Φίλοι...εχθροί

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Λοιπόν, γενικά αυτό το θέμα έχει να κάνει με το σχολικό ανταγωνισμό. Επειδή παρατήρησα πως και σε άλλα πολλά θέματα γίνεται λόγος γι' αυτό το θέμα αλλά κι επειδή φέτος, ο απλός ανταγωνισμός που είχα με ένα συμμαθητή τείνει να εξελιχθεί σε μεγάλη διαμάχη, αποφάσισα να το ανοίξω.Εδώ λοιπόν, ας μιλήσουμε για προσωπικά βιώματα που έχουν να κάνουν με το θέμα, για τρόπους αντιμετώπισης, γενικά για σκέψεις και ιδέες.

Θέλω όσοι απαντήσετε, να απαντήσετε με ειλικρίνεια. Θέλω να πω πως πιστεύω πως είτε λίγο είτε πολύ, όλοι μας έχουμε βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση και γι' αυτό οι γνωστές απαντήσεις του τύπου ''δε βλέπω τους άλλους ανταγωνιστικά κλπ'' ας λείπουν καθώς το ότι δε βλέπω κάποιον ανταγωνιστικά δε σημαίνει και το αντίστροφο :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George SK

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Όλους τους συμμαθητές μου τους βλέπω ανταγωνιστικά. Ωστόσο σέβομαι την ακεραιότητα τους και έτσι κρατάω και ένα τόνο μετριοφροσύνης.

Για φίλους...ε, τι να σας πω. Έναν κολλητό είχα στη ζωή μου, αξέχαστες εποχές γεμάτες βλακείες. Ανταγωνιστικά δεν το εβλεπα με τίποτα. Δεν ξέρω, ποτέ δεν τον ζήλεψα και όλα τα σχετικά που σου ανεβάζουν τον δείκτη της ανταγωνιστηκότητας. (όπως και να γράφεται...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Εγώ έχω μια κοπέλα στην τάξη μου που είναι πολύ εριστική κ σνομπ..Δεν την πάω μια αλλά δεν μπορώ να κάνω κ κάτι...Πρέπει να μάθουμε να συμβιώνουμε με τον καθένα κ τις ιδιαιτερότητές του...Στο σχολείο πρέπει να προωθούμε τον διάλογο τη συνεργασία το συναγωνισμό κ τον ευγενή ανταγωνισμό κ όχι τη ζήλεια το φθόνο το προσωπικό συμφέρον...Κ πρέπει να το προσπαθούμε αυτό έστω κ αν δεν υπάρχει ανταπόκριση από τον άλλον...Εξάλλου η ευγένια είναι κ πολύ σημαντική...Αυτό πιστεύω εγώ προσωπικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν λέω ότι ορισμένους δεν τους βλέπω ανταγωνιστικά. Ποιος άλλωστε δεν θέλει να είναι πιο πάνω από τους άλλους. Γεγονός, όμως, είναι ότι δεν τρελαίνομαι κιόλας. Δεν ξέρω πόσο ψωνίστικο θ'ακουστεί, αλλά την πραγματική αξία μου (δε νομίζω πως την καθορίζουν οι βαθμοί, οι επιδόσεις κλπ.) δεν κάνω και μεγάλο κόπο για να την κάνω γνωστή. Ίσως είμαι τυχερός, βέβαια, κι έπεσα σε καλό περιβάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
εγω δεν βλεπω κανεναν απο το σχολειο μου ανταγωνιστικα και δεν νομιζω να συνεβαινε αυτο...τωρα για εχθρους στο σχολειο εχω..και δεν ξερω αν μπορω να το αποκαλεσω αυτο ανταγωνιστικοτητα που με κατι ''κοπελες'' εχουμε μια ας το πω διαμαχη μεταξυ μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
εγώ δεν βλέπω κανέναν ανταγωνιστικά θέλω να τα πηγένω καλα με όλους και αυτο κάνω...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George SK

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
εγω δεν βλεπω κανεναν απο το σχολειο μου ανταγωνιστικα και δεν νομιζω να συνεβαινε αυτο...τωρα για εχθρους στο σχολειο εχω..και δεν ξερω αν μπορω να το αποκαλεσω αυτο ανταγωνιστικοτητα που με κατι ''κοπελες'' εχουμε μια ας το πω διαμαχη μεταξυ μας...

Αχ αχ αχ...γυναίκες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν είδα και δεν βλέπω κανέναν ανταγωνιστικά κι όσοι το κάνετε GET. A. LIFE. Όσο μικρότερη η ηλικία τόσο το χειρότερο.

Αν είναι δυνατόν. Αφήνετε το κάθε σύστημα να σας μετατρέπει στους χειρότερους σκατένιους τυχοδιώκτες. Θυμάμαι φάσεις πέρισυ, να τη λέει ο μαθηματικός σε κάποιον π.χ. επειδή είπε κάποια μακακία και να χαίρονται οι άλλοι οι κανίβαλοι. ΚΑΡΚΙΝΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χμ στην τετάρτη δημοτικού ανταγωνιζόμουν μια φίλη μου για το ποια θα φτασει πρώτη στην καντίνα. Πέρα από αυτό δε θυμάμαι να έβλεπα ανταγωνιστικά κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Δεν λέω πως δεν έχω κάποιες αντιπάθειες, αλλά παρ' όλα αυτά προσπαθώ να μην το δείχνω και να είμαι νορμαλ με όλους. Τώρα αν κάτι μου τη δώσει υπερβολικά, θα του την πω του άλλου, δεν γίνεται να τα κρατήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
βασικα κι εγω τα παω μια χαρα με ολους...αλλα αυτο δεν εχει καποια σχεση με τον ανταγωνισμο...δηλαδη..εκτος ταξης κανω με ολους παρεα αλλα μεσα στην ταξη... μου ειναι σχεδον αδυνατο να μην βλεπω ανταγωνιστικα τους αλλους....ιδιαιτερα σε καποια μαθηματα που με ενδιαφερουν....νομιζω γενικα πως ειμαι πολυ ανταγωνιστικο ατομο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Παρά το κλίμα των εξετάσεων, εξακολουθώ να μη βλέπω τους άλλους ανταγωνιστικά.

Η ανταγωνιστικότητα συμβάλει στην επιτυχία των πανελληνίων αλλά δεν τη βρίσκω να είναι τόσο υγιές μέσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Λοιπόν, γενικά αυτό το θέμα έχει να κάνει με το σχολικό ανταγωνισμό. Επειδή παρατήρησα πως και σε άλλα πολλά θέματα γίνεται λόγος γι' αυτό το θέμα αλλά κι επειδή φέτος, ο απλός ανταγωνισμός που είχα με ένα συμμαθητή τείνει να εξελιχθεί σε μεγάλη διαμάχη, αποφάσισα να το ανοίξω.Εδώ λοιπόν, ας μιλήσουμε για προσωπικά βιώματα που έχουν να κάνουν με το θέμα, για τρόπους αντιμετώπισης, γενικά για σκέψεις και ιδέες.

Θέλω όσοι απαντήσετε, να απαντήσετε με ειλικρίνεια. Θέλω να πω πως πιστεύω πως είτε λίγο είτε πολύ, όλοι μας έχουμε βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση και γι' αυτό οι γνωστές απαντήσεις του τύπου ''δε βλέπω τους άλλους ανταγωνιστικά κλπ'' ας λείπουν καθώς το ότι δε βλέπω κάποιον ανταγωνιστικά δε σημαίνει και το αντίστροφο :bye:

Μμμ, εντάξει, συνήθως αισθάνομαι κάποια ανταγωνιστικότητα στα μαθήματα, χωρίς όμως αυτή να εκδηλώνεται κακοήθως. Ίσα-ίσα που συνεργάζομαι με τους άλλους και όταν μπορώ τους βοηθάω (όχι έτοιμες ασκήσεις).

Αν όμως εξετάσω το ζήτημα από μια σκοπιά που δεν περιλαμβάνει τα μαθήματα, ναι, μέχρι πέρυσι (φέτος έφυγαν αυτά τα μπάζα για ΟΑΕΔ ή άλλες προοπτικές, ευτυχώς δηλαδή) είχα έναν καθόλου υγιή ανταγωνισμό με κάποια γαϊδούρια που δε μας αφήνανε να παρακολουθήσουμε μάθημα, και που συνεχώς ήταν ειρωνικοί και αγενείς. Ε, άι στο καλό... Αλλά ξεκαθαρίζω ότι δεν είχε αυτό καμία σχέση με μαθήματα. Ήταν περισσότερο διαπροσωπικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Παιδιά καλά όλα αυτά αλλά ειλικρινά εύχομαι να μη βρεθείτε στη θέση που βρίσκομαι εγώ φέτος. Στ' αλήθεια, δεν έχω ξανασυναντήσει στη ζωή μου ένα τόσο κομπλεξικό άτομο. Άτομο, το οποίο μου φαίνεται πως ο μόνος τρόπος να αισθανθεί καλά είναι να με ''περάσει'' και να με υποβαθμίσει τόσο στα μάτια άλλων και μπροστά φυσικά στους καθηγητές. Γενικά, είναι να μην πω κάτι μέσα στην τάξη. Από την ώρα που θα πω κάτι σωστό, τον παρακολουθείς να ψάχνει απεγνωσμένα τις σελίδες του βιβλίου ή να προσπαθεί να βρει κάπου να πιαστεί για να πει και αυτός ''κάτι'' και να μου δείξει ''πως είναι εκεί'', να εξυψώσει λίγο τον εαυτό του. Ακούγονται περίεργα όλα αυτά, αλλά ειλικρινά έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι αφάνταστα μαζί του. Προσπαθώ να του δείξω πως δε με ενδιαφέρουν οι δικές του πεποιθήσεις και τα δικά του κομπλεξ, αλλά αυτός επιμένει, ακόμα και στους φίλους να φαίνεται ισχυρότερος. Αρχικά, έλεγα να τον αφήσω να κάνει ό,τι θέλει. Να συμπεριφέρεται όπως θέλει. Αλλά πιστέψτε με δε μπορείς να αντέξεις για πολύ. Έτσι λοιπόν, αποφάσισα να παίξω το δικό του παιχνιδάκι και μπορώ να πω, χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω, πως τα καταφέρνω μέχρι στιγμής να του δείξω πως όταν με πιέζει, τον πιέζω.Πως δε μπορεί να κάνει ό,τι θέλει και εγώ να παραμένω αμέτοχος.

''Μπράβο Γιώργο, κατάφερες να νικήσεις έναν κομπλεξικό. Κατάφερες να νικήσεις και να βγεις πρώτος. Κατάφερες να του συμπεριφερθείς όπως σου συμπεριφέρεται''. Δεν είναι όμως αυτό που θέλω. Αυτό που θέλω είναι να περάσω όσο το δυνατόν πιο ήρεμα αυτά τα τρία χρόνια του Λυκείου. Αυτό που θέλω είναι να συγκεντρωθώ στο διάβασμά μου, στην κατεύθυνση μου, στο δρόμο που έχω επιλέξει και να μην ασχολείται κανείς μαζί μου. Δε γίνεται επιτέλους να κοιτά ο καθένας τη δουλειά του? Δε γίνεται να ακολουθεί ο καθένας το δρόμο του χωρίς να τον ενδιαφέρει τι κάνουν οι άλλοι?

Τί να πω... Τελικά, ίσως εγώ είμαι ο κομπλεξικός και ίσως όλα αυτά είναι της φαντασίας μου. Ίσως τελικά εγώ τον κοιτώ ανταγωνιστικά και αυτός απλά αμύνεται. Δε ξέρω... Αυτό που σίγουρα όμως ξέρω είναι πως δε ξέρω πως να συμπεριφερθώ από εδώ και πέρα απέναντί του...

Τέλος πάντων, τουλάχιστον τα είπα κάπου και ξαλάφρωσα! :P
Αγνοείστε λοιπόν αυτό το ποστ και συνεχίστε κανονικά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γραφ' τον στα καλαμπαλίκια σου, είναι απίστευτα πιο εύκολο απ' ό,τι φαντάζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Γενικά δεν είμαι ανταγωνιστικό άτομο... Δεν θα κάτσω να σκεφτώ πως πρέπει να διαβάσω π.χ για να παράσω μια συμμαθήτρια 'η έναν συμμαθητή μου στη βαθμολογία. Προσπαθώ ό,τι κάνω να το κάνω μόνο για μένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Γραφ' τον στα καλαμπαλίκια σου, είναι απίστευτα πιο εύκολο απ' ό,τι φαντάζεσαι.

Ευχαριστώ ρε Θέμη αλλά, αν ήξερα πως να το κάνω θα το' χα κάνει ήδη! :P

Αλλά γενικά καταλαβαίνω τι εννοείς. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Παιδιά καλά όλα αυτά αλλά ειλικρινά εύχομαι να μη βρεθείτε στη θέση που βρίσκομαι εγώ φέτος. Στ' αλήθεια, δεν έχω ξανασυναντήσει στη ζωή μου ένα τόσο κομπλεξικό άτομο. Άτομο, το οποίο μου φαίνεται πως ο μόνος τρόπος να αισθανθεί καλά είναι να με ''περάσει'' και να με υποβαθμίσει τόσο στα μάτια άλλων και μπροστά φυσικά στους καθηγητές. Γενικά, είναι να μην πω κάτι μέσα στην τάξη. Από την ώρα που θα πω κάτι σωστό, τον παρακολουθείς να ψάχνει απεγνωσμένα τις σελίδες του βιβλίου ή να προσπαθεί να βρει κάπου να πιαστεί για να πει και αυτός ''κάτι'' και να μου δείξει ''πως είναι εκεί'', να εξυψώσει λίγο τον εαυτό του. Ακούγονται περίεργα όλα αυτά, αλλά ειλικρινά έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι αφάνταστα μαζί του. Προσπαθώ να του δείξω πως δε με ενδιαφέρουν οι δικές του πεποιθήσεις και τα δικά του κομπλεξ, αλλά αυτός επιμένει, ακόμα και στους φίλους να φαίνεται ισχυρότερος. Αρχικά, έλεγα να τον αφήσω να κάνει ό,τι θέλει. Να συμπεριφέρεται όπως θέλει. Αλλά πιστέψτε με δε μπορείς να αντέξεις για πολύ. Έτσι λοιπόν, αποφάσισα να παίξω το δικό του παιχνιδάκι και μπορώ να πω, χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω, πως τα καταφέρνω μέχρι στιγμής να του δείξω πως όταν με πιέζει, τον πιέζω.Πως δε μπορεί να κάνει ό,τι θέλει και εγώ να παραμένω αμέτοχος.

''Μπράβο Γιώργο, κατάφερες να νικήσεις έναν κομπλεξικό. Κατάφερες να νικήσεις και να βγεις πρώτος. Κατάφερες να του συμπεριφερθείς όπως σου συμπεριφέρεται''. Δεν είναι όμως αυτό που θέλω. Αυτό που θέλω είναι να περάσω όσο το δυνατόν πιο ήρεμα αυτά τα τρία χρόνια του Λυκείου. Αυτό που θέλω είναι να συγκεντρωθώ στο διάβασμά μου, στην κατεύθυνση μου, στο δρόμο που έχω επιλέξει και να μην ασχολείται κανείς μαζί μου. Δε γίνεται επιτέλους να κοιτά ο καθένας τη δουλειά του? Δε γίνεται να ακολουθεί ο καθένας το δρόμο του χωρίς να τον ενδιαφέρει τι κάνουν οι άλλοι?

Τί να πω... Τελικά, ίσως εγώ είμαι ο κομπλεξικός και ίσως όλα αυτά είναι της φαντασίας μου. Ίσως τελικά εγώ τον κοιτώ ανταγωνιστικά και αυτός απλά αμύνεται. Δε ξέρω... Αυτό που σίγουρα όμως ξέρω είναι πως δε ξέρω πως να συμπεριφερθώ από εδώ και πέρα απέναντί του...

Τέλος πάντων, τουλάχιστον τα είπα κάπου και ξαλάφρωσα! :P
Αγνοείστε λοιπόν αυτό το ποστ και συνεχίστε κανονικά! :P

Δοκίμασες να του μιλήσεις στα ίσια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεν ανταγωνίζομαι κανέναν, θα ανταγωνιστώ μόνο στην Γ' Λυκείου, αλλά πάνω απ'όλα με σεβασμό προς τον άλλο και χωρίς... υστερίες!
Η τεράστια μανία ορισμένων παιδιών να δείξουν οπωσδήποτε ότι είναι καλύτερα και δεν διστάζουν να προσβάλουν τον άλλο, με εκνευρίζει αφάνταστα! Λίγο-πολύ τέτοια φαινόμενα, πιστεύω, έχουμε όλοι στις τάξεις μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Γραφ' τον στα καλαμπαλίκια σου, είναι απίστευτα πιο εύκολο απ' ό,τι φαντάζεσαι.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ...Πανεύκολο είναι...Πιάνει πάντα το να το γράφεις κ να αδιαφορείς...Έτσι Θέμη...Θέμης μια ζωή:lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top