Φοιτητές Οικονομικού Παν.Αθηνών 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Χαχαχα.Έχεις δίκιο.
Μαθαίνω βέβαια πως εντός σχολής υπάρχει ένα κλίμα "ΔΕΤ VS ΟΔΕ" :) Ισχύει;

ε λίγο ίσως.Τίποτα φοβερό. Είναι η ανάγκη του φοιτητή βλέπεις να λέει πόσο φανταστικό είναι το τμήμα του και πόσο χάλια είναι τα άλλα (προηγούμενης δεκαετίας κλπ.).:)

Πάντως έχουμε μεγαλύτερη αυτοεκτίμηση από εσάς.:P δες και εμένα χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ε λίγο ίσως.Τίποτα φοβερό. Είναι η ανάγκη του φοιτητή βλέπεις να λέει πόσο φανταστικό είναι το τμήμα του και πόσο χάλια είναι τα άλλα (προηγούμενης δεκαετίας κλπ.).:)

Πάντως έχουμε μεγαλύτερη αυτοεκτίμηση από εσάς.:P δες και εμένα χαχα

Καλά,φυσικά το ΟΔΕ είναι ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ χαχαχαχαχαχαχαχα
Να δούμε...τι θα δούμε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Θα είμαι και εγώ σε ΔΕΤ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitris199

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Σε ΔΕΤ θα είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitris199

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ναι ελπίζω να είναι καλά. Αν και εγώ που είμαι από θεωρητική νομίζω ότι θα τα βρω λίγο σκούρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitris199

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ναι ελπίζω να είναι καλά. Αν και εγώ που είμαι από θεωρητική νομίζω ότι θα τα βρω λίγο σκούρα...
Αφού έγραψες καλά σε αυτά τα Μαθηματικά γενικής θα είσαι μια χαρά:p...όλοι οι θεωρητικοί που ήξερα ότι θέλουν να πάνε οικονομικά(δεν είναι και πολλοί) εκεί την πάτησαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλά άσ' τα τα μαθηματικά φέτος ήταν ό,τι να ναι, απλά χρειάζονται και κάποια μαθηματικά κατεύθυνσης και εγώ είμαι άσχετη. Τέλος πάντων θα τα δούμε σιγά σιγά αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Καλά άσ' τα τα μαθηματικά φέτος ήταν ό,τι να ναι, απλά χρειάζονται και κάποια μαθηματικά κατεύθυνσης και εγώ είμαι άσχετη. Τέλος πάντων θα τα δούμε σιγά σιγά αυτά...

Πάντως την προηγούμενη χρονιά στο ΔΕΤ (δεν ξέρω για τα άλλα τμήματα) κάναμε προπαρασκευαστικά μαθήματα για τα παιδιά της θεωρητικής και καλό είναι να πας... Κατά κύριο λόγο είχαν ολοκληρώματα, όρια στο άπειρο, ανάλυση συναρτήσεων κλπ. Τίποτα φοβερό, οπότε μην αγχώνεσαι. Μετά, όλα στο χέρι σου είναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Αφού γίνεται αυτό τότε μια χαρά!Για να τα βάλουμε σε μια σειρά και να μπορούμε να παρακολουθήσουμε.Εσυ είσαι ικανοποιημένος γενικά; Οι καθηγητές τι λένε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Αφού γίνεται αυτό τότε μια χαρά!Για να τα βάλουμε σε μια σειρά και να μπορούμε να παρακολουθήσουμε.Εσυ είσαι ικανοποιημένος γενικά; Οι καθηγητές τι λένε;

Μια χαρά. Γενικά ναι είμαι ικανοποιημένος και οι καθηγητές είναι νέοι και στην πλειοψηφία τους πολύ οκ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
πολύ ωραία τότε γιατί παίζει ρολο ποσο καλός είναι ο καθηγητής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Πάντως την προηγούμενη χρονιά στο ΔΕΤ (δεν ξέρω για τα άλλα τμήματα) κάναμε προπαρασκευαστικά μαθήματα για τα παιδιά της θεωρητικής και καλό είναι να πας... Κατά κύριο λόγο είχαν ολοκληρώματα, όρια στο άπειρο, ανάλυση συναρτήσεων κλπ. Τίποτα φοβερό, οπότε μην αγχώνεσαι. Μετά, όλα στο χέρι σου είναι :)

τα προπαρασκευαστικα μαθηματα ειναι μια επαναληψη.Δεν ειναι δυνατο σε 2 ωρες να βγουν ολα τα μαθηματικα γ λυκειου.Και δεν ειναι απλα οχι,ειναι ομως πολυ βασικα.Βεβαια δεν ξερω ποσο χρειαζονται για το ΔΕΤ o tsekis θα μας πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ντάξει αν δω και δεν καλύπτομαι θα κάνω και κανένα ιδιαίτερο να τελειώνω αν και το θέμα είναι να το γίτώσω. Απο κει και πέρα ισχύει ότι σ ένα μάθημα μπορούμε να κοπούμε συγκεκριμένες φορες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
τα προπαρασκευαστικα μαθηματα ειναι μια επαναληψη.Δεν ειναι δυνατο σε 2 ωρες να βγουν ολα τα μαθηματικα γ λυκειου.Και δεν ειναι απλα οχι,ειναι ομως πολυ βασικα.Βεβαια δεν ξερω ποσο χρειαζονται για το ΔΕΤ o tsekis θα μας πει

Ναι μα για επανάληψη πρόκειται προκειμένου να δουν ποιά είναι τα θέματα που πρέπει να ξέρουν και μετά πρέπει να τα διαβάσουν...Αλλιώς δεν έχει νόημα:).
Δυστυχώς ένας που χει κάνει κατεύθυνση έχει πλεονέκτημα σίγουρα.
Γενικά πιστεύω ότι το ΔΕΤ είναι από τις πιο δύσκολες σχολές για θεωρητικούς και θέλει πολλάπλή προσπάθεια για έναν μαθητή (ούτε αλγοριθμική σκέψη έχει απ'το ΑΕΠΠ)...Βέβαια όλα είναι σχετικά για τον καθένα μας.Α ! Και στη συνέχεια θα επιλέγει όσο γίνεται περισσότερο μαθήματα στυλ ΟΔΕ, Μάρκετινγκ κλπ.(είναι καμιά δεκαριά) και θα αποφεύγει τα ποσοτικά.

Όλα γίνονται...Θέληση να υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
απλα και περα απο τα μαθηματικα αλλο ενα θεμα ειναι η πληροφορικη,αλλα πιστευω πως καπως θα βρεθει η ακρη.ισα ισα που αν φοβασαι καποια μαθηματα τ προσεχεις πιο πολυ.σαν τμημα πρεπει να αξιζει οποτε δεν εχει σημασια ο κοπος,καμια σχολη δεν ειναι ευκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Μαθηματα οπως η πληροφορικη και η στατιστικη που διδασκονται απο την αρχη δεν υπαρχει προβλημα με καποια προσπαθεια.θα εχει ενα μινι πλεονεκτημα ο τεχνολογικος ειδικα στον τροπο σκεψης αλλα οκ.
Απο οτι ειδα ομως στο 1ο ετος εχετε 2 μαθηματα μαθηματικων.Τα οποια χρειαζονται γνωσεις β και γ λυκειου κατευθυνσης.Τα μαθηματικα στο 1ο εξαμηνο αναλυση δεν ειναι?
Και δεν αναφερομαι σε τροπο σκεψης αλλα σε κενα γιατι τα μαθηματικα ειναι αλυσιδα.Και στο προπαρασκευαστικο επειδη καναμε και εμεις δεν γινεται να μαθεις συναρτησεις,ορια,διαφορικο και ολοκληρωματα μεσα σε 2 ωρες.
Αν κοιταξει την υλη του λυκειου θα ειναι πιο ευκολο απο το να παει απροετοιμαστη.Βεβαια τιποτα δεν ειναι αδυνατο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Μαθηματα οπως η πληροφορικη και η στατιστικη που διδασκονται απο την αρχη δεν υπαρχει προβλημα με καποια προσπαθεια.θα εχει ενα μινι πλεονεκτημα ο τεχνολογικος ειδικα στον τροπο σκεψης αλλα οκ.
Απο οτι ειδα ομως στο 1ο ετος εχετε 2 μαθηματα μαθηματικων.Τα οποια χρειαζονται γνωσεις β και γ λυκειου κατευθυνσης.Τα μαθηματικα στο 1ο εξαμηνο αναλυση δεν ειναι?
Και δεν αναφερομαι σε τροπο σκεψης αλλα σε κενα γιατι τα μαθηματικα ειναι αλυσιδα.Και στο προπαρασκευαστικο επειδη καναμε και εμεις δεν γινεται να μαθεις συναρτησεις,ορια,διαφορικο και ολοκληρωματα μεσα σε 2 ωρες.
Αν κοιταξει την υλη του λυκειου θα ειναι πιο ευκολο απο το να παει απροετοιμαστη.Βεβαια τιποτα δεν ειναι αδυνατο...

κοίτα, μην ξεχνάς πως στο τμήμα σου δεν μπαίνουν παιδιά της θεωρητικής + γενικά έχετε καλύτερο επίπεδο μαθηματικών ως τμήμα (πολύ όμως)...Οπότε μάλλον μιλάμε για άλλα standards και απαιτήσεις (ότι και να σου αραδιάζω για τη τμηματάρα μας το ΔΕΤ χαχα:D)...Εγώ θυμάμαι ο καθηγητής πήρε ότι παραπάνω κάναμε η πλειοψηφία (θετική-τεχνολογική), τα αποσαφήνισε ως έννοιες και είπε βιβλιογραφία και ασκήσεις για το καθένα. Μετά έκανε για ότι πρόλαβε ένα παράδειγμα και guess what ...τέλος χρόνου (2 δίωρα) ! Μετά ,προσπαθούσε κατά την χρονιά να εξηγεί πολύ σύντομα τα παλιά για να είναι περίπου όλοι στα ίδια...

ΥΓ1. Την πρώτη μέρα πάντως οι μη θεωρητικοί κοιτάζαμε σαν χάνοι τον ορισμό του ολοκληρώματος....:hmm::hmm::hmm: ΥΓ2Και ναι όλοι πήγαν στα προπαρασκευαστικά θεωρητικών. Αφού σε κάποια φάση κάνει ο καθηγητής με τρόμο (και καλά:P) "όλοι εσείςθεωρητική ;" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
κοίτα, μην ξεχνάς πως στο τμήμα σου δεν μπαίνουν παιδιά της θεωρητικής + γενικά έχετε καλύτερο επίπεδο μαθηματικών ως τμήμα (πολύ όμως)...Οπότε μάλλον μιλάμε για άλλα standards και απαιτήσεις (ότι και να σου αραδιάζω για τη τμηματάρα μας το ΔΕΤ χαχα:D)...Εγώ θυμάμαι ο καθηγητής πήρε ότι παραπάνω κάναμε η πλειοψηφία (θετική-τεχνολογική), τα αποσαφήνισε ως έννοιες και είπε βιβλιογραφία και ασκήσεις για το καθένα. Μετά έκανε για ότι πρόλαβε ένα παράδειγμα και guess what ...τέλος χρόνου (2 δίωρα) ! Μετά ,προσπαθούσε κατά την χρονιά να εξηγεί πολύ σύντομα τα παλιά για να είναι περίπου όλοι στα ίδια...

ΥΓ1. Την πρώτη μέρα πάντως οι μη θεωρητικοί κοιτάζαμε σαν χάνοι τον ορισμό του ολοκληρώματος....:hmm::hmm::hmm: ΥΓ2Και ναι όλοι πήγαν στα προπαρασκευαστικά θεωρητικών. Αφού σε κάποια φάση κάνει ο καθηγητής με τρόμο (και καλά:P) "όλοι εσείςθεωρητική ;" :D

Κι ομως στο τμημα Στατιστικης και Ασφαλιστικης επιστιμης μπαινουν απο θεωρητικη.Που μπορει να μην ειναι τοσο τεχνικο οσο του οπα αλλα δυσκολα βγαινει απο θεωρητικη.
Για το ΔΕΤ για 2 μαθηματα ανεφερα οτι ειναι απαραιτητες οι γνωσεις τεχνολογικης γιατι θεωρω οτι δυσκολα καλυπτονται.Βεβαια ο καθηγητης μπορει να δειχνει κατανοηση στο γεγονος οτι υπαρχουν πολλοι θεωρητικοι,και επισης να μην γινονται τοσο προχωρημενα πραγματα.Απο περιεργεια τι κανατε απο μαθηματικα?ησουν απο θεωρητικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top