Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Κι οι εργαζόμενοι είναι πολύ λιγότερο φιλανθρωπικές εταιρείες αλλά λαμόγια τους ανεβάζουν, κοπρίτες τους κατεβάζουν όποτε κάνουν απεργία.:whistle:
Nevermind, λέω κι εγώ τον πόνο μου...

Οι εκδοτικοί οίκοι βέβαια θα μπορούσαν να κινηθούν και νομικά κατά του κράτους, όχι να πηγαίνουν πίσω τα θέματα παιδείας, αλλά ότι τους χρωστάνε δεν το αμφισβητώ.

Θα μπορούσαν επίσης να ρίξουν λίγο τις τιμές τους, ε;..:baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
Κι οι εργαζόμενοι είναι πολύ λιγότερο φιλανθρωπικές εταιρείες αλλά λαμόγια τους ανεβάζουν, κοπρίτες τους κατεβάζουν όποτε κάνουν απεργία.:whistle:
Nevermind, λέω κι εγώ τον πόνο μου....

Οι εργαζόμενοι πληρώνονται και πρέπει ηθικά να δουλέψουν. Θεωρώ απαράδεχτο κάποιος που δουλεύει στις δημόσιες συγκοινωνίες να απεργεί όπως και οι εργαζομενοι στο νοσοκομεία.

Ο εκδοτικός οίκος δεν μπορεί χαρίσει τα βιβλία έχουν κάποιο κόστος.... και η πληρωμή τους πρέπει να γίνει άμεσα και εφόσον καθυστερήσει με τόκο. Αν δεν έχει λεφτά το δημόσιο να πληρώσει ας μην παρέχει δωρεάν συγγράμματα στους φοιτητες.

Π.χ. Εγώ στις απεργίες που ήμουν προσωπικό ασφαλείας και δούλευα υποχρεωτικά όχι μόνο πληρωνομουνα αλλά τις ώρες που δούλευα τις πληρονόμουνα σαν υπερωρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Θα μπορούσαν επίσης να ρίξουν λίγο τις τιμές τους, ε;..:baby:

Οφ κορς, αυτό είναι ένα πάγιο θέμα.

Το υπουργείο πάντως αγοράζει φθηνότερα από μας.:angelnot:

Οι εργαζόμενοι πληρώνονται και πρέπει ηθικά να δουλέψουν.

Ναι, σε ποια χώρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
παντως εγω τα συγγραμματα δεν τα πηρα .....λενε υπαρχουν μπλεξιματα με το υπουργειο παιδιας και δεν τους πληρωνουν ....για να δουμε τι θα γινει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
τόσα χρόνια πέρναμε τα συγγράμματα πριν ή μετά την εξεταστική ή και ποτέ λόγω γραφειοκρατίας με τους εκδοτικούς οίκους
συνεπώς, μην σκας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
τόσα χρόνια πέρναμε τα συγγράμματα πριν ή μετά την εξεταστική ή και ποτέ λόγω γραφειοκρατίας με τους εκδοτικούς οίκους
συνεπώς, μην σκας...:P
Οι εκδόσεις Κριτική αρνούνται κι αυτές να παραδώσουν συγγράμματα μέχρι να διευθετηθεί το θέμα. Αντίθετα, οι εκδόσεις Παπαζηση φαίνεται ότι δεν συμμετέχουν στην κίνηση αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν σε ένα μάθημα έχω μία επιλογή με 2 βιβλία (Α,Β) δηλαδή δεν είναι τόμος 1,2 αλλά έχουν διαφορετικό τίτλο, πληρώνω κάτι ή η πληρωμη ισχύει για τους τόμους;
:P:P:P
Γενικά πού και πότε τα πληρώνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ναι οντως η κριτικη δεν δινει! επισης ,δεν δινουν οι εκδοσεις gutemberg....
εγω πηγα στην κριτικη και μου ειπαν οτι οσοι δινουν συγγραμματα ειναι επειδη δεν εχουν ενημερωθει ακομα...οχι οτι εινια συνειδητη επιλογη...τεσπα μπορει και να κανει λαθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
ναι οντως η κριτικη δεν δινει! επισης ,δεν δινουν οι εκδοσεις gutemberg....
εγω πηγα στην κριτικη και μου ειπαν οτι οσοι δινουν συγγραμματα ειναι επειδη δεν εχουν ενημερωθει ακομα...οχι οτι εινια συνειδητη επιλογη...τεσπα μπορει και να κανει λαθος!

Gutenberg... Γιατι παρεξηγούνται.:worry:

Δεν έχουν ενημερωθεί από ποιον/ποιους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
τόσα χρόνια πέρναμε τα συγγράμματα πριν ή μετά την εξεταστική ή και ποτέ λόγω γραφειοκρατίας με τους εκδοτικούς οίκους
συνεπώς, μην σκας...:P

καλα εγω ειμαι εξαιρεση...:whistle:εχω φαει φλασια με τα συγγραμματα :eek:και τα θελω νωρις για να διαβασω με την ησυχια μου :Dολοκληρωμενα....!:P


Gutenberg... Γιατι παρεξηγούνται.:worry:

Δεν έχουν ενημερωθεί από ποιον/ποιους;

χαχαχα εισαι ψιριτσας....:whistle::whistle:που το ειδες και το διορθωσες?:redface:
να σου πω την αληθεια και μενα γρηγορα μου ταπε αυτος....μηπως εννοουσε οτι δεν ενημερωθηκαν απο το υπουργειο παιδειας οτι ισως υπαρξει καθυστερηση με τις πληρωμες? ξερω γω?υποθεσεις κανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
αν καποιος δεν εχει παρακαλαβει τα συγγραματα ευδοξος τον πρωτο χρονο και στην ιστοσελιδα γραφει πως δεν πηγες ο φοιτητης να το παρει τοτε τι γινεται;
Μπορει να τα παραλαβει οποιαδηποτε στιγμη; παραδειγμα οταν παει να παρει τα βιβλια του επομενου εξαμηνου να παρει και του προηγουμενο.
Υπαρχει περιπτωση να τα εχει χασει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
αν καποιος δεν εχει παρακαλαβει τα συγγραματα ευδοξος τον πρωτο χρονο και στην ιστοσελιδα γραφει πως δεν πηγες ο φοιτητης να το παρει τοτε τι γινεται;
Μπορει να τα παραλαβει οποιαδηποτε στιγμη; παραδειγμα οταν παει να παρει τα βιβλια του επομενου εξαμηνου να παρει και του προηγουμενο.
Υπαρχει περιπτωση να τα εχει χασει;

Αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενά σου, απ' τη στιγμή που λήξει η προθεσμία παραλαβής κανείς δεν δικαιούται τα συγγράμματα προηγούμενου εξαμήνου.

Βέβαια, θα ήταν συνετό να επιβεβαιώσει τα όσα ισχυρίζομαι, απλώς επικοινωνώντας με τον Εύδοξο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
αν καποιος δεν εχει παρακαλαβει τα συγγραματα ευδοξος τον πρωτο χρονο και στην ιστοσελιδα γραφει πως δεν πηγες ο φοιτητης να το παρει τοτε τι γινεται;
Μπορει να τα παραλαβει οποιαδηποτε στιγμη; παραδειγμα οταν παει να παρει τα βιβλια του επομενου εξαμηνου να παρει και του προηγουμενο.
Υπαρχει περιπτωση να τα εχει χασει;

δε γίνεται να παρεις βιβλιο του χειμερινου εξαμηνου στο εαρινο εξαμηνο(ωστε να το εχεις τον σεπτέμβρη)
αν πας το σεπτέμβρη ( χωρις να εχεις πάρει βιβλιο) και περασεις το μαθημα , τοτε δε δικαιουσε να παρεις το βιβλιο για το μαθημα αυτο.το ιδιο ισχυει για τα μαθηματα που εχεις περασει και δεν εχεις παρει το βιβλιο.
σε αντίθετη περιπτωση, του χρονου, στο χειμερινο εξαμηνο,δηλωνεις κανονικα το μαθημα και το αντιστοιχο βιβλιο που θα υπαρχει στον ευδοξο( ακομα και αν εχουν αλλαξει τα προτεινομενα βιβλια)

edit: καλο ειναι να παιρνουμε τα βιβλια που δικαιουμαστε, και να μην τα αφηνουμε για του χρονου. Γιατί μπορει του χρονου , ΜΠΟΡΕΙνα μην δινονται δωρεαν , Αυτη η εκτιμηση ειναι δικια μου και δεν εχει ακουστει κατι τετοιο επισημα .. Αλλα αν σκεφτει κανεις οτι οι εκδοτικοι οικοι δεν εχουν πληρωθει για 2 χρονια, καταλαβαινουμε οτι καποια στιγμη θα σταματησουν να τα δινουν βερεσέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενά σου, απ' τη στιγμή που λήξει η προθεσμία παραλαβής κανείς δεν δικαιούται τα συγγράμματα προηγούμενου εξαμήνου.

Βέβαια, θα ήταν συνετό να επιβεβαιώσει τα όσα ισχυρίζομαι, απλώς επικοινωνώντας με τον Εύδοξο.

ικο λαθος τα ξερεις....με προσφατο μειλ του ο ευδοξος λεει: αμα ενας φοιτητης δηλωσε μαθημα και δεν πηρε το βιβλιο και δεν εξεταστηκε επιτυχως τοτε ...διατηρει το δικαιωμα να το παρει σε αλλα εξαμηνα!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
ικο λαθος τα ξερεις....με προσφατο μειλ του ο ευδοξος λεει: αμα ενας φοιτητης δηλωσε μαθημα και δεν πηρε το βιβλιο και δεν εξεταστηκε επιτυχως τοτε ...διατηρει το δικαιωμα να το παρει σε αλλα εξαμηνα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καρατσεκαρισμένο;;;

Αν ναι, τότε ζητώ συγγνώμη! Δεν θα επαναληφθεί. Από τούδε και στο εξής θα διασταυρώνω τις πληροφορίες μου.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αλλα αν σκεφτει κανεις οτι οι εκδοτικοι οικοι δεν εχουν πληρωθει για 2 χρονια, καταλαβαινουμε οτι καποια στιγμη θα σταματησουν να τα δινουν βερεσέ.
Ανέκαθεν το Υπουργείο Θρησκευμάτων καθυστερούσε την πληρωμή των συγγραμμάτων στις εκδοτικές. Απλώς τώρα θα καθυστερεί ακόμη περισσότερο...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλά στο ΒΗΜΑ ζούν σ' άλλη χώρα!

"Αναστολή διανομής συγγραμμάτων
Δεν μοίραζαν βιβλία στους φοιτητές το πρωί της Δευτέρας τρεις εκδοτικοί οίκοι".

https://www.tovima.gr/society/article/?aid=390942
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Καρατσεκαρισμένο;;;

Αν ναι, τότε ζητώ συγγνώμη! Δεν θα επαναληφθεί. Από τούδε και στο εξής θα διασταυρώνω τις πληροφορίες μου.

καλε ναι παιδια ειμαστε? προσεξε ομως: εννοω απο τοτε που μπηκε το συστημα ευδοξος! δηλ αν εγω δεν πηρα ενα βιβλιο περυσι με το παλιο συστημα επειδη βαριομουν ...παρολο που το δικαιουμουν κανονικα...παει το πουλακι...πεταξε....! το βιβλιο εκεινο δεν μπορω να το παρω τωρα....αυτο που λεω ειναι με το νεο....

εγω περυσι εδωσα ενα μαθημα και κοπηκα,και δεν ειχα παρει βιβλιο...και το δηλωσα πριν κατι μερες....για να το παρω!

βεβαια το βιβλιο δεν το ειχα δηλωσει τοτε γιαυτο εχω το δικαιωμα να το παρω τωρα! τεσοα...αυτα νομιζω τα λεει κια στο σαιτ του ευδοξου,,,μην παρετε τηλ ...σε κατι τετοια ουτε αυτοι εκει ξερουν...εμενα τις προαλλες με ρωτουσαν αντι να τους ρωταω εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ρε παιδια με το Ευδοξος τελικα τι γινεται ; Θα μπορεσουμε να δηλωσουμε ποτε τα συνγγραματα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ρε παιδια με το Ευδοξος τελικα τι γινεται ; Θα μπορεσουμε να δηλωσουμε ποτε τα συνγγραματα ;

ο εύδοξος είναι ανοικτός, άρα λογικά μπορείς να δηλώσεις συγγράμματα.
μήπως πήρες στο 1ο εξάμηνο συγγράμματα που δεν δικαιώσουν?και πρέπει τώρα να τα επιστρέψεις και μετά να κάνεις τη δήλωση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,363 μηνύματα.
ο εύδοξος είναι ανοικτός, άρα λογικά μπορείς να δηλώσεις συγγράμματα.
μήπως πήρες στο 1ο εξάμηνο συγγράμματα που δεν δικαιώσουν?και πρέπει τώρα να τα επιστρέψεις και μετά να κάνεις τη δήλωση ?

Μην το λες... Για μας ας πούμε ο Εύδοξος ανοίγει την Παρασκεύη... Πρωταπριλιά θα δηλώνουμε συγγράμματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μην το λες... Για μας ας πούμε ο Εύδοξος ανοίγει την Παρασκεύη... Πρωταπριλιά θα δηλώνουμε συγγράμματα...
α δεν είναι το ίδιο για όλες τις σχολές?:hmm:..στη σελίδα του εύδοξου έγραφε απο 17/3..εγώ τοτε τα δήλωσα.Ε δεν κατάλαβα και κάτι πάντως που τα πήρα , ακόμα δεν τα άνοιξα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top