Φοβάστε για την επιλογή σας; (κυρίως όσοι δε δήλωσαν παιδαγωγικά)

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ πάλι δήλωσα και πέρασα παιδαγωγικά αλλά με αυτά που ακούγονται αριστερά και δεξιά για αυτά συν το οτι κανείς δε ξέρει και δεν μπορεί να προβλέψει έχω επηρεαστεί τόσο που νομίζω οτι θα σπουδάσω και θα είμαι στα ''αζήτητα'':(...Είναι πραγματικά πολυ αποθαρρύντικο να ακούγονται τέτοιου είδους σχόλια-αν και υπάρχουν μερικά που υποστηρίζουν οτι για 4-6 χρονια θα υπάρχει απορρόφηση- για εναν φοιτητή του τμήματος.Ωστόσο, εφόσον δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μου αρέσει, δεν μετανίωνω για την επιλογή μου και εν γνώση μου πήρα αυτό το ρίσκο.

Δεν μπορώ, επίσης, να καταλάβω γιατί πρεπει να διακρίνονται σε δύο κατηγορίες τα παιδιά που δηλώνουν παιδαγωγικά:αυτά που αγαπούν πραγματικά τα παιδιά και το επάγγελμα του εκπαιδευτικού κι αυτά που το μόνο που αποζητούν ειναι η εξασφάλιση μιας μόνιμης θέσης στο δημόσιο.Δηλαδή το ένα αποκλείει το άλλο?Γιατί παρουσιάζεται τόσο μονοδιάστατα η επιλογή τόσων μαθητών και γιατί θεωρείται τόσο κατακριτέα η επιθυμία τους για επαγγελματική αποκατάσταση -λες και αλλοι νέοι που δήλωσαν άλλες σχολές δεν θέλουν και δεν θα επιδιώξουν να αποκατασταθούν επαγγελματικα;Όλοι γι'αυτήν,άλλωστε, δεν αγωνίζονται και δεν αγωνιούν,για την ρημάδα την αποκατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Εγώ πάλι δήλωσα και πέρασα παιδαγωγικά αλλά με αυτά που ακούγονται αριστερά και δεξιά για αυτά συν το οτι κανείς δε ξέρει και δεν μπορεί να προβλέψει έχω επηρεαστεί τόσο που νομίζω οτι θα σπουδάσω και θα είμαι στα ''αζήτητα'':(...Είναι πραγματικά πολυ αποθαρρύντικο να ακούγονται τέτοιου είδους σχόλια-αν και υπάρχουν μερικά που υποστηρίζουν οτι για 4-6 χρονια θα υπάρχει απορρόφηση- για εναν φοιτητή του τμήματος.Ωστόσο, εφόσον δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μου αρέσει, δεν μετανίωνω για την επιλογή μου και εν γνώση μου πήρα αυτό το ρίσκο.

Δεν μπορώ, επίσης, να καταλάβω γιατί πρεπει να διακρίνονται σε δύο κατηγορίες τα παιδιά που δηλώνουν παιδαγωγικά:αυτά που αγαπούν πραγματικά τα παιδιά και το επάγγελμα του εκπαιδευτικού κι αυτά που το μόνο που αποζητούν ειναι η εξασφάλιση μιας μόνιμης θέσης στο δημόσιο.Δηλαδή το ένα αποκλείει το άλλο?Γιατί παρουσιάζεται τόσο μονοδιάστατα η επιλογή τόσων μαθητών και γιατί θεωρείται τόσο κατακριτέα η επιθυμία τους για επαγγελματική αποκατάσταση -λες και αλλοι νέοι που δήλωσαν άλλες σχολές δεν θέλουν και δεν θα επιδιώξουν να αποκατασταθούν επαγγελματικα;Όλοι γι'αυτήν,άλλωστε, δεν αγωνίζονται και δεν αγωνιούν,για την ρημάδα την αποκατάσταση;


Συμφωνώ απόλυτα:no1::no1:

btw σε ποια πόλη πέρασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
(χαίρομαι που συμφωνείς) στα Γιάννενα

α πολύ ωραία!!! εγώ Αλεξ/πολη!! Συναδέλφισσες λοιπόν!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
α πολύ ωραία!!! εγώ Αλεξ/πολη!! Συναδέλφισσες λοιπόν!!:)

α!μπράβο όπως το πες συναδέλφισσες(αλεξ/πολη και εγώ εκεί νόμιζα οτι θα περνούσα)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
α!μπράβο όπως το πες συναδέλφισσες(αλεξ/πολη και εγώ εκεί νόμιζα οτι θα περνούσα)!

και γιάννενα τέλεια είναι!!! καλές σπουδές!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ίσα ίσα αν είχα δηλώσει παιδαγωγικά θα φοβόμουν την επιλογή μου.Πιστεύω ότι η σχολή μυο(γεωπονική) έχει παρα πολλές διεξόδους τόσο στον ιδιωτικό όσο και στον δημόσιο τομέα(για αυτούς που θέλουν να κάθονται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη που πέρασα στην 1η σχολή που δήλωσα κ δε φοβάμαι καθόλου για την επιλογή μου.:) Αρκετοί μου είχαν πει να δηλώσω πρώτα παιδαγωγικό,αλλά θα ήμουν σίγουρα δυστυχισμένη αν πήγαινα. Πραγματικά,δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να διδάσκω στα παιδάκια πόσο κάνει 3 επί 6 ή να τους μαθαίνω φυσική (χωρίς βέβαια να θέλω να θίξω κανέναν που πέρασε παιδαγωγικό)... Απλά,δεν με εκφράζει σαν επάγγελμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Εγω νομιζω οτι ειναι πολυ κακο να μην κοιτας τις επαγγελματικες εξοδους γιατι δε ζουμε σε μια κοινωνια αγγελων οπου ολα ερχονται ομαλα αλλα η ζωη στην αγορα εργασιας ειναι σκληρη.Η μαγκια ειναι να την παρεις με καλο ματι.Παντως ο καθενας πρεπει να κοιταει και τι περιπου του ταιριαζει για να μη νιωθει σαν ψαρι εξω απο το νερο.Εγω πχ τρελαινομαι για τη μουσικη αλλα επελεξα αγγλικη φιλολογια γιατι μου αρεσουν τα αγγλικα και εξαλλου ολοι κανουν αγγλικα.Γιατι να πηγαινα σε καποιο τμημα μουσικων σπουδων τη στιγμη που σε αυτη τη χωρα η μουσικη θεωρειται περισσοτερο σαν χομπυ παρα σαν επαγγελμα?Εξαλλου αυτο δεν με εμποδιζει να ασχοληθω με τη μουσικη σε ωδεια σχολες και συγκροτηματα.
-----------------------------------------
Και ολοι φοβουνται για την επιλογη τους γιατι δεν ξερει κανεις τι θα προκυψει στη ζωη του.Και εγω ακομα δεν ξερω αν εκανα τη σωστη επιλογη γιατι σκεφτομουν και ιστορια-αρχαιολογια η φιλολογια.Το μελλον μονο θα δειξει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγω νομιζω οτι ειναι πολυ κακο να μην κοιτας τις επαγγελματικες εξοδους γιατι δε ζουμε σε μια κοινωνια αγγελων οπου ολα ερχονται ομαλα αλλα η ζωη στην αγορα εργασιας ειναι σκληρη.Η μαγκια ειναι να την παρεις με καλο ματι.Παντως ο καθενας πρεπει να κοιταει και τι περιπου του ταιριαζει για να μη νιωθει σαν ψαρι εξω απο το νερο.

Και ολοι φοβουνται για την επιλογη τους γιατι δεν ξερει κανεις τι θα προκυψει στη ζωη του.Το μελλον μονο θα δειξει....
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εγώ πάλι δήλωσα και πέρασα παιδαγωγικά αλλά με αυτά που ακούγονται αριστερά και δεξιά για αυτά συν το οτι κανείς δε ξέρει και δεν μπορεί να προβλέψει έχω επηρεαστεί τόσο που νομίζω οτι θα σπουδάσω και θα είμαι στα ''αζήτητα'':(...Είναι πραγματικά πολυ αποθαρρύντικο να ακούγονται τέτοιου είδους σχόλια-αν και υπάρχουν μερικά που υποστηρίζουν οτι για 4-6 χρονια θα υπάρχει απορρόφηση- για εναν φοιτητή του τμήματος.Ωστόσο, εφόσον δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μου αρέσει, δεν μετανίωνω για την επιλογή μου και εν γνώση μου πήρα αυτό το ρίσκο.

Δεν μπορώ, επίσης, να καταλάβω γιατί πρεπει να διακρίνονται σε δύο κατηγορίες τα παιδιά που δηλώνουν παιδαγωγικά:αυτά που αγαπούν πραγματικά τα παιδιά και το επάγγελμα του εκπαιδευτικού κι αυτά που το μόνο που αποζητούν ειναι η εξασφάλιση μιας μόνιμης θέσης στο δημόσιο.Δηλαδή το ένα αποκλείει το άλλο?Γιατί παρουσιάζεται τόσο μονοδιάστατα η επιλογή τόσων μαθητών και γιατί θεωρείται τόσο κατακριτέα η επιθυμία τους για επαγγελματική αποκατάσταση -λες και αλλοι νέοι που δήλωσαν άλλες σχολές δεν θέλουν και δεν θα επιδιώξουν να αποκατασταθούν επαγγελματικα;Όλοι γι'αυτήν,άλλωστε, δεν αγωνίζονται και δεν αγωνιούν,για την ρημάδα την αποκατάσταση;

όλα όσα λες...αναιρούνται αν σκεφτείς ότι πριν αποκτήσει μεγάλη απορρόφηση η σχολή...είχε γύρω στο 13 μετα βίας...τότε δεν αγαπούσαν τα παιδιά? ξαφνικά τα αγάπησαν μόλις άνοιξαν οι θέσεις..μην τρελαθούμε...τέσπα...αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άτομα τα οποια πραγματικά να αγαπάνε τα παιδιά..αλλά κατά την γνώμη μου δεν αποτελούν την πλειονότητα!!!
-----------------------------------------
danke schoen!(ευχαριστω!):thanks:

schοn :) :P :P :P
-----------------------------------------
Φιλε μου Γιαννη, γιατι εισαι τοσο απολυτος?? Το εχω αναλυσει αρκετες φορες, και δε σκοπευω να το ξανακανω, αλλα εγω τουλαχιστον που επελεξα παιδαγωγικα, το εκανα ακολουθωντας την καρδια μου!! Νομιζεις πως ειναι το καλυτερο για εναν ανδρα να παιρνει 900 με 1200 ευρω το μηνα?? Ασε που και εγω πιστευω πως μεχρι να τελειωσω (σε 5 χρονια δηλαδη), ειναι πολυ πιθανο ναμη βρισκω δουλεια!! Αλλα τι να κανω, δε μπορω να ζησω μακρια απο τα παιδια... Θελω να τα βλεπω να μου χαμογελανε, και να επικρινουν πολλες φορες, και εγω να προσπαθω να τους δωσω οτι αξιζουν, για να γινουν στο μελλον πρωτα απ'ολα αξιολογοι ανθρωποι και μετα επαγγελματιες!! Το παιδαγωγικο και η τεχνη (και συγκεκριμενα το θεατρο) ειναι οι λατρειες μου και θα τα ακολουθησω ο κοσμος να χαλασει... Δε μετανιωνω στιγμη για την επιλογη μου και λυπαμαι οσους μας βαζουν ολους στο ιδιο τσουβαλι, αλλα κυριως εκεινους που θα γινουν δασκαλοι απο αναγκη!!

σωστός..χαίρομαι που υπάρχουν τέτοια άτομα :D :D:no1: :no1: :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Με το που μπηκα στο τοπικ η ματια μου επεσε στο ποστ του djohn και τα λογια του με βρισκουν απολυτα συμφωνο...Ελεος δηλαδη με τα παιδαγωγικα..Δηλωνουν ολοι σαν τα προβατα παιδαγωγικα και οι περισσοτεροι οχι επειδη το θελουν αλλα μονο και μονο επειδη πιστευουν πως υπαρχει καλη επαγγελματικη αποκατασταση...Λαθος ομως νομιζουν...:bye:

Τα αποτελεσματα αυτης της καταστασης θα φανουν με το περασμα του χρονου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
όλα όσα λες...αναιρούνται αν σκεφτείς ότι πριν αποκτήσει μεγάλη απορρόφηση η σχολή...είχε γύρω στο 13 μετα βίας...τότε δεν αγαπούσαν τα παιδιά? ξαφνικά τα αγάπησαν μόλις άνοιξαν οι θέσεις..μην τρελαθούμε...τέσπα...αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άτομα τα οποια πραγματικά να αγαπάνε τα παιδιά..αλλά κατά την γνώμη μου δεν αποτελούν την πλειονότητα!!!

:what: Δεν διακρίνω καμια αναίρεση στα λεγομενά μου.Εγω απλώς αναρωτιέμαι γιατί θα πρέπει να διακρίνετε τα παιδία που επέλεξαν τα παιδαγωγικά σ' αυτα που λατρεύουν τα παιδιά και σ' αυτά που λατρεύουν την αποκατάσταση,τον διορισμό.Δηλαδη δεν είναι πιθανό/φυσικό/δυνατό να αγαπούν τα παιδιά και παράλληλα να θέλουν και να διοριστούν????Δηλαδή ή θα τα αγαπουν ή θα θέλουν μόνο να διοριστούν και να έχουν μια δουλεία...???(Προσπάθησα να επαναδιατύπωσω μήπως διακρίνεισ κι εσύ οτι δεν υπάρχει αναίρεση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
:what: Δεν διακρίνω καμια αναίρεση στα λεγομενά μου.Εγω απλώς αναρωτιέμαι γιατί θα πρέπει να διακρίνετε τα παιδία που επέλεξαν τα παιδαγωγικά σ' αυτα που λατρεύουν τα παιδιά και σ' αυτά που λατρεύουν την αποκατάσταση,τον διορισμό.Δηλαδη δεν είναι πιθανό/φυσικό/δυνατό να αγαπούν τα παιδιά και παράλληλα να θέλουν και να διοριστούν????Δηλαδή ή θα τα αγαπουν ή θα θέλουν μόνο να διοριστούν και να έχουν μια δουλεία...???(Προσπάθησα να επαναδιατύπωσω μήπως διακρίνεισ κι εσύ οτι δεν υπάρχει αναίρεση)

Ποσα πραγματα η στην προκειμενη περιπτωση ανθρωποι εχουν το ιδανικο συνδυασμο χαρακτηριστηκων πανω σε κατι?? Πολυ λιγα ... οποτε δεν αποτελουν το συνολο για το οποιο μιλαμε μιας και ειναι οι εξαιρεσεις ...
Οποτε ή αγαπαν τα παιδια ή φοβουνται να αντιμετωπισουν τη ζωη ... pick your choice ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety<3

Νεοφερμένος

Η sweety<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δε ξερουμε τι θα γινει σε 4-5 χρονια και εχουν πεσει ολοι με τα μουτρα στα παιδαγωγικα και σε ολα τα επαγγελματα που εχουν αποκατασταση σημερα. Κακως... Σκεφτειται θα εχει αποκατασταση σε 4-5 χρονια;;; Εγω δε πιστευω οτι τ παιδαγωγικα δε(ηθελα να πω) θα εχουν... Εγω διαλεξα κατι που μου αρεσει πολυ... Τωρα δεν εχει αποκατασταση αλλα το αγαπω και σε 4-5 χρονια ελπιζω να ανοιξουν οι πορτες του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Δε ξερουμε τι θα γινει σε 4-5 χρονια και εχουν πεσει ολοι με τα μουτρα στα παιδαγωγικα και σε ολα τα επαγγελματα που εχουν αποκατασταση σημερα. Κακως... Σκεφτειται θα εχει αποκατασταση σε 4-5 χρονια;;; Εγω δε πιστευω οτι τ παιδαγωγικα δε(ηθελα να πω) θα εχουν... Εγω διαλεξα κατι που μου αρεσει πολυ... Τωρα δεν εχει αποκατασταση αλλα το αγαπω και σε 4-5 χρονια ελπιζω να ανοιξουν οι πορτες του!!!

Σωστος!!:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε ξερουμε τι θα γινει σε 4-5 χρονια και εχουν πεσει ολοι με τα μουτρα στα παιδαγωγικα και σε ολα τα επαγγελματα που εχουν αποκατασταση σημερα. Κακως... Σκεφτειται θα εχει αποκατασταση σε 4-5 χρονια;;; Εγω δε πιστευω οτι τ παιδαγωγικα δε(ηθελα να πω) θα εχουν... Εγω διαλεξα κατι που μου αρεσει πολυ... Τωρα δεν εχει αποκατασταση αλλα το αγαπω και σε 4-5 χρονια ελπιζω να ανοιξουν οι πορτες του!!!

Ποια σχολη ειναι αν επιτρέπεται;




Δεν φοβάμαι για την επιλογή μου για το λόγο οτι ηταν 100 φορές πιο συνειδητή και ζυγισμένη απ'οσο ειναι συνηθως οι επιλογές της πλειονότητας των υποψηφίων. Το γεγονός οτι κατέληξα σ'αυτήν μετά από περίπου ένα μήνα προβληματισμού και το μοναδικό μου κριτήριο ηταν τι μου αρέσει εμένα και ΤΙΠΟΤΑ διαφορετικό, πιστεύω πως θα ειναι κάτι που θα με βγάλει κερδισμένο στο τέλος. Αν μη τι άλλο δεν τη διάλεξα ούτε για το όνομα, ούτε για τα διάφορα σενάρια περί "επαγγελματικής αποκατάστασης" και τα λοιπά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sweety<3

Νεοφερμένος

Η sweety<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ειναι το τει κοιν. Εργασιας που βγαινεις κοιν. Λειτουργοσ! Μου αρεσει πολυ και ελπιζω να εχει αποκατασταση σε 4 χρονια
Αν αξιωθουν και βαλουν κοι. Λειτουργους σε σχολεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
ναι φοβάμαι για την επιλογή μου να πάω νομική και όχι παιδαγωγικό ή φιλολογία, κλάδος ο οποίος θα ανοίξει σε λίγα χρόνια και θα διοριστούν πολλοι...θέλει κότσια για να πεις πάω στον ιδιωτικό τομέα καθώς εκεί τα πάντα είναι πολυ ανταγωνιστικά...δε μ άρεσε όμως τίποτα άλλο οπότε ήταν μονόδρομος η νομική...τουλάχιστον θα παλέψω να βρω δουλειά σε κάτι που μ αρέσει και που πιστευω οτι αξιζει να προσπαθησω γι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top