Φοιτητής στην ίδια πόλη

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ναι οκ ρε συ! αν υπήρχε όμως λέμε... θα έλεγες "δεν την δηλώνω, θα είμαι στην ίδια πόλη-ίδιο σπίτι με τους δικούς μου"; :P
υποθετικα μιλωντας ισως και να τη δηλωνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρανιααααα

Δραστήριο μέλος

Η ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Από την παρέα μου ο ένας μένει αθήνα ο άλλος πάει λαμία που θα μείνει με τους θείους του και οι άλλοι δύο περνάνε πάτρα.. Άρα δεν έχω πολλά σπίτια για διακοπές :P
ε μορε και η πατρα καλη ειναι!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
ε μορε και η πατρα καλη ειναι!!!!:P
Ναι μωρέ μην είμαστε και πλεονέκτες. Πάντως εγώ πιστεύω ότι να ζεις στην πόλη σου και ειδικά αν είναι μεγάλη πόλη ( Αθήνα, Θεσσελλονίκη) έχει πολλά θετικά και θα έχεις άνετη φοιτητική ζωή.

και προτιμας να ξοδευεις 500 Ε μιν το μηνα, για να φερνεις την γκομενα στο σπιτι?Φερνε την οταν λειπουν οι δικοι σου
Τα 500 € δεν φτάνουν ούτε για να πληθείς αν σκεφτείς ότι πρίπου 300 θα είναι το ενοίκιο.
Τώρα, για να κάνουμε και λίγο χούμορ εγώ για την γκόμενα έχω βρει την λύση. Το σπίτι ενός φίλου μου ο οποίος τώρα δίνει πανελλήνιες θα είναι ελεύθερο τα βράδια αφού η μάνα του δουλεύει το βράδυ και αυτός θα ξεκουμπίζεται όποτε του λέω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ρε,μην ακούω μαλακίες.Ένα χρόνο τώρα Σαλονίκη,την ελευθερία και η ηρεμία που έχω δεν την ανταλάσσω ούτε για σπιτικό φαγητό,ούτε για πλυμένα ρούχα,ούτε για τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Δηλαδη να θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που δε νιωθει καταπιεσμενος απο τους γονεις? Τι διαολο σας κανουν πια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όσοι μένουν με τους γονείς δεν έχουν φοιτητική ζωή τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τι αξίζει πιο πολύ ρε γαμώτο;Να περάσεις σε μια σχολή αντίστοιχη από αυτή που περνάς στην πόλη σου και να πας για να ζήσεις τη φοιτητική ζωή ενώ μπορείς να μείνεις στην πόλη σου;Μπορεί όπως λέει ο φόκος να μη ζήσει κάποιος τη φοιτητική ζωή αλλά δε θα επιβαρύνει τους γονείς του ενώ παράλληλα μπορεί να κάνει το κουμάντο του για κάτι μελλοντικό όπως πχ ένα καλό μεταπτυχιακό...


Βέβαια εξαρτάται τους γονείς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Βέβαια εξαρτάται τους γονείς
Αν σε κάποιους γονείς τα ευρώπουλα περισσεύουν, δικαίωμα τους να τα διαθέσουν όπως θέλουν. Αν όμως δεν περισσεύουν, το να θέλει κάποιος (ενώ υπάρχει στην πόλη του η σχολή που θέλει και έχει τα μόρια να μπει σ΄αυτήν) να στερούνται οι γονείς του για να ζήσει αυτός "φοιτητική ζωή", το θεωρώ (τουλάχιστον) γαϊδουριά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Τι αξίζει πιο πολύ ρε γαμώτο;Να περάσεις σε μια σχολή αντίστοιχη από αυτή που περνάς στην πόλη σου και να πας για να ζήσεις τη φοιτητική ζωή ενώ μπορείς να μείνεις στην πόλη σου;Μπορεί όπως λέει ο φόκος να μη ζήσει κάποιος τη φοιτητική ζωή αλλά δε θα επιβαρύνει τους γονείς του ενώ παράλληλα μπορεί να κάνει το κουμάντο του για κάτι μελλοντικό όπως πχ ένα καλό μεταπτυχιακό...


Βέβαια εξαρτάται τους γονείς;)

Αυτο , αποτι εχω καταλαβει δεν απασχολει τους περισσοτερους (κριση σου λεει μετα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Δηλαδη να θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που δε νιωθει καταπιεσμενος απο τους γονεις? Τι διαολο σας κανουν πια
Ελα ντε? Αυτο αναρωτιεμαι κ εγω.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αν σε κάποιους γονείς τα ευρώπουλα περισσεύουν, δικαίωμα τους να τα διαθέσουν όπως θέλουν. Αν όμως δεν περισσεύουν, το να θέλει κάποιος (ενώ υπάρχει στην πόλη του η σχολή που θέλει και έχει τα μόρια να μπει σ΄αυτήν) να στερούνται οι γονείς του για να ζήσει αυτός "φοιτητική ζωή", το θεωρώ (τουλάχιστον) γαϊδουριά.


Εντάξει κυρίως αναφέρθηκα σε αυτούς που οι γονείς τους θα κάνουν το σκατό τους παξιμάδι για να τους σπουδάζουν ενώ οι ίδιοι θα κάνουν το γιο/κορη του παπασταφίδα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εγώ πάντως, αν γινόταν να αλλάξω το μηχανογραφικό, δεν θα δήλωνα Αθήνα...Το μετάνιωσα, γιατί τώρα οι γονείς μου θα με πρήζουν... ΠΟΛΥ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

icecream

Νεοφερμένος

Η icecream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ειμαι απο Αθηνα και σπουδαζω στην Αθηνα!Δε μετανιωσα που δηλωσα Αθηνα!Και η σχολη μου αρεσει και περναω μια χαρα!Μενω με τους γονεις μου αλλα δεν εχω προβλημα!Βγαινω οποτε θελω και γυρναω οτι ωρα θελω!Ζω μια χαρα φοιτητικη ζωη!Δεν καταλαβαινω οσους γκρινιαζουν και θελουν να βρουν αλλο σπιτι μονο και μονο για να μην τους "ελεγχουν" οι γονεις τους...ΕΝΗΛΙΚΟΙ ειστε βρε παιδια πλεον οχι παιδακια!Και στο κατω κατω να βρειτε δουλεια να πληρωνετε τα εξοδα αν θελετε αλλο σπιτι στη ιδια πολη!Γιατι με τα λεφτα της μαμας και του μπαμπα ολοι ξερουμε!Σιγα!Να σημειωσω πως εχω βρει και δουλεια γιατι δε θελω να ζηταω σαν παιδι απο τη μαμα μου...ΜΕΓΑΛΩΣΤΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Ειμαι απο Αθηνα και σπουδαζω στην Αθηνα!Δε μετανιωσα που δηλωσα Αθηνα!Και η σχολη μου αρεσει και περναω μια χαρα!Μενω με τους γονεις μου αλλα δεν εχω προβλημα!Βγαινω οποτε θελω και γυρναω οτι ωρα θελω!Ζω μια χαρα φοιτητικη ζωη!Δεν καταλαβαινω οσους γκρινιαζουν και θελουν να βρουν αλλο σπιτι μονο και μονο για να μην τους "ελεγχουν" οι γονεις τους...ΕΝΗΛΙΚΟΙ ειστε βρε παιδια πλεον οχι παιδακια!Και στο κατω κατω να βρειτε δουλεια να πληρωνετε τα εξοδα αν θελετε αλλο σπιτι στη ιδια πολη!Γιατι με τα λεφτα της μαμας και του μπαμπα ολοι ξερουμε!Σιγα!Να σημειωσω πως εχω βρει και δουλεια γιατι δε θελω να ζηταω σαν παιδι απο τη μαμα μου...ΜΕΓΑΛΩΣΤΕ!

πες τα χρυσοστομη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη φοιτητική ζωή; Εντελώς καλοπροαίρετα ρωτάω γιατί μου φαίνεται παίζουμε χωρίς μπάλα εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Nα πίνεις καφέ το πρωί μαζί με το σκουπιδιάρη που μόλις έπιασε δουλειά, αυτός για να ξυπνήσει και εσύ για να αντέξεις να βγεις μετά πάλι, για καφέ αυτή τη φορά:eek::p
Και να μην έχεις τους γονείς σου 6 η ώρα το πρωί να φωνάζουνε "Μη βάζεις το ηλεκτρικό σεικερ πρωί πρωί ρε άχρηστε μας ξύπνησες, κάντο χειροκίνητα" :P

https://www.youtube.com/watch?v=Lll-voUKiQU
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Βασικά η φοιτητική ζωή είναι απλά η ζωή που προκύπτει στα φοιτητικά χρόνια,η οποία επειδή έχεις το μέγιστο ποσό ελεύθερου χρόνου και ενέργειας ever,σου προσφέρει το μέγιστο πλήθος επιλογών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη φοιτητική ζωή; Εντελώς καλοπροαίρετα ρωτάω γιατί μου φαίνεται παίζουμε χωρίς μπάλα εδώ.
Αυτό εννοούν: https://www.imdb.com/title/tt0099800/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Ρε παιδιά μην είμαστε υπερβολικοί.Και στην πόλη σου μια χαρά φοιτητική ζωή μπορείς να κάνεις.Ειδικά για όσους μένουν Αθήνα έλεος ρε παιδιά.Η Αθήνα έχει τα πάντα,σου προσφέρει πληθώρα επιλογών.Και στην τελική αν δεν αντέχεις να μένεις στο ίδιο σπίτι με τους γονείς σου,κάνε μια δουλειά τα σαββατοκύριακα κατά τα δύο πρώτα χρόνια και μετά μετακόμισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top