Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Καταρχάς σε ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να διαβάσεις την απόφαση για να με βοηθήσεις. Απ' όσο καταλαβαινω αυτή η παράγραφος που έστειλες αφορά εκείνους που δεν παρέλαβαν σύγγραμμα που είχαν δηλώσει όμως λόγω ας πούμε λάθους του κούριερ η κάτι παρόμοιο. Εγώ αν ανήκω σε κάποια κατηγορία φαντάζομαι θα ανήκω στην προηγούμενη από αυτή που έστειλες την γ δηλαδή. Εκτός και αν κάνω λάθος.

Μπορεί να έχεις και δίκιο. Αρχικά στο γ) εστίασα κι εγώ, αλλά επειδή το δ) αναφέρει την ύπαρξη δήλωσης, ενώ το γ) όχι, υπέθεσα ότι αυτό σε αφορά. Για να είσαι βέβαιος πάντως και να μην έχεις προβλήματα με τον Εύδοξο, πάρε ένα τηλέφωνο αύριο να ρωτήσεις.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.
Σωστα τα λεει η χριστινα , μπορεις να το ζητησεις το βιβλιο. Ετσι λεει η παρακατω παραγραφος απο το εμαιλ που μου εστειλε ο ευδοξος.
<<Ειδικά για το εαρινό εξάμηνο 2020-21, δικαιούστε να παραλάβετε συγγράμματα για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχετε συμπεριλάβει στη δήλωσή σας είτε στο χειμερινό εξάμηνο 2020-21 είτε στο εαρινό εξάμηνο 2020-21, ακόμα και αν έχετε εξεταστεί επιτυχώς σε αυτά, αλλά πάντοτε με την προϋπόθεση να μην έχετε παραλάβει σύγγραμμα για τα εν λόγω μαθήματα.>>
 

Cortes

Νεοφερμένος

Η Cortes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Σωστα τα λεει η χριστινα , μπορεις να το ζητησεις το βιβλιο. Ετσι λεει η παρακατω παραγραφος απο το εμαιλ που μου εστειλε ο ευδοξος.
<<Ειδικά για το εαρινό εξάμηνο 2020-21, δικαιούστε να παραλάβετε συγγράμματα για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχετε συμπεριλάβει στη δήλωσή σας είτε στο χειμερινό εξάμηνο 2020-21 είτε στο εαρινό εξάμηνο 2020-21, ακόμα και αν έχετε εξεταστεί επιτυχώς σε αυτά, αλλά πάντοτε με την προϋπόθεση να μην έχετε παραλάβει σύγγραμμα για τα εν λόγω μαθήματα.>>
Δηλαδή εγω μπορω να δηλώσω συγγραμμα για μάθημα του προηγούμενου εαρινου εξαμήνου, το οποίο θα δηλώσω φέτος στην γραμματεία ακόμα και αν στο τέλος μου το αναγνωρίσουν; (ειμαι απο μετεγγραφή οποτε θα μου αναγνωρησουν καποια μαθηματα)
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Το βλέπω να τραβάει μέχρι την εξεταστική. Γι'αυτό και έχω μαζέψει ήδη υλικό από αλλού (ίντερνετ,συγγράμματα προηγούμενου εξαμήνου).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.
H παραπανω παραγραφος που διαβασες λεει οτι μπορεις να ζητησεις βιβλια εστω και αν εχεις περασει το μαθημα ( ή αναγνωρισει το ιδιο ειναι) . Δεν λεει ομως οτι μπορεις να ζητησεις βιβλια περαν του χειμερινου 2020-21 αλλα ουτε ρητα το απογορευει. Ο κυριος λογος ειναι οτι εστιαζει στο προβλημα που δημιουργηθηκε φετος με το χειμερινο 2020-21 με την καθυστερηση των μετεγγραφων.
Η αποψη μου ειναι να τα ζητησεις και θα τα παρεις ανεπιστρεπτί. Η πλατφορμα τεχνικα το επιτρεπει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Μια ερώτηση: Αν τυχόν παραδοθεί ένα βιβλίο σε άθλια κατάσταση (πχ σκισμένο εξώφυλλο) έχουμε το δικαίωμα να ζητήσουμε να μας φέρουν άλλο ή είμαστε αναγκασμένοι να έχουμε ένα καταστραμμένο βιβλίο που για την ζημιά του μπορεί να οφείλεται η μεταφορική?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.
Πολυ στανιο φαινομενο .H ευθυνη του εκδοτικου οικου ειναι να σου παραδωσει καλο βιβλιο, αν δεν ειναι θα επικοινωνησεις με τον ευδοξο ή τον οικο να στο τακτοποιησει.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Σας ήρθε κανένα σύγγραμμα ή ακόμα;
Από εδώ τζίφος...
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αισίως, έχω παραλάβει 2 από τα 7 συγγράμματα!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Έχω παραλάβει 4/7 μέσα σε μια εβδομάδα.
Υπάρχει ελπίδα:give_rose:
(P.S Βρίσκομαι σε σχετικά δυσπρόσιτη περιοχή)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,717 μηνύματα.
1/7
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Έχω παραλάβει 4/7 μέσα σε μια εβδομάδα.
Υπάρχει ελπίδα:give_rose:
(P.S Βρίσκομαι σε σχετικά δυσπρόσιτη περιοχή)
Ας ελπίζουμε να μου φέρουν τα συγγράμματα αυτήν την εβδομάδα (τουλάχιστον 2 που θέλω) μπας και διαβάσω κάποια στιγμή. Αλλιώς δεν θα περάσω ούτε ένα μάθημα
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Μου ήρθαν ας πούμε μαζεμένα 1ον διότι ήρθαν 2 και 2 μαζί *και απο ίδιους εκδοτικούς οίκους και 2ον μαλλον επειδή οι εκδοτικοί βρίσκονται και οι2 Αθήνα, δν ξερω αν παίζει ρολο.
Μην άγχεστε πάντως, σε αρκετούς εχουν αρχισει να διανέμονται😁
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
1/7. Και πρεπει να παω να τα παιρνω μονη γιατι δεν περασαν την διευθυνση του σπιτιου μου:down:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top