Φοιτητικά έπιπλα

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πανευκολο ειναι να τα συναρμολογησεις εγω χωρις να εχω κανει ποτε τετοια δουλεια μια χαρα τα καταφερα. Βεβαια ειχα και τη βοηθεια του Αναρκι, κυριως ομως γιατι ειχε μεγαλα και βαρια κομματια και ηταν πολλα, οχι γιατι ηταν περιπλοκο. Διπλο κρεβατι, βιβλιοθηκη, γραφειο, τραπεζι, συρταριερα, τραπεζακι, καρεκλες και σκαμπω. Ευκολακια. Τον καναπε τον εκανα ολομοναχη :P
Και στα στελνουν αυτοι σπιτι αμα θελεις εννοειται, οπως εκανα κι εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Praktiker και IKEA.

Τί ποιότητα λέτε;Δεν παίρνεις φαγητό,ούτε αυτοκίνητο.Ένα κρεβάτι παίρνεις να κοιμηθείς,ένα τραπέζι να φας,μια βιβλιοθήκη να διαβάσεις...δεν πρόκειται να σπάσουν.Δεν κοιτάς να είναι το ξύλο βελανιδιάς,τη δουλειά σου θες να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδια εχω το εξης προβλημα:Επειδη δεν ψηνομαι πολυ να παω στο ΙΚΕΑ λογω του οτι απο Θεσσαλονικη που ειναι το ΙΚΕΑ πως θα τα παω Αλεξανδρουπολη?Ετσι ειπα να αγορασω τα επιπλα απο Αλεξ/πολη.Το θεμα ειναι θα βρω μαγαζια στην Αλεξ/πολη με ικανοποιητικες τιμες και φοιτητικα επιπλα?Οποιος ξερει ας πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Παιδια εχω το εξης προβλημα:Επειδη δεν ψηνομαι πολυ να παω στο ΙΚΕΑ λογω του οτι απο Θεσσαλονικη που ειναι το ΙΚΕΑ πως θα τα παω Αλεξανδρουπολη?Ετσι ειπα να αγορασω τα επιπλα απο Αλεξ/πολη.Το θεμα ειναι θα βρω μαγαζια στην Αλεξ/πολη με ικανοποιητικες τιμες και φοιτητικα επιπλα?Οποιος ξερει ας πει

Εννοειται οτι στα στελνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Τα στελνουν δωρεαν ή βαζουν τιποτα +15% ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τα στελνουν δωρεαν ή βαζουν τιποτα +15% ?

Πληρωνεις γιατι ειναι αλλη εταιρια που κανει τις διανομες. Δεν θυμαμαι τι τιμες εχει, εξαρτωνται παντως απο το βαρος και τον οροφο (αν στα ανεβασουν). Καπου υπαρχει τιμοκαταλογος αν τον βρω θα τον γραψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση, σήμερα έπεσε το μάτι μου μέσω γνωστού σε αυτή τη σελίδα https://www.poulato.gr/index.php Για όποιον ψάχνει έπιπλα και δεν έχει πρόβλημα να πάρει κάτι μεταχειρισμένο, μπορείτε να βρείτε πραγματικά ευκαιρίες ειδικά από φοιτητές που φεύγουν και δεν έχουν τι να τα κάνουν. Σίγουρα θα υπάρχουν και αντίστοιχα sites απλά αυτό είδα και το ανέφερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skeirin19

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Παιδια εχω το εξης προβλημα:Επειδη δεν ψηνομαι πολυ να παω στο ΙΚΕΑ λογω του οτι απο Θεσσαλονικη που ειναι το ΙΚΕΑ πως θα τα παω Αλεξανδρουπολη?Ετσι ειπα να αγορασω τα επιπλα απο Αλεξ/πολη.Το θεμα ειναι θα βρω μαγαζια στην Αλεξ/πολη με ικανοποιητικες τιμες και φοιτητικα επιπλα?Οποιος ξερει ας πει

Στην Αλεξανδρούπολη πολύ καλά είναι τα istikbal.Έχει έπιπλα πολύ καλής ποιότητας και σε προσιτές τιμές.Εγώ από εκεί πήρα τα βασικά (κρεββάτι,γραφείο,βιβλιοθήκη,καναπέ) και από τα ΙΚΕΑ πήρα τα μικροπράγματα.Άργησα να απαντήσω,συγνώμη,αλλά τώρα το είδα.Ελπίζω να βοήθησα.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
θα πω τον πονο μου για το δωματιο μου που αυτο με καιει πιο πολυ σε ολο το σπιτι..
ενταξει η κουζινα στην οποια λεω πως μαγειρευω εγινε κουκλι και δεν της λειπει και τιποτα σε σχεση με τα μαγειρικα της σκευη..:D

:'( αλλα το δωματιο προς το παρον δε θελω να το βλεπω..
ειχε ηδη μεσα μια μεγαλη ντουλαπα τριφιλλη πανω και κατω αλλα εχει ενα χρωμα αστα να πανε..:( ασπρο δε το λες ουτε ζαχαρη το λες..
ερωτηση... μπορω να βαλω κατι πανω στις πορτες ωστε να μην φαινεται αυτο το αθλιο χρωμα? ηθελα να τις βαψω και δεν επιτρεπεται επισης δεν επιτρεπεται ουτε τοιχο να βαψω..:mad: και θα ηθελα να μαθω αν ξερετε αν υπαρχουν τιποτα εξωτερικα καλυματα για ντουλαπες.. ξερω γω.. κατι τετοιο..:P

δευτερο κακο..
δεν πηρα το κρεβατι που ηθελα αρχικα για πολλους και διαφορους λογους αλλα οχι οικονομικους.. πηρα εναμισαρι αλλα οταν το μετρησα στο σπιτι ηταν 1.10:!: και πηρα φυσικα τηλεφωνο να πω αν εγινε ΄λαθος και μου ειπαν πως οχι ετσι βγαινουν τωρα...:mad::down: ... μηπως με δουλευαν?:hmm:
του χρονου θα τα πουλησω σε κανα νεο φοιτητη..:D

τριτο κακο..
δεν ηθελα να παρω μεγαλο γραφειο γιατι νομιζα πως θα επιανε ολον τον χωρο του δωματιου οποτε διαλεξα ενα μικρο.. οταν ηρθε στο σπιτι και το εβαλα στο δωματιο ειδα πως ηταν μια μινιατουρα μπροστα στο δωματιο:emm:
προς το παρον θα το βαψω γιατι δε ταιριαζει το χρωμα του με το κρεβατι και του χρονου θα παρω αλλο..:(
βιβλιοθηκη δε πηρα ακομη... εχω μηνες μπροστα μου..:P

μονο η κουρτινα μου αρεσουν και το χαλι..:P αλλα στο χαλι δε μπορω να κοιμηθω..:D
:( δε μου αρεσει καθολου το δωματιο μου..


αυτα.. ξεσπασα και εδω:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καλα μετρα δε πηρες για να δεις που θα μπει τι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
να πω την αληθεια οχι... :( δεν το ειχα σκεφτει..
νομιζα πως με το ματι θα μπορουσα να τα βολεψω..:emm:
τελικα ηταν βλακεια.. πιστευω πως μπορω να βολευτω για το πρωτο εξαμηνο με αυτο το γραφειο και απο Σεπτεμβρη παιρνω αλλο..
Επισης το κρεβατι ειχα δει ποσο θα επιανε για εναμισαρι αλλα οπως ξανα ειπα οταν το εφεραν σπιτι το μετρησα και ειδα πως ηταν 1.10:'(
επρεπε να παρω και το μετρο μαζι μου οταν διαλεγα τα επιπλα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Επρεπε ναι. Ετσι γινονται αυτα. Το ξερω γιατι χτισαμε σπιτι προσφατα, μετακομισα εγω και η αδερφη μου 2 φορες οποτε εχω λιγη εμπειρια απο το πως να φτιαχνεις το σπιτι κτλ. Το μετρο ειναι αναγκαιο δυστυχως και ενα μπλοκακι με την κατοψη (εχω κ αρχιτεκτονισα αδερφη τι να κανω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
λες να μπορεσω να το βολεψω ποτε ωστε να μου αρεσει..:) ?














:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βεβαιως αν κανεις ενα σχεδιασμο, παρεις μετρα κτλ θα γινει μια χαρα. Μπορεις αντι να αλλαξεις γραφειο να γεμισεις αλλιως το χωρο ομως. Να βαλεις καμια γλαστρα, κανα τραπεζακι, καμια συρταριερα, ντουλαπακι αν χρειαζεσαι αποθηκευτικους χωρους και αλλα τετοια. Ή επιπλο για τηλεοραση κ τηλεοραση αν δεν εχεισ.
-----------------------------------------
Μπορεις να βαλεις και ενα δευτερο γραφειο αν χωραει, ωστε να εχεις χωρο να διαβαζεις μακρυα απο το πισι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
αυτο με το δευτερο γραφειο και το pc μου αρεσε..:hmm:

Τηλεοραση ηδη πηραμε και εχει μπει στο σαλονι οποτε δεν παιζει να παρω φετος..
Καποιο τραπεζακι σκεφτηκα και εγω να βαλω οπως και ραφακια απο τα Praktiker για τον τοιχο.. Εχω εναν μεγαλο τοιχο καπως πρεπει να γεμισει..
Συρταριερα δε χωραει οποτε θα μπει σιγουρα στο σαλονι. Ηδη πιανει χωρο η ντουλαπα..
Αλλα αυτο με το δευτερο γραφειο μου αρεσε.. δεν το ειχα σκεφτει..:xixi:
:who:σκεφτομαι και για καμια μαξιλαρα διπλα στην μπαλκονοπορτα..

Σε ευχαριστω για τις ιδεες..
-----------------------------------------
:P α... να ρωτησω κατι? σημερα μου ειπαν πως καλυτερα να βαψω το γραφειο, που θελω να το βαψω, με σπρευ... ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Παρακαλω!
Μπορεις να βαλεις και μαξιλαρα αν υπαρχει περιπτωση να καθεσαι εκει.
Δεν εχω βαψει ποτε αλλα αυτο το εχω ακουσει κι εγω, πιθανοτατα ισχυει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ναι για να καθομαι και να βλεπω εξω θελω να την παρω..:xixi: οχι για διακοσμητικη..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Με ποσα Χρηματα μπορει να στηθει ενα "ολοκληρωμενο" φοιτητικο σπιτι....?? Περιπου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Με ποσα Χρηματα μπορει να στηθει ενα "ολοκληρωμενο" φοιτητικο σπιτι....?? Περιπου :D

δεν είναι στάνταρ οι τιμές ανάλογα με το τι θες πχ υπάρχουν κουζίνες και κουζινάκια.
κρεβάτια μονά ή διπλά κλπ. κλπ.


δεν ξέρω σε άλλες πόλεις αλλά αν έρθεις τελικά στην πάτρα τότε υπάρχουν στο πανεπιστήμιο-τει-και σε σημεία στην πόλη χαρτιά όπου όσοι φεύγουν τα πουλάνε όσο-όσο για να μην τα πετάξουν οπότε αν υπάρχει οικονομικό θέμα σίγουρα βρίσκεις πολύ καλά πράγματα από εκεί ειδικά τραπέζια-κρεβάτια-καρέκλες-ψυγεία-βιβλιοθήκες χωρίς καθόλου φθορές μπορείς να τα βρεις στην κυριολεξία τσάμπα.

αλλιώς αν θες να το γεμίσεις τελείως από την αρχή υπολόγισε κάπου στο 1000άρι και λίγο παρακάτω,εκτός αν θες τίποτα φίρμες οπότε ανεβαίνει κατά πολύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Εγώ θα λεγα 2000-. Ψυγειο, κουζινά (αν και μπορείς και κουζινάκι), πλυντήριο, τραπέζι, καρέκλες, γραφείο, βιβλιοθήκη, πιατικά, γυαλικά, μαχαιροπίρουνα, πετσέτες και ότι άλλο θεωρείς εσύ σωστό. Φεύγουν τα άτιμα πολύ εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top