Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

the metal boy

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εγω παντως πιστευω οτι μπορει να αναπτυχθει τετοια φιλια,
αλλα καλυτερη παρεα κανω με αγορια αφου μπορουμε να λεμε ανετα διαφορες μα@.#%^ς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Πάντα υποφώσκει το ερωτικό στοιχείο μεταξύ ανθρώπων του αντίθετου φύλου. Απλά, υποσυνείδητα, για κάποιο λόγο επιλέγουμε να μην το αφήσουμε να εκφραστεί. Όταν αποφασίζουμε να κάνουμε παρέα με κάποιον, το κάνουμε γιατί κάτι σε αυτόν μας αρέσει, μας γοητεύει-εκτός από εκείνες τις φορές όπου οι "φιλίες" κινητοποιούνται από το συμφέρον και όχι από τη συμπάθεια.
Η αγκαλιά που θέλεις να έχεις με το φίλο σου, η τρυφερότητα...
Υποσυνείδητα για κάποιο λόγο δεν προχωράμε. Ο κυριότερος λόγος είναι οι συνθήκες. Μπορεί να θέλουμε να έχουμε κάτι περισσότερο με κάποιον αλλά να μας εμποδίζουν διάφορες παράμετροι, όπως: διαθεσιμότητα, ηλικία, απόσταση, δυνατότητα να υπάρξει κάτι που θα μας παρέχει ασφάλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
εγω ειμαι φιλος με 2 κοριτσια που ΔΕΝ τρεχει τπτ ...

κατα τα αλλα ε νταξει με ολες τις αλλες φιλες παντα τις γουσαρα η γουσταρω...!!!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Καλά. Αυτές που το ξέρεις όμως ότι δεν νιώθουν κάτι για σένα;

Πόσες φίλες είχες δηλαδή; Από νηπιαγωγείο μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντα υποφώσκει το ερωτικό στοιχείο μεταξύ ανθρώπων του αντίθετου φύλου. Απλά, υποσυνείδητα, για κάποιο λόγο επιλέγουμε να μην το αφήσουμε να εκφραστεί. Όταν αποφασίζουμε να κάνουμε παρέα με κάποιον, το κάνουμε γιατί κάτι σε αυτόν μας αρέσει, μας γοητεύει-εκτός από εκείνες τις φορές όπου οι "φιλίες" κινητοποιούνται από το συμφέρον και όχι από τη συμπάθεια.
Η αγκαλιά που θέλεις να έχεις με το φίλο σου, η τρυφερότητα...
Υποσυνείδητα για κάποιο λόγο δεν προχωράμε. Ο κυριότερος λόγος είναι οι συνθήκες. Μπορεί να θέλουμε να έχουμε κάτι περισσότερο με κάποιον αλλά να μας εμποδίζουν διάφορες παράμετροι, όπως: διαθεσιμότητα, ηλικία, απόσταση, δυνατότητα να υπάρξει κάτι που θα μας παρέχει ασφάλεια.

Καλά όλα αυτά αλλά βρε παιδί μου αν ο άλλος ΔΕΝ σου αρέσει.Δεν είναι ο τύπος του αγοριού που θες,δεν σου κάνει κλικ,δεν έχει τίποτα από όσα χρειάζεσαι εσύ για να νιώσεις έλξη για κάποιον...πώς στο καλό θα τον δεις με άλλο μάτι?ΑΠΟΡΏ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Aποψη μου:Δε μπορει να υπαρξει πραγματικη φιλια αναμεσα στα δυο φυλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
SoZi με τον καιρό αρχίζεις να τον βλέπεις αλλιώς. Βλέπεις τα θετικά του. Ακόμα και να μην είναι ωραίος ή και να μην έχει τα χαρακτηριστικά που ψάχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Aποψη μου:Δε μπορει να υπαρξει πραγματικη φιλια αναμεσα στα δυο φυλα.



Σωστος... απο εμπειρια το ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the metal boy

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλά όλα αυτά αλλά βρε παιδί μου αν ο άλλος ΔΕΝ σου αρέσει.Δεν είναι ο τύπος του αγοριού που θες,δεν σου κάνει κλικ,δεν έχει τίποτα από όσα χρειάζεσαι εσύ για να νιώσεις έλξη για κάποιον...πώς στο καλό θα τον δεις με άλλο μάτι?ΑΠΟΡΏ!

συμφωνω......αλλα εχουμε ενα γκέουλα στο σχολειο που κανει παρεα με ολα τα κοριτσια .....να ο τροπος!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τα είπα και παραπάνω.
Αφού είναι ομοφυλόφιλος δεν θα ενδιαφέρεται για κορίτσια. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
SoZi με τον καιρό αρχίζεις να τον βλέπεις αλλιώς. Βλέπεις τα θετικά του. Ακόμα και να μην είναι ωραίος ή και να μην έχει τα χαρακτηριστικά που ψάχνεις.

αν βλεπετε καποιον ερωτικα, πως μπορειτε να λετε οτι δεν ειναι πλεον φιλος σας;
-----------------------------------------
Σωστος... απο εμπειρια το ξερω...

η εμπειρια σου δεν ειναι δειγμα αντικειμενικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ειπα εγώ κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ειπα εγώ κάτι τέτοιο;

δεν το ειπες. απλα ειναι κουραστικο να λετε οτι δεν υπαρχει αληθινη φιλια, γιατι καποτε θα τον/την δειτε ερωτικα. Ε και;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τη γνώμη μου λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Τη γνώμη μου λέω.

ασφαλως, αλλα θεωρω οτι της λειπει κατι στη λογικη. το ταιρι σου πρεπει να εχει ολα τα χαρακτηριστικα του φιλου, και δεν καταλαβαινω πως το ενα αναιρει το αλλο. για την ακριβεια, δεν το αναιρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δίκιο έχεις σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Καλά όλα αυτά αλλά βρε παιδί μου αν ο άλλος ΔΕΝ σου αρέσει.Δεν είναι ο τύπος του αγοριού που θες,δεν σου κάνει κλικ,δεν έχει τίποτα από όσα χρειάζεσαι εσύ για να νιώσεις έλξη για κάποιον...πώς στο καλό θα τον δεις με άλλο μάτι?ΑΠΟΡΏ!


Τότε, κάποιος άλλος λόγος υπάρχει που είναι "φίλος". Ίσως ικανοποιεί κάποια ανασφάλεια μας. Όταν κάποιον τον επιλέγουμε για παρέα, υπάρχει, κάποιες στιγμές, ένα υποφώσκον ερωτικό στοιχείο. Δεν εννοώ κάτι πολύ δυνατό γιατί τότε θα νιώθαμε συνειδητά ερωτευμένοι. Μιλώ για κάτι ερωτικό, σε μικρό βαθμό. Μη σε τρομάζει ο όρος. Για παράδειγμα, υπάρχει το οιδιπόδειο, το οποίο σημαίνει την "ερωτική διάθεση" μεταξύ πατέρα-κόρης και μητέρας-γιου, η οποία υποσυνείδητα απωθείται καθώς μεγαλώνουν τα παιδιά. Θέλω να πω με αυτό, ότι ερωτικό στοιχείο υπάρχει σε διάφορες σχέσεις στη ζωή μας, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα έχουμε ερωτική σχέση με όλους αυτούς τους ανθρώπους, για όνομα του θεού.
Δυστυχώς, αυτά τα μαθαίνει κάποιος με την ψυχανάλυση ή με την περίφημη σεξουαλική διαπαιδαγώγηση, για την οποία τόσος λόγος έχει γίνει, και που δεν πρέπει να αφορά μόνο ανατομικές εξηγήσεις, κατά την άποψή μου, αλλά και ψυχολογικές. Αλλά στην Ελλάδα δεν υπάρχουν αυτά.

Κάτι ακόμα. Έχω καταλάβει ότι κάθε άνθρωπος που μας ενδιαφέρει έχει κάποια πράγματα από τα οποία γοητευόμαστε, συνήθως ποτέ όλο το πακέτο. Σύμφωνα με αυτά, κατέχει και ανάλογη θέση στην καρδιά μας. Στις μικρές ηλικίες οι επιθυμίες απωθούνται και γι' αυτό νομίζουμε ότι "δε μας αρέσει" κάποιος. Κράτησέ το αυτό ως πληροφορία.:P

Και κάτι ακόμα, περίεργο. Ισχύει το "όποιος προλάβει" πρόλαβε, μέχρι κάποιο βαθμό. Δηλαδή, όποιος μπει πρώτος στην καρδιά μας κερδίζει μεγαλύτερο κομμάτι της γιατί υπήρχε πολύς χώρος ελεύθερος, ήταν παρθένο έδαφος. Οι επόμενοι θα βρουν λιγότερο χώρο για να καταλάβουν, εκ των πραγμάτων. Ακόμα και αν αξίζουν περισσότερο από τον πρώτο. Μπορεί, βέβαια, η συναναστροφή και η καλή επικοινωνία να αποδυναμώσει την αρχική καταγραφή και να ευνοήσει την αποτύπωση της επόμενης με ισχυρότερο τρόπο. Γι' αυτό η πρώτη αγάπη λένε ότι δεν ξεχνιέται: Γιατί αποτυπώθηκε ισχυρότερα μέσα μας λόγω απουσίας προηγούμενης καταγραφής. Είναι απλά τα πράγματα. Άντε να τα καταλάβουμε, όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Yπαρχει.
Ισως σπανιο, αλλα εμενα παντως μου εχει τυχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εσύ από τη μεριά σου μπορεί να μη νιώθεις κάτι παραπάνω για την κοπέλα. Αυτή όμως μπορεί να νιώθει κάτι για σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Εσύ από τη μεριά σου μπορεί να μη νιώθεις κάτι παραπάνω για την κοπέλα. Αυτή όμως μπορεί να νιώθει κάτι για σένα.

Τα εχει με καποιον εδω και 2 χρονια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top