Εξαιρούνται οι περιοχές της Αττικής πάνω των 60 χιλιομέτρων από την έδρα της σχολής.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top