Φοιτητές Οικονομικού Παν.Αθηνών 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μα γιατι να μην μπορουμε να ψηφισουμε? εδω ψηφιζε ο καθε ακυρος!!! Τουλαχιστον εμεις θα ειμαστε και επισημα τοτε φοιτητες του ΟΠΑ!!! Ειναι αδικο!!! :(

Και να μην έχετε χαρτιά αν δεν ελέγχουν εγώ σας λέω πηγαίνετε, για αυτό το λόγο ακριβώς. Δηλαδή 3-4 μέρες μετά τη συνέλευση που θα πάρεις το τρίπτυχο τι θα αλλάξει ακριβώς... είναι καθαρά τυπικό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHR9

Νεοφερμένος

Ο CHR9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
1)Νομίζω είναι πολύ λυπηρό...Γενικά η ΓΣ είναι ένα μπάχαλο και προσωπικά κατέληξα ότι είμαστε έρμαια των παρατάξεων αφού εντελώς προκλητικά κάνουν ότι τους συμφέρει. Οι πιο πολλοί φοιτητές έχουν ξενερώσει τόσο πολύ.Πιστεύω δεν υπάρχει ελπίδα:(. Όποιος προσπαθήσει να κάνει κάτι καλό (ανοιχτό πανεπιστήμιο) μόνο τον εαυτό του θα ζημιώσει Μόνο τις σπουδές μας πρέπει να κοιτάμε...Μακάρι να διαψευστώ...
2)Δεν ξέρω αν συμφωνείς αλλά κάτι θα χάσουμε στο ΟΠΑ, εξεταστική, εξάμηνο (!)...Το θέμα είναι τι...Εκτός κι αν η ΠΑΣΠάρα (για το ΟΠΑ συγκεκριμένα) ή ξέρω εγώ ποιος έχει μηχανή παγώματος του χρόνου :).
3)Τέτοιες πρακτικές δεν θεωρούνται καθόλου παράλογες στο πανεπιστήμιο. Σε κάποια φάση εκεί που άρχισαν να τσακώνονται θύμησε show ΠΑΣΠ/ΔΑΠ στο πρώτο έτος. Που προσπαθούν να δείξουν πόσο γαμάτοι είναι ενώ μιλάνε για τα ίδια πράγματα, με τον ίδιο ξύλινο λόγο ,μας τρώνε το μάθημα κλπ. ή αλλιώς ενημερώνουν...Τραγικοί.

1)Τοσο καλα τα πραγματα στο ΟΠΑ! Τι ατυχια και αυτη!!! Θα το πω για αλλη μια φορα και ελπιζω να μην θεωρηθω μονοτονος αλλα στο πανεπιστημιο περναμε για να αποκτησουμε τα καταλληλα εφοδια που θα μας βοηθησουν να βγουμε στην αγορα εργασιας!!! Οσο οι παραταξεις κανουν ο,τι τους γουσταρει ταυτοχρονα το πανεπιστημιο χανει αυτον του το στοχο και αποκτα μια αλλη διασταση, αυτη της καταληψης!!! :(
2)Οπως το λες. μονο αν βρεθει μηχανη του χρονου!!! γκρρρρρρρρρρ Αφου δεν θα καταφερουν τπτ!!! Μονο να χαθει το εξαμηνο!!! :redface::/: και μετα να τα δινουμε ολα μαζεμενα!!! :mad:
3)Αυτο που το πας? Δεν φτανει που υποστηριζουν τα ιδια πραγματα, πλακωνονται στο ξυλο για αυτα!!! ελεος!!! τι να πει κανεις? υπομονη χρειαζεται, αλλα και παλι ποση? ε? πειτε μου!!! ας ελπισουμε οτι κατι θα γινει!!!

Και να μην έχετε χαρτιά αν δεν ελέγχουν εγώ σας λέω πηγαίνετε, για αυτό το λόγο ακριβώς. Δηλαδή 3-4 μέρες μετά τη συνέλευση που θα πάρεις το τρίπτυχο τι θα αλλάξει ακριβώς... είναι καθαρά τυπικό το θέμα.
Σωστα!!! Εγω σκεφτομαι να παω την Τριτη μονο και μονο επειδη θα εχω γινει και επισημα φοιτητης στο ΔΕΤ και για αυτο θα εχω το δικαιωμα να σωσω τη σχολη μου!!! αντε μη τα παρω!!! δεν φτανει που ψηφιζε ο καθε ασχετος με το ΟΠΑ!!!!:mad: Πρεπει να ανοιξει η σχολη!!!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ είμαι υπερ της κατάληψης!Και ευτυχώς που μένει κλειστή η σχολή παρά τον φόβο που προκαλουν στους φοιτητές (τα Μέσα Μαζικής Παραπληροφόρησης και η κυβέρνηση!!).Καλα αφου ψήφιζε ο κάθε ακυρος γιατι δεν μου είπαν να ψηφίσω και εγω??ΕΛΕΟΣ!!!@CHR9 : Νομίζεις οτι θα “σωθεί η σχολή“ σου αν ψηφίσεις κατα της κατάληψης και εν τελει ανοίξει ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Εγώ είμαι υπερ της κατάληψης!Και ευτυχώς που μένει κλειστή η σχολή παρά τον φόβο που προκαλουν στους φοιτητές (τα Μέσα Μαζικής Παραπληροφόρησης και η κυβέρνηση!!).Καλα αφου ψήφιζε ο κάθε ακυρος γιατι δεν μου είπαν να ψηφίσω και εγω??ΕΛΕΟΣ!!!@CHR9 : Νομίζεις οτι θα “σωθεί η σχολή“ σου αν ψηφίσεις κατα της κατάληψης και εν τελει ανοίξει ???
Chris,εσυ εισαι απο την Αθηνα και εχεις ευκολη προσβαση στην σχολη.Δεν ρωτας τον αλλον που ειναι πχ απο την Αλεξανδρουπολη που πρεπει να νοικιαζει ''τζαμπα'' σπιτι μεχρι να ανοιξει η σχολη.Ασε και τα μεταφορικα για να δει πως ειναι η σχολη αν ανοιξε,να μαθει για τις εγραφες(σε εναν φιλο μου δεν απαντουσαν στην γραμματεια στα τηλ).Γιαυτο ειναι καπως να νοικιαζεις σπιτι και να μην μενεις αυτο και να πρεπει να πληρωνεις 280+ καθε μηνα.Με πιάνεις?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
εε, δωστα τωρα στο ενοικιο και στον "αγωνα" γιατι σε λιγο θα τα δινεις στα συγραμματα! μεσω του "αγωνα" μπορει να μην πληρωνεις συγραμματα αρα θα κανεις αποσβεση! νταξει ? βρηκαμε λυση και για αυτο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris199

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειναι ηλιθια ερωτηση αλλα εχει σημασια αν οι φωτογραφιες θα ειναι εγχρωμες ή ασπρόμαυρες??(καποιος το ρωτησε και οι απαντησεις ηταν οτι να ναι..καποιος που να ξερει στα σιγουρα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειναι ηλιθια ερωτηση αλλα εχει σημασια αν οι φωτογραφιες θα ειναι εγχρωμες ή ασπρόμαυρες??(καποιος το ρωτησε και οι απαντησεις ηταν οτι να ναι..καποιος που να ξερει στα σιγουρα?)

Αφού λέει ταυτότητας εννοεί ασπρόμαυρες σίγουρα. Εγώ είχα πάει ασπρόμαυρες.

Κάποιοι πήγαν έγχρωμες πάντως και τις δέχτηκαν κανονικά !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris199

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Αφού λέει ταυτότητας εννοεί ασπρόμαυρες σίγουρα. Εγώ είχα πάει ασπρόμαυρες.

Κάποιοι πήγαν έγχρωμες πάντως και τις δέχτηκαν κανονικά !:)

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Νομίζεις οτι θα “σωθεί η σχολή“ σου αν ψηφίσεις κατα της κατάληψης και εν τελει ανοίξει ???

Να μια πολυ καλη ερωτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
για την εγγραφή όταν λέει ''Υπεύθυνη Δήλωση ότι ο σπουδαστής δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή ή
τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα''. Μας δίνουν κάποιο χαρτί έκει και το υπογράφουμε ή πρέπει να το βγάλουμε εμείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
εε, δωστα τωρα στο ενοικιο και στον "αγωνα" γιατι σε λιγο θα τα δινεις στα συγραμματα! μεσω του "αγωνα" μπορει να μην πληρωνεις συγραμματα αρα θα κανεις αποσβεση! νταξει ? βρηκαμε λυση και για αυτο.....
Πρωτον δεν λεει ξεκαθαρα οτι θα πληρωνουμε συγγραματα για ολα τα μαθηματα,μερικα θα ειναι ηλεκτρονικης μορφης ανεβασμενα στο ιντερνετ(υπαρχουν ηδη σε πολλα μαθηματα).Δευτερον,οταν μπεις στην σχολη θα διαπιστωσεις πως πολλα ''δωρεαν'' συγγραματα ειναι κακογραμμενα και δεν σε καλυπτουν.Πιθανον να χρειαστει να ανατρεξεις και σε αλλα βιβλια.Αυτο βοηθααει και στην εμβανθυνση γνωσεων.Τριτον δεν ειναι μονο θεμα ενοικιου.Ειναι και θεμα χρονου.Σε παει πισω στις σπουδες σου και καποιοι που εχουν ηδη χασει χρονο βρισκονται σε δυσκολη θεση.Αξιζει λοιπον?Για σοβαροτερους λογους ναι,για τα ''δωρεαν'' βιβλια δεν νομιζω


Το ξερω οτι ειναι ηλιθια ερωτηση αλλα εχει σημασια αν οι φωτογραφιες θα ειναι εγχρωμες ή ασπρόμαυρες??(καποιος το ρωτησε και οι απαντησεις ηταν οτι να ναι..καποιος που να ξερει στα σιγουρα?)
Αν θυμαμαι καλα λεει τυπου ταυτοτητας.Δηλ το μεγεθος.Εγω ειχα παει χρωματιστες και τις δεχθηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
για την εγγραφή όταν λέει ''Υπεύθυνη Δήλωση ότι ο σπουδαστής δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή ή
τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα''. Μας δίνουν κάποιο χαρτί έκει και το υπογράφουμε ή πρέπει να το βγάλουμε εμείς?
λογικα μια απλη υπευθηνη δηλωση συμπληρωνεις αν ειναι εκτυπωσε καμια να την εχεις ετοιμη και τη συμπληρωνεις εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris199

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μια χαρα εκατσαν οι απεργιες αυριο..να δω πως θα κατεβω τωρα:hmm:

Επεξεργασια:Ενταξει..υπαρχει και ενα λεοφορειο τουλαχιστον(παλι καλα).Οσοι πατε τριτη-τεταρτη δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Μια χαρα εκατσαν οι απεργιες αυριο..να δω πως θα κατεβω τωρα:hmm:

Επεξεργασια:Ενταξει..υπαρχει και ενα λεοφορειο τουλαχιστον(παλι καλα).Οσοι πατε τριτη-τεταρτη δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ

Δυστυχώς φέτος θα πρέπει να μας γίνει συνήθεια όλο αυτό το σκηνικό γιατί θα είναι δύσκολος χειμώνας (αν ανοίξουμε :)) με πολλές απεργίες.

Πάντως, τουλάχιστον η προηγούμενη πρυτανεία όταν είχε 24ώρη ΟΛΑ τα μέσα (όλα όμως) ακύρωνε διαλέξεις, εξετάσεις. Οπότε παιδιά για Τρίτη και Τετάρτη υπάρχει πιθανότητα να αναβληθούν αλλά αύριο κανονικά εκτός συγκλονιστικού απροόπτου. Φυσικά, δεν ξέρουμε τι θα κάνει ο νέος πρύτανης. Και πάντα για αυτά τα θέματα να κοιτάτε το aueb.gr στο πλάι. Τα άλλα δεν είναι έγκυρα ή το πήραν από aueb.gr .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tikei

Νεοφερμένος

Ο tikei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα σε ολους!!!!μπηκα και εγω φετος στο ΔΕΤ :D !!προσθεσε με στο τμημα :D !! ξερει καποιος αν αυριο γινουν κανονικα οι εγγραφεσ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Παιζει να αναβληθει και η συνελευση την Τριτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trifon93

Νεοφερμένος

Ο Τρυφωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους!!!!μπηκα και εγω φετος στο ΔΕΤ :D !!προσθεσε με στο τμημα :D !! ξερει καποιος αν αυριο γινουν κανονικα οι εγγραφεσ?:hmm:

παιδια το trifon93 ειναι το κανονικο μου acc απλα εκανα λαθος σε κατι (στο tikei) και γιαυτο εφτιαξα αλλο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μια χαρα εκατσαν οι απεργιες αυριο..να δω πως θα κατεβω τωρα:hmm:

Επεξεργασια:Ενταξει..υπαρχει και ενα λεοφορειο τουλαχιστον(παλι καλα).Οσοι πατε τριτη-τεταρτη δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ
αυριο δεν θα υπαρχουν ουτε λεωφορεια ουτε και ταξι αρα πως μπορουμε να μαθουμε σιγουρα τι θα γινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trifon93

Νεοφερμένος

Ο Τρυφωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
αυριο δεν θα υπαρχουν ουτε λεωφορεια ουτε και ταξι αρα πως μπορουμε να μαθουμε σιγουρα τι θα γινει?

που το ειδες αυτο ???γιατι ψαχνω και βρισκω μονο για ηλεκτρικο μετρο και τραμ!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
που το ειδες αυτο ???γιατι ψαχνω και βρισκω μονο για ηλεκτρικο μετρο και τραμ!:/:
πατα απεργιες μμμ σ γοογλε.εγω τ ιδα σ ι νιουσ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top