Φαρμακευτική Ε.Κ.Π.Α. ή Α.Π.Θ.;

Guest 370247

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας! Είμαι σ’ ένα δίλημμα: να δηλώσω φαρμακευτική Ε.Κ.Π.Α. ή Α.Π.Θ. πρώτη;
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Πόσα έγραψες?
 

Guest 370247

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ φαρμακευτική αλλά λόγω οικονομικών και μεταγραφής πάω Αθήνα ...οπότε δεν έχω πολύ ψάξει για εγκαταστάσεις κι αυτά ...Αλλά δες και πρόγραμμα σπουδών και εγκαταστάσεις και τα οικονομικά σου αν συμφέρει η Αθήνα ή η Θεσσαλονίκη
 

endosporia

Νεοφερμένος

Η endosporia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Σε αυτόν τον σύνδεσμο παρατίθενται στοιχεία και για τις τρεις σχολές φαρμακευτικής : https://sep4u.gr/s293/
Σύμφωνα με όσα γράφονται, θεωρώ πως υπερτερεί η σχολή του ΕΚΠΑ έναντι του ΑΠΘ. Συνομιλώντας με φοιτητές και απο τα τρία τμήματα, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι καλύτερες εγκαταστάσεις έχει η φαρμακευτική της Πάτρας, ενώ πιο «πολυδιάστατο» πρόγραμμα σπουδών υπάρχει στο ΕΚΠΑ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!❤️
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Θα σου πω... Η Φαρμακευτική Θεσσαλονίκης έχει φουλ χημεία και τεχνολογία και γενικά σε προετοιμάζει φουλ για βιομηχανία και έρευνα. Η Αθήνα είναι η κλασική φαρμακευτική που έχει ένα κλασικό πρόγραμμα σπουδών και μαθαίνεις λίγο από όλα. Επίσης το ατού της Αθήνας είναι ότι σχεδόν όλες οι βιομηχανίες είναι εκεί... Η Πάτρα για εμένα είναι η καλύτερη γιατί ασχολείται με καινοτόμους τομείς της φαρμακευτικής όπως βιοτεχνολογια, μοριακή διαγνωστική, νανοτεχνολογία και τέτοια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top