Φοιτητής στον Πειραιά: Ποια είναι η άποψή σας για την πόλη;

TheScientist

Νεοφερμένος

Ο TheScientist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα φέτος έδωσα πανελλαδικές και πέρασα Πειραιά.Σκεφτομαι να μείνω εκεί για να είμαι κοντά με το πανεπιστήμιο. Πιστεύετε ότι αξίζει να μείνω Πειραιά?λέει σαν περιοχή?είναι ασφαλής?έχει ζωη?μένουν φοιτητές?...Ευχαριστώ!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,486 μηνύματα.
Καλησπερα φέτος έδωσα πανελλαδικές και πέρασα Πειραιά.Σκεφτομαι να μείνω εκεί για να είμαι κοντά με το πανεπιστήμιο. Πιστεύετε ότι αξίζει να μείνω Πειραιά?λέει σαν περιοχή?είναι ασφαλής?έχει ζωη?μένουν φοιτητές?...Ευχαριστώ!

Ο πειραιας ειναι πολυ ασφαλης , Η διαμονη ειναι τα ιδια με την αθηνα ( not exiting) . Πολλοι φοιτητες μενουν .Την κατασταση σωζει το παραλιακο μετωπο, πασαλιμανι, πειραικη αλλα εκει ειναι ακριβα και δεν υπαρχει φοιτητικη στεγη . Απεχεις βεβαια 200-300 μετρα απο την θαλλασα την οποια την βλεπεις καθημερινα και ανοιγει το ματι σου. Ναενικη ζωη υπαρχει αρκετη ,Ζεα, πασσαλιμανι, μικρολιμανο. Νυχτερινη αρκετη (η ανερχομενη φιλωνος, τρουμπα με ποτα μπομπες), Δεν θα πληξεις , αλλα δυστηχως δεν ειναι φτηνος. Εχει τον ηλεκτρικο και του χρονου και μετρο και πας οπου θες ευκολα , Αθηνα ,Γκαζι ,Θησειο, Ψυρη κλπ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,486 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πιστεύω να αξίζει...!

Αν εισαι ΠΑΠΕΙ που αλλου να πας ? Αν δεν εχεις βρει μιλησε με το μεσσητικο Μανιατης και Συνεργατες εκει ειναι η κα Μαρια που αγαπα τους φοιτητες, Τωρα ομως που τα πραγματα ειναι διστατκικα ακομα.
 

TheScientist

Νεοφερμένος

Ο TheScientist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οκευ και εμένα μου άρεσε σαν περιοχή όταν την πρώτοειδα δεν έχει την ζούγκλα της Αθήνας απλά ρωτάω για να ξέρω πέντε πράγματα παραπάνω...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,486 μηνύματα.
Οκευ και εμένα μου άρεσε σαν περιοχή όταν την πρώτοειδα δεν έχει την ζούγκλα της Αθήνας απλά ρωτάω για να ξέρω πέντε πράγματα παραπάνω...
Η ζουγκλα παραμεσα ειναι η ιδια ,αλλα με διαλείμματα , η παραλια κανει την διαφορα , οσο την βλεπεις ανασαινεις καλυτερα.
Ενα μεγαλο θετικο ειναι οτι μετακινησαι μεταξυ σπιτι -σχολη- διασκεδαση-βραδυνη διασκεδαση και με τα ποδια.
Τωρα υπαρχει ενα μελλοντικο θεμα για του χρονου . Το παπει πηρε το γηπεδο '' σπιτι της αρσης βαρων'' να το κανει αιθουσες διδασκαλιας . Αυτο ειναι Νικαια , λιγο μακρια, δεν ξερω ποια σχολη θα παει εκει. Αν ειναι η δικη σου θα μετακομισεις.
 

TheScientist

Νεοφερμένος

Ο TheScientist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όντως???Αυτό το τελευταίο δεν το ξερα πιστεύω να μην είναι το δικό μου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top