Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
To ένα που διαλέγουμε δε το πληρώνουμε.
Όμως αν διαλέξουμε και δεύτερο;

Για κάθε μάθημα θα δηλώσεις ένα και μόνο ένα βιβλίο :)
Συνήθως δηλώνουμε αυτό που προτείνει ο καθηγητής στη σχολή!

Υ.Γ. Όταν σας βάλει στο σύστημα στον Εύδοξο, σας έχει να κάνετε 2 τικ.
Πατήστε και στα 2 γιατί αλλιώς θα έχετε πρόβλημα.
Δηλαδή: 1) Συμφωνώ με τους όρους ... 2) Δεν είμαι κάτοχος άλλου πτυχίου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Για αυτο ειναι χρησιμη η ανταλλαγη συγγραματων, μπορεις να παρεις και δευτερο βιβλιο που μπορει να σου χρειαζεται κιολας, οπως βιβλιο ασκησεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

donin

Νεοφερμένος

Ο donin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κατω απο το λιστα δηλωσεων δεν φαινεται τιποτα. Δεν μπορω να πατησω καπου.

ειχα το ιδιο προβλημα με το google chrome...χρησιμοποιησε αλλο browser
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Συνδέομαι κανονικά όμως στις επιλογές τμημάτων δεν έχει το τμήμα μου ( ΔΕΤ/ΟΠΑ ).
Τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Παιδιά, έχω μία απορία!! Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;; :)
Επειδή έχω αλλάξει αριθμό κινητού τηλεφώνου και θέλω να το αλλάξω και στον Εύδοξο, είναι κάτι που μπορώ να το κάνω από μόνος μου ή πρέπει να απευθυνθώ στον Εύδοξο ή γραμματεία της σχολής, κλπ.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Παιδιά, έχω μία απορία!! Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;; :)
Επειδή έχω αλλάξει αριθμό κινητού τηλεφώνου και θέλω να το αλλάξω και στον Εύδοξο, είναι κάτι που μπορώ να το κάνω από μόνος μου ή πρέπει να απευθυνθώ στον Εύδοξο ή γραμματεία της σχολής, κλπ.;

Μολις μπεις στον ευδοξο,βγαινουν τα στοιχεια σου..Θα πας εκει που υπαρχει το παλιο κιν και θα το αλλαξεις..

To ένα που διαλέγουμε δε το πληρώνουμε.
Όμως αν διαλέξουμε και δεύτερο;

Δε μπορουμε να διαλεξουμε δευτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Καλησπέρααα! Λοιπον εχουν ζητησει σε κανεναν βιβλιο πισω? και αν ναι τι έγινε το επεστρεψε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Έχω κι εγώ μια απορία.... :confused:
Θα φύγω από την σχολή που είμαι και θα ξαναδώσω πανελλήνιες...
Γνωρίζετε αν θα μου ζητήσουν τα βιβλία πίσω??????
Μια συμφοιτήτρια μου που το είχε κάνει..δεν της τα ζήτησαν!
Ρωτάω αν είναι να παραγγείλω και τα φετινά βιβλία να μας βρίσκονται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Έχω κι εγώ μια απορία.... :confused:
Θα φύγω από την σχολή που είμαι και θα ξαναδώσω πανελλήνιες...
Γνωρίζετε αν θα μου ζητήσουν τα βιβλία πίσω??????
Μια συμφοιτήτρια μου που το είχε κάνει..δεν της τα ζήτησαν!
Ρωτάω αν είναι να παραγγείλω και τα φετινά βιβλία να μας βρίσκονται :P

όχι δεν στα ζητανε.

ωραια λογικη εχουν παντως.
εσενα που θα πας σε αλλη σχολη (λογικα και σε αλλο αντικειμενο) δεν στα ζητανε πισω,
εμενα που επειδη ειμαι απο μεταγγραφη και περασα ΤΥΧΑΙΑ τα μαθηματα δεν με αφηνουν να παρω συγγραμα για αυτα :mad:
και ποσο μαλλον τα εισαγωγικα μαθηματα που ειναι απο τα πιο βασικα.
Με την ιδια λογικη γιατι δεν μας ζητανε και οσα συγγραματα εχουμε περασει το μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
όχι δεν στα ζητανε.

ωραια λογικη εχουν παντως.
εσενα που θα πας σε αλλη σχολη (λογικα και σε αλλο αντικειμενο) δεν στα ζητανε πισω,
εμενα που επειδη ειμαι απο μεταγγραφη και περασα ΤΥΧΑΙΑ τα μαθηματα δεν με αφηνουν να παρω συγγραμα για αυτα :mad:
και ποσο μαλλον τα εισαγωγικα μαθηματα που ειναι απο τα πιο βασικα.
Με την ιδια λογικη γιατι δεν μας ζητανε και οσα συγγραματα εχουμε περασει το μαθημα?

Γιατί θα τα χρειαστούμε στη συνέχεια? Δεν ξέρω... Στην Ελλάδα ζούμε!
Στο εξωτερικό τα επιστρέφουν και αν είναι σκισμένα ή λερωμένα πληρώνουν απο πάνω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Γιατί θα τα χρειαστούμε στη συνέχεια? Δεν ξέρω... Στην Ελλάδα ζούμε!
Στο εξωτερικό τα επιστρέφουν και αν είναι σκισμένα ή λερωμένα πληρώνουν απο πάνω! :P

Γενικα τα εισαγωγικα που εχουν τοσες ορολογιες μεσα και ορισμους χρειαζονται σ'ολη τη σχολη :Ρ
Και επισης θελω να τα ξανα δωσω για αναβαθμολογιση.
Στο εξωτερικό ξέρω οτι δεν τα παιρνουν δωρεαν. Τωρα οπου τα παιρνουν δωρεαν και πρεπει να τα επιστρεψουν το ξερουν απο πριν και το κανουν ολοι τουλαχιστον.
Αυτο που επελεγμενα ζητανε επιστροφη απο συγκεκριμενους φοιτητες και όχι όλους αγγιζει την παρανοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Γενικα τα εισαγωγικα που εχουν τοσες ορολογιες μεσα και ορισμους χρειαζονται σ'ολη τη σχολη :Ρ
Και επισης θελω να τα ξανα δωσω για αναβαθμολογιση.
Στο εξωτερικό ξέρω οτι δεν τα παιρνουν δωρεαν. Τωρα οπου τα παιρνουν δωρεαν και πρεπει να τα επιστρεψουν το ξερουν απο πριν και το κανουν ολοι τουλαχιστον.
Αυτο που επελεγμενα ζητανε επιστροφη απο συγκεκριμενους φοιτητες και όχι όλους αγγιζει την παρανοια.

Τι σχολή είσαι? :worry:
Δεν έχεις τα βιβλία πριν την μεταγραφή από τη σχολή που ήσουν αρχικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Τι σχολή είσαι? :worry:
Δεν έχεις τα βιβλία πριν την μεταγραφή από τη σχολή που ήσουν αρχικά?

πολιτικο νομικης και τα βιβλια δεν ειναι τα ιδια. βασικα δεν εχουν καμια σχεση καν τα μαθηματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
πολιτικο νομικης και τα βιβλια δεν ειναι τα ιδια. βασικα δεν εχουν καμια σχεση καν τα μαθηματα :P

Πωπω μπέρδεμα?!!!! Πως το κατάφερες αυτό?! :P :hmm:
Μπράβοοοοοοοοοοοο :clapup:
Υπομονή...δανείσου από την βιβλιοθήκη και βγάλε φωτοτυπίες! Ή ψάξε να δεις μήπως κάποιος παλιότερος τα πουλάει :)

Θεσ/νικη? Κομοτηνή? Που?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Πωπω μπέρδεμα?!!!! Πως το κατάφερες αυτό?! :P :hmm:
Μπράβοοοοοοοοοοοο :clapup:
Υπομονή...δανείσου από την βιβλιοθήκη και βγάλε φωτοτυπίες! Ή ψάξε να δεις μήπως κάποιος παλιότερος τα πουλάει :)

Θεσ/νικη? Κομοτηνή? Που?

αθήνα. η βιβλιοθηκη μας δεν δανειζει :D και ενταξει το νοημα ειναι να εχω τα βιβλια οχι τις φωτοτυπιες τους :Ρ ενιγουει μαλλον θα αναγκαστω να τα επιστρεψω ή να δωσω 100 ευρω να τα αγοράσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
αθήνα. η βιβλιοθηκη μας δεν δανειζει :D και ενταξει το νοημα ειναι να εχω τα βιβλια οχι τις φωτοτυπιες τους :Ρ ενιγουει μαλλον θα αναγκαστω να τα επιστρεψω ή να δωσω 100 ευρω να τα αγοράσω.

Ουπς... :worry: Άκου εκεί δεν δανείζει :/:
Μάλλον θα βάλεις το χέρι στην τσέπη για να πάρεις βιβλία.... Και αν δώσεις μόνο 100 ευρώ καλά είσαι! :P

Καλή υπομονή και σταδιοδρομία ;) :clapup:
Εύχομαι όλα να έρθουν όπως τα θες!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ουπς... :worry: Άκου εκεί δεν δανείζει :/:
Μάλλον θα βάλεις το χέρι στην τσέπη για να πάρεις βιβλία.... Και αν δώσεις μόνο 100 ευρώ καλά είσαι! :P

Καλή υπομονή και σταδιοδρομία ;) :clapup:
Εύχομαι όλα να έρθουν όπως τα θες!!!!!!!!

χαχαχ 100 εχει μονο το βασικο αυτο που θελω με τους ορισμους, αν παρω και τα αλλα θα πρεπει να πουλησω τα ρουχα μου και παλι δεν θα φτανουννν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Παιδιά μία βοήθεια για τον Εύδοξο :D
Λοιπόν... Επειδή δεν μας έχουν πει ακόμα οι καθηγητές όλα τα βιβλία που πρέπει να δηλώσουμε, μπορώ να βάλω στην δήλωση μου αυτά που ξέρω, να πατήσω οριστική υποβολή, να πάω να πάρω αυτά και όταν μάθω και τα υπόλοιπα να τροποποιήσω την δήλωση; Ή από τη στιγμή που πατήσεις οριστική υποβολή, δεν υπάρχει γυρισμός μετά; :P Το λέω, γιατί δεν θέλω να χάσω και από αυτά τα μαθήματα που ξέρω και υπάρχουν διαθέσιμα βιβλία!!
Ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παιδιά μία βοήθεια για τον Εύδοξο :D
Λοιπόν... Επειδή δεν μας έχουν πει ακόμα οι καθηγητές όλα τα βιβλία που πρέπει να δηλώσουμε, μπορώ να βάλω στην δήλωση μου αυτά που ξέρω, να πατήσω οριστική υποβολή, να πάω να πάρω αυτά και όταν μάθω και τα υπόλοιπα να τροποποιήσω την δήλωση; Ή από τη στιγμή που πατήσεις οριστική υποβολή, δεν υπάρχει γυρισμός μετά; :P Το λέω, γιατί δεν θέλω να χάσω και από αυτά τα μαθήματα που ξέρω και υπάρχουν διαθέσιμα βιβλία!!
Ευχαριστώ!!!

Και εγώ εχω αυτή την απορία,αν και δεν νομίζω να γίνεται... :hmm: Ούτε εμάς μας έχουν πει συγκεκριμένα, μόνο ένας καθηγητής είπε ότι θα μας πει,αλλά την Παρασκευή και πρέπει να περιμένω μέχρι τότε. Μια φίλη μου δήλωσε τα πιο ακριβά, ώστε αν χρειαστεί, να αγοράσει τα υπολοιπα που θα ειναι πιο φθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Παιδιά μία βοήθεια για τον Εύδοξο :D
Λοιπόν... Επειδή δεν μας έχουν πει ακόμα οι καθηγητές όλα τα βιβλία που πρέπει να δηλώσουμε, μπορώ να βάλω στην δήλωση μου αυτά που ξέρω, να πατήσω οριστική υποβολή, να πάω να πάρω αυτά και όταν μάθω και τα υπόλοιπα να τροποποιήσω την δήλωση; Ή από τη στιγμή που πατήσεις οριστική υποβολή, δεν υπάρχει γυρισμός μετά; :P Το λέω, γιατί δεν θέλω να χάσω και από αυτά τα μαθήματα που ξέρω και υπάρχουν διαθέσιμα βιβλία!!
Ευχαριστώ!!!

Ναι μπορείς. :) Με την οριστικη υποβολη ουστιαστικά απλα δεσμευεις την επιλογη που εχεις κανει μεχρι τωρα και μπορει το βιβλιοπωλειο να δει αυτη σου την επιλογη :P Απλά αν πάρεις κάποιο σύγγραμα μετά δεν μπορείς να το επιστρέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top