Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εξαρταται και απο το πως βλεπεις τον-την αλλο/η.. Αν εχεις σχηματησει στο μυαλο σου την εντυπωση οτι το αντιθετο φυλο ειναι μονο για συγκεκριμενες αναγκες και οι ομοφυλοι ειναι οι μονοι πραγματικοι φιλοι, τοτε ειναι λιγο δυσκολο να δεις φιλικα καποιον ερωτικο συντροφο.. Ολα εναποκεινται στον τροπο που σκεφτεσαι για τους γυρω σου.. :)
Είχα πολλές κοπέλες, ντεμέκ φίλες, με τις οποίες λέγαμε πολλά περισσότερα από όσα έλεγα στον κολλητό μου. Το "το αντίθετο φύλο είναι μόνο για συγκεκριμένες ανάγκες οι ομόφυλοι είναι οι μόνοι πραγματικοί φίλοι" είναι ένα δικό σου συμπέρασμα για την πάρτη μου καθ' όλα λανθασμένο και γενικότερα μη υπαρκτό, από τη στιγμή που πάντα άλλη είναι η σχέση που μπορεί να αναπτυχθεί μεταξύ ενός άνδρα και μιας γυναίκας, άλλη η σχέση μεταξύ δύο ανδρών και άλλη η σχέση μεταξύ δύο γυναικών. Δεν υπάρχει αυτό το οποίο υπαινίσσεσαι χώρια που η λέξη "ανάγκες" είναι κάθε άλλο παρά κολακευτική, διότι το να γενικοποιούμε αυθαίρετα δεν είναι και ό,τι καλύτερο από τη στιγμή που δεν ξέρουμε περί τίνος πρόκειται...
μην προσπαθεις να ορισεις τα συναισθηματα μας βασει της δικιας σου αδυναμιας.
Καλά εσύ άνδρα στιβαρέ, χίλια συγγνώμη. Αλλά όπως και να το κάνουμε πάντα κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια και από τις δικές μας εμπειρίες ο καθένας εκφράζει την άποψή του η οποία είναι εντελώς υποκειμενική.
ναι!γιατι αυτη που γουσταρα τωρα ειναι η καλυτερη μου φιλη.δεν αισθανομαι τιποτα παραπανω απο καλη φιλια...τιποτα.οπως και εκεινη.
Αυτή το ήξερε πως τη γούσταρες; Και πόσος χρόνος πέρασε από το "τη γούσταρες" στάδιο, στο στάδιο "φιλαράκια"; Ούτε αυτό παίζει ρόλο; Δηλαδή όλοι/όλες σας αν γουστάρετε μια κοπέλα ή ένα αγόρι και αυτή/ός δε σας γουστάρει, μπορείτε και πατάτε αυτόματα τον διακόπτη στον οποίο δεν τον/την γουστάρετε και περνάτε στο στάδιο κολλητάρια;

Η άποψη του Irodis αν και ακραία ισχύει σε αρκετές περιπτώσεις και ως ενός αρκετά σημαντικού βαθμού, κυρίως από τους άνδρες. Οι κοπέλες μπορούν πιο εύκολα να παρακάμψουν τον παράγοντα ομορφιά ενώ τα αγόρια κολλάνε περισσότερο σε αυτόν τον τομέα.

Τέλος, αυτό το οποίο υποστηρίζω ακράδαντα είναι πως κάθε μα ΚΑΘΕ φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας, μπορεί να είναι μια εν δυνάμει σχέση και άρα μπορεί ανά πάσα στιγμή να χαλάσει είτε από τη μία πλευρά είτε από την άλλη.

Υ.Γ. Βέβαια πάντα παίζει ρόλο το τι θεωρεί ο καθένας φίλο. Αν ο καθένας σας έχει 80 φίλους και 10 κολλητούς, εγώ προσωπικά έχω έναν φίλο και όλοι οι υπόλοιποι κατατάσσονται στην κατηγορία των γνωστών, όπως και οι κοπέλες. Αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Αδυνατώ να έχω κοπέλες για φίλες. Σ αυτό το συμπέρασμα κατέληξα !!!!!! Αργά ή γρήγορα μου την πέφτουν οι καημένες !!!! Και φυσικά... τα κουβαδάκια και σε άλλη παραλία. Φυσικά συμφωνώ με τον φίλο Irodis !!!!!!! :):D:P


Καημένο παιδάκι, τι τραβάς κι εσύ...
Ρε, ξυπνήστε λίγο, μη φοράτε παρωπίδες... Γιατί πρέπει να γίνει κάτι απαραίτητα μεταξύ φίλων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αυτό να το ρωτήσεις στις υπόλοιπες κοπέλες του πλανήτη !!! Αυτές συνήθως μπερδεύουν τη φιλία και το σεξ !!! Τι να κάνουμε και εμείς τα γοητευτικά αγοράκια μετά ;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Σωστος !!!!!!!!!!!!!
Αυτες μετα θελουν κατι παραπανω!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Διότι είναι λυσσάρες !!! Μόνο το σεξ σκέφτονται !!! Πώς θα μας ξεζουμίσουν... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Αδυνατώ να έχω κοπέλες για φίλες. Σ αυτό το συμπέρασμα κατέληξα !!!!!! Αργά ή γρήγορα μου την πέφτουν οι καημένες !!!! Και φυσικά... τα κουβαδάκια και σε άλλη παραλία. Φυσικά συμφωνώ με τον φίλο Irodis !!!!!!! :):D:P
τοτέ εγώ είμαι η εξέρεση!!!!youpi!!:jumpy::jumpy::jumpy::D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Διότι είναι λυσσάρες !!! Μόνο το σεξ σκέφτονται !!! Πώς θα μας ξεζουμίσουν... :)

ενω εσεις πως θα τις πηδηξετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni pontia

Νεοφερμένος

Η eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αν δεν υπάρχει συγγένεια μεταξύ γυναίκας και άντρα δεν μπορει να υπάρχει ουσιαστική φίλια. Τουλάχιστον ένας αν (όχι και οι δύο )θα δεί ερωτικά τον άλλον.. Μιλάω εκ πείρας... Αυτό συμβαίνει διότι όταν κάποιον τον έχεις ώς φίλο είσαι 100% ο εαυτός σου... Και όταν κάποιος είναι αληθινά ο εαυτό του ,είναι πειρασμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αν δεν υπάρχει συγγένεια μεταξύ γυναίκας και άντρα δεν μπορει να υπάρχει ουσιαστική φίλια. Τουλάχιστον ένας αν (όχι και οι δύο )θα δεί ερωτικά τον άλλον.. Μιλάω εκ πείρας...

Μπα, ούτε αυτό φτάνει - πόσες και πόσες ιστορίες για σεξ μεταξύ ξαδέρφων.

Αυτό συμβαίνει διότι όταν κάποιον τον έχεις ώς φίλο είσαι 100% ο εαυτός σου... Και όταν κάποιος είναι αληθινά ο εαυτό του ,είναι πειρασμός...

Όμορφο αυτό. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
οταν λες <<εσεις>>?

αρκετοι ανδρες, σε αντιδιαστολη με αυτο που ειπε ο zigrid για το οτι θελουν να τους ξεζουμισουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
αρκετοι ανδρες, σε αντιδιαστολη με αυτο που ειπε ο zigrid για το οτι θελουν να τους ξεζουμισουν

α οκ τοτε.μπα σε μεγαλυτερο βαθμο θα ελεγα οτι αυτους ειναι ο σκοπος των αντρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
α οκ τοτε.μπα σε μεγαλυτερο βαθμο θα ελεγα οτι αυτους ειναι ο σκοπος των αντρων.

αυτο λεω και εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Διότι είναι λυσσάρες !!! Μόνο το σεξ σκέφτονται !!! Πώς θα μας ξεζουμίσουν... :)

Άλλο ένα ανούσιο στερεότυπο... Εσείς νομίζετε ότι σκέφτονται μόνο αυτο... Αν ήταν έτσι όλες, θα γινόταν της επί χρήμασι εκδιδόμενης γυναικός το κιγκλίδωμα σε αυτόν τον κόσμο, αν ήθελαν να σας ξεζουμίσουν όπως λες.

Ευαισθησία και σεβασμός, τα έχεις ακούσει ποτέ αυτά?
Μήπως είναι οι άντρες που συμπεριφέρονται με τον τρόπο που περιέγραψες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Άλλο ένα ανούσιο στερεότυπο... Εσείς νομίζετε ότι σκέφτονται μόνο αυτο... Αν ήταν έτσι όλες, θα γινόταν της επί χρήμασι εκδιδόμενης γυναικός το κιγκλίδωμα σε αυτόν τον κόσμο, αν ήθελαν να σας ξεζουμίσουν όπως λες.

Ευαισθησία και σεβασμός, τα έχεις ακούσει ποτέ αυτά?
Μήπως είναι οι άντρες που συμπεριφέρονται με τον τρόπο που περιέγραψες?


Συμφωνώ με την άποψη περί βλακωδών στερεότυπων.Και επιτέλους,γιατί να μην υπάρξει μια γνήσια φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;Η μόνη μου ένσταση βρίσκεται στην τελευταία ερώτηση...Μήπως είναι και αυτό ένα ακόμα στερεότυπο;Ίσως το σωστότερο θα ήταν ότι η πλειονότητα των...αρσενικών συμπεριφέρεται με τον αντίστοιχο τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Συμφωνώ με την άποψη περί βλακωδών στερεότυπων.Και επιτέλους,γιατί να μην υπάρξει μια γνήσια φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;Η μόνη μου ένσταση βρίσκεται στην τελευταία ερώτηση...Μήπως είναι και αυτό ένα ακόμα στερεότυπο;Ίσως το σωστότερο θα ήταν ότι η πλειονότητα των...αρσενικών συμπεριφέρεται με τον αντίστοιχο τρόπο.


Ναι, πράγματι, στην πλειονότητα αναφερόμουν. Δεν είναι όλοι οι άντρες έτσι (θέλω να πιστεύω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Διότι είναι λυσσάρες !!! Μόνο το σεξ σκέφτονται !!! Πώς θα μας ξεζουμίσουν... :)

Νομίζω ότι ο Zigfrid το είπε για πλάκα. Δε λέω υπάρχουν (και μάλιστα πολλές) που σκέφτονται μόνο αυτό, παρόλο που υπάρχει το στερεότυπο ότι μόνο οι άντρες θέλουν συνέχεια σεξ

Άλλο ένα ανούσιο στερεότυπο... Εσείς νομίζετε ότι σκέφτονται μόνο αυτο... Αν ήταν έτσι όλες, θα γινόταν της επί χρήμασι εκδιδόμενης γυναικός το κιγκλίδωμα σε αυτόν τον κόσμο, αν ήθελαν να σας ξεζουμίσουν όπως λες.

Ευαισθησία και σεβασμός, τα έχεις ακούσει ποτέ αυτά?
Μήπως είναι οι άντρες που συμπεριφέρονται με τον τρόπο που περιέγραψες?

Το σιδηρούν κιγκλίδωμα!:P
Φυσικά αναφέρεσαι σε "μερικούς", ούτε καν στην πλειονότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Δε λέω υπάρχουν (και μάλιστα πολλές) που σκέφτονται μόνο αυτό, παρόλο που υπάρχει το στερεότυπο ότι μόνο οι άντρες θέλουν συνέχεια σεξ

Πες τα χρυσόστομε. Ακούστε περιστατικό τώρα που επιβεβαιώνει τον κακόνα αυτό. Γιατί όσο περίεργο και αν ακούγεται οι γυναίκες ή μάλλον μία μεγάλη μερίδα των γυναικών θέλει το σεξ όσο και οι άνδρες. Είχε έρθει σεξολόγος(ή τέλος πάντων πως λένε αυτούς που μας συμβουλεύουν για το σεξ) στο σχολείο και μόλις τέλειωσε η "διάλεξη", άρχισαν να πηγαίνουν παιδιά και να τον ρωτάνε διάφορες ερωτήσεις προσωπικές σε σχέση με το σεξ. Και πήγε και μια φίλη μου που είναι σεξουαλικά ενεργή να ρωτήσει και αυτή κάτι και άκουσε ένα κορίτσι να λέει: "Αν γνωρίζουμε πως ο άλλος μας εκμεταλεύεται και μας κρατάει μόνο για το σεξ αλλά μας αρέσει αυτό, τι κάνουμε;" ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ! :jumpy::jumpy::jumpy: Περίπτωση δεν λέω... αλλά υπάρχουν και αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Μερικές φορές πραγματικά σιχαίνομαι την ανθρώπινη φυλή με αυτά που διαβάζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πες τα χρυσόστομε. Ακούστε περιστατικό τώρα που επιβεβαιώνει τον κακόνα αυτό. Γιατί όσο περίεργο και αν ακούγεται οι γυναίκες ή μάλλον μία μεγάλη μερίδα των γυναικών θέλει το σεξ όσο και οι άνδρες. Είχε έρθει σεξολόγος(ή τέλος πάντων πως λένε αυτούς που μας συμβουλεύουν για το σεξ) στο σχολείο και μόλις τέλειωσε η "διάλεξη", άρχισαν να πηγαίνουν παιδιά και να τον ρωτάνε διάφορες ερωτήσεις προσωπικές σε σχέση με το σεξ. Και πήγε και μια φίλη μου που είναι σεξουαλικά ενεργή να ρωτήσει και αυτή κάτι και άκουσε ένα κορίτσι να λέει: "Αν γνωρίζουμε πως ο άλλος μας εκμεταλεύεται και μας κρατάει μόνο για το σεξ αλλά μας αρέσει αυτό, τι κάνουμε;" ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ! :jumpy::jumpy::jumpy: Περίπτωση δεν λέω... αλλά υπάρχουν και αυτά :P

μην λεμε μαλακιες. ολοι σχεδον θελουν να κανουν σεξ. το ζητημα ειναι αν η νοοτροποια περιοριζεται μονο σε αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top