Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
το δηλωσα σε προηγουμενο εξαμηνο, δεν το περάσα και λέω να παρω το άλλο μαθημα που είχε ως επιλογης
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
το δηλωσα σε προηγουμενο εξαμηνο, δεν το περάσα και λέω να παρω το άλλο μαθημα που είχε ως επιλογης
Το μόνο που έχει σημασία είναι η δήλωση του Εύδοξου να συμβαδίζει με εκείνη της σχολής και όχι να έχεις δηλώσει στον Εύδοξο ένα σύγγραμμα, για το οποίο δε δήλωσες στο ηλεκτρονικό σύστημα της σχολής σου το μάθημα που του αντιστοιχεί (τότε θα το επιστρέψεις μόνο το βιβλίο).
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Για τα μαθήματα του δεύτερου εξαμήνου πότε περίπου κάνουμε την δήλωση? Επίσης, εγώ θέλω να παρακολουθήσω ένα εργαστήρι που ξεκινάει την Τετάρτη, αλλά βγαίνω ακόμα θετική στον κορονοϊό και δεν μπορώ να πάω... Πώς το δηλώνουμε το εργαστήρι? Είναι επιλογής... Απλά πάω, το παρακολουθώ και το δηλώνω όταν ανοίξει η δήλωση ή πρέπει να μιλήσω με τον καθηγητή για να με δεχτεί πρώτα?
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Ορισμένα μαθήματα εμφανίζονται διπλή φορά στον ευδοξο και μας επιτρέπει να πάρουμε 2 συγγράματα για το ίδιο μάθημα. Αν κάποιος πάρει 2 συγγράματα για ένα μάθημα υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα αργότερα και να μην μπορεί να πάρει σύγγραμμα για άλλο μάθημα χωρίς ανταλλαγή;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Ορισμένα μαθήματα εμφανίζονται διπλή φορά στον ευδοξο και μας επιτρέπει να πάρουμε 2 συγγράματα για το ίδιο μάθημα. Αν κάποιος πάρει 2 συγγράματα για ένα μάθημα υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα αργότερα και να μην μπορεί να πάρει σύγγραμμα για άλλο μάθημα χωρίς ανταλλαγή;
Νομίζω ένα πρέπει να πάρεις και σου λέει ο καθηγητής ποιο προτιμάει
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Αν δώσω μάθημα του οποίου το σύγγραμμα ξέχασα να παραλάβω (είναι μάθημα χειμερινού το οποίο επιτρέπεται να το δώσουμε από το τέταρτο έτος και μετά στο εαρινό αλλά δεν μπορώ να παραλάβω το εγχειρίδιο του κατά τη διάρκεια του εαρινού εξαμήνου), δεν θα αντιμετωπίσω κάποιο θέμα. Ο βαθμός θα περαστεί κανονικά φαντάζομαι. Εννοείται πως η δήλωση του μαθήματος έγινε κανονικά στο my studies.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Αν δώσω μάθημα του οποίου το σύγγραμμα ξέχασα να παραλάβω (είναι μάθημα χειμερινού το οποίο επιτρέπεται να το δώσουμε από το τέταρτο έτος και μετά στο εαρινό αλλά δεν μπορώ να παραλάβω το εγχειρίδιο του κατά τη διάρκεια του εαρινού εξαμήνου), δεν θα αντιμετωπίσω κάποιο θέμα. Ο βαθμός θα περαστεί κανονικά φαντάζομαι. Εννοείται πως η δήλωση του μαθήματος έγινε κανονικά στο my studies.
Φυσικά, αν έχεις σημειώσεις
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Νομίζω ένα πρέπει να πάρεις και σου λέει ο καθηγητής ποιο προτιμάει

τα βιβλία που παίρνουμε δεν είναι οτι βγάζει ο Έυδοξος σύμφωνα με τα
μαθήματα που έχουμε δηλώσει??

εγώ δεν θα είμαι τις πρώτες εβδομάδες στην σχολή τι θα κάνω σε αυτή
την περίπτωση? που να ξέρω τι βιβλία να πάρω αν οχι οτι βγάζει το σύστημα..

επίσης αν χάσω κάποιο εργαστήριο του Οκτωβρίου, πάει μετά για
του χρόνου ίδια περίοδο να το παρακολουθήσω?
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
τα βιβλία που παίρνουμε δεν είναι οτι βγάζει ο Έυδοξος σύμφωνα με τα
μαθήματα που έχουμε δηλώσει??

εγώ δεν θα είμαι τις πρώτες εβδομάδες στην σχολή τι θα κάνω σε αυτή
την περίπτωση? που να ξέρω τι βιβλία να πάρω αν οχι οτι βγάζει το σύστημα..

επίσης αν χάσω κάποιο εργαστήριο του Οκτωβρίου, πάει μετά για
του χρόνου ίδια περίοδο να το παρακολουθήσω?
Μερικά μαθήματα μπορεί να έχουν δύο ή και τρία βιβλία στην δήλωση. Σου λέει ο καθηγητής ποιος από αυτά προτιμάει να δηλώσεις. Μπορείς να μπεις στην ομαδική της σχολής και να ρωτάς. Εργαστήριο τι εννοείς; Υποχρεωτικό με απουσίες; Αν δεν πας ή θα σε κόψουν ή θα σου μειώσουν τον βαθμό όπως κάνουν στην δική μου σχολή... Αλλά ναι, μπορείς να το παρακολουθήσεις στο επόμενο χειμερινό εξάμηνο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
τα βιβλία που παίρνουμε δεν είναι οτι βγάζει ο Έυδοξος σύμφωνα με τα
μαθήματα που έχουμε δηλώσει??

εγώ δεν θα είμαι τις πρώτες εβδομάδες στην σχολή τι θα κάνω σε αυτή
την περίπτωση? που να ξέρω τι βιβλία να πάρω αν οχι οτι βγάζει το σύστημα..

επίσης αν χάσω κάποιο εργαστήριο του Οκτωβρίου, πάει μετά για
του χρόνου ίδια περίοδο να το παρακολουθήσω?
Τα βιβλια που παιρνεις ειναι πραγματι οτι δινει ο ευδοξος αλλα επειδη εχει 2-3-4 επιλογες ανα μαθημα ρωτας τον καθηγητη ποιο να παρεις χωρις να ειναι υποχρεωτικο να παρεις αυτο.

Αν χασεις ασκηση εργαστηριου αλλα εχεις κανει το 80% των ολικων δινεις εξετασεις ,το περνας και τελος. Αν εχεις χασει πανω απο 80% τις επαναλαμβανεις ολες του χρονου ή οποτε δηλωσεις.

Δεν ξερω να σου πω γιατι δεν μου ετυχε ,τι παιζει να εχεις κανεις κανονικα τις ασκησεις και δεν περασεις την τελικη εξεταση... τις επαναλαμβανεις ή δινεις μονο εξεταση του χρονου?
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
αυτό απλά να μου μειώσουν το βαθμό νομίζω με βολεύει καλύτερα απο το να το παρακολουθώ
ξανα του χρόνου... πάμε για να βγάλουμε την σχολή οχι για να πάρουμε αριστείο, ούτε ΙΚΥ δεν
παίζει...απο οτι έχω καταλάβει είναι για λίγους και με κοινωνικά κριτήρια.

Την ομαδική της σχολής που την βρίσκω μας τα ανακοινώνουν με email?
ή είναι κάτι εντελώς άτυπο πχ στο facebook?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Τα βιβλια που παιρνεις ειναι πραγματι οτι δινει ο ευδοξος αλλα επειδη εχει 2-3-4 επιλογες ανα μαθημα ρωτας τον καθηγητη ποιο να παρεις χωρις να ειναι υποχρεωτικο να παρεις αυτο.

Αν χασεις ασκηση εργαστηριου αλλα εχεις κανει το 80% των ολικων δινεις εξετασεις ,το περνας και τελος. Αν εχεις χασει πανω απο 80% τις επαναλαμβανεις ολες του χρονου ή οποτε δηλωσεις.

Δεν ξερω να σου πω γιατι δεν μου ετυχε ,τι παιζει να εχεις κανεις κανονικα τις ασκησεις και δεν περασεις την τελικη εξεταση... τις επαναλαμβανεις ή δινεις μονο εξεταση του χρονου?
Δίνεις μόνο την τελική εξέταση(εαν το εργαστήριο έχει τελική εξέταση), υπό την προυπόθεση πως έχεις κάνει τουλάχιστον το 80% των εργαστηριακών ασκήσεων. Διαφορετικά πρέπει να επαναλάβεις όλο το εργαστήριο συμπεριλαμβανομένου και τις υποχρεωτικές παρουσίες σε όλες τις εργαστηριακές ασκήσεις πέρα απο την τελική εξέταση.

Εαν στην επόμενη εξεταστική δεν περάσεις πάλι την τελική εξέταση, νομίζω ο βαθμός των επί μέρους εργαστηριακών ασκήσεων(καθώς και οι παρακολουθήσεις τους) διαγράφονται, και ας έχεις συμπληρώσει το 80% των παρουσιών. Οπότε πρέπει πάλι να επαναλάβεις όλο το εργαστήριο απο την αρχή.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
αυτό απλά να μου μειώσουν το βαθμό νομίζω με βολεύει καλύτερα
απο το να το παρακολουθώ ξανα του χρόνου...

Την ομαδική της σχολής που την βρίσκω μας τα ανακοινώνουν με email?
ή είναι κάτι εντελώς άτυπο πχ στο facebook?
Όχι καλέ. Γνωρίζεις άτομα και σε προσθέτουν στις ομαδικές.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
αυτό απλά να μου μειώσουν το βαθμό νομίζω με βολεύει καλύτερα απο το να το παρακολουθώ
ξανα του χρόνου... πάμε για να βγάλουμε την σχολή οχι για να πάρουμε αριστείο, ούτε ΙΚΥ δεν
παίζει...απο οτι έχω καταλάβει είναι για λίγους και με κοινωνικά κριτήρια.

Την ομαδική της σχολής που την βρίσκω μας τα ανακοινώνουν με email?
ή είναι κάτι εντελώς άτυπο πχ στο facebook?
ναι καλα ..λες και θα έχεις όλο εννιαρια και δεν σε πειράζει να γινουν οχταρια.
με ομαδικες δεν ασχολουμε ,εγω ολα τα βρισιδια με τα αρκουδια τα κανουμε face to face στην αυλη και στα θρανια πριν ερθει ο καθηγητης.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
ναι καλα ..λες και θα έχεις όλο εννιαρια και δεν σε πειράζει να γινουν οχταρια.
με ομαδικες δεν ασχολουμε ,εγω ολα τα βρισιδια με τα αρκουδια τα κανουμε face to face στην αυλη και στα θρανια πριν ερθει ο καθηγητης.
Γιατί να μη τα έχει όλα 9αρια; Εγώ τα έχω όλα 10αρια εκτός από τα εργαστήρια που δεν τα έδωσα ποτέ 😂
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
ναι καλα ..λες και θα έχεις όλο εννιαρια και δεν σε πειράζει να γινουν οχταρια.

κοίταξε... στα περισσότερα.. το'χω.. αν ισχύουν όσα έχω δει από μακριά.. μην σου πω
θα μπορούσα εγώ να τους κάνω μάθημα! τώρα βέβαια αν δεν έχουν καμιά σχέση ότι βλέπω
με ότι γίνεται, θα μπορούσα να τα βρω πολύ δύσκολα!

το έχω πάθει και αυτό και δεν ήταν σε πανεπί, να είμαι στην αρχή άνετος και να λέω
καλά αυτά είναι αστεία πράγματα.. και η πορεία να αποδεικνύει το αντίθετο.

οπότε κρατάω μικρό καλάθι γιατί δεν ξέρω τι γίνεται και ας εχω διαβάσει 5-6 φορές το
πρόγραμμα σπουδών και εχω δεί βίντεο του τμήματος.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
κοίταξε... στα περισσότερα.. το'χω.. αν ισχύουν όσα έχω δει από μακριά.. μην σου πω
θα μπορούσα εγώ να τους κάνω μάθημα! τώρα βέβαια αν δεν έχουν καμιά σχέση ότι βλέπω
με ότι γίνεται θα μπορούσα να τα βρω πολύ δύσκολα!

το έχω πάθει και αυτό και δεν ήταν σε πανεπί, να είμαι στην αρχή άνετος και να λέω
καλά αυτά είναι αστεία πράγματα.. και η πορεία να αποδεικνύει το αντίθετο.

οπότε κρατάω μικρό καλάθι γιατί δεν ξέρω τι γίνεται.
Σε ποια σχολή είσαι;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Γιατί να μη τα έχει όλα 9αρια; Εγώ τα έχω όλα 10αρια εκτός από τα εργαστήρια που δεν τα έδωσα ποτέ 😂
ε τι ολοι ισα και ομοια..εσυ εισα γεννημενη καλλιτεχνης ..εμεις τι? αχ πως τα μπορεις αυτα τα σεντονια που σας βαζουν
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top