Φοίτηση στον Πειραιά

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Φίλε και εσύ Πειραιώτης?Η άποψη σου για κατοικία ποια είναι?Εννοείς λαθραίους κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Φιλε Πειραιωτη δεν θελω να αμφισβητησω τις γνωσεις σου αλλα η Καλλιπολη δεν ειναι καπως ''υποβαθμισμενη'' περιοχη?Θελω να πω δεν ειναι και το καλυτερο μερος για να μεινει κανεις στον Πειραια.Το λεω επειδη εχω περασει 2-3 φορες απο εκει.Περα απο αυτο εχεις δικαιο πως ο Πειραιας δεν ειναι Αθηνα σε θεμα εγκληματικοτητας αλλα μην ξεχναμε οτι εχει και ενα τεραστιο λιμανι με οτι αυτο συνεπαγεται...


Δημητρη δεν θα το ελεγα,εχω πολλους φιλους που μενουν εκει και υποβαθμισμενη δν ειναι,τουλαχιστον απ'οσο ξερω.
Πειτε την γνωμη σας παιδες,ακομα και αν εχω αδικο,προς θεου,συζητηση κανουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Οχι εγω δεν ειμαι πειραιωτης γιαυτο τις παρατηρησεις μου τις εκανα με επιφυλαξη..παρολα αυτα εχω φιλους εκει κατω και βγαινω μερικες φορες.

υ.γ. κορυδαλλος μου χε φανει πολυ καλη περιοχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
ααα μάλιστα,ούτε εγώ ξέρω κα για αυτό αναζητώ τις απαντήσεις εδώ και όχι σε κανά μέντιουμ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
δεν εχω παει να μαι ειλικρινης...ιστιοπλοια ειναι τελεια πιστεψε με,εκανα 8 χρονια,και ειναι οντως πιο ακριβη σε σχεση με τα αλλα(50 ευρωπουλα τον μηνα),πλεον κανω windsurf μονο
Παντως αν εχεις την οικονομικη ανεση,στο προτεινω ανεπιφυλακτα
Σρρυ για το οφ τοπικ:D Αλλα ηθελα να σε ρωτησω στη σχολη ιστιοπλοιας στο πειραια μπορεις να πας και αγωνιστικη ιστιοπλοια η μονο για να παρεις το διπλωμα μετα απο ενα διαστημα εκπαιδευσης; Γιατι στο Βολο απ οτι εχω μαθει στο αγωνιστικο κομματι παιρνουν μονο μικρους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
καλα κανεις :thumbup: Εγω προτεινω να κοιταξεις κοντα στο Παπει που δεν ειναι και πολυ μακρυα απο Πασαλιμανι και θα σαι ανετος οταν πηγαινεις στην σχολη.Λογικα θα γινεται χαμος εκει απο την ζητηση αλλα αξιζει να ψαξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Δεν ξέρω καθόλου προσωπικά
Θα περάσεις ΠαΠει?

Θα τα κοιταώ όλα αναλυτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Οχι αλλα εχω φιλους στο Παπει και σου λεω τα λιγα που ξερω.Οπως και να χει καλη τυχη με το ψαξιμο και καμια μερα θα μαστε μαζι μεσα στο ΣΕΦ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Στα playoffs για το F4 ελπίζω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Σρρυ για το οφ τοπικ Αλλα ηθελα να σε ρωτησω στη σχολη ιστιοπλοιας στο πειραια μπορεις να πας και αγωνιστικη ιστιοπλοια η μονο για να παρεις το διπλωμα μετα απο ενα διαστημα εκπαιδευσης; Γιατι στο Βολο απ οτι εχω μαθει στο αγωνιστικο κομματι παιρνουν μονο μικρους...
Τιμο απ'οτι καταλαβαινω στην ηλικια μας πρεπει να σαι...κοιτα να σου μαι ειλικρινης εγω εκανα απο τα 7 ιστιοπλοια και συμμετειχα κανονικα σε αγωνες...
τωρα αν ξεκινησεις στα 18 σου σκεψου οτι θα υπαρχουν αλλα παιδια στην ηλικια σου τα οποια κανουν το ιδιο για 5-10 χρονια οποτε αμεσα δυσκολευει το αγωνιστικο..και ειναι ακρετα δυσκολο αθλημα.
Παρ'ολα αυτα αν ασχοληθεις και εισαι τοσο καλος δν βλεπω τον λογο να μην συμμετασχεις,αλλα οι περισσοτεροι οι οποιοι στα 18 ασχολουνται για πρωτη φορα,το κανουν περισσοτερο για χομπι και για να αθληθουν παρα να το πανε αγωνιστικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Γεια σας. Κι εγω μαλλον Πειραια περναω, στο τμημα ναυτιλιακων σπουδων. Μαλλον θα μεινω στην Καστελλα.
Μπορειτε να μου δωσετε λιγες πληροφοριες για την περιοχη και για τα ΜΜΜ. Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Εισαι τυχερος φιλε Γιαννη που μενεις σε αυτη τν περιοχη...δν τν προτεινα στον φιλο που εγραψε την δημοσιευση επειδη ξερω πως ειναι ακριβουτσικα τα ενοικια λογω θεας κυριως :p.. Ειναι κοντα στο πανεπιστημιο,λεωφορεια υπαρχουν 100% για να σε πανε,αλλα ισως να μην τα χρειαστες,ποδια και ποδηλατο σε αυτη τν περιπτωση ισως σε βολεψουν,ειναι κοντα σχετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ποδια λογικα γιατι νομιζω ειναι ανηφορικα και δε συμφερει με ποδηλατο. Σε περιπτωση που παω Αθηνα, μπορω να παρω το βραδινο λεωφορειο που ειπες και υστερα ταξι ή θα δωσω μια περιουσια? Και κατι ακομα. Κι εγω ενδιαφερομαι για ομαδα μπασκετ, εχει ομαδα το πανεπιστημιο ή υπαρχει καποια εκει κοντα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
ειναι οντως ανηφορικα,με ποδηλατο θα σε συμφαιρει στο πηγαινε αλλα στο ελα θα σου ειναι δυσκολο.
Για Αθηνα ειπα πως υπαρχει το 040 το οποιο σε αφηνει στην πιο γνωστη και κεντρικη πλατεια του πειραια(Πλ.Κοραη) απο κει η Καστελλα απεχει γυρω στα 10-15 λεπτα και κυριως λογω ανηφοριας)
Το πανεπιστημιο απ'οσο ξερω αυτο καθ'αυτο ομαδα μπασκετ δεν εχει,εχω εναν γνωστο στο τμημα ψηφιακων συστηματων ο οποιος ειναι και μελος της ΔΑΠ και μου χε πει οτι η παραταξη τους εχει ομαδα(γενικα θα απεγευγα καθε ειδους επαφη με παραταξεις-απλα δεν χρειαζεται)
Απο κει και περα υπαρχει ο Φοινικας,ο Εθνικος και ο Ολυμπιακος...μπορεις να γταφτεις σε οποιαδηποτε απο τις 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Λογικα θα κατεβαινω με ποδια και θα ανεβαινω με λεωφορειο. Αρα μπορω να βγω και βραδυ στην Αθηνα.. κομπλε!
Ναι και μενα η παραταξη δε μου φαινεται καλη ιδεα οποτε θα προτιμησω το δευτερο.
Σ' ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
και εγώ κατα πάσα πιθανότητα πειραιά περνάω,οργάνωση και διοίκηση..αλλά το σπίτι είναι κάπως μακριά..1,30 ώρα θέλει να πάωω:P
τραγικό λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Πφφ,πολύ μακρία.Δηλαδή Λουκά όταν λες ακριβούτσικα τι τιμές βλέπεις?Να σου πω την αλήθεια,δεν είναι τόσο τρομερό το ένα 50άρικο παραπάνω ;)
Απλά,ισχύουν αυτά που λε΄γαμε για πριν(αποστάσεις,εγκληματικότητα κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Πφφ,πολύ μακρία.Δηλαδή Λουκά όταν λες ακριβούτσικα τι τιμές βλέπεις?Να σου πω την αλήθεια,δεν είναι τόσο τρομερό το ένα 50άρικο παραπάνω
Για τοσο μιλαω φιλε,ισως ειναι και λιγο παραπανω,αλλα αν δν εχεις οικονομικο θεμα θα την προτιμουσα σαν περιοχη απο Καλλιπολη.Ειναι εξ'ισου καλες περιοχες και οι 2,η Καστελλα ειναι πιο κοντα στο πανεπιστημιο και λιγοτερο πυκνοκατοικημενη.Θεματα εγκληματικοτητας δεν πρεπει να σε πολυαπασχολουν,απλα οπως σε οποιαδηποτε περιοχη πρεπει να προσεχεις για καθε ενδεχομενο,αλλα μην σου γινει εμμονη ιδεα.

και εγώ κατα πάσα πιθανότητα πειραιά περνάω,οργάνωση και διοίκηση..αλλά το σπίτι είναι κάπως μακριά..1,30 ώρα θέλει να πάωω
τραγικό λίγο.
χαχαχα,που θα μενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis s

Νεοφερμένος

Ο panagiotis s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια για οσους περνανε παπει ειναι ατυχια να μενουν κεντρο!!!:/: εγω μαλλον περναω διεθνων στον πειραια και μενω αμπελοκηπους!!!!!1 ωρα το λιγοτερο!!!!αφηστε τα!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Νέο ψυχικό,έχω σπίτι εκεί..:/ ναι βρε παναγιώτη ταλαιπωρία θα είναι,αυτό σκέφτομαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top