Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
What he said. ^



Η υπογραφή σου σε μια λίστα που έχει τυπώσει ο βιβλιοπώλης από ένα excel δεν σε προστατεύει από τίποτα. :P

Βασικά ο βιβλιοπώλης δηλώνει επιτόπου στο "λογαριασμό" του ότι μόλις σου παρέδωσε το βιβλίο, οπότε εάν γίνει λάθος, ο λογαριασμός του βιβλιοπωλείου είναι πιο αξιόπιστος από ένα χαρτί με τζίφρες. :Pp

ΓΟΥΑΤ ΔΕ ΦΑΚ?


Δηλαδή, όχι που είναι δικό μου post, αλλά τι στο διάολο; Είναι μια σειρά με facts. Δεν επιδέχεται βαθμολογίας. Ούτε θετικής, ούτε αρνητικής. :P


Same goes for this one too.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
«.. η δήλωση και διανομή συγγραμμάτων για το εαρινό εξάμηνο θα ολοκληρωθεί το αργότερο στις 30.4.2011»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vitriolis

Νεοφερμένος

Ο vitriolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημερα γκαιζ.
Απομενουν 2 βιβλια να παρω απο τον ευδοξο, αλλα φευγω σημερα. Σε περιπτωση που δεν μπορεσω μεχρι τις 30/4 να επιστρεψω ή καποιος αλλος να τα παρει για μενα, τι γινεται? Απλα χανω τα συγγραμματα ή παιζει τιποτα αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημερα γκαιζ.
Απομενουν 2 βιβλια να παρω απο τον ευδοξο, αλλα φευγω σημερα. Σε περιπτωση που δεν μπορεσω μεχρι τις 30/4 να επιστρεψω ή καποιος αλλος να τα παρει για μενα, τι γινεται? Απλα χανω τα συγγραμματα ή παιζει τιποτα αλλο?

Αν δεν τα παραλάβεις και τελικά δεν περάσεις το μάθημα, μπορείς την επόμενη φορά που θα το δηλώσεις να ξαναδηλώσεις και τα βιβλία και να τα πάρεις... Αν το περάσεις, τα χάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Δεν έχετε δει ανακοίνωση στις σχολές σας ή στον Εύδοξο;


"Η διανομή συγγραμμάτων για το εαρινό εξάμηνο παρατείνεται μέχρι και τις 23 Μαΐου 2011.
Καταληκτική ημερομηνία υποβολής δήλωσης παραμένει η 30η Απριλίου 2011."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν έχετε δει ανακοίνωση στις σχολές σας ή στον Εύδοξο;


"Η διανομή συγγραμμάτων για το εαρινό εξάμηνο παρατείνεται μέχρι και τις 23 Μαΐου 2011.
Καταληκτική ημερομηνία υποβολής δήλωσης παραμένει η 30η Απριλίου 2011."

Πότε βγήκε αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vitriolis

Νεοφερμένος

Ο vitriolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι, μου το ειπε ενας φιλος μου απο το μαθηματικο.
Χθες ή προχθες πρεπει να βγηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πότε βγήκε αυτό?

Χθες το πρωί. Τουλάχιστον στην επαρχία χθες το πρωί το γνωστοποίησαν. Πήγα να πάρω βιβλία, πριν αναχωρήσω και μου είπαν ότι τελευταία στιγμή τους άλλαξαν ημερομηνία. Πάλι καλά, γιατί πολλοί θα έπρεπε να γυρίσουν νωρίτερα, να μη χάσουν το deadline.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Χθες το πρωί. Τουλάχιστον στην επαρχία χθες το πρωί το γνωστοποίησαν. Πήγα να πάρω βιβλία, πριν αναχωρήσω και μου είπαν ότι τελευταία στιγμή τους άλλαξαν ημερομηνία. Πάλι καλά, γιατί πολλοί θα έπρεπε να γυρίσουν νωρίτερα, να μη χάσουν το deadline.

Ναι, ευτυχώς... Εγώ σαν παλαβός έτρεχα να προλάβω να τα πάρω όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solo

Νεοφερμένος

Ο solo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είμαι σε μια σχολή και έχω πάρει συγγράμματα. Ας πούμε ότι θέλω να περάσω σε μια άλλη σχολή με 10% και τα καταφέρνω. Τι γίνεται με τα συγγράμματα; Αυτά που έχω πάρει από την πρώτη σχολή θα μετρήσουν αρνητικά για τον αριθμό των συγγραμμάτων που μπορώ να πάρω από τη δεύτερη;

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heidi.enjoy

Νεοφερμένος

Η heidi.enjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Είμαι σε μια σχολή και έχω πάρει συγγράμματα. Ας πούμε ότι θέλω να περάσω σε μια άλλη σχολή με 10% και τα καταφέρνω. Τι γίνεται με τα συγγράμματα; Αυτά που έχω πάρει από την πρώτη σχολή θα μετρήσουν αρνητικά για τον αριθμό των συγγραμμάτων που μπορώ να πάρω από τη δεύτερη;

Ευχαριστώ.

Όχι.δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.Ο αριθμός των προβλεπόμενων συγγραμμάτων καθορίζεται από τη σχολή.Οπότε η νέα σου σχολή θα επαναπροσδιορίσει τον αριθμό των συγγραμμάτων και εκτός από αυτό μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις νέο λογαριασμό στον Εύδοξο γιατί ο λογαριασμός ειδοποιεί αυτόματα τη γραμματεία καθώς και τον ιδρυματικό λογαριαμό της σχολής.Πχ. στο ΑΠΘ έχουμε όλοι το ...@auth.gr και ο Εύδοξος στέλνει εκεί μέιλς για την έναρξη των δηλώσεων,κτλ.Άρα αν αλλάξεις σχολή,θα κάνεις και άλλο λογαριαμό.
Πάντως,επειδή ο Εύδοξος άλλαξε πολλά τελευταία λόγω των περικοπών στην παιδεία,παίζει να σου ζητήσουν να τα επιστρέψεις.Και κατά τη γνώμη μου αυτό είναι και το σωστό.Αυτάάά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Παιδια , επειδη μου μενει να επιστρεψω ενα βιβλιο ακομα και σημερα που πηγα ειδα οτι η βιβλιοθηκη του ΕΚΠΑ στο μαθηματικο ειναι κλειστη (λογικα μεχρι να ανοιξουν οι σχολες ) αυτο σημαινει οτι χανω τη δηλωση του εξαμηνου ? Αν παρω ενα τηλεφωνο στον Ευδοξο και τους πως οτι θα το επιστρεψω Δευτερα παιζει να ξεκλειδωσουν το λογαριασμο ισα ισα να κανω τη δηλωση τουλαχιστον ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παιδια , επειδη μου μενει να επιστρεψω ενα βιβλιο ακομα και σημερα που πηγα ειδα οτι η βιβλιοθηκη του ΕΚΠΑ στο μαθηματικο ειναι κλειστη (λογικα μεχρι να ανοιξουν οι σχολες ) αυτο σημαινει οτι χανω τη δηλωση του εξαμηνου ? Αν παρω ενα τηλεφωνο στον Ευδοξο και τους πως οτι θα το επιστρεψω Δευτερα παιζει να ξεκλειδωσουν το λογαριασμο ισα ισα να κανω τη δηλωση τουλαχιστον ?

αμα εχουν σταματησει οι δηλωσεις οταν εσυ επιστρεψεις το βιβλιο...δεν νομιζω να το παρατηνουν μονο για σενα.:'(:'(:'(
αμα θες να δωσεις το μαθημα...μπορεις να το κανεις...αμα το περασεις ομως μετα δεν δικαιουσαι βιβλιο...
τωρα βεβαια δεν ξερω αν μπορεις να τους ψησουν για εξης: να τους πεις να στον ξεκλειδωσουν τωρα να κανεις την δηλωση και θα το επιστρεψεις το βιβλιο αργοτερα...αλλα θα δεχτουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
αμα εχουν σταματησει οι δηλωσεις οταν εσυ επιστρεψεις το βιβλιο...δεν νομιζω να το παρατηνουν μονο για σενα.:'(:'(:'(
αμα θες να δωσεις το μαθημα...μπορεις να το κανεις...αμα το περασεις ομως μετα δεν δικαιουσαι βιβλιο...
τωρα βεβαια δεν ξερω αν μπορεις να τους ψησουν για εξης: να τους πεις να στον ξεκλειδωσουν τωρα να κανεις την δηλωση και θα το επιστρεψεις το βιβλιο αργοτερα...αλλα θα δεχτουν?

Αυτο ακριβως σκεφτομαι κι εγω, αν θα μπορεσουν για μια μερα ισα ισα να κανω τη δηλωση για να μη τη χασω και μετα επιστρεφω το βιβλιο . Μαθηματα νομιζω κι εγω οτι μπορω να δηλωσω κανονικα απο My-studies δεν πρεπει να εχει καποια σχεση με το αν εχω παραλαβει συγγραματα αυτο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Αυτο ακριβως σκεφτομαι κι εγω, αν θα μπορεσουν για μια μερα ισα ισα να κανω τη δηλωση για να μη τη χασω και μετα επιστρεφω το βιβλιο . Μαθηματα νομιζω κι εγω οτι μπορω να δηλωσω κανονικα απο My-studies δεν πρεπει να εχει καποια σχεση με το αν εχω παραλαβει συγγραματα αυτο .

δεν ξερω τι να σου πω...εγω παντως ειχα μια φιλη που ειχε παρει ενα βιβλιο που το μαθημα δεν το εδωσε στις εξετασεις και της ειπαν να το επιστρεψει για να ξεκλειδωσουν το λογαριασμο της και να παει μετα απο μια μερα να το ξαναπαραλαβει!:eek::eek:με την νεα δηλωση!

εινια τρελοι αυτοι στον ευδοξο.ολα να τα περιμενεις! εμενα με ειχαν τρελανει στα μειλ γτ λεει υπηρχε προβλημα με ενα μαθημα και με αναγκασαν να τρεχω στις γραμματειες για να τους στειλω φαξ και οταν το εστειλα μου ειπαν: μα δεν υπηρχε κανενα προβλημα.!:hmm::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά πώς ήξεραν ότι δεν πήγε να το δώσει? Παίρνουν και τέτοιες πληροφορίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά πώς ήξεραν ότι δεν πήγε να το δώσει? Παίρνουν και τέτοιες πληροφορίες?

δεν τους ενδιαφερει αν θα πας να δωσεις εξετασεις την συγκεκριμενη μερα,αυτο που τους ενδιαφερει εινια να το δηλωσεις στην γραμματεια μαζι με τα μαθηματα που θα δωσεις στην εξεταστικη....τωρα αμα καποιος βαριεται ή δεν διαβασε και δεν παει τελικα να το δωσει αυτο δεν εχει καμια σημασια...δεν τους πειραζει! το θεμα εινια η δηλωση του ευδοξου να συναδει με της γραμματειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shad0w

Νεοφερμένος

Ο shad0w αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Για να μην ανοίγω νέο θέμα,μου ήρθε σήμερα email σχετικά με την επιστροφή βιβλίων τα οποία κατα τα λεγόμενα τους εγώ δανείστηκα.Δύο βιβλία τα χρειάζομαι (αν και πήρα ακόμα 7-8 αλλά τα πέρασα τα μαθήματα,χωρίς να έχω σκοπό να τα επιστρέψω όμως)και δεν είμαι στην ευχάριστη θέση να ανεβοκατεβαίνω στην σχολή για να τα επιστρέψω,αλλά δεν είμαι και πρόθυμος να τα επιστρέψω μιάς και δεν τα πήρα απλά στην ώρα μου ενώ τα δικαιούμαι.Δεν με ενδιαφέρει αν μπλοκάρουν τον λογαριασμό μου μιάς και έχω πάρει όλα τα βιβλία που δικαιούμαι.(ευτυχώς)

Με κάλεσε λοιπόν καποιος απο το πρόγραμμα Εύδοξος,και μου είπε ότι βάσει κάποιου νόμου του '92 δεν δικαιούται να πέρνει κάποιος συγγράματα μετά το πέρας των ν+2 ετών,και το πρόγραμμα επιτρέπει μόνο τον δανεισμό τους,του απάντησα λοιπόν ότι ο νόμος θα έπρεπε να εξετάζει πρώτα αν είναι ενεργεία ο φοιτητής και μετ'έπειτα να ακυρώνει/επιτρέπει την παραλαβή βιβλίων.Αυτό που ουσιαστικά κατάλαβα βέβαια είναι ότι για ν+2 χρόνια πληρώνουμε/πληρώναμε για βιβλία που δικαιούμαστε ασχέτως αν κάποιοι δεν παρακολουθούν την σχολή και στην τελική δεν τα παίρνουν ποτέ τα βιβλία.(τα οποία έχουν πληρωθεί το ξανατονίζω)... Μπουρδέλο λοιπόν το σύστημα βασιζόμενο σε ένα νόμο του '92 που απλά είναι ελλιπής και με τρύπες.(να με συγχωρείτε για την λέξη μπουρδέλο προσβάλω την πραγματική του έννοια)...Ο κύριος λοιπον που με κάλεσε μίλησε για νομικές κυρώσεις εφόσον δεν τα επιστρέψω,γνωρίζει ή έχει συμβεί σε κάποιον κάτι αντίστοιχο; Μου είπε επίσης ότι συμφώνησα με τους Όρους/Προϋποθέσεις του Συστήματος άρα πρέπει να τα επιστρέψω,του ζήτησα να μου στείλει τους όρους που συμφώνησα,δεν το έκανε,αλλά ευτυχώς στην κεντρική σελίδα του φοιτητή τους έχει στο κάτω μέρος,και τους κάλεσα για να αναφέρω ότι πουθενα στους Όρους δεν λέει για δανεισμό,και μου απαντάει ότι αυτοί είναι Γενικοί Όροι ενώ οι ειδικοί φαίνονται δίπλα στο βιβλίο του αντίστοιχου μαθήματος κάτι που να πώ την αλήθεια δεν είχα παρατηρήσει ότι συνέβαινε όταν παρέλαβα τα βιβλία(βέβαια δεν είναι τόσο επίσημο εκεί που το αναφέρουν),αλλά ποτέ δεν συμφώνησα σε δανεισμό.Ή το συστημα λοιπόν δούλευε λάθος στην αρχή ή απλά μας περνάνε για μ....ες...και απλά θυμήθηκαν τώρα ένα νόμο του '92 ενώ τόσα χρόνια τον είχαν ξεχάσει και πληρώναμε αβέρτα φοιτητές-φαντάσματα.Ξαφνικά λοιπόν θέλουν να διορθώσουν το σύστημα κάνοντας τραγικά λάθη.Όποιος γνωρίζει τι κυρώσεις μπορούν να επιβάλουν θα ήθελα να με κατατοπίσει.Ευχαριστώ προκαταβολικά που με ακούσατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Υπάρχουν νομικές κυρώσεις λέει η σελίδα.Αν έχεις συμφωνήσει με όρους ειδικά,σε αποθαρρύνω από το να ρισκάρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Φέτος τι λέει θα πάρουμε τα βιβλία ή θα τα έχουμε μόνο σε ηλεκτρονική μορφή; Κάτι τέτοια δεν έλεγαν ότι θέλουν να κάνουν στα πανεπιστήμια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top