Φοιτητές Οικονομικού Παν.Αθηνών 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
ποια παρανομία; Κι εμείς μελλοντικοί φοιτητές δεν είμαστε; δεν μας ενδιαφέρει (πιο πολύ από κάθε άλλο) το νέο νομοσχέδιο και οι εξελίξεις γενικά στην παιδεία; φυσικά και πρέπει να έχουμε λόγο πάνω σε αυτά. Την ημέρα της εγγραφής δηλαδή τι θα αλλάξει πρακτικά πέρα από το ότι θα έχουμε ένα χαρτάκι να δείχνουμε;

Μακάρι να γινόταν...Έχετε 10 φορές παραπάνω βάρος σαν γνώμη από κάποιους που κάνουν tour όλες τις σχολές για να τις κλείσουν. Αλλά αν δεν έχεις γραφτεί δεν ψηφίζεις θεωρητικά, τι να κάνουμε. Λάθη του συστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill93

Νεοφερμένος

Ο bill93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες και ώρες εγγραφών.Εδώ θα τις βρείτε:
https://www.aueb.gr/pages/foithsh/odigos/index.php#2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ε κοίτα τυπικά ναι, δείχνεις πάσο ή φοιτητική. Απλά είδαμε και περιπτώσεις χωρίς αυτά...Απλά το μάζεψα λίγο. *

μην ωθούμε τα παιδιά στην παρανομία εντελώς:)

edit:


Δες αυτό το pdf που βρήκα πρόχειρα σελ 73 ως 87 για τη χρηματοδότηση (χωρίς να μιλάω για συγγράματα κλπ.) όπου λέει ξεκάθαρα για χρηματοδότηση από τρίτους και ιδιωτικούς φορείς και την εφαρμογή ποιοτικών κριτηρίων παραγωγικότητας. Γενικά, από ότι καταλαβαίνω η κρατική χρηματοδότηση θα μειωθεί και αυτή η απώλεια θα πρέπει να αντισταθμιστεί από τους φορείς αυτούς. Και εδώ είναι το πρόβλημα: πες θα βρουν χρηματοδότηση τα πολυτεχνεία και ίσως το ΟΠΑ και οι σχολές θετικών επιστημών. Λέμε τώρα.(ενδεικτικά) Οι άλλοι (πχ.το Ιστορικό ή τη Φιλοσοφική ποιός θα το χρηματοδότησει;) θα έχουν πρόβλημα...Κάτι πρέπει να αλλάξει και γενικά να ξεκαθαριστούν τα πράγματα.
https://www.aueb.gr/pages/news/attachments/1137_b.pdf

Σε αυτά που λες συμφωνώ απόλυτα. Η ΓΣ είναι από τα πλέον αναχρονιστικά πράγματα στο ΟΠΑ και πρέπει να καταλάβουμε ότι δουλειά μας είναι να σπουδάζουμε και όχι να διοικούμε...Ασε που στο ΟΠΑ δεν υπάρχει καταστατικό με αποτέλεσμα οι παρατάξεις να κάνουν ότι τους συμφέρει. Σε θέματα διοίκησης πιστύω πως χειρότερα δεν γίνεται...


Εισαι σιγουρος οτι για την χρηματοδοτηση ισχυει αυτο?Εγω αυτο που εχω διαβασει ειναι οτι η χρηματοδοτηση μενει ως εχει,και οριζεται ιδιωτικο νομικο προσωπο για την διαχειρηση των πορων.Λαθος καταλαβα?Τουλαχιστον σε αυτο δεν εχω καποια ενσταση

Αμφιβαλλω για το αν η 3ετης δυνατοτητα φοιτησης θα ειναι αποτελεσματικη αλλα μεχρι εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι για τα δικαιολογητικά...

-Νομίμως επικυρωμένο αντίγραφο της Βεβαίωσης Πρόσβασης στην Τριτοβάθμια
Εκπαίδευση
, είναι η βεβαίωση που δίνουν στο σχολείο με το γενικό βαθμό πρόσβασης κτλ;


- Υπεύθυνη Δήλωση ότι ο σπουδαστής δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή ή
τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα
, αυτή τη δήλωση μας τη δίνουν την ημέρα των εγγραφών ή πρέπει να την έχουμε ήδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris199

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι για τα δικαιολογητικά...

-Νομίμως επικυρωμένο αντίγραφο της Βεβαίωσης Πρόσβασης στην Τριτοβάθμια
Εκπαίδευση
, είναι η βεβαίωση που δίνουν στο σχολείο με το γενικό βαθμό πρόσβασης κτλ;


- Υπεύθυνη Δήλωση ότι ο σπουδαστής δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή ή
τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα
, αυτή τη δήλωση μας τη δίνουν την ημέρα των εγγραφών ή πρέπει να την έχουμε ήδη;

Για το 1ο:ναι.εμένα μου έδωσαν μόνο το αντίγραφο της βεβαίωσης το οποιο ΠΡΕΠΕΙ να το επικυρωσεις ειτε στο λυκειο σου ειτε σε καποιο ΚΕΠ.Τελικα πηρα και το πρωτοτυπο το οποιο ΔΕΝ το δινουμε στην γραμματεια αλλα το κραταμε.

Για το 2ο θελω να μαθω και εγω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εισαι σιγουρος οτι για την χρηματοδοτηση ισχυει αυτο?Εγω αυτο που εχω διαβασει ειναι οτι η χρηματοδοτηση μενει ως εχει,και οριζεται ιδιωτικο νομικο προσωπο για την διαχειρηση των πορων.Λαθος καταλαβα?Τουλαχιστον σε αυτο δεν εχω καποια ενσταση

Αμφιβαλλω για το αν η 3ετης δυνατοτητα φοιτησης θα ειναι αποτελεσματικη αλλα μεχρι εκει

Ναι κοίτα αν μείνει ως έχει η χρηματοδότηση και όλα μείνουν ως έχουν οκ, αν και αμφιβάλλω. Η 3ετή φοίτηση είναι επιλογή του πανεπιστημίου ή του ΤΕΙ, κανείς δεν αναγκάζει.Κανείς δεν είπε ότι το τμήμα σου πχ. γίενται 3ετές. Απλά, πλέον είναι νόμιμο.

να ρωτήσω κάτι για τα δικαιολογητικά...

-Νομίμως επικυρωμένο αντίγραφο της Βεβαίωσης Πρόσβασης στην Τριτοβάθμια
Εκπαίδευση
, είναι η βεβαίωση που δίνουν στο σχολείο με το γενικό βαθμό πρόσβασης κτλ;


- Υπεύθυνη Δήλωση ότι ο σπουδαστής δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή ή
τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα
, αυτή τη δήλωση μας τη δίνουν την ημέρα των εγγραφών ή πρέπει να την έχουμε ήδη;

Κοίτα όχι την original βεβαίωση πρόσβασης αλλά ένα αντίγραφο επικυρωμένο. Εμάς μας είχαν δώσει στο σχολείο έτοιμο...Αλλιώς βγάλε τη ΒΠ φωτοτυπία και πήγαινε σε ένα ΚΕΠ να στο επικυρώσουν κλπ.:)

Εγώ είχα πάρει μια υπεύθυνη δήλωση και έγραψα :"Δηλώνω υπεύθυνα ότι δεν είμαι εγεγραμμένος σε άλλο ΑΕΙ ή ΤΕΙ της χώρας.
Υπογραφή. Αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Η Υπεύθυνη Δήλωση θα μας δωθεί απο τη γραμματεία,να την συμπληρώσουμε εκείνη την ώρα :)
Απορώ τι θα γίνει την Τρίτη 27/9 που γράφονται οι ΟΔΕιτες!Είμαστε 300+ :D

Υποψήφιοι 90% : 225
Υποψήφιοι 10% : 25
Υποψήφιοι Εσπερινών Λυκείων : 3
Τρίτεκνοι : 24
Πολύτεκνοι : 21
Κοινωνικά Κριτήρια : 7
*Αθλητές : 6
*Τέκνα Ελλήνων Εξωτερικού-Αλλοδαποί/Αλλογενείς-Υπότροφοι-Μουσουλμάνοι : 42
*Υποψήφιοι με σοβαρές παθήσεις : 13

Όλες οι θέσεις των κατηγοριών χωρίς το αστεράκι είναι συμπληρωμένες! (Σίγουρα λοιπόν 305) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Η Υπεύθυνη Δήλωση θα μας δωθεί απο τη γραμματεία,να την συμπληρώσουμε εκείνη την ώρα :)
Απορώ τι θα γίνει την Τρίτη 27/9 που γράφονται οι ΟΔΕιτες!Είμαστε 300+ :D

Δεν ξέρω αν έχει και πολύ σημασία πάντως η γραμματεία δεν σου δίνει υπεύθυνη δήλωση για το αν είσαι γραμμένος σε άλλη σχολη΄ή όχι...Μονός σου το κάνεις.Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα βρείς αλλού πχ. παρατάξεις και παραπάνω από μια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σαν προβατα προς σφαγη σας φανταζομαι ολους μαζι στο μπουλουκι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john236

Νεοφερμένος

Ο john236 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
chriss,γνωριζεις τα ιδια στοιχεια και για τουσ ΛΟΧΡΗιτες?
εγω οπως ξερεις εκει περασα και θελω να μαθω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
chriss,γνωριζεις τα ιδια στοιχεια και για τουσ ΛΟΧΡΗιτες?
εγω οπως ξερεις εκει περασα και θελω να μαθω:D

ΛΟΧΡΗ :

Υποψήφιοι 90% : 180
Υποψήφιοι 10% : 20
Υποψήφιοι Εσπερινών Λυκείων : 2
Τρίτεκνοι : 3
Πολύτεκνοι : 6
Κοινωνικά Κριτήρια : 2
*Αθλητές : 6
*Τέκνα Ελλήνων Εξωτερικού-Αλλοδαποί/Αλλογενείς-Υπότροφοι-Μουσουλμάνοι : 32
*Υποψήφιοι με σοβαρές παθήσεις : 10

Σίγουρα λοιπόν 213 άτομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john236

Νεοφερμένος

Ο john236 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
thanks!:clapup:
εμεις γραφομαστε στις 26 αλλα υπαρχει πιθανοτητα να περασω και στις 27!τα λεμε στη σχολη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
thanks!:clapup:
εμεις γραφομαστε στις 26 αλλα υπαρχει πιθανοτητα να περασω και στις 27!τα λεμε στη σχολη!:)

Τίποτα!
Σκέφτομαι να οργανώσω το AUEB I-School Meeting αλλά δεν ξέρω πότε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john236

Νεοφερμένος

Ο john236 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
τι να σου πω..:worry:
παντως αν γινει τιποτα ειδοποιησε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
πηγαιντε σε καποιο φωτοτυπαδικο και ζητηστε μια υπευθυνη δηλωση του νομου Ν.1599/1986 η κατεβασε απο αυτο εδω το λινκ https://www.auth.gr/admin/admin_docs/resources/YPEY8YNH_DHLWSH.pdf την συμπληρωνεις στοιχεια κτλ και στο τελος γραφεις "δεν φοιτω σε αλλο αει η τει στην ελλαδα" ... οσον αφορα την συναντηση μεσα κ εγω! προτινω να γινει αφου κανουμε ολοι τις εγραφες μας, μια ακυρη μερα και ωρα στο πανεπιστημιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
να ρωτησω κατι οσον αφορα τη βεβαιωση προσβασης παμε και την επικυρωνουμε σε οποιοδηποτε κεπ ετσι?οχι απαραιτητα στο κεπ της περιοχης οπου πηγεναμε σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

barca10

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
να ρωτησω κατι οσον αφορα τη βεβαιωση προσβασης παμε και την επικυρωνουμε σε οποιοδηποτε κεπ ετσι?οχι απαραιτητα στο κεπ της περιοχης οπου πηγεναμε σχολειο

ναι, σε οποιοδήποτε ΚΕΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

bill93

Νεοφερμένος

Ο bill93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ετοιμάζονται για απεργίες τα ΜΜΜ... https://news.in.gr/greece/article/?aid=1231129274
Λέτε να αναβληθούν οι εγγραφές τουλάχιστον για ΔΕΤ και ΔΕΟΣ που είναι την Παρασκευή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
δε νομιζω αφου τα λεωφορεια θα λειτουργησουν κανονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top