[Φοιτητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

[Φοιτητές] Είστε υπέρ ή κατά των καταλήψεων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 105)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 25 23.8%
  • Κατά

    Ψήφοι: 77 73.3%
  • Δεν έχω άποψη

    Ψήφοι: 3 2.9%

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
παιρνόντας από μια κατάληψη επιβεβαιώνεις το ποιος είναι τι:)

Περνώντας από ΠΟΙΑ κατάληψη; Ξέρεις, (ω) έμπειρε φοιτητή, δεν είναι όλες οι καταλήψεις οργανωμένες από τους ίδιους πολιτικούς φορείς ενός τμήματος, δεν έχουν όλες οι καταλήψεις τους ίδιους στόχους, τα ίδια πλαίσια κλπ.
Επομένως, ξεκαθάρισέ μας με επιχειρήματα συγκεκριμένα σε ποιους αναφέρεσαι.
Περί ανέμων και υδάτων είναι πολύ εύκολο να μιλάμε, ξέρω.

Αλλά... Ναι, «άπειρες» βλακείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Οι καταλήψεις ειδικά πριν τα Χριστούγεννα είναι ότι καλύτερο.Τα φυτά κλαίνε φωνάζουν τους γονείς τους αυτοί την αστυνομία και μεις γελάμε.Αράζουμε και περισσότερες μέρες.8)
αν πω πως ειστε αξιολυπητοι θα είμαι κακός;:hmm:

Ξέρεις, (ω) έμπειρε φοιτητή, δεν είναι όλες οι καταλήψεις οργανωμένες από τους ίδιους πολιτικούς φορείς ενός τμήματος, δεν έχουν όλες οι καταλήψεις τους ίδιους στόχους, τα ίδια πλαίσια κλπ.
Επομένως, ξεκαθάρισέ μας με επιχειρήματα συγκεκριμένα σε ποιους αναφέρεσαι.
όταν αναφέρετε ένα γεγονός που αποτελεί εξαίρεση στο γενικό κανόνα, καλά θα είναι να μιλάτε συγκεκριμένα.;)
αλλιώς μη λέτε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
όταν αναφέρετε ένα γεγονός που αποτελεί εξαίρεση στο γενικό κανόνα, καλά θα είναι να μιλάτε συγκεκριμένα.;)
αλλιώς μη λέτε τίποτα.

1. Προς τι ο πληθυντικός αριθμός;
2. Είπα ότι δεν έχουν όλες οι παρατάξεις τα ίδια πλαίσια και τους ίδιους στόχους. Δε μίλησα για κάποια συγκεκριμένη παράταξη. Αντίθετα, ζήτησα να μας πει ο Johnnaousa σε καταλήψεις ποιας παράταξης αναφέρεται, καθώς το σχόλιό του ήταν «αυθαίρετο».

Υπάρχει κάτι που δεν κατάλαβες;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Εγω θα πω τα εξης.Σε καθε περιπτωση,εσυ,ο μεσος φοιτητης θα βγεις ζημιωμενος.

α)Ενδεχομενο Α.Γινεται καταληψη,χανεις μαθηματα,περνα τελικα ο νομος,ζημιωνεσαι οικονομικα και οχι μονο.Θεωρεις οτι η σχολη γινεται υποχειριο των αριστερων.Υπαρχει μια περιπτωση να κερδισεις κατι.Ισως βεβαια χασεις πολλα αλλα.Οταν λες ''αγωνα'',σημαινει πως προτιθεσαι να θυσιασεις κατι.

β)Ενδεχομενο Β.Η σχολη μενει ανοικτη,δινεις κανονικα τα μαθηματα,εφαρμοζεται ο νομος,παιρνεις τα μισα βιβλια.Οποιος φοιτητης νομιζει οτι υπαρχει περιπτωση να κανει κατι,ενα κινημα χωρις πολιτικη στηριξη ,αυταπαταται.Ξερετε ποσα κινηματα ανεξαρτητα ειδα να ξεθωριαζουν περσι γιατι υποσχονταν να αγωνιστουμε για την καταργηση του νομου-αφου δωσουμε τα μαθηματα- και μετα ...διαλυθηκαν αμεσως εφοσον εχασαν τη στηριξη της ΔΑΠ;

Εν τελει,η σχολη θα ανοιξει,ο προεδρος της ΔΑΠ, που μπορει, θα αγορασει ολη τη σειρα των βιβλιων και συ,ο μεσος φοιτητης,παλι στα σκατα θα μεινεις.Το κινημα θα ξεθωριασει αφου χανει τη στηριξη των μεγαλων (ο νομος και για 10000 ευρω να μιλαει δεν τους αγγιζει-μερικα βιβλια ειναι πανακριβα..).Δικαιο ετσι;Αλλα μας ειχατε πει τοτε,θα πεις..

Αυτα ειναι τα ενδεχομενα,που μπορουν να συμβουν.Δυστυχως,δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα μεχρις οτου φυγουν απο τα πανεπιστημια οι παραταξεις.Το πανεπιστημιο ειναι χωρος σπουδων οχι πολιτικης προπαγανδας.Επειδη ομως αυτο δεν προκειται να αλλαξει μεχρι να τελειωσω εγω-και συ πιθανοτατα-,προτιμω το ενδεχομενο Α.Μου φαινεται πιο ειλικρινες.Οχι απο επιλογη,αλλα επειδη το μη χειρον βελτιστον.Και οσοι νομιζετε οτι σημερα υπαρχουν αλλοι τροποι,παρακαλω να προτεινετε τους τροπους αυτους.Να ξερετε ομως:θα ειναι απογυμνωμενοι κομματικα αρα ανισχυροι.

Υγ Ουτε κκε,ουτε δαπ,ουτε πασπ ειμαι.Απο ποτε ενα ατομο ειναι τοσο χαζο ωστε να επιλεγει παραταξη και να μενει πιστο σε αυτην,οσες μαλακιες και να ξεφουρνιζει;(ονοματα δε λεω,αλλα γνωστη παραταξη εμφανισε φαινομενα φυγης,μεγαλης φυγης).Οποτε,σταματηστε να λετε,εσυ ανηκεις εκει,ο ταδε αλλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Εγω θα πω τα εξης.Σε καθε περιπτωση,εσυ,ο μεσος φοιτητης θα βγεις ζημιωμενος.

α)Ενδεχομενο Α.Γινεται καταληψη,χανεις μαθηματα,περνα τελικα ο νομος,ζημιωνεσαι οικονομικα και οχι μονο.Θεωρεις οτι η σχολη γινεται υποχειριο των αριστερων.Υπαρχει μια περιπτωση να κερδισεις κατι.Ισως βεβαια χασεις πολλα αλλα.Οταν λες ''αγωνα'',σημαινει πως προτιθεσαι να θυσιασεις κατι.

β)Ενδεχομενο Β.Η σχολη μενει ανοικτη,δινεις κανονικα τα μαθηματα,εφαρμοζεται ο νομος,παιρνεις τα μισα βιβλια.Οποιος φοιτητης νομιζει οτι υπαρχει περιπτωση να κανει κατι,ενα κινημα χωρις πολιτικη στηριξη ,αυταπαταται.Ξερετε ποσα κινηματα ανεξαρτητα ειδα να ξεθωριαζουν περσι γιατι υποσχονταν να αγωνιστουμε για την καταργηση του νομο-αφου δωσουμε τα μαθηματα- και μετα ...διαλυθηκαν αμεσως εφοσον εχασαν τη στηριξη της ΔΑΠ;

Εν τελει,η σχολη θα ανοιξει,ο προεδρος της ΔΑΠ, που μπορει, θα αγορασει ολη τη σειρα των βιβλιων και συ,ο μεσος φοιτητης,παλι στα σκατα θα μεινεις.Το κινημα θα ξεθωριασει αφου χανει τη στηριξη των μεγαλων (ο νομος και για 10000 ευρω να μιλαει δεν τους αγγιζει-μερικα βιβλια ειναι πανακριβα..).Δικαιο ετσι;Αλλα μας ειχατε πει τοτε,θα πεις..

Αυτα ειναι τα ενδεχομενα,που μπορουν να συμβουν.Δυστυχως,δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα μεχρις οτου φυγουν απο τα πανεπιστημια οι παραταξεις.Το πανεπιστημιο ειναι χωρος σπουδων οχι πολιτικης προπαγανδας.Επειδη ομως αυτο δεν προκειται να αλλαξει μεχρι να τελειωσω εγω-και συ πιθανοτατα-,προτιμω το ενδεχομενο Α.Μου φαινεται πιο ειλικρινες.Οχι απο επιλογη,αλλα επειδη το μη χειρον βελτιστον.Και οσοι νομιζετε οτι σημερα υπαρχουν αλλοι τροποι,παρακαλω να προτεινετε τους τροπους αυτους.Να ξερετε ομως:θα ειναι απογυμνωμενοι κομματικα αρα ανισχυροι.

Υγ Ουτε κκε,ουτε δαπ,ουτε πασπ ειμαι.Απο ποτε ενα ατομο ειναι τοσο χαζο ωστε να επιλεγει παραταξη και να μενει πιστο σε αυτην,οσες μαλακιες και να ξεφουρνιζει;(ονοματα δε λεω,αλλα γνωστη παραταξη εμφανισε φαινομενα φυγης,μεγαλης φυγης).Οποτε,σταματηστε να λετε,εσυ ανηκεις εκει,ο ταδε αλλου..
Αυτο για εμενα τα λεει ΟΟΟΟΛΑ......Ειναι αίσχος να μπαινεις μεσα στο πανεπιστημιο σου και να συχαίνεσαι τον χωρο απο τις τοοοοοσες αφησες στους τοιχους.......(Αν και δεν συμφωνω απολυτα μαζι σου....σε καποια σημεια εχεις δικιο!!!:(:(:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Αυτο για εμενα τα λεει ΟΟΟΟΛΑ......Ειναι αίσχος να μπαινεις μεσα στο πανεπιστημιο σου και να συχαίνεσαι τον χωρο απο τις τοοοοοσες αφησες στους τοιχους.......(Αν και δεν συμφωνω απολυτα μαζι σου....σε καποια σημεια εχεις δικιο!!!:(:(:()

Αν δεν κανω λαθος,δεν σπουδαζεις ακομα.Επιτρεψε μου, λοιπον,να εχω μια σφαιρικοτερη αποψη επι του θεματος.

Σε μια σχολη που οι μεγαλες παραταξεις παιρνουν μεγαλα ποσοστα,το συστημα δεν επιτρεπει να αρθρωσεις τη γνωμη σου.Κατι ακομα;η καταληψη γινεται με διαφορετικο προσανατολισμο σε σχεση με το λυκειο.Οποτε,ισως τα συγχεεις,δεν πρεπει.Προσωπικα,δεν ξερω καποιον,που θελει να χρωσταει μαθηματα και ψηφιζει ετσι αγογγυστα.Ισως,αμα εχει γονεις εκατομμυριουχους.Μπορεις αμα θες να οργανωσεις δικο σου κινημα,αλλα πιστεψε με το συστημα εχει ''διαπεραστει'' σε τετοιο βαθμο απο την ασθενεια,εχει σαπισει τοσο,που μονο με ακρωτηριασμο σωζεται ο ασθενης.Η φωνη ενος μεσου φοιτητη ειναι ''φωνη βοοντος εν τη ερημω''.

Τωρα,αν σε αλλες σχολες,ισχυει κατι αλλο,παρακαλω να μας το πουν οι υπολοιποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
παντα ο ''πονος'' κ η διψα για ''αγωνες'' τους πιανει μερικους τελη αυγουστου αφου περασουν ενα ολοκληρο καλοκαιρι λιαζοντας τα κορμια τους κ αποκτωντας τροπικο μαυρισμα... 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
παντα ο ''πονος'' κ η διψα για ''αγωνες'' τους πιανει μερικους τελη αυγουστου αφου περασουν ενα ολοκληρο καλοκαιρι λιαζοντας τα κορμια τους κ αποκτωντας τροπικο μαυρισμα... 8)

Χμ,μπορει.

Επισης,το οτι ο κωλαρακος μερικων δεν ιδρωνει και συμφωνει με την καταληψη οταν μεσα στο ακαδημαικο εξαμηνο χανονται 1-2 ημερες πχ 17 νοεμβρη,δεν το αναφερεις..Οταν δηλαδη χανει 2-3 μερουλες εργαστηριων-που μπορει να μην αναπληρωθουν χωρις κυρωση στο μαθημα- και κανει ενα γεματο εορταστικο 5ημερο ,να παει να δει θειαδες,γιαγιαδες,γονεις και ξαδελφια,αυτο ειναι οκ;Τοτε,βεβαια συμφερει μια χαρα τον καθενα.Αντιθετα,το σπετεμβρη οταν ειναι να χαθει το μαθημα του,λεει α ''εγω δεν συμφωνω με τις καταληψεις,ειναι αθλιος τροπος..''.Ωρες,ωρες ειμαστε για γελια.Ισως φταιει, και η ανωριμοτητα της ηλικιας.

Μηπως υπαρχει και αυτη η μεριδα-που ειναι σημαντικη- ;Σε καθετι που λεμε,υπαρχει και ο αντιποδας.Οποτε,πριν ξεστομισουμε μια εξυπναδα,τη ζυγιαζουμε καλυτερα και φροντιζουμε να μην γενικευουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
δεν γενικευω ειπα ''μερικοι'' και δεν ειναι εξυπναδα,ειπα αυτο που βλεπω τοσα χρονια...και ναι εχεις δικιο γινεται κ αυτο που λες με τα 3ημερα-5ημερα κτλ. Αλλα παλι την ιδεα συνηθως την ριχνουν τα ''λιοκαφτα κορμια''...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
δεν γενικευω ειπα ''μερικοι'' και δεν ειναι εξυπναδα,ειπα αυτο που βλεπω τοσα χρονια...και ναι εχεις δικιο γινεται κ αυτο που λες με τα 3ημερα-5ημερα κτλ. Αλλα παλι την ιδεα συνηθως την ριχνουν τα ''λιοκαφτα κορμια''...

Λοιπον,εχουμε και λεμε:αναφερεις οτι θυμουνται τον αγωνα μερικοι--->για αγωνα μιλανε οι αριστεροι συνηθως-αν οχι παντα-.Αρα,παιρνει η μπαλα ετσι οπως το γραφεις μια σημαντικη μεριδα ατομων με αριστερη ιδεολογια,οχι να ανηκει σε αριστερη παραταξη καποιος απαραιτητα.Αυτο μου φαινεται γενικευση.Αν οχι,τοτε συγγνωμη για το λαθος.

Και την ιδεα να ριχνουν αυτοι,ο ΓΣ φοιτητων παιρνει την αποφαση.Δηλαδη στη μια περιπτωση γιατι η πλειοψηφια των απλων φοιτητων να ψηφιζει υπερ και στην αλλη κατα;Μηπως κανουμε πραγματα που δεν σκεφτομαστε καν;Οπως,το ειπες,καποιος ριχνει μια ιδεα.Εγκειται ομως σε σενα-οχι προσωπικα,το μεσο φοιτητη-αν θα την υπερψηφισει/καταψηφισει.Οποτε,μην φοβομαστε να παρουμε την αναλογια της ευθυνης.Κανουμε ο,τι μας συμφερει αρκετες φορες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
απλα ψηφιζεις οτι σε συμφερει οι περισσοτεροι φοιτητες εκεινη την περιοδο θελουν ενα 3ημερο-5ημερο,οποτε ψηφιζουν ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
απλα ψηφιζεις οτι σε συμφερει οι περισσοτεροι φοιτητες εκεινη την περιοδο θελουν ενα 3ημερο-5ημερο,οποτε ψηφιζουν ναι

Το ξερεις το αντιστοιχο ανεκδοτο;

Ηταν ενας χριστιανος και εφαγε κρεας τη μεγαλη παρασκευη.Προσευχεται στο θεο και του λεει ''Θεε μου δεν φταιω εγω,αλλα ο σατανας με βαλε''.Και πεταγεται τοτε ο σατανας και λεει ''οπα,οπα φιλε ουτε εγω δεν ξερω τετοια κολπα''.

Κατι αναλογο μου θυμιζει αυτο.Ειναι γελοιο να κατηγορεις καποιον επειδη ειχε την ιδεα.Εσυ ψηφιζεις για σενα.Αν μη τι αλλο,ειναι ανωριμο οταν σε συμφερει να εισαι υπερ και οταν οχι,να ψηφιζεις κατα..Αυτο ομως σου αφαιρει το δικαιωμα-γενικα μιλαω-να κρινεις την καταληψη ως μεσο και τα αποτελεσματα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
By the way, αναφέρω ότι το ερώτημα του topic στο οποίο μεταφερθήκαμε είναι παντελώς ανεδαφικό.
Γενικά «υπέρ» και γενικά «κατά» δεν υπάρχει.
Ας τεθεί ερώτημα για συγκεκριμένο θέμα, για να πούμε αν είμαστε υπέρ ή κατά της συγκεκριμένης μορφής πάλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
αν πω πως ειστε αξιολυπητοι θα είμαι κακός;:hmm:

προφανώς είχαμε σοβαρό λόγο κατάληψης και όχι τις τρίγωνες τυρόπιτες και τα καλαμάκια,άρα ναι θα γίνεις κακός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
''Εσυ ψηφιζεις για σενα.Αν μη τι αλλο,ειναι ανωριμο οταν σε συμφερει να εισαι υπερ και οταν οχι,να ψηφιζεις κατα''


ναι γ αυτο ακριβως επειδη ψηφιζω ΓΙΑ ΜΕΝΑ οταν κατι θεωρω οτι δεν θα μου προσφερει κατι, αντιθετα θα με ζημιωσει και θα με παει πισω (δεν με συμφερει) ψηφιζω κατα,δν μου φαινεται καθολου ανωριμο....ισα ισα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
''Εσυ ψηφιζεις για σενα.Αν μη τι αλλο,ειναι ανωριμο οταν σε συμφερει να εισαι υπερ και οταν οχι,να ψηφιζεις κατα''


ναι γ αυτο ακριβως επειδη ψηφιζω ΓΙΑ ΜΕΝΑ οταν κατι θεωρω οτι δεν θα μου προσφερει κατι, αντιθετα θα με ζημιωσει και θα με παει πισω (δεν με συμφερει) ψηφιζω κατα,δν μου φαινεται καθολου ανωριμο....ισα ισα

Τωρα μας κοροιδευεις; Δηλαδη οταν ψηφιζεις υπερ ξεροντας οτι θα χασεις μαθημα,εκει δεν ζημιωνεσαι δηλαδη;Δεν χανεις εργαστηρια;Αλλα,βεβαια,τοτε προεχει το 5ημερο.Δειγμα ανωριμοτητας παμμεγιστο.Τα οσα γραφεις,μια επιβεβαιωση αποτελουν

Τελικα,ειναι προτιμοτερο να κοιτουμε τον κωλαρακο μας και να μην βλεπουμε τιποτα περα απο την ηλιοκαμμενη ...μυτη μας;Ισως,μπορει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
κατ'αρχας εργαστηρια δεν χανουμε στην σχολη μας ,δεν ξερω για την δικια σας ,επισης εχει διαφορα να χανεις 2 ημερες μαθηματων απο το χανεις μαθημα εξεταστικης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
κατ'αρχας εργαστηρια δεν χανουμε στην σχολη μας ,δεν ξερω για την δικια σας ,επισης εχει διαφορα να χανεις 2 ημερες μαθηματων απο το χανεις μαθημα εξεταστικης....

Εγω εγραψα οτι το γραφω γενικα και συ μου λες για τη σχολη σου..Ο,τι να ναι.

Ναι ειναι διαφορετικο.Στην 1η ζημιωνεσαι ως προς το μαθημα χωρις κυρωση και την κανεις τη λαδια.

Στη 2η θυσιαζεις κατι,αποτε δεν την κανεις τοσο ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ναι θυσιαζω κατι το οποιο θα με παει πισω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
ναι θυσιαζω κατι το οποιο θα με παει πισω....

Καταλαβες τι εχω γραψει γενικα;Μαλλον οχι.Βαριεμαι να το ξαναπαρω απο την αρχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top