[Φοιτητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

[Φοιτητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 105)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 25 23.8%
  • Κατά

    Ψήφοι: 77 73.3%
  • Δεν έχω άποψη

    Ψήφοι: 3 2.9%

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ζεις σε παραλληλο συμπαν,αγαπητε...:)
απεδειξε μου οτι εχει γινει καταληψη ενω στην συνελευση ψηφιστικε οχι...ενα παραδειγμα δωσε μου και θα πω οτι εχεις δικιο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Ξέρεις να έχει γίνει κατάληψη φοιτητών πουθενά χωρίς συνέλευση;

Κι άσε τα "κομματικά" και τις βλακείες.

τι ακριβως εννοεις με την λεξη "συνελευση" ? γιατι αυτο που προανεφερα, εγω δεν το θεωρω συνελευση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
τι ακριβως εννοεις με την λεξη "συνελευση" ? γιατι αυτο που προανεφερα, εγω δεν το θεωρω συνελευση...
αυτο που μαλλον δεν εχεις πατησει ποτε αλλα ενταξει δεν ειναι το θεμα αυτο...τη συνελευση του καθε τμηματος και συγκεκριμενα αυτην που αφορα καταληψη...πες μου ενα παραδειγμα στο οποιο ψηφιστικε οχι και μετα καποιοι πηγαν και εκλεισαν μονοι τους την σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
απεδειξε μου οτι εχει γινει καταληψη ενω στην συνελευση ψηφιστικε οχι...ενα παραδειγμα δωσε μου και θα πω οτι εχεις δικιο!;)

το τι γινεται στην σχολη μου το ξερω καλυτερα απο ολους σας,ευχομαι εκει που θα περασεις να μην ζησεις τετοια γεγονοτα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εγω δεν θα επιχειρηματολογησω, θα απαντησω απλα στο ερωτημα του τοπικ : ΚΑΤΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Οι σχολές δεν μπορούν να κλείσουν μόνο με τα κομματόσκυλα. Υπάρχει πολύ ανεξάρτητος κόσμος που τις στηρίζει.


Σκεφτείτε τι έγινε πέρσυ που όσες προσπάθειες κάνανε οι αριστεροί για καταλήψεις ήταν μη αποτελεσματικές και συνήθως οι συνελεύσεις δεν σημείωναν απαρτία. Οι μαζικές συνελεύσεις αρχές Σεπτέμβρη σε μια αδρανή περίοδο που οι περισσότεροι δεν έχουν επιστρέψει δεν σας λένε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
το τι γινεται στην σχολη μου το ξερω καλυτερα απο ολους σας,ευχομαι εκει που θα περασεις να μην ζησεις τετοια γεγονοτα.....
ευχαριστω παντως γιατι εμμεσα απαντησες..δεν εχεις παραδειγμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,961 μηνύματα.
Στην Ελλάδα η συνέλευση περισσότερο μοιάζει ως τεκές παρά ως διάλογος πολιτισμένων ανθρώπων...Δεν θεωρώ σοβαρή την μάζωξη για να ξανακούσω αλά ύφος Ντράγκα την πολιτική επικαιρότητα του κοινοβουλίου από παιδάκια που δεν ξέρουν τι πάει να πει δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
αυτο που μαλλον δεν εχεις πατησει ποτε αλλα ενταξει δεν ειναι το θεμα αυτο...τη συνελευση του καθε τμηματος και συγκεκριμενα αυτην που αφορα καταληψη...πες μου ενα παραδειγμα στο οποιο ψηφιστικε οχι και μετα καποιοι πηγαν και εκλεισαν μονοι τους την σχολη

απ'αυτα που μου γραφεις φαινεται οτι εσυ δν εχεις πατησει ποτε σε συνελευση κ μαλλον ουτε εχεις περασει εξω απο πανεπιστημιο...;)

ευχαριστω παντως γιατι εμμεσα απαντησες..δεν εχεις παραδειγμα:)

αν διαβαζες τα post που γραφω τι καλα που θα ηταν....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
απ'αυτα που μου γραφεις φαινεται οτι εσυ δν εχεις πατησει ποτε σε συνελευση κ μαλλον ουτε εχεις περασει εξω απο πανεπιστημιο...;)
εγω το λεω πως δεν εχω πατησει εσυ δεν το λες ομως...αλλα απο τη στιγμη που ψηφιζεται οχι δεν γινεται καταληψη...βεβαια αυτοι που ειναι κατα αντι να καθονται στον καναπε και να κραζουν στον υπολογιστη θα ηταν καλυτερο να πηγαινουν και να δηλωνουν αυτο το οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,961 μηνύματα.
Με ευχαρίστηση θα έχεζα αν ήθελα μέσα στο αμφιθέατρο εν ώρα "συνέλευσης"...γιατί ο χώρος μου θυμίζει τουαλέτα για βαριάς μορφή ευκοιλιότητας. Για το Πανεπιστήμιο και την γνώση μέσα σε αυτό κουράστηκα και έδωσα πανελλήνιες...και σε δημόσια ουρητήρια-χεστήρια μάλλον μπήκα. Λάθος πόρτα άνοιξα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
απ'αυτα που μου γραφεις φαινεται οτι εσυ δν εχεις πατησει ποτε σε συνελευση κ μαλλον ουτε εχεις περασει εξω απο πανεπιστημιο...;)
καταρχας οταν γινονται συνελευσεις πηγαινεις?και αν ναι ψηφιζεις κατα η λευκο?αν ναι τοτε τι αλλο θες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
καταρχας οταν γινονται συνελευσεις πηγαινεις?και αν ναι ψηφιζεις κατα η λευκο?αν ναι τοτε τι αλλο θες?
ευκολη απαντηση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
τι ακριβως εννοεις με την λεξη "συνελευση" ? γιατι αυτο που προανεφερα, εγω δεν το θεωρω συνελευση...

ναι διαφωνω, οταν και α. οι πακιστανοι μικροπωλητες ανηκουν στην πλειοψηφια κ οταν β. τα κομματοσκυλα δεν μας αφηνουν να κατεβασουμε κ εμεις δικα μας πλαισια ωστε να μην ψηφιζουμε λευκο...
Αυτό; Δεν το είχα δει.


α. Δεν μπορώ να κρίνω αυτό που ισχυρίζεσαι, αλλά στις συνελεύσεις σχολών που ξέρω δεν είναι κανόνας αυτό. Οπότε μάλλον αποτελεί περίπτωση που δεν προσβάλλει τη γενικότητα βάσει της οποίας μιλάμε.

β. Αυτό δεν ακυρώνει το ζήτημα της πλειοψηφίας, καθ' ότι αν ήσαστε περισσότεροι δεν θα μπορούσαν να τραμπουκίσουν. Still, δεν υπερασπίζομαι την πράξη φυσικά, και σε τέτοια περίπτωση η απόφαση είναι άκυρη, και όλοι οι υπόλοιποι φοιτητές δεν είναι υποχρεωμένοι να συμπράξουν ή να τη λάβουν ως δεδομένη.
Αυτό βέβαια δεν αφαιρεί ευθύνες από όσους δεν συμμετέχουν καν στη συνέλευση ώστε να αποτρέψουν τέτοιες καταστάσεις.


Οπότε, ας επαναδιατυπώσω, διαφωνείς με το ότι αποφασίζονται από την πλειοψηφία μιας έγκυρης συνέλευσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Οπότε, ας επαναδιατυπώσω, διαφωνείς με το ότι αποφασίζονται από την πλειοψηφία μιας έγκυρης συνέλευσης;

ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

Θα μπορούσες να το τεκμηριώσεις κιόλας;
Επειδή μ' αυτή τη λογική θα μπορούσα κι εγώ να σου πατήσω ένα thumbs down, να γράψω κι ένα "όχι" και να συνεχίσουμε ο καθένας τον πρωτόγονο δρόμο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Θα μπορούσες να το τεκμηριώσεις κιόλας;
Επειδή μ' αυτή τη λογική θα μπορούσα κι εγώ να σου πατήσω ένα thumbs down, να γράψω κι ένα "όχι" και να συνεχίσουμε ο καθένας τον πρωτόγονο δρόμο του.

οχι, γτ δν εχω βγαλει βιντεο....
ειμαι ΚΑΤΑ των καταληψεων κ ειπα κ για ποιους λογους, απο εκει κ περα το αν το πιστευεις η οχι,ειναι δικο σου θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Λοιπον για να μαθαινετε στην συνελευση του φοιτητικου συλλογου πρεπει να πηγαινουν ΟΛΟΙ! αλλα οταν καθεσαι σπιτακι σου ειναι ευκολο να μιλας για κομματοσκυλα και παραταξεις!! ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΜΑΖΕΥΤΗΤΕ ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΕΝΑ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ! αλλα το να μου λες οτι η συνελευση ειναι ενα τιποτα δεν το δεχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
οχι, γτ δν εχω βγαλει βιντεο....

Ok then, υποθέτω δεν έχει νόημα τότε να σπαταλώ άλλο το χρόνο μου...


-------------------------------------------------------
ειμαι ΚΑΤΑ των καταληψεων κ ειπα κ για ποιους λογους, απο εκει κ περα το αν το πιστευεις η οχι,ειναι δικο σου θεμα...

Εν τέλει είναι προφανές, δεν είναι απλά δική μου υπόθεση.
Υπάρχει ζήτημα κατανόησης κειμένου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
οχι, γτ δν εχω βγαλει βιντεο....
ειναι προφανες οτι δεν εχεις παει σε καμια συνελευση και κρινεις ετσι..εγω δεν εχω παει λογικο δηλαδη αλλα δεν κραζω για το τι αποφασιζουν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top