Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Μόνο για το ΟΠΑ ξέρω αλλά τους διανέμονται αντί για βιβλία σημειώσεις καθηγητών.

:eek: ετσι η Λαμια! πρωτοπορει και παλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Οταν πατατε ''δηλωση συγγραμματων'' σας τα βγαζει κανονικα; Εμενα μου βγαζει μια λευκη σελιδα :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Επεσε το σύστημα (πάλι).
Ξαναδοκίμασε σε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Μόνο για το ΟΠΑ ξέρω αλλά τους διανέμονται αντί για βιβλία σημειώσεις καθηγητών.

Χθες πάντως έλαβα και το σχετικό mail.
Και να τα δηλώσω όμως, ή διαθεσιμότητα δε θα υπάρχει ή θα μας διανείμουν πρώτα τα παλαιότερα για να "ελαφρύνουν" τις αποθήκες..
Απο τη Βιβλιοδιανομή παραλαμβάνουμε και μερικά συγγράμματα-συνήθως αυτά των εκδόσεων ΟΠΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
4 βιβλιαράκια είναι, από ένα βιβλιοπωλείο. Τέλος πάντων αυτό που μ' ενδιαφέρει πολύ μόνο, φαντάζομαι, είναι ένα γαμάτο (remains to be seen actually) λεξικό μοριακής αν και τώρα που το σκέφτομαι δεν πολυξέρω αν και πώς θα χρησιμεύσει. Ε, μετά παίζει ο Lehninger που γαμάτος, ναι, αλλά δυστυχώς είναι στα ελληνικά και τ' άλλα δύο από Έλληνες βιολόγους (αναγκαστικά στα ελληνικά) που δεν τους/τα ξέρω οπότε δεν κρίνω μέχρι να τα δω.

Ναι γενικά είναι αυτό μωρέ, θα 'ταν γαμάτο να σου 'διναν την επιλογή γλώσσας (να σε ρωτούσαν από πριν ξερωγώ, αρχές εξαμήνου, να μάζευαν νούμερα και να τα 'φερναν). Παίζει να 'ταν και πιο φτηνά στ' Αγγλικά πολλά. Oh well, what to do, μαζεύεις λεφτά και τα παίρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Shadow δε ξέρω αν διάλεξες στη βοτανική τον Τσέκο,είναι καθηγητής σε μας, το βιβλίο του για φυσιολογία φυτού είναι ό,τι καλύτερο έχω πάρει...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Nope, το άλλο πήρα αλλά υπάρχει στις επιλογές. Έλα ρε, έπρεπε να μου το 'χες πει λίγο πριν, μπορεί να μου τραβούσαν το ενδιαφέρον περισσότερο τα φυτά μετά αν είναι τόσο καλό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Shadow δε ξέρω αν διάλεξες στη βοτανική τον Τσέκο,είναι καθηγητής σε μας, το βιβλίο του για φυσιολογία φυτού είναι ό,τι καλύτερο έχω πάρει...:D
Φυσιολογία Φυτών:cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Έκανα κι εγώ την αίτηση μου σήμερα το πρωί στο σύστημα για τα συγγράμματα του 2ου εξαμήνου.Μάλιστα,πρόλαβα να πάρω και τα δυο συγγράμματα για τα Μαθηματικά ΙΙ. Αύριο θα βγω στη γύρα για τα υπόλοιπα,που υποστηρίζει πως είναι διαθέσιμα.Θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Φυσιολογία Φυτών:cold:
Έχουμε το ίδιο.good:D
Nope, το άλλο πήρα αλλά υπάρχει στις επιλογές. Έλα ρε, έπρεπε να μου το 'χες πει λίγο πριν, μπορεί να μου τραβούσαν το ενδιαφέρον περισσότερο τα φυτά μετά αν είναι τόσο καλό. :P
Eγώ στις επιλογές είχα Μάθημα [004Υ]: ΓΕΝΙΚΗ ΒΟΤΑΝΙΚΗ-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ
Εξάμηνο 2 - Εαρινό
Επιλογή Συγγραμμάτων
Βιβλίο [329]: ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΦΥΤΩΝ, ΡΟΥΜΠΕΛΑΚΗ-ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (επιμ.) Λεπτομέρειες
Επιλογή Συγγραμμάτων
Βιβλίο [6472]: Φυσιολογία Φυτών, Β΄ έκδοση. Το κύτταρο ως ενεργητικό σύστημα. Φαινόμενα μεταφοράς. Μεταβολισμός. Αύξηση και ανάπτυξη. Μοριακή φυσιολογία Επίτομο, ΤΣΕΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Λεπτομέρειες
Ήθελα το πρώτο που είναι από το ΙΤΕ αλλά πήρα το δεύτερο γιατι είχε διαθεσιμότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Φυσιολογία Φυτών:cold:

Το δαμε κι αυτό! ))

4 βιβλιαράκια είναι, από ένα βιβλιοπωλείο. Τέλος πάντων αυτό που μ' ενδιαφέρει πολύ μόνο, φαντάζομαι, είναι ένα γαμάτο (remains to be seen actually) λεξικό μοριακής αν και τώρα που το σκέφτομαι δεν πολυξέρω αν και πώς θα χρησιμεύσει. Ε, μετά παίζει ο Lehninger που γαμάτος, ναι, αλλά δυστυχώς είναι στα ελληνικά και τ' άλλα δύο από Έλληνες βιολόγους (αναγκαστικά στα ελληνικά) που δεν τους/τα ξέρω οπότε δεν κρίνω μέχρι να τα δω.

Ναι γενικά είναι αυτό μωρέ, θα 'ταν γαμάτο να σου 'διναν την επιλογή γλώσσας (να σε ρωτούσαν από πριν ξερωγώ, αρχές εξαμήνου, να μάζευαν νούμερα και να τα 'φερναν). Παίζει να 'ταν και πιο φτηνά στ' Αγγλικά πολλά. Oh well, what to do, μαζεύεις λεφτά και τα παίρνεις.

Υπάρχει μια λέξη που λύνει όλες σου τις απορίες : ποσοστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tο ποιο ακριβώς είδατε παπά; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Tο ποιο ακριβώς είδατε παπά; :)

Φυσιολογία φυτών.

Πιο νορμάλ μου κάθεται η ιατρική φυσιολογία,παρά αυτή! ))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
4 βιβλιαράκια είναι, από ένα βιβλιοπωλείο. Τέλος πάντων αυτό που μ' ενδιαφέρει πολύ μόνο, φαντάζομαι, είναι ένα γαμάτο (remains to be seen actually) λεξικό μοριακής αν και τώρα που το σκέφτομαι δεν πολυξέρω αν και πώς θα χρησιμεύσει. Ε, μετά παίζει ο Lehninger που γαμάτος, ναι, αλλά δυστυχώς είναι στα ελληνικά και τ' άλλα δύο από Έλληνες βιολόγους (αναγκαστικά στα ελληνικά) που δεν τους/τα ξέρω οπότε δεν κρίνω μέχρι να τα δω.

Ναι γενικά είναι αυτό μωρέ, θα 'ταν γαμάτο να σου 'διναν την επιλογή γλώσσας (να σε ρωτούσαν από πριν ξερωγώ, αρχές εξαμήνου, να μάζευαν νούμερα και να τα 'φερναν). Παίζει να 'ταν και πιο φτηνά στ' Αγγλικά πολλά. Oh well, what to do, μαζεύεις λεφτά και τα παίρνεις.

O Lehninger θέλει οπωσδήποτε και ένα πιο...βατό βιβλίο χημείας - βιοχημείας (ή τουλάχιστον wikipedia ανοιχτή :P) παραδίπλα γιατί σε μερικά σημεία γίνεται πάρα πολύ εξειδικευμένος και θέλει πολλές προαπαιτούμενες γνώσεις..
Και έχει και μερικά λαθάκια...μερικά...
Αλλά μαθαίνεις βιοχημεία!

Εμάς δεν έχει ανοίξει ακόμη ο εύδοξος, κάποια μαλακία έχει κάνει η γραμματεία και μας λένε ότι θα ανοίξει όταν και ΑΝ το λύσουνε το θέμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Βασικά όχι, τυπική δουλειά o Lehninger, από Stryer θα διαβάσω (ήρθε σήμερα, αγγλική, 7η έκδοση, ένας τόμος, ΓΑΜΑΤΟΣ :inlove::inlove::inlove:). Τώρα θα δούμε, αν μου αρέσει αρκετά ή το κρατάω ή μαζεύω για την αγγλική. Αλλά να σου πω την αλήθεια αν το κρατήσω θα το θέλω στ' αγγλικά οπότε μάλλον το επιστρέφω στον Εύδοξο.

Βλέπουμε μωρέ, με Lehninger θ' ασχολούμαστε τώρα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Φυσιολογία φυτών.

Πιο νορμάλ μου κάθεται η ιατρική φυσιολογία,παρά αυτή! ))

Δεν είμαστε όλοι σε ιατρικές σχολές.Εκαστος στο είδος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Έ ρε ακόμα 0 διαθεσιμότητα...πήρα τον 1ο τόμο της Βιοχημείας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Αν σε καποιο μαθημα δε δηλωσω βιβλιο μπορω να παρω σε αλλο μαθημα 2 βιβλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι,εκτός αν ανταλλάξεις κάτι.Λίγες σχολές του κατεστημένου παίρνουν ακόμα 2 συγγράματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
έχουν έρθει τα 3 από τα 5 προς το παρών..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top