Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
ρε παιδια πως γραφομαστε στο ευδοξος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πρέπει να έχεις ιδρυματικό λογαριασμό στο πανεπιστήμιό σου πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Πρέπει να έχεις ιδρυματικό λογαριασμό στο πανεπιστήμιό σου πρώτα.

δηλαδη ?? πρεπει να μου δωσουν username και passworrd απο το πανεπιστημιο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Σπύρο παιδίμ άνοιξε τα φυλλάδια που μάζεψες από τις παρατάξεις στην εγγραφή έχουν τα πάντα μέσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Σπύρο παιδίμ άνοιξε τα φυλλάδια που μάζεψες από τις παρατάξεις στην εγγραφή έχουν τα πάντα μέσα :P

α ναι ok παω να τα δω..... thx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Υπάρχει χρονικό περιθώριο που πρέπει να δηλώσουμε οι πρωτοετείς τα συγγράματα;Γενικότερα:Πότε τα δηλώνουμε;;;
Στη σχολή μου είπαν ότι τους κωδικούς πιστοποίησης(username-password) μπορούμε να τους πάρουμε τέλη Σεπτεμβρίου-αρχές οκτωβρίου από τη γραμματεία.Αυτό δεν θα δίνει πολύ μικρό χρονικό περιθώριο για την αίτηση για το πάσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κάθε σχολή, συνήθως, έχει δικές τις ημερομηνίες για τις δηλώσεις συγγραμμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim__10

Νεοφερμένος

Η dim__10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ρε παιδια, ξερει κανεις γιατι δεν εχουμε παρει ακομα τους κωδικους; ποτε θα τους παρουμε ; ρωταω απ την γραμματεια μεχρι τον ευδοξο κ τους καθηγητες και κανενας δεν ξερει κατι σιγουρο. Μου ειπαν τελος εβδομαδας θα τους παρουμε αλλα, η προθεσμια για να δηλωσουμε τα συγγραμματα δεν ειναι 30/9; Ή κανω λαθος; Α επισης, αν οντως μας προτεινουν συγγραμματα οι καθηγητες αυτο δεν θα γινει οταν αρχισουν τα μαθηματα; παλι θεμα προθεσμιας εκει...ουφφφφ
*χαχα, μολις ειδα οτι εχω τις ιδιες απορριες με τν explorer*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν τα συγγράμματα φέτος θα είναι ηλεκτρονικά ή έντυπα;

Μπορεί να είναι οτιδήποτε, αν και μάλλον για φέτος θα έχουν δηλωθεί περισσότερο κανονικά βιβλία.
Από του χρόνου μάλλον θα έχουμε και ηλεκτρονικές ή έντυπες σημειώσεις.

Για κάθε μάθημα μπορούν να υπάρχουν πολλές επιλογές (πακετάκια) βιβλίων.
Μπορεί να έχει λοιπόν 2 (ή και περισσότερες) επιλογές το κάθε μάθημα, η κάθε μια από τις οποίες μέχρι τώρα είχε 1 ή περισσότερα βιβλία. Δεν ξέρω αν πλέον θα επιτρέπονται πάνω από 1 βιβλίο σε κάθε επιλογή, μάλλον όχι.

Δηλαδή:
Πουλμουρολογία
Επιλογή 1: Πουλ μουρ από τον Καθηγητή fockos
Επιλογή 2: α) Πουλμουρολογία: εισαγωγή από τον Pull Mure, μεταφρασμένο από fockos β) Πουλ Μουρ: πρακτική εξάσκηση από Pullen Murrich, μεταφρασμένο από fockos

Μάλλον πλέον απαγορεύεται να υπάρχει πάνω από 1 βιβλίο σε κάθε επιλογή, αν και είδα στον Εύδοξο παραδείγματα με 2 βιβλία.

Μπορεί να υπάρχει επιλογή με 2 βιβλία. Υποτίθεται ότι αν επιλέξεις αυτή την επιλογή, γνωρίζεις ότι μπορείς να πάρεις μόνο το ένα βιβλίο δωρεάν και το άλλο θα πρέπει να το αγοράσεις.(εκτός κι αν πρόκειται για λεξικά, νομίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μπορεί να υπάρχει επιλογή με 2 βιβλία. Υποτίθεται ότι αν επιλέξεις αυτή την επιλογή, γνωρίζεις ότι μπορείς να πάρεις μόνο το ένα βιβλίο δωρεάν και το άλλο θα πρέπει να το αγοράσεις.(εκτός κι αν πρόκειται για λεξικά, νομίζω)

:confused: Σε ποιο νόμο/εγκύκλιο το γράφει αυτό; Στον Εύδοξο δεν καταχωρούνται αυτά που δίνονται από το κράτος; Τι νόημα έχει να καταχωρηθούν εκεί βιβλία που δεν μπορούμε να πάρουμε μέσω τυο Ευδόξου αλλά αντιθέτως πρέπει να αγοράσουμε;
Ναι, τα λεξικά/άτλαντες όντως επιτρέπονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
:confused: Σε ποιο νόμο/εγκύκλιο το γράφει αυτό; Στον Εύδοξο δεν καταχωρούνται αυτά που δίνονται από το κράτος; Τι νόημα έχει να καταχωρηθούν εκεί βιβλία που δεν μπορούμε να πάρουμε μέσω τυο Ευδόξου αλλά αντιθέτως πρέπει να αγοράσουμε;
Ναι, τα λεξικά/άτλαντες όντως επιτρέπονται.

Λάθος μου, είχα υπ' όψιν μου την περσινή λίστα συγγραμμάτων. Τώρα που κοίταξα την τρέχουσα, δεν υπάρχουν διπλές επιλογές, αλλά προφανώς έχει περικοπεί το ένα βιβλίο από την περσινή λίστα, ή έχει μετατεθεί σε άλλο εξάμηνο.
Απλά η φετινή λίστα δεν έχει την ίδια πληρότητα με την περσινή, και για να καλύψεις το "κενό" θα πρέπει να αγοράσεις το δεύτερο βιβλίο που υπήρχε ως επιλογή πέρσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ρε παιδια, ξερει κανεις γιατι δεν εχουμε παρει ακομα τους κωδικους; ποτε θα τους παρουμε ; ρωταω απ την γραμματεια μεχρι τον ευδοξο κ τους καθηγητες και κανενας δεν ξερει κατι σιγουρο. Μου ειπαν τελος εβδομαδας θα τους παρουμε αλλα, η προθεσμια για να δηλωσουμε τα συγγραμματα δεν ειναι 30/9; Ή κανω λαθος; Α επισης, αν οντως μας προτεινουν συγγραμματα οι καθηγητες αυτο δεν θα γινει οταν αρχισουν τα μαθηματα; παλι θεμα προθεσμιας εκει...ουφφφφ
*χαχα, μολις ειδα οτι εχω τις ιδιες απορριες με τν explorer*

καλε τι 30/9 και μας τρομαξες! τον σεπτεμβρη ακομη ειναι η εξεταστικη...ποτε να προλαβουν να παρουν συγραμματα;;; κατι δεν καταλαβες σωστα...εσυ που το εμαθες;
εγω οταν ηταν να παρω συγραμματα πο τον ευδοξο εδω https://eudoxus.gr/ και ελεγε επανω ψηλα τις προθεσμιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim__10

Νεοφερμένος

Η dim__10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
σορρυ!!
και η εξεταστικη η δικη τους που κολλαει με τους πρωτοετεις; Και ποιοι ν προλαβουν ν παρουν συγγραμματα; Ναι μαλλον κατι δεν καταλαβα...η προθεσμια για να δηλωσουμε στν ευδοξο ποτε ειναι; Δεν θυμαμαι που το εμαθα καπου τ διαβασα στν ευδοξο νμζο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Η προθεσμία λογικά θα ανακοινωθεί, πέρσι μου φαίνεται ξεκίνησε η διαδικασία μέσα Οκτώβρη.
Αυτό που μάλλον σε μπέρδεψε είναι ότι μετά τις 30/9 που τελειώνουν οι εγγραφές θα ενεργοποιηθούν κι οι κωδικοί των πρωτοετών στον "Εύδοξο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim__10

Νεοφερμένος

Η dim__10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
αα ευχαριστω!! καταλαβα...
και τελικα η γραμματεια μου ειχε πει οτι ειναι μεχρι 30 η προθεσμια.....τστστς.....θενξ!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@ngie

Νεοφερμένος

Η @ngie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας!
Ισχύει ότι από το Εύδοξος παίρνεις ένα δωρεάν και υπόλοιπα τα πληρώνεις????
Ποσό μπορεί να κοστίζει το κάθε σύγγραμα ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
@ngie φέτος άλλαξε το σύστημα οπότε δεν ξέρουμε τι ακριβώς θα γίνει.
Πάντως από τον Ευδοξο παίρνεις πλέον ένα βιβλίο για κάθε μάθημα. Τώρα, αν χρειάζονται κι άλλα, ή θα συνεννοηθείτε με τους καθηγητές σας να βρεθεί μια λύση ή θα τα αγοράσετε.
Ένα σύγγραμμα μπορεί να κοστίζει ΠΟΛΥ. Σε εμάς έχω δει μέχρι και 180 αν θυμάμαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@ngie

Νεοφερμένος

Η @ngie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
@ngie φέτος άλλαξε το σύστημα οπότε δεν ξέρουμε τι ακριβώς θα γίνει.
Πάντως από τον Ευδοξο παίρνεις πλέον ένα βιβλίο για κάθε μάθημα. Τώρα, αν χρειάζονται κι άλλα, ή θα συνεννοηθείτε με τους καθηγητές σας να βρεθεί μια λύση ή θα τα αγοράσετε.
Ένα σύγγραμμα μπορεί να κοστίζει ΠΟΛΥ. Σε εμάς έχω δει μέχρι και 180 αν θυμάμαι καλά.

Ευχαριστώ για την απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Θα περιμενουμε να ξεκινησουν τα μαθηματα, να προτεινουν οι καθηγητες τα συγγραματα και επειτα να τα δηλωσουμε?
Υπαρχει καποια συγκεκριμενη προθεσμια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top