Φιλόλογοι ή Μαθηματικοί;

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσύ ηρέμησε και γράφε σωστά χωρίς ορθογραφικά λάθη και παραλλείψεις.Επίσης μην επαναλαμβάνεις τις ίδιες λέξεις σε μια πρόταση.
Πω δεν ξέρω γτ ασχολήθηκα in the first place. Λοιπόν, γράφω σε φόρουμ και τπτ σοβαρότερο, δε θα ελέγχω ότι γράφω, πόσο μάλλον για τέτοια θεματα, γιατί απλά έτσι θέλω. Επισημαίνοντας τέτοια πράγματα, τα οποία ουκ ολίγες φορές συναντιούνται στο ίντερνετ, δεν καταφέρνεις τίποτα παρά να βγάζεις ακόμα περισσότερη χολή και μικροπρέπεια. Είμαστε τέρμα οφφ, δε θέλω να ασχοληθώ περαιτέρω, θα σε παρακαλούσα να το σταματήσουμε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ρε παιδιά μην ανεβάζετε τους τόνους! Κατ' εμέ (που δε μου αρέσουν και καθόλου τα μαθηματικά) βρίσκω τους μαθηματικούς φοβερούς τύπους, με χιούμορ και με αίσθηση του μέτρου! Από την άλλη οι φιλόλογοι είναι οι αγαπημένοι μου καθηγητές, μάλλον γιατί είμαι των θεωρητικών επιστημών!!!
Αλλά αυτά είναι γούστα. Σιγά μη τσακωθούμε κιόλας για το αν κάποιος είναι καλός ή όχι στα μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Εσύ ηρέμησε και γράφε σωστά χωρίς ορθογραφικά λάθη και παραλλείψεις.Επίσης μην επαναλαμβάνεις τις ίδιες λέξεις σε μια πρόταση.

Τόσα χρόνια σε φόρουμς, έχω παρατηρήσει το εξής:
Οταν κάποιος δεν έχει επιχειρήματα για να απαντήσει, επισημαίνει μόνο τα ορθογραφικά του άλλου και το παίζει ξύπνιος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Tι να απαντήσω βρε άνθρωπε;Αρχισε να με βρίζει ενώ το μόνο που είπα είναι ότι θεωρώ άλλου επιπέδου τους φιλόλογους(τους εκ φιλοσοφικών σχολών φιλολόγους εννοώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
(τους εκ φιλοσοφικών σχολών φιλολόγους εννοώ).

Γιατί όλοι οι φιλόλογοι τη φιλοσοφική σχολή δε τελειώνουν; Δε το κατάλαβα αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Με την έννοια ότι είναι πιο ενδιαφέρουσα γνώση κατά την γνώμη μου το "άλλου επιπέδου".Αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Προφανως εννοει οτι μπορει καποιος να διδασκει φιλολογικα μαθηματα στο σχολειο ακομα και να μη βγαλει φιλολογικο.

https://sep4u.gr/sxoless/pe02.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δεν εννοώ αυτό.Δεν μιλάω για εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Προφανως εννοει οτι μπορει καποιος να διδασκει φιλολογικα μαθηματα στο σχολειο ακομα και να μη βγαλει φιλολογικο.

https://sep4u.gr/sxoless/pe02.png

Απο τη λίστα λείπει το τμήμα της Μυτιλήνης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Α δεν ξερω..Αυτη βρηκα να πω την αληθεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο μαθηματικοί. Οι φιλόλογοι ήταν όλοι για μπάτσες.
Στο λύκειο ακριβώς το αντίθετο. (σχεδόν) όλα τα τούβλα καθηγητές στην θετικοτεχνολογική και όλοι οι γαμάτοι καθηγητές φιλόλογοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Φιλόλογοι, από μαθηματικούς στο Γυμνάσιο έχω μόνο δυσάρεστες αναμνήσεις, ενώ οι φιλόλογοι μου ήταν πάντα καταπληκτικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top