Φανατισμός με αθλητικές ομάδες

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
lol koum και η μάνα μου το ίδιο λέει xD
Γιάννη παιδί μου, όταν τελειώσεις με το ischool, κατέβα να φάμε. :sly:



- Η μαμά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
αν δεν υποστηριζεις και δεν ΠΟΝΑΣ για μια ομαδα δεν μπορεις να καταλαβεις τι σημαινει αυτο το "τροπος ζωης" που σε φαινεται τοσο περιεργο....επισης το οτι ειμαι φανατισμενη δεν συνεπαγεται μα την φοτο που εβαλες...(για μενα τουλαχιστον)
Το να λέει κάποιος ότι του αρέσει μια ομάδα και την υποστηρίζει ή ότι του αρέσει το θέαμα που του προσφέρει, είναι πολύ λογικό. Αλλά το να τη θεωρεί "τρόπο ζωής" ή (όπως λένε άλλοι) "θρησκεία" δεν το δέχομαι. Επίσης, αν μια ομάδα αντιπροσωπεύει για μένα κάτι ηθικό (είναι η ομάδα του σχολείου μου ή της γειτονιάς μου ή της πόλης μου) ή έστω και υλικό (όταν νικάει με πληρώνει) ευχαρίστως να την υποστηρίξω. Για τις ποδοσφαιρικές ομάδες, όλοι το ξέρουμε ότι είναι Π.Α.Ε. δηλαδή ανώνυμες εταιρίες, δηλαδή επιχειρήσεις και δεν αντιπροσωπεύουν απολύτως τίποτα εκτός από τα οικονομικά και πολιτικά συμφέροντα των μεγαλομετόχων τους. Δεκτόν αν η επιχείρηση της τάδε ομάδας μου προσφέρει θέαμα που μου αρέσει, αλλά όχι και να έχω "τρόπο ζωής" ή "θρησκεία" το μαγαζί ενός εφοπλιστή ή βιομήχανου. Ακόμα, παραδέχεσαι ότι είσαι φανατισμένη. Φαντάζομαι, το ξέρεις πολύ καλά ότι για οτιδήποτε ο φανατισμός ποτέ δεν είναι κάτι θετικό. Τέλος, δεν σε βρίσκουν σύμφωνη πράξεις βίας, όμως ο φανατισμός μπορεί πολύ εύκολα να σε οδηγήσει σ΄αυτές.
(Φιλικά)​

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το να λέει κάποιος ότι του αρέσει μια ομάδα και την υποστηρίζει ή ότι του αρέσει το θέαμα που του προσφέρει, είναι πολύ λογικό. Αλλά το να τη θεωρεί "τρόπο ζωής" ή (όπως λένε άλλοι) "θρησκεία" δεν το δέχομαι. Επίσης, αν μια ομάδα αντιπροσωπεύει για μένα κάτι ηθικό (είναι η ομάδα του σχολείου μου ή της γειτονιάς μου ή της πόλης μου) ή έστω και υλικό (όταν νικάει με πληρώνει) ευχαρίστως να την υποστηρίξω. Για τις ποδοσφαιρικές ομάδες, όλοι το ξέρουμε ότι είναι Π.Α.Ε. δηλαδή ανώνυμες εταιρίες, δηλαδή επιχειρήσεις και δεν αντιπροσωπεύουν απολύτως τίποτα εκτός από τα οικονομικά και πολιτικά συμφέροντα των μεγαλομετόχων τους. Δεκτόν αν η επιχείρηση της τάδε ομάδας μου προσφέρει θέαμα που μου αρέσει, αλλά όχι και να έχω "τρόπο ζωής" ή "θρησκεία" το μαγαζί ενός εφοπλιστή ή βιομήχανου. Ακόμα, παραδέχεσαι ότι είσαι φανατισμένη. Φαντάζομαι, το ξέρεις πολύ καλά ότι για οτιδήποτε ο φανατισμός ποτέ δεν είναι κάτι θετικό. Τέλος, δεν σε βρίσκουν σύμφωνη πράξεις βίας, όμως ο φανατισμός μπορεί πολύ εύκολα να σε οδηγήσει σ΄αυτές.
(Φιλικά)


νταξυ...γνωμη σου ειναι...αλλα αυτα που λεω και νιωθω για τον ΠΑΟΚ δεν αλλαζουν οτι και αν λενε ο αλλοι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
η μπαλα ειναι για να κανουμε την πλακα μας τιποτα παραπανω....ειναι το τελευταιο πραγμα που πρεπει να μας απασχολει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
αν δεν υποστιριζεις και δεν ΠΟΝΑΣ για μια ομαδα δεν μπορεις να καταλαβεις τι σημαινει αυτο το "τροπος ζωης" που σε φενεται τοσο περιεργο....επισης το οτι ειμαι φανατισμενη δεν συνεπαγεται μα την φοτο που εβαλες...(για μενα τουλαχιστον)

https://www.youtube.com/watch?v=vKblvofxn2A πανε στο 2.42 και θα καταλαβεις.....!

Και τι νόημα έχει να "ΠΟΝΑΩ" μια ομάδα?Lolz.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και τι νόημα έχει να "ΠΟΝΑΩ" μια ομάδα?Lolz.

Για μενα εχει..αν εσενα σε φενεται παραξενο προφανος δεν εισαι καποια ομαδα ή απλα δεν ασχολησαι....απλα εμενα η ομαδα μου με εκφραζει και την αγαπαω οποτε ειναι λογικο να ποναω γι'αυτην...!

και επιδη βαρεθηκα νε με λετε ολοι ποσο χαζο ειναι αυτο που πιστευω βαζω αυτη την εικονα και οτι καταλαβαιτε...

https://www.paokpolichni.gr/photo.php?j=731&cat=25
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Για μενα εχει..αν εσενα σε φενεται παραξενο προφανος δεν εισαι καποια ομαδα ή απλα δεν ασχολησαι....απλα εμενα η ομαδα μου με εκφραζει και την αγαπαω οποτε ειναι λογικο να ποναω γι'αυτην...!

και επιδη βαρεθηκα νε με λετε ολοι ποσο χαζο ειναι αυτο που πιστευω βαζω αυτη την εικονα και οτι καταλαβαιτε...

https://www.paokpolichni.gr/photo.php?j=731&cat=25

Δεν το χαρακτήρισα "χαζό" (όχι ότι δεν το θεωρώ,but I'd rather use words more easily defined).Παράλογο το χαρακτήρισα.Είδα και την εικόνα,αλλά δε μου πρόσθεσε κάποιο επιχείρημα.Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω,είναι ποια είναι η αιτία που μπορεί να οδηγήσει κάποιον στο να αγαπήσει μια επιχείρηση (ομάδα) και πως γίνεται αυτή να τον εκφράζει.Παραθέτω και αυτό το βίντεο και further clarification του προβληματισμού μου:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=vKblvofxn2A

Σε καλυψα???????????

και ειναι γνωμη μου....ελεος δηλαδη...γιατι τετοια επιθεση???επιδη αγαπαω μια ομαδα που με εκφραζει???καλα κανω!!!!!!!!!!!!!

και για το βιντεακι να σε πω το οτι ειμαι φανατικη με τον ΠΑΟΚ δεν παει να πει οτι δεν ανισιχω για τιποτε αλλο και γενικα ειμαι στον κοσμο μου!!!!αντιθετα ειμαι πολυ πιο συνιδιτοποιημενη απο καποια αλλα ατομα που δεν δηλωνουν φανατικοι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=vKblvofxn2A

Σε καλυψα???????????

και ειναι γνωμη μου....ελεος δηλαδη...γιατι τετοια επιθεση???επιδη αγαπαω μια ομαδα που με εκφραζει???καλα κανω!!!!!!!!!!!!!

και για το βιντεακι να σε πω το οτι ειμαι φανατικη με τον ΠΑΟΚ δεν παει να πει οτι δεν ανισιχω για τιποτε αλλο και γενικα ειμαι στον κοσμο μου!!!!αντιθετα ειμαι πολυ πιο συνιδιτοποιημενη απο καποια αλλα ατομα που δεν δηλωνουν φανατικοι!!!!
Βασικά, γνώμη άλλων είναι για την ακρίβεια. Την οποία υιοθετείς στα τυφλά απ' ότι φαίνεται. Δεν έχω σκοπό να σε θίξω ή ξέρω γω να σου την πω. Αλλά πραγματικά, ακόμα δεν απάντησες στο γιατί είσαι ΠΑΟΚ.



Ps: Μην ξαναδώσεις το video, μου αρκούν οι λόγοι σου.
Ps2: Πόνεσε η τεσσάρα; :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ps2: Πόνεσε η τεσσάρα; :sly:

wtf man, αλλάζεις γρήγορα το θέμα :knife:

@ Mr. Crowley

συμφωνώ εν μέρει μαζί σου αλλά θα σου δώσω ένα άλλο παράδειγμα. Όταν θα αγωνιστεί η Ελλάδα με μια άλλη χώρα δεν θα υποστηρίξεις την Ελλάδα? Κοίτα το πατριωτικά. Συμφωνώ [παρόλο που είμαι φίλαθλος (όχι οπαδός!)] ότι έχει ξεφύγει αρκετά η κατάσταση με τον φανατισμό των οπαδών αλλά σε ευρωπαϊκές και διεθνείς διοργανώσεις θα υποστηρίξω την ελληνική ομάδα όποια και να είναι αυτή. Παρόλο που δεν έχει σχέση με μένα, που δεν ξέρω προσωπικά αυτούς που παίζουν, δεν έχω κέρδος κλπ Εξάλλου κανένας δεν υποστήριξε ότι το ποδόσφαιρο και τα άλλα αθλήματα είναι things that matter in our lives όπως λέει και ο κύριος στο βίντεο. Είναι μέρος του ελεύθερου χρόνου που έχουμε και παρόλο που δεν έχει καμία αξία, μας ψυχαγωγεί! Αλλά εντάξει πήγα offtopic, διαφωνώ με όσους παθιάζονται με την ομάδα τους και τους βρίσκω πράγματι παράλογους αλλά διαφωνώ μαζί σου και με τον κύριο στο βίντεο καθώς παίρνετε πολύ σοβαρά την όλη κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

takis777

Νεοφερμένος

Ο takis777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
αμα πηγαιναμε ολοι στο γηπεδο για να δουμε μπαλα...μια χαρα θα ημασταν...και το χαβαλε μας θα καναμε και ολα...αλλα υπαρχουν και οι αλητες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=vKblvofxn2A

Σε καλυψα???????????

και ειναι γνωμη μου....ελεος δηλαδη...γιατι τετοια επιθεση???επιδη αγαπαω μια ομαδα που με εκφραζει???καλα κανω!!!!!!!!!!!!!

και για το βιντεακι να σε πω το οτι ειμαι φανατικη με τον ΠΑΟΚ δεν παει να πει οτι δεν ανισιχω για τιποτε αλλο και γενικα ειμαι στον κοσμο μου!!!!αντιθετα ειμαι πολυ πιο συνιδιτοποιημενη απο καποια αλλα ατομα που δεν δηλωνουν φανατικοι!!!!

Είδα το βίντεο μέχρι τη μέση και πέραν από αυθέραιτα αποφθέγματα και emotional traps-μεγαλοστομίες δε μου πρόσφερε.Θα προτιμούσα κάτι σε επιχειρήματα.

In defence of myself,δεν επιχειρώ να σου κάνω επίθεση.Είναι δικαίωμά σου να γουστάρεις τον ΠΑΟΚ ή την κάθε όμαδα όπως και εμένα είναι δικαίωμά μου να προτιμώ τις κοκκινομάλλες απ'τις ξανθιές.Ο λόγος για τον οποίο κάνω αυτή τη συζήτηση μαζί σου,είναι διότι κρίνω πως ο οπαδισμός είναι ένα widely spread φαινόμενο το οποίο επηρεάζει την κοινωνία στο σύνολο και κατ'επέκταση και εμένα,thus προσπαθώ να κατανοήσω your reasoning,ώστε να κατανοήσω καλύτερα αυτό το φαινόμενο.Δεν κάνω τη συζήτηση για να σε κατακρίνω ή για να "σου την πω",αλλά για να σε καταλάβω.

Όταν θα αγωνιστεί η Ελλάδα με μια άλλη χώρα δεν θα υποστηρίξεις την Ελλάδα? Κοίτα το πατριωτικά. Συμφωνώ [παρόλο που είμαι φίλαθλος (όχι οπαδός!)] ότι έχει ξεφύγει αρκετά η κατάσταση με τον φανατισμό των οπαδών αλλά σε ευρωπαϊκές και διεθνείς διοργανώσεις θα υποστηρίξω την ελληνική ομάδα όποια και να είναι αυτή.

Όχι,δε θα την υποστηρίξω.Τις περισσότερες φορές χαίρομαι όταν χάνει η ελληνική εθνική ομάδα,γιατί γελάω μετά με όσους σκούζουν για την αποτυχία στα κανάλια.Δεν είμαι πατριώτης,anyway.Αλλά και να είναι κάποιος πατριώτης,το βρίσκω τελείως ανόητο να θεωρεί ότι υπάρχει οτιδήποτε το πατριωτικό,δηλαδή ότι υπάρχει κάποιο σοβαρό κέρδος για την πατρίδα του,σε διάφορες τέτοιες διοργανώσεις,πέρα από φτηνούς συναισθηματισμούς και $$ στις τσέπες των χορηγών.

Είναι μέρος του ελεύθερου χρόνου που έχουμε και παρόλο που δεν έχει καμία αξία, μας ψυχαγωγεί! Αλλά εντάξει πήγα offtopic, διαφωνώ με όσους παθιάζονται με την ομάδα τους και τους βρίσκω πράγματι παράλογους αλλά διαφωνώ μαζί σου και με τον κύριο στο βίντεο καθώς παίρνετε πολύ σοβαρά την όλη κατάσταση.

Είχα και link με ένα τραγουδάκι για να δείξω με έναν πιο "ανάλαφρο" τρόπο γιατί το θεωρώ such a big deal,αλλά φοβάμαι ότι θα παρεξηγηθώ,οπότε είναι καλύτερο να το αφήσω εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Mr. Crowley
Μαλλον δεν καταλαβες πως οταν λεω πως ειμαι φανατισμενη δεν ενοω βγαινω στους δρομους και σπαω οτι βρω μπροστα μου...φυσικα δεν θα εκανα ποτε κατι τετοιο..αν ειναι δυνατον...απλα ειμαι φανατισμενη με τον δικο μου τροπο..και οταν λεω οτι ειναι τροπος ζωης σημαινει απλα οτι αν χασει ο ΠΑΟΚ στεναχοριεμαι..αν κερδισει χερομαι και μεχρι εκει..δεν θα πεθανω..ειπαμε(οταν λεω στεναχωριεμαι δεν σημαινει θα κατσω να κλαιω αλλα θα ειμαι λιγο καπως και σε μιση ωρα θα το ξεχασω...)και τι νομιζεις οτι εμενα με αρεσει να βλεπω ολα τα βλαμενα να βγαινουν και να τα σπανε??αν αυτο καταλαβες κανεις λαθος...εγω θελω να βλεπω οπαδους που απλα να υποστιριζουν την ομαδα τους να πηγαινουν στο γηπεδο να κανουν ωραια ατμοσφαιρα και ετσι..οχι να πηγενουν ασχετοι που απλα βρισκουν μια ευκαιρια να κανουν φασαριες(και δεν μιλαω απλα για τις φασαριες μιλαω και για τα μπουκαλια που πεφτουν στο γηπεδο τα λειζερ που εχουν και οι πυρσοι που βαζουν σε κινδινο τους παικτες)ειμαι ΚΑΤΑ σε ολα αυτα και ελπιζω μια μερα να μην υπαρχουν τετοια προβληματα...

koum
θα βγω τελειως απο το θεμα και θα σε κανω την εξης ερωτηση...:πιστευεις πως αν ο ΠΑΟΚ επαιζε με τους αποντες και επαιζε ΚΑΛΑ οπως παιζει οταν θελει υπηρχε περιπτωση να ετρωγε τεσσαρα????????????οσο για αυτο που λες οτι ειναι γνωμη των αλλων και την ακολουθω τυφλα θα σε πω οχι γιατι απλα συνφωνω γι'αυτο αλλοστε εβαλα το βιντεο..δεν σημαινει οτι αν πουν κατι που δεν με αρεσει θα πω ενα συνφωνω επιδη ειμαι ΠΑΟΚ...και οταν μιλανε οπαδικα του τυπου δεν παω κανεναν αρειανο και γενικα "αλοθρισκο"(χαζη εκφραση:P) ή θα βλεπουν μια αλλη ομαδα να παιζει καλα και να προσφερει σε θεαμα και ετσι λενε ασε ρε τους μ@λ@κες νευριαζομαι αφανταστα..να σε πληροφορισω οτι η κολλητη μου ειναι φανατικη αρεινου και πολλοι φιλοι/φιλες μου δεν ειναι ΠΑΟΚ..επομενως δεν μπορεις να με βαζεις στο ιδιο τσουβαλι με καποιους αλλους....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εγω λεω ναι στον οπαδισμο οχι στον χουλιγκανισμο

Μαρεσει να πηγαινω γηπεδο και να χοροπηδαω σαν κατσικι και να γκαριζω αλλα μεχρι να τελιωσει ο αγωνας

Μετα τον αγωνα και πριν μονο χαβαλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μαρεσει να πηγαινω γηπεδο και να χοροπηδαω σαν κατσικι και να γκαριζω ....
Το γούστο του καθενός είναι απόλυτα σεβαστό, αρκεί να μην είναι σε βάρος κάποιων άλλων.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
εγω θελω να βλεπω οπαδους που απλα να υποστιριζουν την ομαδα τους να πηγαινουν στο γηπεδο να κανουν ωραια ατμοσφαιρα και ετσι..

εγω παλι 8ελω να βλεπω ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ...δυστυχως εχουν εκλειψει...

παντως ειναι γεγονος οτι η πλειοψηφια που πηγαινει στο γηπεδο δεν ενδιαφερεται να δει μπαλα, αλλα να φωνα3ει και να δημιουργησει προβληματα...
εχω να πατησω στο γηπεδο 2 χρονια(ενω παρακολου8ω ποδοσφαιρο) γτ 8εωρω οτι ειναι κριμα να πετα3ω τοσα λεφτα και να φαω το κρυο ή και τη βροχη (περα του οτι κινδυνευω να μου ρ8ει κανα μπουκαλι στο κεφαλι, στην καλυτερη περιπτωση) για να απολαυσω 11 μαλακες που παιζουν μπαλα επιλεκτικα και συμφωνα με τα συμφεροντα του κα8ε παπαρα επιχειρηματια/προεδρου...δεν κα8ομαι σπιτακι μου καλυτερα...

[σημειωτεον, ειμαι Αρης...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
λοιπον,καλο ειναι το ποδοσφαιρο,μια διεξοδος απο την κουραση της καθημερινοτητας,αλλα θα ηταν καλο να το αντιμετωπιζουμε ως τετοιο.ειναι ωραιο να την λες στον αλλο οταν χανει η ομαδα του,να ανταλλασετε τις αποψεις σας για μεταγραφες,επιδοσεις παιχτων,κλπ, να ψιλοτσακωθειτε, αλλα ως εκει.εκτροπα τυπου καραισκακη ,στο ντερμπι εννοω,και λοιπα επεισοδια ειναι ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΑ!

Mr. Crowley
Μαλλον δεν καταλαβες πως οταν λεω πως ειμαι φανατισμενη δεν ενοω βγαινω στους δρομους και σπαω οτι βρω μπροστα μου...φυσικα δεν θα εκανα ποτε κατι τετοιο..αν ειναι δυνατον...απλα ειμαι φανατισμενη με τον δικο μου τροπο..και οταν λεω οτι ειναι τροπος ζωης σημαινει απλα οτι αν χασει ο ΠΑΟΚ στεναχοριεμαι..αν κερδισει χερομαι και μεχρι εκει..δεν θα πεθανω..ειπαμε(οταν λεω στεναχωριεμαι δεν σημαινει θα κατσω να κλαιω αλλα θα ειμαι λιγο καπως και σε μιση ωρα θα το ξεχασω...)και τι νομιζεις οτι εμενα με αρεσει να βλεπω ολα τα βλαμενα να βγαινουν και να τα σπανε??αν αυτο καταλαβες κανεις λαθος...εγω θελω να βλεπω οπαδους που απλα να υποστιριζουν την ομαδα τους να πηγαινουν στο γηπεδο να κανουν ωραια ατμοσφαιρα και ετσι..οχι να πηγενουν ασχετοι που απλα βρισκουν μια ευκαιρια να κανουν φασαριες(και δεν μιλαω απλα για τις φασαριες μιλαω και για τα μπουκαλια που πεφτουν στο γηπεδο τα λειζερ που εχουν και οι πυρσοι που βαζουν σε κινδινο τους παικτες)ειμαι ΚΑΤΑ σε ολα αυτα και ελπιζω μια μερα να μην υπαρχουν τετοια προβληματα...



Gate4 ,αυτο ακριβως υποστηριζω! +21:P στο μηνυμα σου αυτο! απο μενα 1000 μπραβο!(αν και ΠΑΟΚ,ANYWAY...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Mετά από τις τελευταίες εξελίξεις (Κούγιας) το καλύτερο είναι όλοι να σταματήσουμε να πηγαίνουμε γήπεδο σε ελληνικές διοργανωσεις. Στην Ιταλία όταν έγινε αντιληπτό στήσιμο αγώνων τιμωρήθηκαν μεγάλα ονόματα. Η Juventus πήγε δεύτερη κατηγορία. Εδώ δεν πρόκειται να γίνει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
λοιπον,καλο ειναι το ποδοσφαιρο,μια διεξοδος απο την κουραση της καθημερινοτητας,αλλα θα ηταν καλο να το αντιμετωπιζουμε ως τετοιο.ειναι ωραιο να την λες στον αλλο οταν χανει η ομαδα του,να ανταλλασετε τις αποψεις σας για μεταγραφες,επιδοσεις παιχτων,κλπ, να ψιλοτσακωθειτε, αλλα ως εκει.εκτροπα τυπου καραισκακη ,στο ντερμπι εννοω,και λοιπα επεισοδια ειναι ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΑ!





Gate4 ,αυτο ακριβως υποστηριζω! +21:P στο μηνυμα σου αυτο! απο μενα 1000 μπραβο!(αν και ΠΑΟΚ,ANYWAY...)

ευχαριστω για την υποστιριξη:P:P:Pαν και εισαι αεκ:P

γιατι δεν μπορω να δω στην πιο πανω διμοσιευση μου ποιος εβαλε αρνητικη ψυφο?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top