Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Δε μπορουμε ακομη να δηλωσουμε συγγραμματα στον Ευδοξο μπαινω και μου βγαζει το χειμερινο εξαμηνο, τουλαχιστον στη δικη μου σχολη οι δηλωσεις συγγραμματων ξεκινουν απο τις 11/3 βγηκε ανακοινωση στο site της σχολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Ρε παιδια , εγω σημερα που μπηκα τυχαια να κοιταξω το προφιλ ,σε μερικα μαθηματα για τα βιβλια που πηρα το εξαμηνο που μας περασε , μου λεει οτι δε το δικαιουμουν . Για τα 2 υποθετω οτι το λεει ,επειδη ηταν επιλογης κι ενω ειχα σκοπο να τα παρω ,δε τα πηρα γιατι δε προλαβαινα και θα τα επιλεξω το επομενο ετος. Αλλα και να μου πουν να τα επιστρεψω δε παιζει προβλημα γιατι αθικτα ειναι. Το τριτο ομως ,ειναι υποχρεωτικο μαθημα το οποιο απλα το παρακολουθησα (εργαστηριο ) 1 ετος πιο μετα (το εξαμηνο που μας περασε δηλαδη ) και τοτε πηρα και το βιβλιο .Δεν υπαρχει περιπτωση να μην το δικαιουμουν δηλαδη γιατι ουτε που ειχα ασχοληθει πιο πριν ... Να παρω τηλεφωνο στον Ευδοξο καλυτερα λετε ,η να επικοινωνησω πρωτα με τη γραμματεια της σχολης μου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Πρώτα τη γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Πρώτα τη γραμματεία.

Τους ρωτησα ,αλλα πρεπει να ειναι λιγο βλακες ,επειδη μου ειπαν οτι συγραμματα μαθηματων προηγουμενου εξαμηνου/ετους δε τα δικαιουμαι ,κατι που δεν ισχυει φυσικα , εφ'οσον το μαθημα οχι απλα δε το εχω περασει αλλα δε το ειχα παρακολουθησει καν και σε καμια περιπτωση δεν ειχα παρει συγγραμα...
Μου ειπαν βεβαια οτι το λαθος μου ηταν που δεν δηλωσα τα συγγραματα και στο my-studies (εγω τα δηλωσα μονο στον Ευδοξο) και στο Μy-studies δηλωσα μονο τα μαθηματα που θα εδινα στην εξεταστικη... Τωρα πρεπει να παρω τηλ στον Ευδοξο να τα ξεκαθαρισω απο κει φαινεται για να μην εχω προβλημα με συγγραματα του εαρινου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Τους ρωτησα ,αλλα πρεπει να ειναι λιγο βλακες ,επειδη μου ειπαν οτι συγραμματα μαθηματων προηγουμενου εξαμηνου/ετους δε τα δικαιουμαι ,κατι που δεν ισχυει φυσικα , εφ'οσον το μαθημα οχι απλα δε το εχω περασει αλλα δε το ειχα παρακολουθησει καν και σε καμια περιπτωση δεν ειχα παρει συγγραμα...
Μου ειπαν βεβαια οτι το λαθος μου ηταν που δεν δηλωσα τα συγγραματα και στο my-studies (εγω τα δηλωσα μονο στον Ευδοξο) και στο Μy-studies δηλωσα μονο τα μαθηματα που θα εδινα στην εξεταστικη... Τωρα πρεπει να παρω τηλ στον Ευδοξο να τα ξεκαθαρισω απο κει φαινεται για να μην εχω προβλημα με συγγραματα του εαρινου...

Η λίστα του Εύδοξου σχηματίζεται από τη λίστα των μαθημάτων που έχει δηλώσει στην αρχή του εξαμήνου ότι θα παρακολουθήσεις και άρα δικαιούσαι τα αντίστοιχα συγγράμματα.
Αν δεν έχεις δηλώσει κάποιο μάθημα στην αρχή του εξαμήνου θα σου πουν ότι πρέπει να επιστρέψεις το βιβλίο στη βιβλιοθήκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Tα προσωπικά στοιχεία, τρέχον εξάμηνο, το αλλάζουμε εμείς ή αλλάζει αυτόματα την περίοδο δήλωσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biologist

Νεοφερμένος

Ο Biologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Από ότι είδα το τρέχον εξάμηνο δεν μπορούμε να το αλλάξουμε, μάλλον θα το αλλάξουν αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Η λίστα του Εύδοξου σχηματίζεται από τη λίστα των μαθημάτων που έχει δηλώσει στην αρχή του εξαμήνου ότι θα παρακολουθήσεις και άρα δικαιούσαι τα αντίστοιχα συγγράμματα.
Αν δεν έχεις δηλώσει κάποιο μάθημα στην αρχή του εξαμήνου θα σου πουν ότι πρέπει να επιστρέψεις το βιβλίο στη βιβλιοθήκη.

Για την ακριβεια δε σχηματιζεται ,απλα δηλωνεις τα συγγραματα αυτα απο μονος σου στο Site για να τα παρεις...
Απο κει και περα ομως γιατι δε μου το λεει για ολα τα συγγραματα αυτο και μου το λεει μονο για μερικα ?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Για την ακριβεια δε σχηματιζεται ,απλα δηλωνεις τα συγγραματα αυτα απο μονος σου στο Site για να τα παρεις...
Απο κει και περα ομως γιατι δε μου το λεει για ολα τα συγγραματα αυτο και μου το λεει μονο για μερικα ?...

Δεν κατάλαβες, ξέρω πως δηλώνονται τα βιβλία.

Εγώ σου λέω ότι ο Εύδοξος έχει μια λίστα για κάθε φοιτητή που λέει σε ποια μαθήματα έχει γραφτεί στη σχολή του. Ε, αυτή τη λίστα η υπηρεσία την παίρνει από τη γραμματεία κάθε τμήματος.

Αν κάποια βιβλία από αυτά που δήλωσες αντιστοιχούν σε μάθημα στο οποίο δεν έχεις γραφτεί, το σύστημα με σύγκριση βλέπει ποια είναι και σου λέει να τα επιστρέψεις. Απλό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
@taketrance:
Κάτσε μισό λεπτό... Είπες ότι δεν τα παρακολούθησες και δεν πήρες σύγγραμμα γι' αυτά τα μαθήματα, ε? Τα είχες δηλώσει όμως??? Διότι αν το είχες κάνει, είναι αποκλειστικά δικιά σου ευθύνη να πάρεις το σύγγραμμα κι αν δεν το έκανες είναι δικό σου σφάλμα... Γιατί όταν δηλώνεις μάθημα για δεύτερη φορά, το σύστημα θεωρεί ότι έχεις ήδη πάρει σύγγραμμα γι' αυτό, συνεπώς δεν δικαιούσαι άλλο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
@taketrance:
Κάτσε μισό λεπτό... Είπες ότι δεν τα παρακολούθησες και δεν πήρες σύγγραμμα γι' αυτά τα μαθήματα, ε? Τα είχες δηλώσει όμως??? Διότι αν το είχες κάνει, είναι αποκλειστικά δικιά σου ευθύνη να πάρεις το σύγγραμμα κι αν δεν το έκανες είναι δικό σου σφάλμα... Γιατί όταν δηλώνεις μάθημα για δεύτερη φορά, το σύστημα θεωρεί ότι έχεις ήδη πάρει σύγγραμμα γι' αυτό, συνεπώς δεν δικαιούσαι άλλο...:/:

Θυμαμαι οτι το ειχα δηλωσει περσι να το δωσω στην εξεταστικη (θεωρια μιλαμε παντα γιατι εργαστηριο δεν ειχα το δικαιωμα) αλλα δε πηγα καν . Νομιζω ειχα δηλωσει και το συγγραμα για παραλαβη στο my-studies ,αλλα 1 φορα μονο και φυσικα δε το παρελαβα .Αλλα αυτο που λες εισαι βεβαιος οτι ισχυει ? Δηλαδη οτι "θεωρει το συστημα" οτι πηρα το συγγραμα ? Γιατι στο my-studies εχει μια λιστα με τα συγγραματα που εχω δηλωσει και με πρασινο δειχνει αυτα που παρελαβα και με κοκκινο αυτα που δεν . Δε νομιζω πως υπαρχει λογος αν δηλωσεις ενα μαθημα πανω απο 2 φορες να θεωρηθει παραληφθεν συγγραμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Θυμαμαι οτι το ειχα δηλωσει περσι να το δωσω στην εξεταστικη (θεωρια μιλαμε παντα γιατι εργαστηριο δεν ειχα το δικαιωμα) αλλα δε πηγα καν . Νομιζω ειχα δηλωσει και το συγγραμα για παραλαβη στο my-studies ,αλλα 1 φορα μονο και φυσικα δε το παρελαβα .Αλλα αυτο που λες εισαι βεβαιος οτι ισχυει ? Δηλαδη οτι "θεωρει το συστημα" οτι πηρα το συγγραμα ? Γιατι στο my-studies εχει μια λιστα με τα συγγραματα που εχω δηλωσει και με πρασινο δειχνει αυτα που παρελαβα και με κοκκινο αυτα που δεν . Δε νομιζω πως υπαρχει λογος αν δηλωσεις ενα μαθημα πανω απο 2 φορες να θεωρηθει παραληφθεν συγγραμα ;)

Κοίτα επειδή δεν έχουν όλες οι σχολές mystudies και δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό το πράγμα στη σχολή σου, ας μιλήσουμε με πράγματα που ισχύουν παντού:
Γράφεσαι στην αρχή του εξαμήνου στη γραμματεία ή όπου αλλού σε κάποια μαθήματα.
>Η γραμματεία στέλνει τη λίστα με τα μαθήματα που δήλωσες στον Εύδοξο.

Εσύ δηλώνεις στην ιστοσελίδα του Εύδοξου τα συγγράμματα που θέλεις.
>Αν δηλώσεις σύγγραμα που αντιστοιχεί σε μάθημα που έχεις περάσει ή που δεν έχεις δηλώσει στην αρχή του εξαμήνου, το σύστημα βλέπει την αναντιστοιχία και καλείσαι να επιστρέψεις τα βιβλία που έχεις παραλάβει και δεν δικαιούσαι.

Απλά πράγματα.
Γι αυτό, καλύτερα πήγαινε πρώτα στη γραμματεία να βεβαιωθείς ότι έχεις δηλώσει όλα τα μαθήματα των οποίων τα συγγράμματα έχεις πάρει ή ότι τα έχουν στείλει σωστά στον Εύδοξο, κι αν είναι, μετά επικοινωνείς με την υπηρεσία να αναφέρεις το πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Κοίτα επειδή δεν έχουν όλες οι σχολές mystudies και δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό το πράγμα στη σχολή σου, ας μιλήσουμε με πράγματα που ισχύουν παντού:
Γράφεσαι στην αρχή του εξαμήνου στη γραμματεία ή όπου αλλού σε κάποια μαθήματα.
>Η γραμματεία στέλνει τη λίστα με τα μαθήματα που δήλωσες στον Εύδοξο.

Εσύ δηλώνεις στην ιστοσελίδα του Εύδοξου τα συγγράμματα που θέλεις.
>Αν δηλώσεις σύγγραμα που αντιστοιχεί σε μάθημα που έχεις περάσει ή που δεν έχεις δηλώσει στην αρχή του εξαμήνου, το σύστημα βλέπει την αναντιστοιχία και καλείσαι να επιστρέψεις τα βιβλία που έχεις παραλάβει και δεν δικαιούσαι.

Απλά πράγματα.
Γι αυτό, καλύτερα πήγαινε πρώτα στη γραμματεία να βεβαιωθείς ότι έχεις δηλώσει όλα τα μαθήματα των οποίων τα συγγράμματα έχεις πάρει ή ότι τα έχουν στείλει σωστά στον Εύδοξο, κι αν είναι, μετά επικοινωνείς με την υπηρεσία να αναφέρεις το πρόβλημα.

Το my-studies ειναι η ιστοσελιδα οπου δηλωνουμε στη σχολη μου τα μαθηματα που θα δωσουμε στην ερχομενη εξεταστικη και προ=Ευδοξου και τα συγγραματα που θελαμε να παραλαβουμε για καποιο μαθημα . Εγω νομιζα οτι με αυτο το συστημα λειτουργουν ολες οι σχολες .

Τωρα αυτο που λες για τις δηλωσεις στην αρχη του εξαμηνου ,αυτο που γινεται ειναι να γραφομαστε στα εργαστηρια που θελουμε να παρακολουθησουμε (και οχι στη γραμματεια αλλα στο καθε μαθημα ξεχωριστα) και καποιο διαστημα πριν την εξεταστικη δηλωνουμε και στη σελιδα που σου ειπα τα μαθηματα που θελουμε να δωσουμε .Αυτο πχ ,σε σχολη που δεν εχει εργαστηρια δε νομιζω να υφισταται αφου για τις θεωριες απο οσο ξερω δε χρειαζεται να δηλωσεις τιποτα, πας οποτε θελεις και οπου θελεις .Το λαθος μου οπως παραδεχτηκα , ηταν οτι δεν ηξερα οτι εκτος απο Ευδοξο επρεπε να δηλωσω και τα συγγραματα στη γραμματεια της σχολης ,αλλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι γιατι μου βγαζει οτι δε δικαιουμουν συγκεκριμενα βιβλια και οχι ολα ...
Τελοσπαντων ,για 1 βιβλιο οπως εξηγησα που με ενδιαφερει συγκεκριμενα , ελπιζω να μην κολλησουν στα γραφειοκρατικα-τυπικα και να καταλαβουν οτι φετος το παρακολουθησα και πηρα συγγραμα πρωτη φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Θυμαμαι οτι το ειχα δηλωσει περσι να το δωσω στην εξεταστικη (θεωρια μιλαμε παντα γιατι εργαστηριο δεν ειχα το δικαιωμα) αλλα δε πηγα καν . Νομιζω ειχα δηλωσει και το συγγραμα για παραλαβη στο my-studies ,αλλα 1 φορα μονο και φυσικα δε το παρελαβα .Αλλα αυτο που λες εισαι βεβαιος οτι ισχυει ? Δηλαδη οτι "θεωρει το συστημα" οτι πηρα το συγγραμα ? Γιατι στο my-studies εχει μια λιστα με τα συγγραματα που εχω δηλωσει και με πρασινο δειχνει αυτα που παρελαβα και με κοκκινο αυτα που δεν . Δε νομιζω πως υπαρχει λογος αν δηλωσεις ενα μαθημα πανω απο 2 φορες να θεωρηθει παραληφθεν συγγραμα ;)

Φίλε δεν το ξέρω ακριβώς... Πρωτοετής είμαι... Όσο για το άλλο σύστημα που είπες δεν έχω ιδέα τι σύνδεση μπορεί να έχουν κάνει με τον Εύδοξο...
Επίσης εσύ δηλώνεις και πόσα συγγράμματα είχες παραλάβει προ-Ευδόξου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εάν δεν έχεις πάρει βιβλίο σε ένα μάθημα και το χρωστάς, ΜΠΟΡΕΙΣ να πας να το πάρεις. Προ-Ευδόξου, το έχανες το δικαίωμα αν δεν το έπαιρνες.

Δείτε και εδώ:
1. Μπορώ να δηλώσω και να παραλάβω Συγγράμματα για μαθήματα προηγούμενων εξαμήνων;
Ναι, εφόσον ο φοιτητής δεν έχει εξεταστεί επιτυχώς στο συγκεκριμένο μάθημα και δεν έχει παραλάβει ήδη σύγγραμμα για το μάθημα αυτό τα προηγούμενα έτη (ακόμη και αν το σύγγραμμα έχει αλλάξει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

effie90

Νεοφερμένος

Η effie90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Θυμαμαι οτι το ειχα δηλωσει περσι να το δωσω στην εξεταστικη (θεωρια μιλαμε παντα γιατι εργαστηριο δεν ειχα το δικαιωμα) αλλα δε πηγα καν . Νομιζω ειχα δηλωσει και το συγγραμα για παραλαβη στο my-studies ,αλλα 1 φορα μονο και φυσικα δε το παρελαβα .Αλλα αυτο που λες εισαι βεβαιος οτι ισχυει ? Δηλαδη οτι "θεωρει το συστημα" οτι πηρα το συγγραμα ? Γιατι στο my-studies εχει μια λιστα με τα συγγραματα που εχω δηλωσει και με πρασινο δειχνει αυτα που παρελαβα και με κοκκινο αυτα που δεν . Δε νομιζω πως υπαρχει λογος αν δηλωσεις ενα μαθημα πανω απο 2 φορες να θεωρηθει παραληφθεν συγγραμα ;)
Κοιτα λιγο γιατι αυτο το mystudies εχει φαει πολυ κοσμο. Περσι δηλωσες συγραμμα. Δεν το πηρες. ΤΟ ΕΧΑΣΕΣ. Δε δικαιουσαι αλλο, οποτε το συγκεκριμενο το επιστρεφεις.
Το mystudies δεν ξερει αν πηγες ή δεν πηγες να παρεις συγγραμμα. Καθε που κλειδωνε τη δηλωση σου σου εβγαζε καθε συγγραμμα ως ΠΑΡΑΛΗΦΘΕΝ και εχανες το δικαιωμα να το παρεις αν το ειχες αμελησει. Με κοκκινα βαζει τα συγγραμματα που δηλωσες στην τελευταια εξεταστικη (καμια φορα αργουν να τα κανουν πρασινα λογω πολλης...βαρεμαρας).

υ.γ. Δεν το λεω σε σενα προσωπικα, αλλα οι ελληνες φοιτητες ειναι οι μονοι που τους δινουν βιβλια δωρεαν κ δεν πανε να τα παρουν. 2 χρονια ακουω ολο τα ιδια. Κριμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Κοιτα λιγο γιατι αυτο το mystudies εχει φαει πολυ κοσμο. Περσι δηλωσες συγραμμα. Δεν το πηρες. ΤΟ ΕΧΑΣΕΣ. Δε δικαιουσαι αλλο, οποτε το συγκεκριμενο το επιστρεφεις.
Το mystudies δεν ξερει αν πηγες ή δεν πηγες να παρεις συγγραμμα. Καθε που κλειδωνε τη δηλωση σου σου εβγαζε καθε συγγραμμα ως ΠΑΡΑΛΗΦΘΕΝ και εχανες το δικαιωμα να το παρεις αν το ειχες αμελησει. Με κοκκινα βαζει τα συγγραμματα που δηλωσες στην τελευταια εξεταστικη (καμια φορα αργουν να τα κανουν πρασινα λογω πολλης...βαρεμαρας).

υ.γ. Δεν το λεω σε σενα προσωπικα, αλλα οι ελληνες φοιτητες ειναι οι μονοι που τους δινουν βιβλια δωρεαν κ δεν πανε να τα παρουν. 2 χρονια ακουω ολο τα ιδια. Κριμα.

που εισαι ρε εφη να μας το ελεγες νωριτερα?:redface::D:clapup:
εγω στο mystudies εβλεπα κατι κοκκινα που τα ειχα παραλαβει και κατι αλλα περιεργα και λεω....ωχ κατι δεν παει καλα....!:eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Κοιτα λιγο γιατι αυτο το mystudies εχει φαει πολυ κοσμο. Περσι δηλωσες συγραμμα. Δεν το πηρες. ΤΟ ΕΧΑΣΕΣ. Δε δικαιουσαι αλλο, οποτε το συγκεκριμενο το επιστρεφεις.
Το mystudies δεν ξερει αν πηγες ή δεν πηγες να παρεις συγγραμμα. Καθε που κλειδωνε τη δηλωση σου σου εβγαζε καθε συγγραμμα ως ΠΑΡΑΛΗΦΘΕΝ και εχανες το δικαιωμα να το παρεις αν το ειχες αμελησει. Με κοκκινα βαζει τα συγγραμματα που δηλωσες στην τελευταια εξεταστικη (καμια φορα αργουν να τα κανουν πρασινα λογω πολλης...βαρεμαρας).

υ.γ. Δεν το λεω σε σενα προσωπικα, αλλα οι ελληνες φοιτητες ειναι οι μονοι που τους δινουν βιβλια δωρεαν κ δεν πανε να τα παρουν. 2 χρονια ακουω ολο τα ιδια. Κριμα.

Εισαι κατατοπιστικη...Με μπερδευε αυτο που λεει στον Ευδοξο οτι δικαιουμαι και συγγραματα προηγουμενων εξαμηνων για αυτο πιστευα οτι δεν εχει σχεση...Απο την αλλη απο οτι ειδα, λενε πως πρεπει να γινει 2 φορες αυτο που λες για να θεωρηθει παραληφθεν το συγγραμα απο το my-studies αλλα δε τα ξερω κ πολυ καλα... τι να πω...

Για το τελευταιο ,εχεις δικιο , το παραδεχομαι κι εγω, απλα τοτε ηταν περιοδος που δεν ασχολουμουν με τη σχολη και πολυ και τωρα που εκανα εντελως το αντιθετο (πηρα αρκετα που δε τα χρειαζομουν απλα για να τα εχω ) πρεπει μερικα να τα επιστρεψω :P .

Τωρα ,μιας και το ξεκαθαρισαμε αυτο ,παω στο επιμαχο σημειο :D . Λετε βιβλιο 500 σελιδων να το τσεκαρουν σελιδα προς σελιδα στη βιβλιοθηκη και να δουν οτι εχω υπογραμμισει καμια 20αρια σελιδες ?? Μην εχω κανα προβλημα με την επιστροφη και μου λενε αλλα μετα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

effie90

Νεοφερμένος

Η effie90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
που εισαι ρε εφη να μας το ελεγες νωριτερα?:redface::D:clapup:
εγω στο mystudies εβλεπα κατι κοκκινα που τα ειχα παραλαβει και κατι αλλα περιεργα και λεω....ωχ κατι δεν παει καλα....!:eek::eek::eek:
καλα κ εγω του χειμερινου ακομα κοκκινα τα χω....ε, προς το καλοκαιρι θα τα κανουν πρασινα ολα, μην κανουν κ διπλο κοπο:P

Εισαι κατατοπιστικη...Με μπερδευε αυτο που λεει στον Ευδοξο οτι δικαιουμαι και συγγραματα προηγουμενων εξαμηνων για αυτο πιστευα οτι δεν εχει σχεση...Απο την αλλη απο οτι ειδα, λενε πως πρεπει να γινει 2 φορες αυτο που λες για να θεωρηθει παραληφθεν το συγγραμα απο το my-studies αλλα δε τα ξερω κ πολυ καλα... τι να πω...
Το καλο με τον Ευδοξο ειναι οτι πλεον, αν δεν παρεις το συγγραμμα που δηλωσες απλα ξαναδηλωνεις το μαθημα και πας να παρεις το συγγραμμα που δικαιουσαι (δεν ξερω αν πρεπει να ξαναδηλωσεις συγγραμμα ειτε στο mystudies ειτε στον ευδοξο μιας και ειναι η πρωτη εφαρμογη του ευδοξου. φανταζομαι του χρονου θα γνωριζουμε καλυτερα).
Για να παρεις συγγραμμα πρεπει:
α)να το δηλωσεις για 1η φορα στο mystudies
b)να το δηλωσεις στον ευδοξο. αν εχεις mismatch θα πρεπει να επιστρεψεις το εκαστοτε συγγραμμα.
Αυτο που λες στο τελος, αν καταλαβα καλα, δεν ισχυει. Με την πρωτη που δηλωνες συγγραμμα στο εβγαζε παραληφθεν. Απλα αργουσαν λιγο να τα περασουν, γενικα ειναι λιγο αργοστροφοι στις γραμματειες...

υ.γ. ναι, τρεφω μια ιδιαιτερη συμπαθεια προς τη γραμματεια μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εισαι κατατοπιστικη...Με μπερδευε αυτο που λεει στον Ευδοξο οτι δικαιουμαι και συγγραματα προηγουμενων εξαμηνων για αυτο πιστευα οτι δεν εχει σχεση...Απο την αλλη απο οτι ειδα, λενε πως πρεπει να γινει 2 φορες αυτο που λες για να θεωρηθει παραληφθεν το συγγραμα απο το my-studies αλλα δε τα ξερω κ πολυ καλα... τι να πω...

Για το τελευταιο ,εχεις δικιο , το παραδεχομαι κι εγω, απλα τοτε ηταν περιοδος που δεν ασχολουμουν με τη σχολη και πολυ και τωρα που εκανα εντελως το αντιθετο (πηρα αρκετα που δε τα χρειαζομουν απλα για να τα εχω ) πρεπει μερικα να τα επιστρεψω :P .

Τωρα ,μιας και το ξεκαθαρισαμε αυτο ,παω στο επιμαχο σημειο :D . Λετε βιβλιο 500 σελιδων να το τσεκαρουν σελιδα προς σελιδα στη βιβλιοθηκη και να δουν οτι εχω υπογραμμισει καμια 20αρια σελιδες ?? Μην εχω κανα προβλημα με την επιστροφη και μου λενε αλλα μετα ...

κοιτα εγω που τους επεστρεψα ενα πριν κατι μερες (τωρα θελουν κιαλλα...τους αρεσει να μου κανουν καψωνια...)...το ειχα αγορασει καινουριο...επειδη το δικο μου το ειχα χιλιοσημειωσει και λυπομουν να τους το δωσω...τοσο που το ειχα διαβασει....οχι οτι θα το δεχοντουσαν ετσι οπως τοχα κανει....

το δικο μου το ειχαν κοιταξει μια στα γρηγορα....αμα σου πουν τιποτα ξεκινα την κλαψα:bye::cold::'(:'(
ω με δεν το ξερα...δεν ειναι πολυ σημειωμενο....και εινια κριμα να παρω αλλο...δεχτειτε το....αλλα αφου εινια 500 σελ σιγα μην το δουν!
good luck!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top