[Φοιτητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

[Φοιτητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 105)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 25 23.8%
  • Κατά

    Ψήφοι: 77 73.3%
  • Δεν έχω άποψη

    Ψήφοι: 3 2.9%

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
να σου πω εχω σοβαρο προβλημα αμα ειναι να αρχησεις την επιθεση πεστο μου να φυγω.!
οταν λεω λολ τραγικο εννοω οτι μου ερχεται ενα τραγικο γελιο...πως φτασαμε ως εδω;; να μην μιλιουνται μερικοι επειδη απλως διαφωνουμε σε αυτο το θεμα ...οσο για το αν δαγκωνουν...εννοω οτι δεν θελω να ερθουμε σε ανοιχτη αντιπαραθεση...αλλα δεν θα το αποφυγω....θα παω γιατι θελω να ψηφισω και εγω...αλλα θα μου ειναι δυσαρεστο...επαναλαμβανω δειξε κατανοηση...ελεος!

Huh?

Νταξ' δε χάθηκε κι ο κόσμος αν διαφωνείς με ένα φίλο σου σε κάτι. Αλλά δεν είναι λόγος για να μην πας στη συνέλευση, ούτε να μη μιλιέστε.
Όλοι έχουμε τέτοιες περιπτώσεις, αλλά μπορεί να πηγαίνουμε μαζί στη συνέλευση και να λέμε άλλα γι άλλα. Αν ο καθένας που ήθελε να εκφράσει δημόσια γνώμη δεν το έκανε γιατί φοβόταν να μη θίξει κάποιο γνωστό, θα ήμαστε ακόμη στα δέντρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Huh?

Νταξ' δε χάθηκε κι ο κόσμος αν διαφωνείς με ένα φίλο σου σε κάτι. Αλλά δεν είναι λόγος για να μην πας στη συνέλευση.
Όλοι έχουμε τέτοιες περιπτώσεις, αλλά μπορεί να πηγαίνουμε μαζί στη συνέλευση και να λέμε άλλα γι άλλα. Αν ο καθένας που ήθελε να εκφράσει δημόσια γνώμη δεν το έκανε γιατί φοβόταν να μη θίξει κάποιο γνωστό, θα ήμαστε ακόμη στα δέντρα. :P

εσυ καλα τα λες και συμφωνω αλλα ναδω τι θα πει και εκεινη που μου το παιζει βαρυ πεπονι...και οχι τιποταλλο αλλα ξερει και σχεδον ολους τους φιλους μου...εχε γουστο να μου δημιουργησει προβλημα:'(:'(:'(:cold::cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
εσυ καλα τα λες και συμφωνω αλλα ναδω τι θα πει και εκεινη που μου το παιζει βαρυ πεπονι...και οχι τιποταλλο αλλα ξερει και σχεδον ολους τους φιλους μου...εχε γουστο να μου δημιουργησει προβλημα:'(:'(:'(:cold::cold:

Αν είναι φίλη σου, να της πεις να κόψει τις μαλακίες.:P
Κι αν σου δημιουργήσει από το πουθενά πρόβλημα μόνο γι αυτό, δεν αξίζει και δε χρειάζεται να σκας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
πραγματικα με αυτα που ειδα στην πρωτη μου συνελευση δεν ξερω τι πρεπει να ειμαι :P :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ρε Crowley, ασε για λιγο την ιδεολογια σου και πιασε το μαρκετινγκ, εκει αιμοραγειτε ακατασχετα. Ναι εχετε την τηλεοραση εναντιων σας, αλλα με εξυπνες κινησεις στις γειτονιες και στην σχολη( πχ να την βαψετε ή να επισκευασετε κατι που να φαινεται-και ΟΧΙ ΓΚΡΑΦΙΤΙ) κερδιζετε τον κοσμο. Αλλωστε ολοι συμφωνουν οτι η τηλεοραση λεει παραλαπιπες, αλλα χρειαζονται να δουν οτι πραγματι δεν ειστε βρωμιαρηδες ανεγκεφαλοι αναρχικοι που θελουν να τα γαμησουν ολα, αλλα νοιαζεστε για τη σχολη και την κοινωνια. Και να εισαι αναρχικος δεν το δειχνεις οταν υπαρχει αρνητικο κλιμα, πρωτα το διορθωνεις και μετα λες οτι θες. Και δεν κατεβαζεις την σημαια, οτι και να γινει, γιατι καταστρεφεις την εικονα σου. BTW, οι μισες σχολες ανοιξαν ηδη, 160 τελουν υπο καταληψη.

Χωρίς να είμαι σίγουρος στο συγκεκριμένο θέμα,γενικότερα έχεις μεγάλο δίκιο όταν λες ότι σε θέμα..."marketing" πάσχουμε.Βέβαια,δεν είναι και εύκολο ζήτημα,αλλά αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία,όντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
και οταν υπαρχει προοπτικη για να βγει ακρη...πολλοι με καθε ευκαιρια προτεινουν να κλεισουμε την σχολη...δεν γινεται ετσι παντα δουλεια ομως:/::/:

Σοβαροί λόγοι* (ήθελα να γράψω)


Αυτό ακριβώς που λες.Το να κλείνεις την σχολή (ή και τα σχολεία) με το έτσι θέλω είναι πολύ άσχημο,υπάρχουν άτομα που θέλουν να μορφωνούν και άλλοι κλείνουν τις σχολες όποτε τους καπνίσει με το έτσι θέλω,χωρίς σοβαρά επιχειρήματα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ωραίος αντικειμενικός και τεκμηριωμένος λόγος.

Άλλωστε ποιος δεν θέλει να χάσει την εξεταστική του ή το εξάμηνο;

Αυτοι που δεν θελουν να χασουν την εξεταστικη ειναι οσοι χρωστανε 2-3 μαθηματα για να παρουν το πτυχειο τους ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Αυτοι που δεν θελουν να χασουν την εξεταστικη ειναι οσοι χρωστανε 2-3 μαθηματα για να παρουν το πτυχειο τους ..

μάλλον ειρωνικό ήταν :P

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ωραίος αντικειμενικός και τεκμηριωμένος λόγος.

Άλλωστε ποιος δεν θέλει να χάσει την εξεταστική του ή το εξάμηνο;


Καθολου ειρωνικο δεν ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Καθολου ειρωνικο δεν ειναι...

Ok. Οπότε εσύ ξέρεις καλύτερα από εμένα που το έγραψα.

I rest my case.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
ξανά έκλεισε η σχολή μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dukem93

Νεοφερμένος

Ο dukem93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Παιδιά το μάθατε αυτό? https://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/81284/eisbolh-foithtwn-sthn-ert
Φοιτητές μπήκαν στην ΕΡΤ και δεν αφήνουν να μεταδοθεί το δελτίο ειδήσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Σοβαροί λόγοι* (ήθελα να γράψω)


Αυτό ακριβώς που λες.Το να κλείνεις την σχολή (ή και τα σχολεία) με το έτσι θέλω είναι πολύ άσχημο,υπάρχουν άτομα που θέλουν να μορφωνούν και άλλοι κλείνουν τις σχολες όποτε τους καπνίσει με το έτσι θέλω,χωρίς σοβαρά επιχειρήματα:/:

εγω μεσα σε ενα χρονο...(τον περσινο) ακουσα πανω απο 20 φορες αιτημα να κλεισουμε την σχολη...
Παιδιά το μάθατε αυτό? https://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/81284/eisbolh-foithtwn-sthn-ert
Φοιτητές μπήκαν στην ΕΡΤ και δεν αφήνουν να μεταδοθεί το δελτίο ειδήσεων...

ετσι ισως τους ακουσει επιτελους καποιος...! εγω καθομαι και ακουω με τις ωρες ειδησεις...και σε οτι αφορα την τριτοβαθμια ολοι κανουν μια ξεπετα 2 λεπτα και πολλα λεω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
ετσι ισως τους ακουσει επιτελους καποιος...!

Με καμία παναγία. Χθες έγινε ολόκληρος χαμός, και τελικά αφού αποχώρησαν οι φοιτητές και οι αλληλέγγυοι που βρίσκονταν κάτω, το δελτίο ξεκίνησε κανονικά, κάνοντας μόνο μια αναφορά στο περιστατικό και προβάλλοντας την ανακοίνωση της διοίκησης της ΕΡΤ.
Το βίντεο με τις δηλώσεις των φοιτητών δεν προβλήθηκε ποτέ, έπειτα από συνεννόηση με την κυβέρνηση και εντολή του Μαξίμου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Με καμία παναγία. Χθες έγινε ολόκληρος χαμός, και τελικά αφού αποχώρησαν οι φοιτητές και οι αλληλέγγυοι που βρίσκονταν κάτω, το δελτίο ξεκίνησε κανονικά, κάνοντας μόνο μια αναφορά στο περιστατικό και προβάλλοντας την ανακοίνωση της διοίκησης της ΕΡΤ.
Το βίντεο με τις δηλώσεις των φοιτητών δεν προβλήθηκε ποτέ, έπειτα από συνεννόηση με την κυβέρνηση και εντολή του Μαξίμου.



ΞΕΦΤΙΛΑ ....! κανονικα θα επρεπε να παρουν ενα τηλαφωνακι στο καναλι....και αυτοι αμεσως να δεχτουν να αφιερωσουν μερικα λεπτα .. για ενα τοσο σοβαρο ζητημα...οχι να τους γραφουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
ΞΕΦΤΙΛΑ ....! κανονικα θα επρεπε να παρουν ενα τηλαφωνακι στο καναλι....και αυτοι αμεσως να δεχτουν να αφιερωσουν μερικα λεπτα .. για ενα τοσο σοβαρο ζητημα...οχι να τους γραφουν

Πήρε πολύς κόσμος να τους πιέσει να το προβάλλουν όσο ήταν παρόντες οι φοιτητές. Η συνήθης απάντηση ήταν ότι το δελτίο "έπεσε" λόγω τεχνικού προβλήματος, ή ότι το βίντεο θα προβληθεί στο δελτίο των 12.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Πήρε πολύς κόσμος να τους πιέσει να το προβάλλουν όσο ήταν παρόντες οι φοιτητές. Η συνήθης απάντηση ήταν ότι το δελτίο "έπεσε" λόγω τεχνικού προβλήματος, ή ότι το βίντεο θα προβληθεί στο δελτίο των 12.

:tongue::tongue::sick::sick::sick:ΑΙΣΧΟΣ! βγαινει η καθεμια κουλη και λεει το μακρυ της και το κοντο της στα καναλια και τους φοιτητες τους εγραψαν στα....παλια τους τα παππουτσια!ΟΥΣΤ!
ξανά έκλεισε η σχολή μας
:'(:'(:'(
να αφιερωνανε τουλαχιστον τα καναλια περισσοτερο χρονο να πουν κατι για τις καταληψεις που το περνανε στην ξεπετα....εμενα οι γονεις μου εμενα ρωτανε για τις καταληψεις.....ΠΩΣ ΘΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
στα @@ τους μας έχουν, αυτή είναι η αλήθεια. και ότι και να κάνουμε δεν βγάζεις άκρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Aν πραγματικα ηθελε το κρατος, θα ειχαν παει τα ΜΑΤ και κανενας "φοιτητης" δεν θα εμπαινε μεσα στο στουντιο.
Και επισης αν ηθελαν δεν θα προβαλαν καμια δηλωση και φυσικα το θεμα θα θαβοταν εντελως, και οι περισσοτεροι που γραφετε εδω περα ουτε καν που θα το ξερατε οτι συνεβει... εκτος αυτου οι συγκεκριμενοι ηταν υπερ των καταληψεων των Πανεπιστημιων και ως εκτουτου ηταν υπερ της καταργησης του δικαιωματος των φοιτητων να σπουδασουν.. αρα κανονικα δεν θα επρεπε να τους προβαλουν καν τα μμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Και επισης αν ηθελαν δεν θα προβαλαν καμια δηλωση και φυσικα το θεμα θα θαβοταν εντελως, και οι περισσοτεροι που γραφετε εδω περα ουτε καν που θα το ξερατε οτι συνεβει...

Ναι, σιγά μην περιμέναμε από τη ΝΕΤ για να το μάθουμε.
Το γεγονός δε θάφτηκε, η άποψη πάντως δεν είχε την ίδια τύχη.

εκτος αυτου οι συγκεκριμενοι ηταν υπερ των καταληψεων των Πανεπιστημιων και ως εκτουτου ηταν υπερ της καταργησης του δικαιωματος των φοιτητων να σπουδασουν.. αρα κανονικα δεν θα επρεπε να τους προβαλουν καν τα μμε

Δε σχολιάζω καν το "είναι υπέρ της κατάργησης του δικαιώματος των φοιτητών να σπουδάσουν".

Ακόμη κι έτσι να ήταν. Κι ο φασισμός είναι κατά της δημοκρατίας. Άρα κανονικά δεν θα έπρεπε να του δίνεται βήμα λόγου.
Αχ, αυτή η ελευθερία της έκφρασης... εσύ κι ο Βολταίρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top