Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Δεν μιλάς για έρωτα.Μιλάς για σκέτο σεξ χωρίς αισθήματα.Και ναι σε αυτό το σεξ μεταξύ ανθρώπων που δεν νιώθουν τίποτα ο ένας για τον άλλον και το κάνουν έτσι για να περάσει η ώρα δίνω ζωώδη χαρακτηριστικά.

Σε αυτο το σημειο που εφτασε η συζητηση η ερμηνειες που δινουμε στον ερωτα οδηγουνται σε αλλους δρομους λογω διαφορετικης αρχιτεκτονικης της σκεψης μας, που σημαινει οτι ειναι αδυνατον να συμφωνησουμε. Κατι σαν την αντιθεση της Διονυσιακης - Χριστιανικης σκεψης. Πασο.
Παρακαλω, συνεχιστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Sure...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Σήμερα έγινε η αρχή... και πάμε για το σχίσμα 4ο... μάλωσα με μία φίλη μου... το κακό είναι πως και τις 3 φορές, εμείς οι 2 το αρχίσαμε, απλά η μισή τάξη υποστήριζε εμένα, η άλλη μισή αυτήν... Τα 'χουμε κάνει μη πω... μία είμαστε φίλοι και μετά είμαστε έτοιμοι να βγάλουμε ο ένας το μάτι του άλλου...(μην πω βγάλουμε τα μάτια μας και παρεξηγηθώ...:P Τελικά ίσως και να μη γίνεται να υπάρξει κάποια σημαντική φιλία ανάμεσα στα δυο φύλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kost@s_sam

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι κι ένα κορίτσι?:what:
Υπάρχουν εμπόδια (κάθε είδους) στη δημιουργία μιας καθαρά φιλικής σχέσης ανάμεσα στα δύο φύλα, τι λέτε?
Ποιοι είναι, κατα την άποψή σας, οι παράγοντες που την επηρεάζουν και την καθορίζουν?

Νομίζω πως μπορεί να υπάρξει μια πραγματικά καθαρή φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα.Αυτό όμως εξαρτάται πάντα από το χαρακτήρα του καθενός.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
προσωπικα εχω πολλες φιλες που ειναι μονο φιλες και τις βλεπω μονο φιλες οπως βλεπω και τις αδερφες μου σαν αδερφες........ομως μεσα απο την φιλια μπορει να γινει και σχεση γιατι οχι? ?? ? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως άμα ο άλλος είναι του γούστου σου και εμφανισιακά και από χαρακτήρα κάποια στιγμή θα νιώσεις κάτι παραπάνω.Έστω και για μία ωρίτσα θα τον δεις με άλλα μάτια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ε σιγουρα.....αλλα για να υπαρξει καθαρη φιλια πρεπει να ξεκαθαροστει και οι συμμετεχοντες να το πω....να εχουν και αναλογο χαρακτηρα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι κι ένα κορίτσι?:what:
Υπάρχουν εμπόδια (κάθε είδους) στη δημιουργία μιας καθαρά φιλικής σχέσης ανάμεσα στα δύο φύλα, τι λέτε?
Ποιοι είναι, κατα την άποψή σας, οι παράγοντες που την επηρεάζουν και την καθορίζουν?
Μπορεί να υπάρξει από την πλευρά της γυναίκας/κοριτσιού αλλά θεωρώ ότι ένα αγόρι πάντα θα έχει κρυφά συναισθήματα. Φυσικά δεν σπανίζουν οι περιπτώσεις που δυο παιδιά φίλοι καταλήγουν ζευγάρι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Καλά αυτό με την φιλία μία έχω και είναι οικογενειακή φίλη .Από κει και πέρα ήμουν και καλά και με μία άλλη αλλά μόνο φίλοι δεν μείναμε.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλκης32962

Νεοφερμένος

Ο Άλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Φυσικά και μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ των 2 φύλων. Εγώ παλιότερα και λίγο τώρα είχα τέτοιου είδους φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Φυσικά και μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ των 2 φύλων. Εγώ παλιότερα και λίγο τώρα είχα τέτοιου είδους φιλία.
Συμφωνώ!Κ εγώ έχω φίλους αγόρια χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι πονηρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Πιο πριν είχα ένα φίλο που τον έβλεπα σα μεγάλο μου αδερφό. Τελικά έπεσα έξω και τώρα ο δεύτερος κολλητός μου είναι πια ο καλύτερός μου φίλος!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μπορεί να υπάρξει από την πλευρά της γυναίκας/κοριτσιού αλλά θεωρώ ότι ένα αγόρι πάντα θα έχει κρυφά συναισθήματα. Φυσικά δεν σπανίζουν οι περιπτώσεις που δυο παιδιά φίλοι καταλήγουν ζευγάρι:P

Ντόινγκ. Γιατί το αγόρι κρυφά συναισθήματα και όχι το κορίτσι παρακαλώ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Βασικά δεν έχω καταλάβει ακριβώς. Επειδή λέει είναι έτσι το φύλο και κάτι τέτοια. Αν και ποιο σωστό μου φαίνεται ότι μπορούν και τα δύο φύλα να έχουν κρυφά συναισθήματα.:PΓι αυτό και πολλες(π.χ.) ζηλεύουν τα άλλα κορίτσια που κάνουν παρέα με το αγόρι τους!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ντόινγκ. Γιατί το αγόρι κρυφά συναισθήματα και όχι το κορίτσι παρακαλώ? :P
Γιατί το κορίτσι εκφάζεται πιο συχνά και περισσότερο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Χαλαρά πιστεύω στην φιλία μετάξι τον δυο φύλων. Έχω αρκετούς φίλους αγόρια, χωρίς ούτε καν να υπονοείτε κάτι ερωτικό. Δεν ζηλεύω όταν το «αγόρια μου» βγαίνει με κάποια φιλία του. (εντάξι τις πρώτες φορές γκρίνιαξα λίγο αλλά και εγώ βγαίνω με φίλους μου οπότε οκ.) :P:P:P
Νομίζω πως είναι πιο δύσκολο να είναι «φιλικές» οι σχέσεις στο σχολειό, συγκριτικά με το πανεπιστήμιο. Ίσως είναι ιδέα μου, αλλά βλέπω τις φιλικές σχέσεις πιο «λιμένες» σαν να έχει φύγει το ταμπού της όλης υπόθεσης… ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αnnουlα

Νεοφερμένος

Η 'Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια δεν μπορει με τπτ πιστευω να υπαρξει αληθινη φιλια μεταξυ αγοριου κ κοριτσιου...!!καποια στιγμη ενας απο τους δυο θα δει τν αλλον διαφορετικα κ μετα...
μου εχει τυχει κ να δω εγω διαφορετικα φιλο μου κ ενας φιλος μου εμενα..μετα μαλλον μαθαινεις να προσποιεισαι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
επειδη δεν ξερεις ολα τα κοριτσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top